Skocz do zawartości

lamer

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lamer

  1. lamer odpowiedział(a) na insane temat w X3 (F25)
    Oczywiście, że firmy leasingowe sfinansują samochód zza granicy. Nie tu jest problem. Pytanie czy koszty tego leasingu będą podobne do leasingu oferowanego przez BWM? To samo z kosztem ubezpieczenia. Może się okazać, że przez wyższe oprocentowanie leasingu i wyższą składkę ubezpieczenia koszty się zrównają. Trzeba poprosić o ofertę leasingu BMW i np. EFL i porównać.
  2. lamer odpowiedział(a) na insane temat w X3 (F25)
    Sam jestem przed zakupem nowej X3 więc rozważam każdy za i przeciw. Nie mam żadnego interesu w podważaniu twojej opinii. Kolejnym wartym rozważenia aspektem jest ubezpieczenie. Czy warunki będą takie same za samochód salonowy PL i taki z importu? No i sprawa finansowania. Mnie na zakup za gotówkę nie stać. Co będzie z leasingiem? Jakie procedury no i koszty? Niby masz rację ale w praktyce samochody importowane są traktowane w Polsce jako "gorsze".
  3. lamer odpowiedział(a) na insane temat w X3 (F25)
    Po pierwsze funt w sprzedaży jest obecnie raczej bliżej 4,7PLN Po drugie porównujesz cenę do tego co musisz kupić a nie co chcesz Co z tego, że kupujesz taniej skoro dostajesz coś, czego nie potrzebujesz? Wg mnie oszczędność to maksymalnie jakieś 15kzł. Nie wiem tylko ile można wytargować rabatu w UK. Pamiętaj też, że przy sprzedaży auta nasz później kilkanaście % "w plecy" za pochodzenie "niesalonowe PL".
  4. lamer odpowiedział(a) na insane temat w X3 (F25)
    Jak ty liczysz te oszczędności? Uwzględniasz akcyzę, vat, transport, itp? Cena brutto jest niższa ale przecież a Anglii jest niższy VAT. Wylicz cenę netto, dolicz dodatki, które u nas są w standardzie, dolicz VAT, akcyzę i transport i powiedz skąd masz niby taką różnicę?
  5. Niby tak. Ale np. ja przez ostatnie lata żadnym samochodem nie jeździłem dłużej niż 4 lata. Daje to max. 8 operacji przełożenia opon x 100zł = 800zł a przy tym przed każdym sezonem mamy wyważone koła. Sens ekonomiczny zakupu drugiego kompletu felg raczej wątpliwy.
  6. Czy ktoś wie jak to jest... W Polsce X3 ma runflaty w standardzie a w niektórych krajach za dopłatą?
  7. lamer odpowiedział(a) na crushman temat w X3 (F25)
    Myślę, 20 tys. przy dobrej negocjacji można urwać w salonie (oczywiście nie z "golasa").
  8. lamer odpowiedział(a) na crushman temat w X3 (F25)
    Niestety dla mnie wszystkie te rzeczy to niezbędne minimum :(
  9. lamer odpowiedział(a) na crushman temat w X3 (F25)
    Pewnie, że każdy konfiguruje samochód pod siebie i nie obrażajcie się. Dla mnie nawigacja to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia ale pewnie dlatego, że bardzo często muszę pojechać pod nieznany adres. Często jeżdżę też za granicę. Nie jestem pewnie ale czy jak X3 jest bez nawigacji to ma monitor?
  10. Jeżeli możesz dzwonić na alarmowe przed sparowanie swojego telefonu to zdaje się, że masz jakiś aparat gsm wbudowany na stałe do samochodu... Teraz musisz znaleźć miejsce na kartę SIM.
  11. lamer odpowiedział(a) na crushman temat w X3 (F25)
    W samochodzie za 2,5 stówy chcesz przyklejać jakieś ustrojstwo do szyby i mieć plączący się kabel zasilający?
  12. lamer odpowiedział(a) na crushman temat w X3 (F25)
    Porównujesz ceny różnych samochodów pod względem przeznaczenia. Pytanie czego potrzebujesz? Ja mam X3 z uwagi na częste jazdy w "niedostępne" tereny (błoto, koleiny) związane z wykonywanym zawodem. Sam X-drive to jedno a prześwit to co innego. Do tego plastiki wokół nadkoli, itp.
  13. lamer odpowiedział(a) na xoskix temat w X3 (F25)
    1. Nie wiesz czy coś się w przepisach zmieni czy nie 2. Raczej nie odliczysz VAT od rat leasingowych po zmianie przepisów w trakcie trwania umowy 3. Homologacja (jeżeli jeszcze jest możliwa) kosztuje trochę 4. Najbezpieczniej zrobić wykup z kwotą VAT 10.000 (czyli jakieś 43500 netto) i odliczyć ponownie 6.000zł bez opłaty za homologację
  14. W cenie samochodu jest pakiet 100tys/5lat. Tak więc wymiana płynów i filtrów jest z głowy. A takie rzeczy jak tarcze czy klocki to potrafi wymienić większość warsztatów (oczywiście przy samochodzie za 200kzł warto powierzyć to zaufanej firmie). Klocki na przód do nowego X3 2.0d kosztują obecnie 150EUR więc na razie jak do japończyka ;) Ceny na pewno szybko spadną.
  15. Tyle, że nie ma obowiązku wymiany tarcz i klocków w serwisie. Oczywiście na początku może być problem z dostępnością zamienników. Jeżeli jednak trwałość tych elementów będzie zbliżona do "starej" X3 to zanim samochodem przejedziesz te 70-80tys. km na pewno będą już zamienniki. Dla porównania powiem, że mojemu koledze w Outlanderze klocki skończyły się już po 20tys! Serwis skasował coś około 600zł za nowe i po przejechaniu 5tys. zaczęły hałasować tak, że trzeba je było zdjąć i przeszlifować.
  16. Według znalezionego w necie porównania niestety nie: http://www.auto-swiat.pl/1-audi-q5-kontra-bmw-x3-monachium-kontratakuje/1 Może zacytuję: Nie brzmi to zachęcająco. Tym bardziej, że X3 też nie zrobiło na mnie wrażenia mistrza dynamiki :(
  17. W cuda nie wierzę. Mniejszy moment obrotowy i większa masa nie mogą dawać lepszej dynamiki. Suche dane mówią same za siebie (przyśpieszenie i V max).
  18. Ten gadżet ma sens tylko jeżeli samochodem regularnie jeździ 2 kierowców. Masz taką sytuację?
  19. Kilka dni temu zacząłem sobie konfigurować Q5 w internecie i zbliżone wyposażenie do X3 dało cenę trochę wyższą niż za BMW. Na minus na pewno słabszy silnik w Q5 (zarówno moc jak i moment obrotowy) i o jeden bieg mniej... Przy tym audi jest 100km cięższe! Audi wprawdzie nie jeździłem ale nie spodziewam się, że pomimo gorszych danych "na papierze" będzie lepiej jeździło od X3. A do tego jak sam zauważyłeś lada moment będzie pewnie lifting Q5-ki.
  20. lamer odpowiedział(a) na Seebrof temat w X3 (F25)
    Jestem po godzinnej jeździe 2.0d z automatem i przyznam, że mój zapał do zmiany samochodu troszkę zmalał. Nie odczułem jakiejś wyraźnej poprawy osiągów w stosunku do 177kM. Na pewno środek wygląda znacznie nowocześniej. Większej ilości miejsca na miejscu kierowcy raczej też nie zauważyłem. Pewnie co innego z tyłu... Reasumując - gdyby był silnik 23d to pewnie z bananem na twarzy podpisał bym zamówienie. W obecnej sytuacji poczekam jakie silniki i opcje pojawią się wkrótce. Liczę też na możliwość wypożyczenia samochodu na dłużej w najbliższym czasie i większego z nim zapoznania.
  21. lamer odpowiedział(a) na insane temat w X3 (F25)
    Przewaga X3 (przynajmniej E83 - F25 będę jeździł jutro) jest taka nad innymi SUVami, że nie musisz się bać jazdy powyżej 130km/h. Nawet przy 200km/h trzyma się bardzo pewnie drogi. Kiedy 3 lata temu robiłem przegląd rynku to wybrałem BMW pomimo, że było najdroższe wśród SUVów a zadecydowały właściwości jezdne.
  22. lamer odpowiedział(a) na ignac temat w X3 (E83)
    A nad listą wyświetla tobie komunikaty RDS (w tym nazwę stacji)?
  23. lamer odpowiedział(a) na ignac temat w X3 (E83)
    U mnie wyświetlają się nazwy stacji radiowych. http://images37.fotosik.pl/518/eb16ce7ceff7e6d1gen.jpg
  24. lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w X3 (E83)
    Teraz mi się przypomniało, że raz miałem średnią też ponad 11L/100. Ale to była trasa ponad 1200km z pedałem w podłodze. Razem z 2 postojami przejechana w 8,5h (żeby nie było, że jestem piratem drogowym to część w PL obejmowała jedynie 30km).
  25. lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w X3 (E83)
    Ja mam wprawdzie silnik 2.0 ale znajomy ma 3.0sd i spalania nie różni się poważnie. Mój średnio nigdy nie przekroczył 9l/100! Nogę mam raczej ciężką. Spalanie średnie latem 8,4-8,6. Zimą rośnie do 8.9. Więc te 11L w 120d to albo ktoś nie potrafił jeździć albo np. przepływomierz był walnięty. Oczywiście zakładam, że samochód jeździ a nie jest tylko przeparkowywany o 500m i nigdy nie osiąga temperatury pracy.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.