Treść opublikowana przez lamer
-
Hak holowniczy w X5 F15 ?
Rozważam zakup X5 i potrzebny byłby hak. Fabryczna dopłata niska nie jest... THULE z dedykowaną wiązką są poniżej 1800zł. Czy to trzeba kodować? Jak będzie z gwarancją przy zakodowaniu poza ASO?
-
Jaki hak polecacie?
Teoretycznie montaż haka nie powinien wpływać na gwarancję. Jednak zapewne w przypadku jakiegokolwiek problemu z instalacją elektryczną czy elektroniką ASO będzie starało się zrzucić winę na nieszczęsny hak. Takie życie :(
-
[F25] Klocki w 2.0xd. Warto przepłacać?
Zaczynam podejrzewać, że te klocki w X3 to jak "tonery startowe" w drukarkach. Mając teraz SUVa innej marki (2 tony masy + okazjonalnie przyczepa z koniem) wymieniłem klocki po 70 tys.! W E83 też wytrzymywały tyle.
-
Czym będziesz / już jeździsz po X3
Z opinii znajomego, który niedawno takiego kupił podobno kiepsko się prowadzi powyżej 130km/h :(
-
Odbiór nowego auta z salonu
No toś mnie teraz zachęcił :) Trzeba to wydrukować i powiesić w każdym salonie BMW. Może wyciągną wnioski :) Ja przez tą awaryjność wk...em się na BMW i wybrałem inną (a właściwie 2 inne) marki. Jednak ciągnie wilka do lasu...
-
Odbiór nowego auta z salonu
No właśnie... Przed rozstaniem z E83 2.0d musiałem wymienić rozrząd i turbinę. Ostatnio rozmawiałem z posiadaczem 3 letniego F25 2.0d i okazało się, że ledwie po upływie gwarancji posypał mu się rozrząd :( Właśnie rozważam powrót do X3 po krótkim romansie z inną marką ale mam wrażenie, że główne bolączki X3 wcale nie zostały poprawione :(
-
Czym będziesz / już jeździsz po X3
A u jakiego brokera kupowałeś (może być na PW)?
-
Czym będziesz / już jeździsz po X3
Zainteresował mnie Cherokee bo za około 200kzł można mieć ful wypas a X3 przy tej kwocie dopiero zaczyna mieć niezbędne dodatki. Nie jeździłem Jeepem ale patrząc na dane techniczne niestety diesel wydaje się zbyt słaby :( Z kolei jak miałbym dać grubo ponad 200kzł za X3 to czy nie lepiej wziąć uboższą wersję X5? Kuszące wydają się oferty niezależnych brokerów...
-
Czym będziesz / już jeździsz po X3
A co sądzicie o Cherokee?
-
Włącznik świateł do jazdy w dzień
Seryjne światła dzienne w E83? Raczej nie na PL.
-
[E83]Wymiana żarówki ringów
viewtopic.php?f=86&t=166306
-
Drgania na kierownicy X3 E83 2005r.
Czynie na samochodzie nie sprawdzałeś? Chcesz walczyć z wiatrakami? Wolna droga...
-
Drgania na kierownicy X3 E83 2005r.
W wielu samochodach spotkałem się z biciem kierownicy krótko po założeniu nowych tarcz. Zawsze było szukanie innych przyczyn (bo tarcze przecież nowe) a kończyło się wymianą tarczy. Ale może będziesz przypadkiem 1 na 100, że przyczyna będzie inna.
-
Drgania na kierownicy X3 E83 2005r.
Najpewniej nowe tarcze już masz krzywe. Podstawa to dobre tarcze i prawidłowy montaż (bez żadnej pasty pomiędzy piastą a tarczą). Jeżeli montował warsztat to zgłaszaj reklamację.
-
X3,e83,2D,r.2005-Sterownik mocy powietrza
Zdaje się, że to nie on trafił ;) Ile ostatecznie kosztowała wymiana?
-
Hak i Przyczepy do X3
Większość przyczep do wożenia koni ma DMC 2000kg i nie możesz takiej ciągnąć swoim X3. Jeżeli będziesz kupował nową przyczepę to możesz zamówić z dowolną DMC w dokumentach. Ja zamówiłem Cheval Liberté z DMC 1700kg. Oczywiście jeżeli wozisz jednego konia to możesz kupić jeszcze mniejszą przyczepę (solówkę albo na "półtorej konia") i wtedy DMC jest niższa.
-
Ile kosztuje naprawa xDrive?Jak sprawdzić czy xDrive działa?
Takie rzeczy to tylko w erze ;) X-drive jak i cały samochód dobrze jest sprawdzić podpinając do kompa i wykonując testy.
-
X3,e83,2D,r.2005-Sterownik mocy powietrza
Może chodzi o przepływomierz? Ale 300zł za jego wymianę to jakiś kosmos!
-
Zamykanie samochodu z pilota kluczyka
A próbowałeś synchronizować pilota z samochodem?
-
X3 E83 2007 - nierówne wolne obroty silnika
A ja i tak uważam, że 1 wtrysk nie pracuje prawidłowo. A zapchanie DPF może być tego konsekwencją. Może warto samemu zrobić próbę przelewową?
-
X3 E83 2007 - nierówne wolne obroty silnika
Wg mnie "kończy się" wtryskiwacz na 1 cylindrze.
-
X3 woda w aucie po ulewie
Kupcie specjalny butylowy "sznur" uszczelniający ...i browara dla mnie :)
-
X3 woda w aucie po ulewie
W X3 zdarzają się wycieki przez drzwi z powodu odklejonej folii pod tapicerką. Trzeba otworzyć drzwi i polewać od zewnątrz szybę wodą. Jeżeli moja diagnoza jest trafna to pojawi się przeciek na dole drzwi pomiędzy tapicerką a blachą. Inna opcja to zapchany odpływ skroplin od klimy.
-
X3 WJ63498 BUK
lamer odpowiedział(a) na KubaBMW temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDlatego warto rozglądać się za krajowym samochodem. Można sprawdzić łatwo historię w ASO. A co do X3 z tego wątku to wymiana pasa przedniego nie musi oznaczać poważnej kolizji. Jednak to, że sprzedawca zapewnia o 100% bezwypadkowości a fakty wskazują na coś innego powinno zwiększyć czujność.
-
X3 WJ63498 BUK
lamer odpowiedział(a) na KubaBMW temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa bym się zainteresował tą zieloną naklejką na filtrze powietrza. Jeżeli jest to info o nabijaniu klimy w ostatnim czasie (po sprowadzeniu samochodu) to może wskazywać na naprawę przodu.