Treść opublikowana przez xsilver
-
Wywazanie kol kulkami lub proszkiem
to wlasnie dowazanie kola na samochodzie - to jest to o czym pisalem - wywaza nie tylko kolo , ale takze wszystko cos sie z nim obraca
-
CHF zamiast ATF w ukladzie wspomagania - E39 z NIVO!
nie da sie tego tak okreslic - w zaleznosci od tego jaka jest pompa , taki jest plyn - nie jest tak ze np wszystkie e34 maja chf ... jaki ma byc plyn pisze na korku , lub trzeba sprawdzic w ETK
-
CHF zamiast ATF w ukladzie wspomagania - E39 z NIVO!
ktos madry zalal u mnie dextronem III nie patrzac na korek - i wlasnie wymienialem pompe - takie domorosle gadanie mnie dobija :duh: ludzie - to nie jest tak ze helmut soebie napisla - nad tym myslal sztab inzynierow - i caly uklad zostal zaprojektowany z mysla o konkretnych warunkach pracy ...
-
awaria NIVO , help!
moze Twoja ma byc zalana dextronem ... ale jak ma byc oryginalnie chf to ma byc chf - moze sie nic nie stac , a moze sie skonczyc pompa , uszkodzic amorki i rozszczelnic uklad
-
awaria NIVO , help!
cisnieni w ukladzie to 130 bar ( takie cisnienie ma dawac pompa ) a dextron to taki syf ze najmniejsza dziurka bedzie ciekl - CHF pod tym wzgledem jest duzo lepszy pozatym jezeli uklad jest przystosowany do CHF to takim olejem ma byc zalany - bo dextron duzo szybciej niszczy uszczelki i weze gumowe ( ktore do dextrona musza byc przystosowane ! )
-
Smród palonej gumy
sprzęgło się grzeje, za każdym razem, jak tylko ruszasz, a jeśli masz buta w podłodze, to sprzegło, jak i układ przenieisenia napędu przeżywają poprostu katusze... za cos sie w koncu placi w BMW - takie katusze powinien wytrzymywac bez zajakniecia - w koncu to radosc z jazdy :wink:
-
awaria NIVO , help!
powinienes lac CHF ... zreszta powinno pisac na korku od zbiernika plynu co powinienes lac do ukladu . jezeli pisze CHF to dextron moze uszkodzic amortyzatory i prowadzic do licznych wyciekow
-
awaria NIVO , help!
trzeba zmienic amorki i sprezyny - od wersji bez nivo + usunac resztki nivo ( przewody itp - tak zeby nie bylo widac ze tam bylo , dobrze tez przeprogramowac licznik zeby nie pokazywal bladu nivo )
-
Jakieś coś miedzanego pod przednią szybą... co to?
to podgrzewanie przedniej szyby - a dokladnie podgrzewanie pola pod wycieraczkami , aby nie przymarzaly w zimie antena znajduje sie w tylnej szybie
-
Wymiana komputera silnika jak to jest
teoretycznie mozesz spalic komputer ... praktycznie nie powinno sie nic stac ( nie dalej jak tydzien temu sam wypinalem i smiga ) - ale lepiej dla bezpieczenstwa odlaczyc
-
Stukająca przekładnia (chyba) i luzy
stukac moze 10 roznych rzeczy - podjedz gdzies na warsztat - i popros zeby zdiagnozowali co jest zuzyte i wymien to ... u mnie po zimie stukalo - wspornik drazka kierowniczego , galka lacznika drazka kierowniczego , 1 wahacz , luz na wasie w ukladzie kierowniczym :duh: - a przed zima wszystko bylo idealne
-
Skrzynia 5HP19 728i problem
pewmnie nie padly same kosze tylko ich tarczki ... ale jak znalzles dobra i pewna skrzynie w tych pieniadzach to nie ma sie co zastanawiac
-
spalanie BMW M3
zalezy z jaka predkoscia bedziesz jechal i jaka trasa - moze spalic 10 litrow , a moze 20 ... przy normalniej jezdzi ( do ok 140 km/h ) , bez szalenstw - ok 10-12 litrow
-
Zaku kontrolowany TERAZ!
ceny niektorych czesci bmw sa :duh: jak amortyzatory do samochodu za 20tys zl mogo kosztowac 20 tys zl :mad2:
-
Zaku kontrolowany TERAZ!
a czemu nie bylo malucha - klasyczne coupe :wink:
-
spalanie BMW M3
w takim samochodzi nie pyta sie o spalanie - to ostatnia rzecz jaka powinna Cie interesowac ... jak nie stac Cie na paliwo to nie kupuj tego samochodu ... paliwo to pol biedy - a czesci ...
-
CARSOFT 6.5 PYTANIE
ale mowisz o tym pierwszysm czy o drugim ?? czy carsoft 6.1 pokazuje wartosci na poszczegolnych czujnikach ( bo ten pierwszy fejs ma chyba taka funkcje - LIVE DATA ) pisalem do sprzedawcy drugie - obsluguje max 6.1.4
-
CARSOFT 6.5 PYTANIE
a moglbys cos polecic - tylko w rozsadnej cenie - bo to ma byc do uzytku osobistego ( wiec koszt nie moze byc wysoki ) cos takiego - tylko cena troche wysokawa - http://www.allegro.pl/item176842382_interfejs_diagnostyczny_bmw_carsoft_1987_2006.html albo - cena juz lepsza i carsoft 6.1 - http://www.allegro.pl/item178137575_interfejs_do_opel_97_2004_bmw_87_2004_vag_92_2004.html
-
CARSOFT 6.5 PYTANIE
acha - to widze ze urzadzenie bardzo skomplikowane ... :mad2:
-
CARSOFT 6.5 PYTANIE
http://www.allegro.pl/item177058167__interfejs_bmw_kabel_z_wtykiem_bmw_promocja_.html cos takiego ?? czy taki interfejs pokazuje wartosci na poszczegolnych czujnikach ?
-
Wymiana wahaczy
ale na allegro nie ma teknorot gornych do e32 ... dzwonilem do hurtowni - maja po 150 zł bez tulei :mad2:
-
540 - Pytanie do posiadaczy lub znawców 540
zagadaj do kolegi - radek540v8 - on posiada do sprzedania sprezyny sportowe do e34
-
DYLEMAT HELP !!! Jaki silnik przy zakupie 7 e-32???
dokladnie - tylko v12 daje komfort - i zaden inny silnik ... np 735 to kaplica - 0 komfortu ... posiadacze m70 mnie rozbrajaja :wink:
-
wahacze gorne i dolne firmy Teknorot
tez bym zregenerowal ale mam zuzyta galke i silent block - wiec regeneracja raczej sie nie oplaca wiec ktore z ww wahaczy polecacie ??
-
Wąs w układzie kierowniczym - wyczuwam luz
u mnie tez sie zrobil luz na wasie - wasa juz wymienialem - jakies 2 lata temu - i znow jest luz ... tym razem chyba bedzie trzeba wytargac przekladnie i cos wymyslic albo ja wymienic na jakas uzywke a 14 - tez wymienialem - najpierw sama tulejke - wytrzymala rok - teraz kypilem caly wspornik ( zamiennik za jakies 80 zł )- zobaczymy ile wytrzyma