Treść opublikowana przez piotr520
-
NCS EXPERT namieszałem w ZCS przy kodowaniu E39
Inpa łączy się z licznikiem?
-
Problem z wyświetlaczem radia 2 din.
Jeżeli jest dźwięk to radio jest sprawne, za miganie obrazu odpowiada uszkodzony monitor albo czytnik, najczęściej czytnik. Chyba że masz ten malutki wyświetlacz.
-
NCS EXPERT namieszałem w ZCS przy kodowaniu E39
Najpierw to się czymś połącz, bo raczej ze sprzętem masz problem.
-
M50B25 nie pali po rozładowaniu aku
Odetnij całkowicie przewód odpowiedzialny za blokadę ews , 18 pin sterownika silnika. Jak nie odpali to zostaje podmiana czujnika wału, możesz spróbować odpiąć całkowicie czujnik wału i spróbować odpalić na samym czujniku wałka, ale najpierw odetnij ten przewód przy sterowniku.
-
Adaptacja sondy - m52b20
Żadnych adaptacji sond się nie robi, po wymianie możesz jedynie skasować stare adaptacje (nie musowo) albo po prostu odpiąć akumulator na godzinkę, jak nie masz czym wykasować starych. Ale jak napisałem wcześniej, dla sond nie jest to konieczne, nowe adaptacje zrobią się same przy sprawnych sondach.
-
Uszkodzony modół swiatel
Numery nie muszą się zgadzać, na module masz HW i SW kup o takich samych numerach albo wyższych, niższy też będzie działać. Tylko kup taki jak masz, LCM II albo LCM III na module wszystko jest.
-
[E39] Wymiana gałki zmiany biegów
Najlepiej małą szlifierką kontową, potem płaskim śrubokrętem rozszerzyć na nacięciu tak by się rozeszło i zluzowało.
-
[E39] Wymiana gałki zmiany biegów
Wygląda jak gałka z Zetora :D , natnij z boku po długości, wyluzuje i wtedy ściągniesz.
-
Odpowietrzanie pompy sprzęgła
Kurcze, to na filmie to pompa sprzęgła a nie wysprzęglik, wprowadziłem cię w błąd. Pompa nie trzyma skoro podnosi się lustro płynu, tylko wymiana.
-
Odpowietrzanie pompy sprzęgła
Dla mnie działa poprawnie, wciśnij trochę pedał sprzęgła a lustro płynu już się nie będzie podnosić, i tłok nie będzie już miał takiego ruchu.
-
Pęknięta głowica
Szukaj głowicy z e36, e46 , e39 z silnika 2,5 2,8 na pojedynczym vanosie. Na głowicy masz mieć nabitą pojemność 2,5, żeby ci ktoś z 2,0 nie cisnął.
-
M50B25 nie pali po rozładowaniu aku
Jeżeli zgadza się kod między kluczykiem a EWS to nie zablokuje rozrusznika. U ciebie nie zgadza sie kod między EWS a sterownikiem silnika, dlatego kręci i nie pali. Pomyśl nada INPĄ żeby zdiagnozować co i jak bo narobisz sobie kosztów wymieniając w ciemno. Oryginalny czujnik wału pod tego siemensa to 500zł, a tylko na oryginalnych czujnikach te nieszczęsny siemens pracuje. Na zamienniki szkoda pieniędzy.
-
M50B25 nie pali po rozładowaniu aku
To jest i EWS. Nie jestem pewien czy INPA załatwi sprawę robiąc synchronizację. Gdzieś miałem wsad pod ten sterownik bez EWS, ale nie wiem jaka tam pamięć siedzi. Musiałbyś go otworzyć i zrobić fotę, albo szukać fachowca co usunie. A na początek kogoś z INPA może uda się uruchomić. Jak to w ogóle jeździło bo to sterownik pod silnik vanos.
-
E36 cabrio M43 pali tylko na pych
Z tego co opisujesz to coś nie tak z modułem EWS, nie załącza przekaźnika. Sprawdź w INPA czy masz możliwość zrobienia synchronizacji EWS. Tylko że nie powinien palić na pych gdyby nie rozpoznawał kluczyka. Na innym module EWS nie odpalisz silnika, trzeba mieć komplet, sterownik silnika, moduł EWS, kluczyk.
-
M50B25 nie pali po rozładowaniu aku
Można łopatologicznie, czemu nie, tylko to zwiększa koszta naprawy (wymiana niepotrzebnych rzeczy). Do tego silnika interfejs około 100zł, tylko ADS pod port com. Trochę gorzej z laptopem ze złączem com. Program tylko DIS, INPA nie obsłuży tego silnika. Czujnik wału możesz podmienić, to on daje sygnał na sterownik że wał zaczął się obracać i wtedy sterownik silnika załącza przekaźnik pompy paliwa. Jaki numer sterownika? Który rocznik tego e36? Zapytaj, może jest ktoś na forum z twojej okolicy kto posiada interfejs pod ten silnik.
-
M50B25 nie pali po rozładowaniu aku
Kolego odczytałeś błędy? Jaki masz sterownik silnika, numery, bosch czy siemens?
-
M52b20 i tolerancja na LPG
Te silniki na gazie robią setki tysięcy kilometrów i nic im nie jest. Dzisiejsze sekwencyjne instalacje gazowe to nie to co kiedyś ustawiane na śrubę, gdzie nigdy w pełni nie było jednakowej mieszanki. Montuj bez obaw, to typowy silnik pod gaz.
-
Rozrusznik e39 528
Beż tych nasadek na wtryskiwacze możesz śmiało jeździć, dziś już tego nie stosują. Ta guma że zdjęcia to z pod obudowy filtra powietrza.
-
520 M54B22, falujące obroty na biegu jałowym
Dziś obejrzałem te twoje filmiki, ewidentnie coś z przepływką albo jej wiązką. Ściągnij te gumkę z wtyczki przepływomierza i sprawdź jak wyglądają przewody. Potem multimetrem sprawdzenie przewodów między przepływką a sterownikiem silnika. On ciągle widzi różną masę powietrza i nie może się uspokoić.
-
520 M54B22, falujące obroty na biegu jałowym
Te przepływki działają bardzo różnie, jak już to używka ale oryginał. Jak się zachowuje bez przepływomierza?
-
[E34 520i 1990r.] Czym zdiagnozować?
Zworkę najlepiej zrobić w okrągłym wtyku interfejsu, sprawdź jeszcze zasilanie w gnieździe diagnostycznym 14 stałe napięcie 16 plus po kluczyku 19 masa
-
zdejmowanie pokrywy rozrządu m52b28tu
Żeby przy ściąganiu pokrywy rozrządu nie uszkodzić uszczelki głowicy, najlepiej najpierw wybić dwa kołki ustalające pokrywę i dopiero wtedy ściągać ją w dół. Potem złożyć na dobry silikon.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Przy kodowaniu przez process car, wszystko zostaje, jakbyś przekodował każdy moduł z osobna to ustawienia zginą, nie wiem czemu się tak dzieje, przynajmniej tak to ludzie opisują. Chyba że to DSC przeszkodziło w kodowaniu i musisz przekodować wszystkie moduły po kolei.
-
M50B25 nie pali po rozładowaniu aku
Silniki m50b25NV nie posiadały EWS. Jakie błędy pokazuje?
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Ja to robiłem tak Wybieramy “ExpertMode” -> [OK] Klikamy F1 [VIN / ZCS / FA] Klikamy F3 [ZCS / FA f. ECU] Wybieramy [E39], nastepnie [OK] Wybieramy moduł prze który się łączymy KMB(IKE) lub EWS klikamy [OK] Mamy odczytane klucze ZCS(GM SA VN) i pełny numer VIN. Klikamy F1 [Enter ZCS], wybieramy model [E39] zatwierdzamy [OK] Pojawi się okno z naszym numerem vin, klikamy [OK] nie zaznaczając opcji [Calculate Checksum] Po tym pojawi się nastęne okno ze starymi kluczami ZCS, wpisujemy nowe klucze. Jeżeli macie nowe klucze policzone z cyfrą kontrolną to nie zaznaczacie opcji [Calculate Checksum]. Natomiast jesli klucze są bez cyfry kontrolnej wtedy trzeba zaznaczyć [Calculate Checksum]. Następnie klikamy [OK] i F6 [back] Teraz musimy zapisać nasze nowe klucze w module EWS i liczniku KMB(IKE) Klikamy F4 [Change ECU] wybieramy KMB(IKE) Klikamy F2 [Change job] wybieramy “ZCS_SCHREIBEN” Klikamy F3 [Execute job] i licznik zakodowany nowymi kluczami. Zamykam program i ta sama procedura dla EWS ponieważ po kodowaniu nowego ZCS licznika też nie mogłem wrócić do EWS Po zapisaniu nowego ZCS w EWS robisz Back i masz chyba pod F4 Code car, klikasz i po chwili całe auto zakodowane.