Skocz do zawartości

lamer

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lamer

  1. lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w X3 (E83)
    Lejcie sobie tam co chcecie. Choćby olej słonecznikowy z biedronki ;) LUDZIE!!! Kupujecie fury za minimum 40kzł (najstarsze roczniki X3) i szczypiecie się wydać 200zł na olej, który wymienia się raz na 100kkm? A później płacz: "bo mi coś stuka w skrzynce X-drive"...
  2. lamer odpowiedział(a) na matlog temat w X3 (F25)
    Jeżeli kupujesz samochód do jazdy w mieście i "rekreacyjnym terenie" oraz na trasę to zapomnij o typowym samochodzie 4x4. Sam męczyłem się kiedyś z Pajero, w którym na trasie rzędu 1000km można było szału dostać. A co do zakupu nowego X3 albo używanego X5 to ja bym wybrał nowe. Te samochody są tak naszpikowane elektroniką, że bardzo ważna staje się gwarancja. Co do zakupu samochodu demo to też takie coś rozważałem ale obawiam się, że będzie "sponiewierane" (katowane) przez ludzi, którzy dostają je na 1-3 dni. Sam dostałem kiedyś na 2 dni demo (X1) o przebiegu 100km!!! Myślicie, że ktoś mi powiedział: proszę delikatnie jeździć bo samochód jest na dotarciu?
  3. lamer odpowiedział(a) na jarekmch temat w X3 (E83)
    Tak czy inaczej różnica w osiągach jest wyraźnie odczuwalna. Przy manualu potencjalnie dwumasa może siąść jeżeli ktoś katuje auto (a nawet jak nie katuje ale ma duży przebieg).
  4. lamer odpowiedział(a) na jarekmch temat w X3 (E83)
    Dla mnie wybór jest oczywisty... Wersja 150 koni nie występuje z automatem a w tej klasy samochodzie to wg mnie obowiązkowe wyposażenie. Mam przejechane od nowości 120tys. i odpukać żadne wymienione kłopoty się nie pojawiły.
  5. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    Pewnie jest to mniej niż 0,5s ale dla kogoś przyzwyczajonego do natychmiastowej reakcji na puszczenie hamulca jest to odczuwalne.
  6. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    Praktycznie od razu po zatrzymaniu. Mnie ten system tak irytował, że pierwsze pytanie po oddaniu samochodu demo brzmiało czy można go permanentnie wyłączyć! W dodatku (przynajmniej przy automacie) jest zauważalna zwłoka w reakcji samochodu na próbę ruszenia.
  7. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    Takie rzeczy to tylko w ERZE ;)
  8. Jeżeli masz zamiar zastąpić napinacze rezystorami to mam nadzieję, że nikt tobie w tym nie pomoże.
  9. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    System START/STOP służy ekologii (podobno...) i nabijaniu kasy ASO. Co do ekologii to ciekawe jaki jest bilans całości biorąc pod uwagę zmniejszenie żywotności podzespołów samochodu, konieczność wytwarzania części zamiennych i ich montażu a także utylizacji. Ale jak nie wiadomo o co chodzi...
  10. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    Wyłączyć system start/stop, odczekać przynajmniej kilkanaście sekund i dopiero wtedy "zgasić" silnik.
  11. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    Nie jesteś wstanie kontrolować momentu wyłączenia zapłonu. Więc mimo najszczerszych chęci wielokrotnie zdarzy się, że zapłon zostanie wyłączony pomimo, że turbina kręci się w najlepsze. Zresztą ze sprawdzonego źródła słyszałem, że turbiny padają bardzo często w silnikach z systemem start/stop.
  12. lamer odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    ...i zarzyna szybko turbinę.
  13. Dziwne... Wg mnie te mapy nie mają fotoradarów w wersji do powiadamiania głosowego.
  14. A jak z pokryciem mapy w PL? Ktoś zauważył jakieś pozytywne zmiany?
  15. lamer odpowiedział(a) na bsbs temat w X3 (E83)
    Wg tej strony do X-drive wyłącznie oryginał: Verteilergetriebe, X-Drive Empfehlung 1 Spezialprodukt, nur Originalflüssigkeit verwenden
  16. lamer odpowiedział(a) na bsbs temat w X3 (E83)
    Do dyfra idzie SAF-X0. Do X-drive jakiś inny. W serwisie kosztuje jakieś 120zł netto.
  17. lamer odpowiedział(a) na gravus temat w X3 (E83)
    Wróżek na tym forum niewiele a ty nawet nie napisałeś jaki silnik masz w swoim bolidzie. Ale tak czy inaczej trzeba odczytać błędy na kompie to się dowiesz co jest grane.
  18. lamer odpowiedział(a) na ignac temat w X3 (E83)
    Na "znanym portalu aukcyjnym" są dostępne gotowe interfejsy.
  19. U mnie (115tys.) i powycierało się przy włącznikach szyb i czarne plastyki na kierownicy multifunkcyjnej więc ten typ tak ma :(
  20. A mechanik sprawdzał bicie tarczy na samochodzie? Może po prostu któraś piasta jest krzywa? Jeżeli drżenie jest tylko przy hamowaniu to praktycznie zawsze oznacza to krzywe tarcze/piasty.
  21. No to sprawa jasna. Serwis sprzedaje tylko żarówki z oprawką z cenie 95zł. Samą żaróweczkę można też wymienić. Koszt w granicach 10zł. Potrzebna jest do tego taka żarówka: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/05/41/18/1805411860 Czyli żarówka Halogen Ba9s T4W 12V 10W
  22. Czy w E83 po lifcie tą żarówkę podświetlającą ringi trzeba wymienić razem z oprawką czy można jakoś samą żaróweczkę? Ta żarówka z oprawką wygląda tak: http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/41/26/71/1841267199
  23. Od pewnego czasu w moim X3 pojawił się problem z przerywającym systemem audio (każde źródło dźwięku). Mam Navi High i radio z CD (bez dodatkowych wzmacniaczy). Przerwy są krótkie: 1-2 sekundy i występują tylko po ochłodzeniu wnętrza samochodu. Po rozgrzaniu wnętrza (a może wnętrza radia) problem znika. Zachowanie wygląda jak klasyczny "zimny lut". Podczas przerw radio nie reaguje na naciskanie przycisków. Jeżeli radio jest wyłączone potrafi się samoczynnie włączyć ale co ważne ekran nawigacji nie przełącza się wtedy na wyświetlanie stacji radiowej jak to ma miejsce po włączeniu radia poprzez naciśnięcie "gałki". Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Osobiście obstawiam przerwę w obwodzie samego radia ale jestem otwarty na sugestie bardziej doświadczonych użytkowników.
  24. Jaki masz model telefonu? Ja ostatnio kupiłem Nokię E7 i znowu nie działa mi książka telefoniczna :(
  25. Podobno cała seria F pod względem elektroniki jest na tą chwilę bardzo niedopracowana. Szwankuje sama elektronika jak i oprogramowanie. A nowe wersje softu powstają bardzo powoli i wiele problemów jest znanych ale nie ma na nie lekarstwa (opina gość z ASO zajmującego się programowaniem sterowników).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.