Treść opublikowana przez green71
-
Zle zbiera tylne opony
przede wszystkim ustawić geometrię,i robi sie to pod obciążeniem. U mnie na poprzednim zawieszeniu też diagnosta nie mógł ustawić geometrii,ponieważ pod obciążeniem bardzo się zmieniała.Były za miękkie sprężyny.
-
Zmieniarka Alpine NO CD! FOTY! :(
to co ty tam wkładałeś MP3?
-
PO zmianie opon nie moge driftowac czemu ???
albo ktoś w nocy ukradł ci szpere :mrgreen:
-
Kupno na co zwrocic uwage
i najpierw zastanów się co chcesz wiedzieć
-
Zmieniarka Alpine NO CD! FOTY! :(
u mnie też jest podobnie,zaniosłem do naprawy i nici.Jezeli chcesz naprawić zmieniarkę(ja mam oryginalną z logo BMW AL003E prawdopodobnie Alpine) to trzeba im zanieść dodatkowo radio+kabel :jawdrop: .Inaczej jej nie uruchomią a rodzajów kabli do zmieniarek jest sporo i są drogie.Większość serwisów rtv niestety nie ma ich.
-
oświetlenie wnętrza-touring
jutro będę to rozpracowywał,dam znać jak coś zdemoluje :D
-
oświetlenie wnętrza-touring
dzięki,o to mi własnie chodziło :D
-
oświetlenie wnętrza-touring
możliwe ale własnie chcę się dowiedzieć kiedy ona ma się zaświecić
-
oświetlenie wnętrza-touring
czy lampka nad tylną kanapą powinna się włączać przy otwieraniu drzwi,bagażnika?przełącznik lampki ma 3 pozycje więc logicznie biorąc w środkowej pozycji powinna sie sama włączyć,ale u mnie działa tylko w jednej pozycji-świecenie ciągłe.
-
problem z abs
nie ma czegoś takiego jak rutyna na drodze,każda minuta jest inna od poprzedniej.Aut na drodze jest coraz więcej a drogi coraz gorsze i uczę sie jak każdy inny kierowca.Nie pozjadałem wszystkich rozumów i uważam sie za przeciętnego kierowcę. I nadal nie rozumiem stwierdzenia "ufać systemom bezpieczeństwa.Tzn.jeździć z pedałem gazu w podłodze i hamować w ostatniej chwili?Przecież jak się wsiada do auta to nikt nie mysli że ma abs,esp itp.dlatego może sobie pozwolić na wygłupy.One tam są i przez 99,9% czasu nie dają o sobie znać,te systemy maja zadziałać wtedy kiedy sa potrzebne,ale jeżeli się prowokuje takie sytuacje to potem ludzie giną.
-
problem z abs
Dokładnie, powiem jeszcze, ze jak potrzebuje sobie stope wymasowac to znam przyjemniejsze patenty niz ABS :] A kolega ktory pisal wyzej o poslizgu bocznym, widac ze bez ABS nie umie jezdzic :] Przykre bo zadnemu systemowi tzw. bezpieczenstwa w aucie nie wolno ufac w 100% :] Nawet poduszka moze Cie zabic :] Koniec OT :) A w zwiazku z pytaniem, w e36 jak juz leci czujnik ABS to jest to zazwyczaj lewa strona przod, ale i tak trzeba na kompa sie wpiac i sprawdzic :) wiem że połowa tutaj kierowców to specjaliści,którym Kuzaj eee tam Gronholm może buty czyścić.Przeżyli wszystko na drodze i nic nie jest ich w stanie zaskoczyć,nic tylko pozazdrościć umiejętności i zimnej krwi.A tak na marginesie jeżdżę od 20 lat osobowymi i kiedyś ciężarowymi a E36 jest pierwszym który ma abs,nawet foka którą mam o wiele młodsza go nie ma.Nie bardzo rozumiem stwierdzenie: dziwię ci się że do auta w ogóle wsiadasz,przynajmniej pewnie 50km/h nie przekraczasz bo w każdej chwili może braknąć hamulca. Podsumowując,gratuluję wam umiejętności bo ja pewnie będę musiał zrobić następny milion żeby czegoś sie nauczyć.
-
Wymiana wtryskiwaczy 3.0d
po prostu chciałeś usłyszeć "wymieniaj sam!" i usłyszałeś.
-
problem z abs
jeżeli zablokujesz koła,to jaki jesteś manewr w stanie wtedy wykonać? poza tym z doświadczenia wiem że hamowanie pulsacyjne zdaje egzamin jeżeli jest ślisko,niewielka prędkość i z pewnej odległości widzisz przeszkodę.Jeżeli hamujesz nagle z dużej prędkości a do przeszkody masz niewielką odległość to wtedy ciśnie się hamulec z całej siły i wtedy tylko abs może zmienić sytuację.Nie musi ale może,a hamowanie pulsacyjne może tylko pogorszyć bo przy skręconych kołach i nagłych zmianach obciążenia można wpaść w boczny poślizg. Pozdrowienia :)
-
Źle założona sprężyna.
może masz ułamany kawałek sprężyny,dlatego ci się wydaje że jest przekręcona
-
problem z abs
hamowanie pulsacyjne to naśladowanie abs tylko o wiele wolniej,takie hamowanie jest dobre do Poloneza albo do malacza ale nie do auta z abs. Jeżeli uważasz że twoja noga jest szybsza od abs to gratuluje poczucia humoru.Sztuką jest hamować z maksymalną siłą ale nie dopuszczając do zadziałania abs.
-
Przesiadka do E36, warto? na co zwrócić uwagę przy zakupie?
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=53052 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=47396
- rdza
- rdza
- rdza
-
Przednie łożysko do wymiany, czy warto z allegro ?
dobrze to określiłeś,"trochę pochodzą"
-
biały nalot na korku oleju
jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach to biały nalot może sie pojawić,a jak olej pryska to znaczy że jest i ma ciśnienie :D
-
Łożysko tylniego kola
SKF jest firmą szwedzką i ma fabryki na całym świecie,nawet w Chinach i Malezji.
-
VIN
bardzo w to wątpię,a jak juz to za taką sama cenę jak w ASO
-
Urwany czujnik temperatury zewnętrznej wraz z wtyczka
miałem te sam problem(chyba),u mnie urwane kable były zaraz przy obudowie czujnika.Obrobiłem żyletką na tyle żeby przylutować dwa przewody po kilka cm.Potem to już proste,lutownica alo na skrętkę i izolacja termokurczliwa.Ta obudowa czujnika jest rozbieralna więc trochę to ułatwia.
-
Łożysko tylniego kola
najprawdopodobniej łożyska które kupiłeś były kiepskie,nic poniżej SKF nie warto kupować.Wiem też że ludzie chwalą bardzo Koyo ale to są drogie łożyska.