Treść opublikowana przez lamer
-
jaki olej w rozdzielaczu?
Lejcie sobie tam co chcecie. Choćby olej słonecznikowy z biedronki ;) LUDZIE!!! Kupujecie fury za minimum 40kzł (najstarsze roczniki X3) i szczypiecie się wydać 200zł na olej, który wymienia się raz na 100kkm? A później płacz: "bo mi coś stuka w skrzynce X-drive"...
-
nowe X3 vs. X5
Jeżeli kupujesz samochód do jazdy w mieście i "rekreacyjnym terenie" oraz na trasę to zapomnij o typowym samochodzie 4x4. Sam męczyłem się kiedyś z Pajero, w którym na trasie rzędu 1000km można było szału dostać. A co do zakupu nowego X3 albo używanego X5 to ja bym wybrał nowe. Te samochody są tak naszpikowane elektroniką, że bardzo ważna staje się gwarancja. Co do zakupu samochodu demo to też takie coś rozważałem ale obawiam się, że będzie "sponiewierane" (katowane) przez ludzi, którzy dostają je na 1-3 dni. Sam dostałem kiedyś na 2 dni demo (X1) o przebiegu 100km!!! Myślicie, że ktoś mi powiedział: proszę delikatnie jeździć bo samochód jest na dotarciu?
-
E83 z dieslem 150 czy 177 kM
Tak czy inaczej różnica w osiągach jest wyraźnie odczuwalna. Przy manualu potencjalnie dwumasa może siąść jeżeli ktoś katuje auto (a nawet jak nie katuje ale ma duży przebieg).
-
E83 z dieslem 150 czy 177 kM
Dla mnie wybór jest oczywisty... Wersja 150 koni nie występuje z automatem a w tej klasy samochodzie to wg mnie obowiązkowe wyposażenie. Mam przejechane od nowości 120tys. i odpukać żadne wymienione kłopoty się nie pojawiły.
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
Pewnie jest to mniej niż 0,5s ale dla kogoś przyzwyczajonego do natychmiastowej reakcji na puszczenie hamulca jest to odczuwalne.
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
Praktycznie od razu po zatrzymaniu. Mnie ten system tak irytował, że pierwsze pytanie po oddaniu samochodu demo brzmiało czy można go permanentnie wyłączyć! W dodatku (przynajmniej przy automacie) jest zauważalna zwłoka w reakcji samochodu na próbę ruszenia.
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
Takie rzeczy to tylko w ERZE ;)
-
Jaki opornik do czujnika uderzeniowego
Jeżeli masz zamiar zastąpić napinacze rezystorami to mam nadzieję, że nikt tobie w tym nie pomoże.
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
System START/STOP służy ekologii (podobno...) i nabijaniu kasy ASO. Co do ekologii to ciekawe jaki jest bilans całości biorąc pod uwagę zmniejszenie żywotności podzespołów samochodu, konieczność wytwarzania części zamiennych i ich montażu a także utylizacji. Ale jak nie wiadomo o co chodzi...
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
Wyłączyć system start/stop, odczekać przynajmniej kilkanaście sekund i dopiero wtedy "zgasić" silnik.
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
Nie jesteś wstanie kontrolować momentu wyłączenia zapłonu. Więc mimo najszczerszych chęci wielokrotnie zdarzy się, że zapłon zostanie wyłączony pomimo, że turbina kręci się w najlepsze. Zresztą ze sprawdzonego źródła słyszałem, że turbiny padają bardzo często w silnikach z systemem start/stop.
-
System Start/Stop w X3 - udręka?
...i zarzyna szybko turbinę.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2012!
Dziwne... Wg mnie te mapy nie mają fotoradarów w wersji do powiadamiania głosowego.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2012!
A jak z pokryciem mapy w PL? Ktoś zauważył jakieś pozytywne zmiany?
-
wymiana oleju
Wg tej strony do X-drive wyłącznie oryginał: Verteilergetriebe, X-Drive Empfehlung 1 Spezialprodukt, nur Originalflüssigkeit verwenden
-
wymiana oleju
Do dyfra idzie SAF-X0. Do X-drive jakiś inny. W serwisie kosztuje jakieś 120zł netto.
-
x3 e83 2009 i lampka silnika
Wróżek na tym forum niewiele a ty nawet nie napisałeś jaki silnik masz w swoim bolidzie. Ale tak czy inaczej trzeba odczytać błędy na kompie to się dowiesz co jest grane.
- usb w x3
-
BMW x3 przy 100.000 czy moze mieć powycierane plastiki
U mnie (115tys.) i powycierało się przy włącznikach szyb i czarne plastyki na kierownicy multifunkcyjnej więc ten typ tak ma :(
-
BMW X3 SZARPANIE KOŁAMI I WIBRACJE
A mechanik sprawdzał bicie tarczy na samochodzie? Może po prostu któraś piasta jest krzywa? Jeżeli drżenie jest tylko przy hamowaniu to praktycznie zawsze oznacza to krzywe tarcze/piasty.
-
E83 Żarówka podświetlająca ringi.
No to sprawa jasna. Serwis sprzedaje tylko żarówki z oprawką z cenie 95zł. Samą żaróweczkę można też wymienić. Koszt w granicach 10zł. Potrzebna jest do tego taka żarówka: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/05/41/18/1805411860 Czyli żarówka Halogen Ba9s T4W 12V 10W
-
E83 Żarówka podświetlająca ringi.
Czy w E83 po lifcie tą żarówkę podświetlającą ringi trzeba wymienić razem z oprawką czy można jakoś samą żaróweczkę? Ta żarówka z oprawką wygląda tak: http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/41/26/71/1841267199
-
[E83 lift] Przerywa radio.
Od pewnego czasu w moim X3 pojawił się problem z przerywającym systemem audio (każde źródło dźwięku). Mam Navi High i radio z CD (bez dodatkowych wzmacniaczy). Przerwy są krótkie: 1-2 sekundy i występują tylko po ochłodzeniu wnętrza samochodu. Po rozgrzaniu wnętrza (a może wnętrza radia) problem znika. Zachowanie wygląda jak klasyczny "zimny lut". Podczas przerw radio nie reaguje na naciskanie przycisków. Jeżeli radio jest wyłączone potrafi się samoczynnie włączyć ale co ważne ekran nawigacji nie przełącza się wtedy na wyświetlanie stacji radiowej jak to ma miejsce po włączeniu radia poprzez naciśnięcie "gałki". Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Osobiście obstawiam przerwę w obwodzie samego radia ale jestem otwarty na sugestie bardziej doświadczonych użytkowników.
-
BMW X3 zestaw głośno mówiący
Jaki masz model telefonu? Ja ostatnio kupiłem Nokię E7 i znowu nie działa mi książka telefoniczna :(
-
F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)
Podobno cała seria F pod względem elektroniki jest na tą chwilę bardzo niedopracowana. Szwankuje sama elektronika jak i oprogramowanie. A nowe wersje softu powstają bardzo powoli i wiele problemów jest znanych ale nie ma na nie lekarstwa (opina gość z ASO zajmującego się programowaniem sterowników).