Treść opublikowana przez xsilver
-
wahacze gorne i dolne firmy Teknorot
odswiezam temat ... w zwiazku z tym ze mam dosc kupowania wahacvzy po 300zł ( wytrzymuja u mnie max 40 tys - a teraz sie rozsypal gorny po 25 tys ) - chce kupic cos tanszego lepiej kupic : http://www.allegro.pl/item177953104_wahacz_gorny_bmw_seria_7_e32_nowy.html http://www.allegro.pl/item177989351_wahacz_przedni_gorny_bmw_7_e32_87_94_nowy.html - te sa podobno auto parts ltd
-
Wymiana wahaczy
odswiezam temat ... w zwiazku z tym ze mam dosc kupowania wahacvzy po 300zł ( wytrzymuja u mnie max 40 tys - a teraz sie rozsypal gorny po 25 tys ) - chce kupic cos tanszego lepiej kupic : http://www.allegro.pl/item177953104_wahacz_gorny_bmw_seria_7_e32_nowy.html http://www.allegro.pl/item177989351_wahacz_przedni_gorny_bmw_7_e32_87_94_nowy.html - te sa podobno auto parts ltd
-
Wywazanie kol kulkami lub proszkiem
trzeba wywazac w dobrym zakladzie wylkanizacyjnym - to podstawa ... ale razem z kolem obracaja sie tez inne lementy - piasty . tarcze , polosie , wal napedowy - i to one moge byc niewywazone ( np nierowny osad na tarczach , albo felga moze zle dolegac do powierzchni tarczy ) dlatego - podstawa - wyczyscic powierzchnie styku felgi z tarcza i tarczy z piasta ... jest tez cos takiego jak dowazanie felg na samochodzi - co wywaza wszystkie obracajace sie elementy !
-
540 - Pytanie do posiadaczy lub znawców 540
niedlugo wyjdzie na to ze 540i jest tansze w utrzymaniu niz 518i :wink:
-
Małe ciśnienie na 6 garze - powazna sprawa ?
idac tym tokiem rozumowania - im mniejszy opor silnika ( mniejsza kompresja ) tym mniej energi ( palaiwa ) potrzeba zeby go pokonac
-
Małe ciśnienie na 6 garze - powazna sprawa ?
zawory to podstawa - jak to nie pomoze to trzeba sciagnac glowice
-
540 - Pytanie do posiadaczy lub znawców 540
sam bzdury piszesz... sam sobie zaprzeczasz swoimi wypowiedziami - kazda pliszka swój ogon chwali ...
-
DYLEMAT HELP !!! Jaki silnik przy zakupie 7 e-32???
a v16 to uuuuu i uuu :wink: nie ma co sie oszukiwac - jedynym plusem v12 jest to ze mozna kupic e32 750 za grosze - a juz z 4.0 trzeba wylozyc sporo wiecej
-
Wymiary "blacharskie"
posiadam takie tylko musze poszukac i zeskanowac bedziesz klepał i naciagal ?
-
540 - Pytanie do posiadaczy lub znawców 540
to ciekawe - powiedz mi czym sie rozni Twoj silnik od mojego ( poza pojemnoscia ) ... moze dla Ciebie takie wydatki jak cewki , membrany i inne gadzety to nie problem - ale zrozum ludzie ktorzy kupuja samochod za 10 tys nie zawsze sobie zdaja sprawe ile kosztuje jego utrzymanie - a jak z m60 cos sie zacznie dziac to :duh: a skrzynia ( automatyczne ) to swoja droga - nastepnie nieporozumienie w 540i
-
problem z automatem e34 535i
znajdz inny automat od 735 /535 i zakladaj - koszt srzyni nie bedzie duzy - tylko zeby byla w dobrym stanie - bo inaczej szkoda roboty - to najprostsze rozwiazanie ... rozwiazanie troche inne - znajdz wszyskie elementy do przerobki na manuala - opis calej procedury znajdziesz w dziala - "zrob to sam"
-
Małe ciśnienie na 6 garze - powazna sprawa ?
a co ma spalanie na biegu jalowym do stanu silnika ? przeplywka podaje ile powietrza dostaje , sonda jak spala i komp podjae dawke paliwa - jak masz przedmuchy to bedzie wyrzucal odma i bral olej
-
Skrzynia 5HP19 728i problem
jak sie okaze ze wymiana nic nie da to nie tylko wymiana tarczek - tylko remont skrzyni - z wszystkim co sie z tym wiaze - wymiana uszczelek , regeneracja konwertera , tarczy i pewnie cos jeszcze ... cena jednej tarczki to w ZF max 20zł - inne czesci tez nie sa drogie ( oprocz zestawow pranetarnych , pomp olejowych , koszy )
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
silnik nie byl produkowany 2 lata- tylko 5 lat - bo jeszcze 3 lata w e32/34 ... jak samochod jest ladny , pewny i zadbany to ja bym sie 5 min nie zastanawiał !
-
Skrzynia 5HP19 728i problem
raczej zmiana oleju nic nie pomoze - typowe objawy zuzytych tarczek frykcyjnych - raczej czeka Cie remont ale życze Ci zebym sie mylił
-
Małe ciśnienie na 6 garze - powazna sprawa ?
0,4 to kaplica - lepiej zeby to byly zawory - ale obawiam sie ze to moze byc typowe zuzycie silnika - silniki 6 sa dosc dlugie i czesto zewnetrzne cilindy sa slabiej dogrzewane i szybciej sie zuzywaja ( sam wymontowywalem takie silniki - caly silnik w dobrym stanie a zewnetrzne gladzie cilindrow zyzyte - szczegolnie cylindra przedniego )
-
DYLEMAT HELP !!! Jaki silnik przy zakupie 7 e-32???
jedyny sluszny silnik w e32 to 4.0 ... m70 to przezytek ...
-
Do Moderatorow.........forum nie uwzglednia zmiany czasu
mi to pasuje - jestem na forum o godzine młodszy :wink:
-
540 - Pytanie do posiadaczy lub znawców 540
koszty utrzymania m60 sa rozne - w zaleznosci na to na jaki egzemplaz trafisz - mozesz nic nie wymieniac , a moze sie wszystko zaczoc sypac ( napinacze , paski , membrany , wtryski , cewki itp itd ) - wtedy koszty nowych czesci sa bardzo wysokie ( jak na tak stare auto )
-
Spawanie czy klejenie obudowy skrzyni biegów automat ?
wiesz co - gdybyś był miły to bym pomogł - bo cos wiem na ten temat .. ale jak robisz łaske ze tu piszesz to idz na inne forum - tam z pewnościa grono fachowców udzieli informacji :duh:
-
problem z mocą i spalaniem!
kolega 735pawel z rabki ma chyba kts'a - wiec zagadaj do niego
-
Czy to bezpieczne paliwo?
wiesz co - zaraz pewnie ktos ten post usunie... ale znajomy jezdzi w golfie TDI na opale juz chyba 50tys i smiga ... ale tds'y maja slabe pompy i nastawniki - wiec moze to byc problem
-
Pytanie śmieszne ale prawdziwe.
spryskiwacze reflektorow dzialaja co 5 prysniecie na szybe
-
Chip do 735iA?
zapomnij tez o tych 20 czy 30 koniach - to bajka - bedziesz mial przyost ok 5km jak dobrze pojdzie - poprawi sie krzywa momantu ... w automacie mozesz tego nie odczuc ... a dyfra lepiej nie zmieniac - bo mozna sobie narobic problemow ze skrzynia
-
problem z mocą i spalaniem!
u mnie przy padnientej 1 sondzie nie bylo zadnych objawow :wink: po 1- podjedz na kompa ... ps - FRANK - Ty żyjesz :mrgreen: