Treść opublikowana przez green71
-
Pomoc w kupnie BMW E36
wystarczy poszukać,temat wałkowany setki razy http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=66974
-
Przegrzanie po czasie.... POMOCY!!!
wydaje mi się że to bardziej wygląda na wysoką temperaturę oleju.Przy dużej prędkości turbosprężarka pracuje cały czas i wydziela dużo ciepła,a ponieważ jest smarowana i również chłodzona przez olej silnikowy to rośnie temp silnika i co za tym idzie chłodziwa.
-
Na wskażniku temp. -37
jeżeli jest nie podłączony też pokazuje -37.
-
Poważny problem :|
Trzeba wykręcić świecę,podłączyć do niej przewód,świecą dotknąć masy(np.głowica) i zakręcić rozrusznikiem.Na elektrodach świecy powinna sie pojawić iskra.
-
Swap silnika 1.8 na 1.8 is pare pytań na tem temat
skrzynia ma te same przełozenia,most inne.Na dobra sprawę wystarczy zmienić silnik z komputerem bo większość osprzętu jest taka sama.
-
Różnica pomiędzy 318is a 320i
zdaję sobie z tego sprawę i różnica w "troche podkręconej" a całkowicie zmodyfikowanej jednostce jest dla mnie na tyle znacząca że osobiście nie wierzę w te 170km.Ale to tylko moje zdanie.
-
Różnica pomiędzy 318is a 320i
to jest Hartge i ma 2100 ccm, i moim zdaniem to nie jest podkręcenie tylko rozwiercenie.
-
Różnica pomiędzy 318is a 320i
skąd ty żeś wytrzasnął 170KM? niedawno był na Allegro 318iS z silnikiem Ac Schnitzer własnie o mocy 170KM. Ac Schnitzer chyba zakłada swój bodykit a nie m-pakiet. Jest tutaj cos takiego http://www.bmwauto.net/318is_coupe_3.php3 i szczerze mówiąc nie wierzę w to.
-
Tykotanie w 320i
to nie jest normalny dzwięk,zobacz na postoju skąd się wydobywa.Ale takie terkotanie to pewnie wina vanosa.
-
Różnica pomiędzy 318is a 320i
skąd ty żeś wytrzasnął 170KM?
-
Ubywa płynu chłodniczego!!!
nie jeżeli dziura jest na zewnątrz głowicy.
-
Problem z ogrzewaniem
sprawdź zawór nagrzewnicy,powinien być między komorą silnika a kabiną.Ale przede wszystkim spróbuj odpowietrzyć.
-
Problem z ogrzewaniem
a jaką masz temp. silnika kiedy zaczyna ci zimne powietrze lecieć?
-
Wymiana silnika. Proszę o opinie i pomoc
przy zmianie na 2.5 wypadałoby zmienić dyfer ,przy zmianie na 2.8 dodatkowo skrzynia biegów.
-
Sprzęgło E36 323 - coś lepszego niz seria
teraz masz zużyte sprzęgło dlatego nie łapie na wysokich obrotach,nowe sprzęgło poradzi sobie bez problemu.
-
Sprzęgło E36 323 - coś lepszego niz seria
te warunki spełnia normalne,sprawne sprzęgło.Oczywiście żywotność będzie bardzo skrócona,ale jeśli chcesz w ten sposób jezdzić to pomyśl już o dwumasie i dyfrze.Strzelanie ze sprzęgła zwykle kończy się przykrymi dla kieszeni awariami.
-
Sprzęgło E36 323 - coś lepszego niz seria
co znaczy "lepiej przekazuje moc na koła"?
-
Szyberdach - problem inny niż wszystkie :(
a czy ta dykta,jezdzi tam i z powrotem razem z klapą?bo jak nie to znaczy że nie była zapięta do mechanizmu.
-
malowanie plastików
taki bez pojęcia to nie jestem :cool2: posługiwałem się juz sprayem nie rzadko :dance: lecz nie na plastikach... i stąd wziął się mój post i nie chcę oddawać tego dla speca, tak mogłaby brzmieć odpowiedź na wszystkie pytania i problemy na tym forum, ale nie o to tu chodzi - jeśli nie spróbujesz to się nie nauczysz. no to powodzenia :mrgreen: daj potem zdjecia jak Ci to wyszlo :D p.s. moze to ja tylko jestem "lewy " w takich rzeczach i niestety ale musze placic. :cry2: Pewnie nawet nie próbowałeś tego robić,a nie ma w tym żadnej filozofii.Różnica jest taka że lakiernik połozy bezbarwny i gotowe,po sprayu z reguły jest delikatny baranek ale wierzcie mi papier ścierny i pasta polerska działa cuda :mrgreen: .
-
malowanie plastików
Utarty i moim zdanie bezsensowny slogan.Wujek Dobra Rada,z takim podejściem człowiek nie jest w stanie niczego sie nauczyć bo z każdą duperelą jedzie do "specjalisty" i płaci.Ja w ten sposób pomalowałem zderzaki,progi i zaręczam ci że nie muszę się własnej roboty wstydzić. Kosztowało mnie to 200zł(materiał),a do lakiernika może jechać zawsze.
-
malowanie plastików
jeżeli masz farbę w sprayu to kup wszystkie lakiery w sprayu.Potrzebne ci będą:Podkład na plastik,podkład akrylowy,baza i bezbarwny. Najpierw matujesz element papierem ściernym(800),czyścisz rozpuszczalnikiem,malujesz podkładem na plastik,czekasz ok 30 min.Potem podkład akrylowy,czekasz do wyschnięcia i malujesz bazą(delikatnie bo zrobisz zacieki), czekasz 1 godz i malujesz klarem(bezbarwnym) bardzo delikatnie i lepiej kilka warstw(będziesz miał co ścierać :D ).Po wyschnięciu,najlepiej 24 godz,można zacząć szlifować bo pewnie i tak będzie nierówno.Papier ścierny(1200),jak zeszlifujesz do równa to na koniec pasta polerska G3.Można wypolerować to super połysku.
-
ASO czy Pan Stasiu ?
termostat za 5000?chyba był ze złota i wysadzany diamentami.Troszkę chyba przesadziłeś.
-
zamiana skrzyni manual 318is
nie jesteś w stanie sprawdzić,dlatego ważne żeby sprzedający dał gwarancję rozruchową
-
Co myslicie o filtrach stozkowych???
dwa magiczne urządzenia :mrgreen: ,zmieniaja samopoczucie kierowcy i..... to tyle jeżeli chodzi o ich właściwości.
-
Błąd Vanosa
prawdopodobnie zaciął się tłoczek,trzeba rozebrać bo może tylko śrubę ukręciło od zębatki