Treść opublikowana przez piotr520
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Wydaje mi się że miałem pełny vin do zatwierdzenia po kliknięciu w enter ZCS ale mogę się mylić. Odczytaj NCS vin Dla IKE i EWS i taki wpisuj do modułów. A sumy kontrolne niech NCS liczy sam.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Przy kodowaniu ZCS vin tylko zatwierdzasz, chyba że wymieniasz licznik albo EWS.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
U mnie też tak to wygląda, pełny i zgodny vin jest tylko w EWS, w IKE zgadza się tylko 7 ostatnich cyfr.
-
[E34 520i 1990r.] Czym zdiagnozować?
W starszych modelach czasami pomaga zrobienie fister i vm na off, jedna skala wtedy gaśnie, tak chyba robiłem pod e34. Druga sprawa, to czasami trzeba zrobić zworkę między pinem 17 a 20 złącza diagnostycznego.
-
328Ci [M52TUB28] - Nierówna praca na idle
Jak dla mnie, to coś po prostu uszczelniłeś.
-
e39 brak prądu w pompie paliwa
Skoro na chwilę pompuje to raczej elektryka sprawna, wyjmij przekaźnik pompy paliwa, zmostkuj pin 87 i 30 i sprawdź czy odpali.
-
[320d] Moduł PDC nie widzi jednego z czujników
Na zamiennikach to szkoda nawet czasu. Wydaje mi się że rodzaj czujnika powinien być napisany na module PDC , chodzi o A100, A101, A102 i taki powinien być na czujnikach, ale na 100% to mogę sprawdzić jak jest u mnie.
-
328Ci [M52TUB28] - Nierówna praca na idle
Ciśnienie paliwa zmierz, bo wiele możliwości już nie ma.
-
e39 brak prądu w pompie paliwa
I błędy sprawdź w sterowniku, może EWS blokuje.
-
Zegary HIGH - zmiana języka komunikatów
U siebie nagrywałem programem Imgburn na najniższej prędkości. Na płytach Sony chyba nagrywałem.
-
Zegary HIGH - zmiana języka komunikatów
Jeżeli się mieści to może być na CD.
-
Zegary HIGH - zmiana języka komunikatów
Też mam od niego soft.
-
E39 Kodowanie świateł awaryjnych przy hamowaniu (BFD)
To nie chodzi o samo kodowanie, ale o rodzaj modułu lcm i lamp.
-
Zegary HIGH - zmiana języka komunikatów
Sam się głowiłem nad polskim menu w liczniku, ale w sieci praktycznie nic nie ma na temat układów wlutowanych na płycie, a co dopiero o ich odczycie. Inpę i inne programy oraz instrukcje możesz wziąć z tąd https://bimmerpark.pl/inpa-f/ A NCS tu http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1553779-NCS-Dummy-Taking-the-expert-out-of-NCS-Expert
-
NIEPŁYNNE SCHODZENIE Z OBROTÓW M54
Kolego te silniki tak się właśnie zachowują , chyba ze względu że przepustnica jest elektroniczna. Jest to trochę denerwujące przy muskaniu gazu, manewrowaniu na parkingu. U mnie zachowuje się to identycznie w m54 i w m52tu. W m54 to zjawisko zniknęło jak zmieniłem mapę przepustnicy, teraz płynniej rusza i i nie ma tego podbijania przy manewrowaniu np na parkingu z delikatnym gazem. Można całkowicie zlikwidować zawór wolnych obrotów, a jego rolę przejmie przepustnica. Wyczyść zawór wolnych obrotów ale wątpię że to coś zmieni.
-
E39 530i problem z odpalaniem
Łączyłeś się z modułem EWS? Może antena przy stacyjce do wymiany. Dobierz sie do modułu EWS i zmostkuj dwa grube kable, rozrusznik musi kręcić o ile żyje.
-
Zegary HIGH - zmiana języka komunikatów
Czasami po spolszczeniu i wybraniu języka PL opcja innych języków znika, mam u siebie tak samo i musiałem zmienić język NCSem.
-
NIEPŁYNNE SCHODZENIE Z OBROTÓW M54
A nie zastanowiło cię że jak masz wszystko zrobione na cacy, to w obu silnikach masz tak samo? Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma. Zapytaj na srajbuku, tam dostaniesz błyskawicznie odpowiedź od gimbusów co mają ledwo po 20 lat, ale znają te samochody jak mało kto :D .
-
328Ci [M52TUB28] - Nierówna praca na idle
Możliwe że wtryskiwacze benzynowe zamienione przewodami. Miałem tak w e34, 4 cylinder zamieniony z 5. Tylko że adaptacje nie powinny stać na zero, nawet przy mega zdrowym silniku i osprzęcie coś tam sobie skoryguje.
-
Zegary HIGH - zmiana języka komunikatów
Jeżeli masz spolszczony czytnik, to najlepiej go wypiąć przy zmianie języka żeby nie wołał o płytę z softem. Po zmianie języka podpinasz z powrotem. Najprościej pasoftem a NCSem przez profil indywidualny.
-
328Ci [M52TUB28] - Nierówna praca na idle
Trochę źle ci to napisałem, chodzi o korekty na bankach, czy są w miarę jednakowe czy jeden tylko odbiega od normy. Ważne żebyś pojeździł na samej benzynie z wypalonym i zakręconym gazem przy butli, bo może któryś wtryskiwacz gazu puszcza.
-
328Ci [M52TUB28] - Nierówna praca na idle
Jakie miałeś korekty po jeździe na samej benzynie i na których cylindrach.
-
E39 Kodowanie świateł awaryjnych przy hamowaniu (BFD)
Wrzuć sobie w tłumacz, może coś pominąłeś https://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/brake-force-display-bfd-pre-e39-e38-e53-t107100.html
-
328Ci [M52TUB28] - Nierówna praca na idle
Skasuj korekty i pojeździj na samej benzynie.
-
Radio business nie włącza się.
Znaczy że samo radio żyje, wyświetlacz (MID) pewnie zakończył życie. Były jakieś objawy, czy z dnia na dzień przestało działać?