Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Inpa łączy się z licznikiem?
  2. Jeżeli jest dźwięk to radio jest sprawne, za miganie obrazu odpowiada uszkodzony monitor albo czytnik, najczęściej czytnik. Chyba że masz ten malutki wyświetlacz.
  3. Najpierw to się czymś połącz, bo raczej ze sprzętem masz problem.
  4. Odetnij całkowicie przewód odpowiedzialny za blokadę ews , 18 pin sterownika silnika. Jak nie odpali to zostaje podmiana czujnika wału, możesz spróbować odpiąć całkowicie czujnik wału i spróbować odpalić na samym czujniku wałka, ale najpierw odetnij ten przewód przy sterowniku.
  5. piotr520 odpowiedział(a) na pawex79 temat w E36
    Żadnych adaptacji sond się nie robi, po wymianie możesz jedynie skasować stare adaptacje (nie musowo) albo po prostu odpiąć akumulator na godzinkę, jak nie masz czym wykasować starych. Ale jak napisałem wcześniej, dla sond nie jest to konieczne, nowe adaptacje zrobią się same przy sprawnych sondach.
  6. piotr520 odpowiedział(a) na Krek1986 temat w E39
    Numery nie muszą się zgadzać, na module masz HW i SW kup o takich samych numerach albo wyższych, niższy też będzie działać. Tylko kup taki jak masz, LCM II albo LCM III na module wszystko jest.
  7. Najlepiej małą szlifierką kontową, potem płaskim śrubokrętem rozszerzyć na nacięciu tak by się rozeszło i zluzowało.
  8. Wygląda jak gałka z Zetora :D , natnij z boku po długości, wyluzuje i wtedy ściągniesz.
  9. Kurcze, to na filmie to pompa sprzęgła a nie wysprzęglik, wprowadziłem cię w błąd. Pompa nie trzyma skoro podnosi się lustro płynu, tylko wymiana.
  10. Dla mnie działa poprawnie, wciśnij trochę pedał sprzęgła a lustro płynu już się nie będzie podnosić, i tłok nie będzie już miał takiego ruchu.
  11. piotr520 odpowiedział(a) na tomke1200 temat w E34
    Szukaj głowicy z e36, e46 , e39 z silnika 2,5 2,8 na pojedynczym vanosie. Na głowicy masz mieć nabitą pojemność 2,5, żeby ci ktoś z 2,0 nie cisnął.
  12. Jeżeli zgadza się kod między kluczykiem a EWS to nie zablokuje rozrusznika. U ciebie nie zgadza sie kod między EWS a sterownikiem silnika, dlatego kręci i nie pali. Pomyśl nada INPĄ żeby zdiagnozować co i jak bo narobisz sobie kosztów wymieniając w ciemno. Oryginalny czujnik wału pod tego siemensa to 500zł, a tylko na oryginalnych czujnikach te nieszczęsny siemens pracuje. Na zamienniki szkoda pieniędzy.
  13. To jest i EWS. Nie jestem pewien czy INPA załatwi sprawę robiąc synchronizację. Gdzieś miałem wsad pod ten sterownik bez EWS, ale nie wiem jaka tam pamięć siedzi. Musiałbyś go otworzyć i zrobić fotę, albo szukać fachowca co usunie. A na początek kogoś z INPA może uda się uruchomić. Jak to w ogóle jeździło bo to sterownik pod silnik vanos.
  14. Z tego co opisujesz to coś nie tak z modułem EWS, nie załącza przekaźnika. Sprawdź w INPA czy masz możliwość zrobienia synchronizacji EWS. Tylko że nie powinien palić na pych gdyby nie rozpoznawał kluczyka. Na innym module EWS nie odpalisz silnika, trzeba mieć komplet, sterownik silnika, moduł EWS, kluczyk.
  15. Można łopatologicznie, czemu nie, tylko to zwiększa koszta naprawy (wymiana niepotrzebnych rzeczy). Do tego silnika interfejs około 100zł, tylko ADS pod port com. Trochę gorzej z laptopem ze złączem com. Program tylko DIS, INPA nie obsłuży tego silnika. Czujnik wału możesz podmienić, to on daje sygnał na sterownik że wał zaczął się obracać i wtedy sterownik silnika załącza przekaźnik pompy paliwa. Jaki numer sterownika? Który rocznik tego e36? Zapytaj, może jest ktoś na forum z twojej okolicy kto posiada interfejs pod ten silnik.
  16. Kolego odczytałeś błędy? Jaki masz sterownik silnika, numery, bosch czy siemens?
  17. piotr520 odpowiedział(a) na Shino temat w E36
    Te silniki na gazie robią setki tysięcy kilometrów i nic im nie jest. Dzisiejsze sekwencyjne instalacje gazowe to nie to co kiedyś ustawiane na śrubę, gdzie nigdy w pełni nie było jednakowej mieszanki. Montuj bez obaw, to typowy silnik pod gaz.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Beż tych nasadek na wtryskiwacze możesz śmiało jeździć, dziś już tego nie stosują. Ta guma że zdjęcia to z pod obudowy filtra powietrza.
  19. Dziś obejrzałem te twoje filmiki, ewidentnie coś z przepływką albo jej wiązką. Ściągnij te gumkę z wtyczki przepływomierza i sprawdź jak wyglądają przewody. Potem multimetrem sprawdzenie przewodów między przepływką a sterownikiem silnika. On ciągle widzi różną masę powietrza i nie może się uspokoić.
  20. Te przepływki działają bardzo różnie, jak już to używka ale oryginał. Jak się zachowuje bez przepływomierza?
  21. Zworkę najlepiej zrobić w okrągłym wtyku interfejsu, sprawdź jeszcze zasilanie w gnieździe diagnostycznym 14 stałe napięcie 16 plus po kluczyku 19 masa
  22. Żeby przy ściąganiu pokrywy rozrządu nie uszkodzić uszczelki głowicy, najlepiej najpierw wybić dwa kołki ustalające pokrywę i dopiero wtedy ściągać ją w dół. Potem złożyć na dobry silikon.
  23. Przy kodowaniu przez process car, wszystko zostaje, jakbyś przekodował każdy moduł z osobna to ustawienia zginą, nie wiem czemu się tak dzieje, przynajmniej tak to ludzie opisują. Chyba że to DSC przeszkodziło w kodowaniu i musisz przekodować wszystkie moduły po kolei.
  24. Silniki m50b25NV nie posiadały EWS. Jakie błędy pokazuje?
  25. Ja to robiłem tak Wybieramy “ExpertMode” -> [OK] Klikamy F1 [VIN / ZCS / FA] Klikamy F3 [ZCS / FA f. ECU] Wybieramy [E39], nastepnie [OK] Wybieramy moduł prze który się łączymy KMB(IKE) lub EWS klikamy [OK] Mamy odczytane klucze ZCS(GM SA VN) i pełny numer VIN. Klikamy F1 [Enter ZCS], wybieramy model [E39] zatwierdzamy [OK] Pojawi się okno z naszym numerem vin, klikamy [OK] nie zaznaczając opcji [Calculate Checksum] Po tym pojawi się nastęne okno ze starymi kluczami ZCS, wpisujemy nowe klucze. Jeżeli macie nowe klucze policzone z cyfrą kontrolną to nie zaznaczacie opcji [Calculate Checksum]. Natomiast jesli klucze są bez cyfry kontrolnej wtedy trzeba zaznaczyć [Calculate Checksum]. Następnie klikamy [OK] i F6 [back] Teraz musimy zapisać nasze nowe klucze w module EWS i liczniku KMB(IKE) Klikamy F4 [Change ECU] wybieramy KMB(IKE) Klikamy F2 [Change job] wybieramy “ZCS_SCHREIBEN” Klikamy F3 [Execute job] i licznik zakodowany nowymi kluczami. Zamykam program i ta sama procedura dla EWS ponieważ po kodowaniu nowego ZCS licznika też nie mogłem wrócić do EWS Po zapisaniu nowego ZCS w EWS robisz Back i masz chyba pod F4 Code car, klikasz i po chwili całe auto zakodowane.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.