Skocz do zawartości

lamer

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lamer

  1. Rozważam zakup X5 i potrzebny byłby hak. Fabryczna dopłata niska nie jest... THULE z dedykowaną wiązką są poniżej 1800zł. Czy to trzeba kodować? Jak będzie z gwarancją przy zakodowaniu poza ASO?
  2. lamer odpowiedział(a) na gregory_076 temat w X3 (F25)
    Teoretycznie montaż haka nie powinien wpływać na gwarancję. Jednak zapewne w przypadku jakiegokolwiek problemu z instalacją elektryczną czy elektroniką ASO będzie starało się zrzucić winę na nieszczęsny hak. Takie życie :(
  3. Zaczynam podejrzewać, że te klocki w X3 to jak "tonery startowe" w drukarkach. Mając teraz SUVa innej marki (2 tony masy + okazjonalnie przyczepa z koniem) wymieniłem klocki po 70 tys.! W E83 też wytrzymywały tyle.
  4. Z opinii znajomego, który niedawno takiego kupił podobno kiepsko się prowadzi powyżej 130km/h :(
  5. lamer odpowiedział(a) na 13gruby temat w X3 (F25)
    No toś mnie teraz zachęcił :) Trzeba to wydrukować i powiesić w każdym salonie BMW. Może wyciągną wnioski :) Ja przez tą awaryjność wk...em się na BMW i wybrałem inną (a właściwie 2 inne) marki. Jednak ciągnie wilka do lasu...
  6. lamer odpowiedział(a) na 13gruby temat w X3 (F25)
    No właśnie... Przed rozstaniem z E83 2.0d musiałem wymienić rozrząd i turbinę. Ostatnio rozmawiałem z posiadaczem 3 letniego F25 2.0d i okazało się, że ledwie po upływie gwarancji posypał mu się rozrząd :( Właśnie rozważam powrót do X3 po krótkim romansie z inną marką ale mam wrażenie, że główne bolączki X3 wcale nie zostały poprawione :(
  7. A u jakiego brokera kupowałeś (może być na PW)?
  8. Zainteresował mnie Cherokee bo za około 200kzł można mieć ful wypas a X3 przy tej kwocie dopiero zaczyna mieć niezbędne dodatki. Nie jeździłem Jeepem ale patrząc na dane techniczne niestety diesel wydaje się zbyt słaby :( Z kolei jak miałbym dać grubo ponad 200kzł za X3 to czy nie lepiej wziąć uboższą wersję X5? Kuszące wydają się oferty niezależnych brokerów...
  9. A co sądzicie o Cherokee?
  10. Seryjne światła dzienne w E83? Raczej nie na PL.
  11. lamer odpowiedział(a) na mahalo temat w X3 (E83)
    viewtopic.php?f=86&t=166306
  12. Czynie na samochodzie nie sprawdzałeś? Chcesz walczyć z wiatrakami? Wolna droga...
  13. W wielu samochodach spotkałem się z biciem kierownicy krótko po założeniu nowych tarcz. Zawsze było szukanie innych przyczyn (bo tarcze przecież nowe) a kończyło się wymianą tarczy. Ale może będziesz przypadkiem 1 na 100, że przyczyna będzie inna.
  14. Najpewniej nowe tarcze już masz krzywe. Podstawa to dobre tarcze i prawidłowy montaż (bez żadnej pasty pomiędzy piastą a tarczą). Jeżeli montował warsztat to zgłaszaj reklamację.
  15. Zdaje się, że to nie on trafił ;) Ile ostatecznie kosztowała wymiana?
  16. lamer odpowiedział(a) na Corran temat w X3 (E83)
    Większość przyczep do wożenia koni ma DMC 2000kg i nie możesz takiej ciągnąć swoim X3. Jeżeli będziesz kupował nową przyczepę to możesz zamówić z dowolną DMC w dokumentach. Ja zamówiłem Cheval Liberté z DMC 1700kg. Oczywiście jeżeli wozisz jednego konia to możesz kupić jeszcze mniejszą przyczepę (solówkę albo na "półtorej konia") i wtedy DMC jest niższa.
  17. Takie rzeczy to tylko w erze ;) X-drive jak i cały samochód dobrze jest sprawdzić podpinając do kompa i wykonując testy.
  18. Może chodzi o przepływomierz? Ale 300zł za jego wymianę to jakiś kosmos!
  19. A próbowałeś synchronizować pilota z samochodem?
  20. A ja i tak uważam, że 1 wtrysk nie pracuje prawidłowo. A zapchanie DPF może być tego konsekwencją. Może warto samemu zrobić próbę przelewową?
  21. Wg mnie "kończy się" wtryskiwacz na 1 cylindrze.
  22. lamer odpowiedział(a) na papik temat w X3 (E83)
    Kupcie specjalny butylowy "sznur" uszczelniający ...i browara dla mnie :)
  23. lamer odpowiedział(a) na papik temat w X3 (E83)
    W X3 zdarzają się wycieki przez drzwi z powodu odklejonej folii pod tapicerką. Trzeba otworzyć drzwi i polewać od zewnątrz szybę wodą. Jeżeli moja diagnoza jest trafna to pojawi się przeciek na dole drzwi pomiędzy tapicerką a blachą. Inna opcja to zapchany odpływ skroplin od klimy.
  24. Dlatego warto rozglądać się za krajowym samochodem. Można sprawdzić łatwo historię w ASO. A co do X3 z tego wątku to wymiana pasa przedniego nie musi oznaczać poważnej kolizji. Jednak to, że sprzedawca zapewnia o 100% bezwypadkowości a fakty wskazują na coś innego powinno zwiększyć czujność.
  25. Ja bym się zainteresował tą zieloną naklejką na filtrze powietrza. Jeżeli jest to info o nabijaniu klimy w ostatnim czasie (po sprowadzeniu samochodu) to może wskazywać na naprawę przodu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.