Skocz do zawartości

green71

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez green71

  1. podpora jest jedna,krzyżaki są dwa.
  2. z tego co wiem to każdy M52 ma aluminiowy blok
  3. jak spisują sie te blaupunkty?bo może tez cos takiego zamontuje :D,a kilka razy sparzyłem się na 13-tkach.
  4. wydaje mi się że to tuleja wahacza jest wybita.
  5. green71 odpowiedział(a) na vipior temat w E36
    dzisiaj wymieniłem tuleje sposobem z bimmerdiy,i nie musiałem ściagać wahacza.Zrobiłem sobie ściągacz,typowa partyzantka ale kosztował mnie 10,50zł.Jedna tuleja zajęła mi 2,5 godz i trochę nerwów.Jedyny ból to-zmieniła się zbieżność tyłu,ale może jeszcze dzisiaj podjadę na diagnostykę.
  6. green71 odpowiedział(a) na triplex135 temat w E36
    wątpię żeby poprzedni właściciel nie pochwalił się swapem,więc pewnie masz za krótki bagnet.Poza tym chyba do wszystkich M52 wchodzi 6,5l oleju.
  7. green71 odpowiedział(a) na triplex135 temat w E36
    a co to za M3 z silnikiem 2.8? :shock:
  8. nie wiem skąd przekonanie że za nową potrzeba worek pieniędzy http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=653431&sid=184ea7f4da5527431df72f9d3856b923
  9. green71 odpowiedział(a) na Robert_kr temat w E46
    na TG jest E30 i E36
  10. green71 odpowiedział(a) na jakub temat w E46
    dwa miesiące temu byłem na przeglądzie focusem i wyszła skuteczność 70-71%,diagnosta nie miał żadnych zastrzeżeń.A niedawno pojechałem BWM żeby sprawdzić zawieszenie bo 30.10 kończy mi się przegląd.Przód wyszedl 65%.Diagnosta stwierdził że są słabe a na monitorze widziałem że świeciły na czerwono,więc chyba gdzieś koło tego jest granica skuteczności.
  11. nie sądzę żeby ktoś ci dał pojezdzić swoim autem.Moim zdaniem,znajdź w jakimś komisie auto i powiedz że jesteś zainteresowany kupnem.Zrobisz jazdę próbną i już.Twój sposób ma znikome szanse powodzenia :mrgreen: Co do kosztów utrzymania,to co za różnica czy to E46 czy E39.Kupisz szrota to i tak pójdziesz z torbami,kupisz zadbanego to będziesz zadowolony z kosztów utrzymania.Różnica chyba tylko polega na ciężarze obu aut.W cięższych autach szybciej kończy się zawieszenie,hamulce itp. Ale nasze drogi potrafią wykończyc wszystko.
  12. to go zmień i nie zawracaj ludziom głowy.
  13. tak tak chodzi o tylny most jest właśnie spocenie i nie wiem czy zostawić czy od razu dać do zrobienia - i tu pytanie co to może być i czemu tak drogo :wink: - na jaki wydatek muszę być przyszykowany. musisz dokładnie zlokalizować wyciek,bo może cieknąć z któregoś uszczelniacza a może cieknąć z hydropodstawy
  14. u mnie jest dokładnie tak samo.
  15. W jakim samochodzie się tak "bawiłeś"? Fiat,silnik fire 1.0 8 zaworów.Na wtrysku oczywiście. Te fiaciki (1.0 fire)które miały BOSH Mono-motronic(a większość miała) też nie miały możliwości regulacji.Taka możliwość była tylko z mechanicznymi regulatorami kąta wyprzedzenia zapłonu.
  16. w książce napraw wyraźnie pisze:"w samochodach z wtryskiem benzyny Motronic kąt wyprzedzenia zapłonu jest regulowany automatycznie przez urządzenie sterujące i nie można go regulować we własnym zakresie.
  17. najpierw koło do wyważenia,potem sprawdzić drążek a jeśli będziesz dłużej jezdził to dojdzie łożysko.
  18. spróbuj zadzwonić do nich http://www.m-auto.pl/
  19. green71 odpowiedział(a) na vipior temat w E36
    tzn.900zł robocizna za dwie strony?gość chyba upadł na głowe. tutaj jest jak to samemu zrobićhttp://www.unitedbimmer.com/kb-e36-reartrailingarmbrushing.php
  20. green71 odpowiedział(a) na kqazik temat w E46
    http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=BD51&mospid=47620&hg=84&fg=10
  21. green71 odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    widać kolego że nie masz pojęcia o nowych dislach , gdybyś miał to byś tak nie mówił , ja sobie właśnie głównie cenie disle za to że nie musze kręcić do odciecia żeby mieć moc , mam ją od dołu , nie musze redukować biegu żeby wyprzedzać , jest to zbyteczne , cenie sobie cisze a nie ryk samochodu nawet przy 200 jak jedziesz , cenie sobie jego ekonomie , a o klekocie mówisz o dislach z lat 90 , były nawet filmiki pokazywane tu na forum jak chodzi nowy disel a ty swoje dalej , napewno widze że cię nic nie przekona , dalej bedziesz opowiadał swoje , ale rzecz gustu ja już z wycia samochodu wyrosłem . a tą przyjemność o której mówisz to pewnie zażywasz w soboty wieczorem bo nie ukrywajmy że cię nie stać na kręcenie silnika w jeździe codziennej a mnie stać bo i tak mało pali i nie musze ekonomicznie jeździć , jeżdze tak jak mi się podoba . To własnie w dislu jest fajne , zagazowany samochód to jednak nie to samo co disel ja to mówie z własnego doświadczenia , przerabiałem już wszysko a benzyne to tylko kupił bym M3 albo M5 - to są dla mnie sportowe auta , inne budzą mój lekki uśmiech i napewno warto je kupić tylko to nie są auta do codziennej jazdy a Tobie kolego wydaje się że każdy posiadacz benzyny przekracza 2000obr/min tylko w sobotę.Nie wiem skąd takie przeświadczenie ale pewnie z własnego doświadczenia,ale wierz mi że nie każdy patrzy na ekonomizer i zastanawia się "wyprzedzić czy nie?" bo spali setke paliwa więcej.Dla mnie to jest śmieszne i to jest typowy argument posiadaczy diesli.BMW kupiłem tylko i wyłącznie z kaprysu,bo tak naprawdę drugie auto nie jest nam potrzebne.Lubię dzwięk R6 kiedy przekracza 4000obr i zapewniam cię że bardzo często go słyszę.BMW miało mi dawać radość z jazdy(skąd ja to znam?)i nie po to go kupiłem żeby jeździć jak inwalida. Palę papierosy,pije wódkę,leję do baku i się tym nie przejmuję.Staram się rzucic palenie ale żeby buni żałować paliwa? Może posiadaczom diesli sprawia radość oszczędzanie,bo mnie wydawanie pieniędzy.Poza tym Ty lubisz ciszę w aucie ale nie jesteś 100%-owym przedstawicielem społeczeństwa.Dlatego ludzie uwielbiają np.dzwięk V8 small block,i ja też jestem nim zachwycony.I niestety nie wyrosłem z tego.
  22. cyt. W silniku 2-litrowym poniżej 1000 obr/min i w 2,5-litrowym poniżej 3000 obr/min regulator obraca wałem rozrządu zmniejszając kąt początku otwarcia zaworów dolotowych skutkiem tego maleje przekrycie zaworów w pobliżu ZZ oraz zasysanie reszty spalin do cylindra. Polepsza się dzięki temu spalanie i regularność biegu jałowego silnika. W średnim zakresie prędkosci obrotowych, czyli powyżej podanych poprzednio wartości, regulator obraca wał rozrządu w kierunku wcześniejszego otwarcia zaworów dolotowych. W wyniku tego przekrycie zaworów wzrasta w pobliżu ZZ i większa ilość gazów spalinowych dostaje się do cylindrów. Tworzy się wewnętrzna recyrkulacja spalin i maleje wydzielanie spalin do tłumika. W wyniku tego obiegu maleje też nieco zużycie paliwa. Z kolei dzięki wcześniejszemu zamknięciu zaworów dolotowych rośnie moment obrotowy silnika, gdyż wzrasta średnie ciśnienie w cylindrach. Po przekroczeniu 4500 obr/min regulator ustawia wał rozrządu ponownie w położeniu późniejszego otwarcia zaworów wlotowych. Jest to niezbędne w celu uzyskania pełnej mocy silnika.
  23. green71 odpowiedział(a) na kqazik temat w E46
    jakby był buetooth było by option 633-BMW Bluetooth Preparation
  24. green71 odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    na razie diesle startują w wyścigach długodystansowych np.LeMans i wygrywają tym że mniej razy zjeżdżają do pit stopu.Bo osiągami nadal ustępują benzynom.Dlaczego nie ma ich w rajdach WRC?,bo benzyniakom wystarcza paliwa na OS a diesel prawdopodobnie nie zniósłby takiego traktowania.Przecież przez jakiś czas startowały TDI w WRC,ale zaliczały tyły i na dodatek silniki nie wytrzymywały tempa. Zawsze jak jest mowa o osiągach diesel vs benzyna i ktos porówna silniki doładowane,zaraz jest mowa o spalaniu. Wydaje mi się że chyba nie wiesz o czym mówisz,jeżeli sprawność wolnossącego diesla jest większa od wolnossącego benzyniaka.Średnio z 2000ccm ok 80KM.Samochód z takim silnikiem nie chce jeździć.Bo chyba mowa tutaj o sprawności silnika bez "wspomagaczy".Dopiero wtedy można porównywać ich sprawność.
  25. green71 odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    no proszę cię,samochody wrc sa stworzone żeby przejechały OS w jak najkrótszym czasie(koszty się nie liczą)i jeżdżą praktycznie cały czas na max.obrotach.Więc i palą odpowiednio.Notabene jak widać akurat do tego diesle chyba sie nie nadają.Jeżeli silniki VW TFSI paliłyby tyle co impreza wrx albo EVO to i moc musiałby mieć odpowiednio większą,a ich spalanie jest zupełnie akceptowalne. Co do ograniczenia spalania w USA to chyba nie powinno nikogo dziwić,bo ich silniki są wyjątkowo mało efektywne.Pojemności i spalanie żywcem wzięte z ciężarówek a moc przeciętnego europejskiego kompaktu.Faktem jest że są długo wieczne ale po co to komu jak cała reszta się rozsypie.No i te ich SUVy,ważą po kilka ton.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.