Treść opublikowana przez piotr520
-
BMW bez baterii. Nie mogę otworzyć auta.
Tylko oryginalne gniazdo 13pin ma stały plus na 9 pinie, przez inne piny nie radzę próbować. Przez pin 9 i 13 można ładować auto. Tu masz schemat https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/416642-13pinowe-gniazdo-przyczepy/
-
E46 M54B25 - spadek obrotów przy ruszaniu
Z błędu wynika że wiązka przepływomierza jest uszkodzona, sprawdź dokładnie wiązkę między przepływką a sterownikiem.
-
BMW bez baterii. Nie mogę otworzyć auta.
Jak masz oryginalne gniazdo przyczepki, to tam można podłączyć zasilanie żeby otworzyć auto, pin nr 9 to 12V akumulatora, masa pin 13 albo gdzieś do karoserii auta. Stare modele e34,e36 otwierało się następująco, wyciągamy klamkę do oporu, trzymając klamkę kręcimy kluczykiem w prawo do wyraźnego oporu, puszczamy klamkę nie odpuszczając kluczyka, przekręcamy kluczyk dalej w prawo aż rygiel się podniesie (czuć wyraźny opór).
-
N42B20 - zasilanie czujników wałków rozrządu
To są czujniki halla i można je zasilić nawet prosto z akumulatora, tylko będziesz pewnie miał błąd zasilania tego czujnika, ale sam czujnik musi działać i dawać sygnał na sterownik.
-
E39 sondy lombda
Z tych fotek nic kolego nie można stwierdzić, potrzebny jest filmik jak pracują. Masz błąd sondy regulacyjnej nr2 (mieszanka poza zakresem). Skoro sondy za katem masz cały czas na ubogo to albo masz faktycznie ubogą mieszankę, ale w takim razie powinien pojawić się po czasie błąd sondy nr1, albo ubite katalizatory. Sondy za katalizatorami nie pracują tak samo jak i przed katalizatorami. Pracują w zakresie około 0,6-0,8V jeśli wszystko jest ok, tzn nie ma tlenu w spalinach bo katalizator dopalił wszystko, jak leżą na ubogo 0,0-0,2 to znaczy że w spalinach jest dużo niespalonego tlenu przez katalizatory( niesprawne). Druga sprawa jak wyglądają adaptacje, może jest jakaś nieszczelność dla cylindrów 4,5,6.
-
Jaki najlepiej kupić czujnik ABS ?
Kup boscha, jak piszesz 150zł i będziesz miał spokój.
-
MOTORNOTPROGRAMM M54B25 błąd krokowca cewka 6
Jak masz czym odczytać mały wsad, to odczytaj i podrzuć, sprawdzimy. Druga sprawa to sprawdź ładowanie, podświetlenie nie może pulsować, to ewidentny problem z napięciem.
-
MOTORNOTPROGRAMM M54B25 błąd krokowca cewka 6
Możliwe że przepustnica się kończy, nie było grzebane w sterowniku silnika, bo to też wygląda na błąd w programie.
-
N42B20 - zasilanie czujników wałków rozrządu
Kolego ale ja z twojego opisu wciąż nie rozumiem gdzie jest to zwarcie, jak to zmierzyłeś, może tam wystarczy czujnik wymienić.
-
N42B20 - zasilanie czujników wałków rozrządu
Odepnij czujnik, złącze sterownika i teraz sprawdź czy wiązka ma przebicie na masę i między sobą.
- M54B30 - uszkodzony rozrząd
-
M54B30 - uszkodzony rozrząd
Oznaczenie jest na bloku od strony kolektora ssącego na samym dole , ta tabliczka to nie oznaczenie silnika, chociaż jest tam zaznaczone jaki silnik 25 6S 5. Mam blok to zerknę.
-
Bmw e39 wykodowanie opcji 752 indywidual audiosystem.
Takie klucze załatwiły sprawę, tu program zeco zcs jest naprawdę pomocny GM 5F110000 (Z) SA 200008004D600684 (L) VN 1010000083 (0) Chyba ta opcja z tv namieszała, DSP już nie widnieje w modułach, teraz jednym kliknięciem koduje całe auto. Ale mam do was jeszcze jedno pytanie bo przeszedłem na inpę 5.0.6 i ncs expert 4 i jest tam aż 8 profili. Szukam jakiegoś opisu który do czego ale nie mogę znaleźć. Udało mi się ustalić że profil Revtors jest do kodowania plikiem MAN, Expertmode do kodowania ustawień fabrycznych a co z resztą profili ?
-
[320i][m54b22] problem z wypadaniem zapłonów
Powiem Ci że marne szanse że czyszczenie przepływki coś pomoże.
-
[320i][m54b22] problem z wypadaniem zapłonów
Temat rzeka gdy masz tylko losowe wypadanie zapłonów, a u ciebie czarno na białym. Wymień cewkę, skasuj błędy i adaptacje, jak się powtórzy błąd przepływki, to do wymiany.
-
Kod do radia bmw reverse rds becker
Te radia nie mają kodu.
-
M54B30 - uszkodzony rozrząd
Kolego pamiętaj o jednej rzeczy, sprzedałeś auto za tyle ile jest na umowie, i tego się trzymaj.
-
Bmw e39 wykodowanie opcji 752 indywidual audiosystem.
Chłopaki dzięki, będę kombinował. Dziwne że DIS w retrofit dopisuje navi razem z DSP, jakby to były nierozerwalne opcje.
-
Bmw e39 wykodowanie opcji 752 indywidual audiosystem.
Witam. Panowie mam problem z wykodowaniem opcji 0752 indyvidual audiosystem. Ale od początku, dołożyłem swego czasu do e39 oryginalną navi (monitor 16:9, tuner bm54, tuner TV, czytnik MK4), wszystko działa bez problemu, ale postanowiłem zrobić porządek w ZCS i dodać te opcje. Do kluczy GM 5F110000 SA 200008000D640684 VN 1010000083 dodałem opcje TV //TV-Funktion (03/02) --> +SA609 -SA602..H 0602 V0901 00000000 0000000080000000 0000000001 Navigationssystem incl. Bordmonitor..H 0609 V0901 00000000 0000000040000000 0000000001 I odjąłem stare radio BMW Business CD RDS ab 09/00 --> SA661 u. SA650..H 0670 V0900 00000000 0000000000040000 0000000000 Nowe klucze GM 5F110000 (Z) SA 20000800CD600684 (9) VN 1010000085 (2) Zakodowałem licznik i ews nowymi kluczami i wszystko ok, ale nie chce przejść kodowania całego auta, ponieważ na końcu wyskakuje błąd kodowania DSP którego nie ma. Podłączyłem się pasoftem i doszły takie opcje 609 Navigation 602 On-board monitor with TV i opcja 752 Indyvidual audiosystem, który jak podejrzewam odpowiada za DSP. Kod opcji 752 Individual Audiosystem (09/00)..0752 00000000 0000000000000000 0010000004 nie daje się odjąć (VN 1000000081) mam błąd coapi 1000, czyli coś nie tak z kluczami. Jak się tego pozbyć? A może zakodowałem nieodpowiednie warianty 609 i 602? Z góry dzięki za pomoc.
-
E46 przedlift złącze OBD2 problem.
Z gniazdem OBD2 w przedlifcie jest wszystko ok, można czytać i wgrywać pełny jak i częściowy wsad, niestety program MS4X Dev Group Flasher v1.1.3 nie rusza sterowników MS42 o numerach 5WK9031 index 01, ani przez gniazdo, ani na stole. Działa tylko z galetto i pełny wsad przez Chipster MSS5x Flasher v1.1.2.3.
-
[E34 520i 1990r.] Czym zdiagnozować?
Jeżeli masz silnik na sterowniku siemensa to Inpa ogarnie, jeśli bosch, to tylko DIS (zapomnij o Live data). Resztę modułów zrobisz inpą. Carsofta nigdy nie używałem, więc się nie wypowiem.
-
E39 520i Czarne świece, kopci.
Chodzi o to że starsze silniki miały w potencjometrze krańcówkę(stycznik) i trzeba było je odpowiednio ustawić przy montażu, a w nowszych po prostu wymieniasz i po sprawie.
-
E39 520i Czarne świece, kopci.
Potencjometru przepustnicy, styczniki miały m20. Swoją drogą na inpie powinno być to widać.
-
Pomoc z dużym OBC
Tu masz wszystko https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=24572
-
Błąd lambdy po czyszczeniu
Skąd w ogóle pomysł na mycie sondy??? Teraz to tylko wymiana. Radia czasami nie myj profilaktycznie i innej elektroniki.