Skocz do zawartości

green71

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez green71

  1. green71 odpowiedział(a) na Myga temat w E46
    przede wszystkim ustawić geometrię,i robi sie to pod obciążeniem. U mnie na poprzednim zawieszeniu też diagnosta nie mógł ustawić geometrii,ponieważ pod obciążeniem bardzo się zmieniała.Były za miękkie sprężyny.
  2. to co ty tam wkładałeś MP3?
  3. albo ktoś w nocy ukradł ci szpere :mrgreen:
  4. green71 odpowiedział(a) na ameba01 temat w E46
    i najpierw zastanów się co chcesz wiedzieć
  5. u mnie też jest podobnie,zaniosłem do naprawy i nici.Jezeli chcesz naprawić zmieniarkę(ja mam oryginalną z logo BMW AL003E prawdopodobnie Alpine) to trzeba im zanieść dodatkowo radio+kabel :jawdrop: .Inaczej jej nie uruchomią a rodzajów kabli do zmieniarek jest sporo i są drogie.Większość serwisów rtv niestety nie ma ich.
  6. green71 odpowiedział(a) na green71 temat w E36
    jutro będę to rozpracowywał,dam znać jak coś zdemoluje :D
  7. green71 odpowiedział(a) na green71 temat w E36
    dzięki,o to mi własnie chodziło :D
  8. green71 odpowiedział(a) na green71 temat w E36
    możliwe ale własnie chcę się dowiedzieć kiedy ona ma się zaświecić
  9. green71 opublikował(a) temat w E36
    czy lampka nad tylną kanapą powinna się włączać przy otwieraniu drzwi,bagażnika?przełącznik lampki ma 3 pozycje więc logicznie biorąc w środkowej pozycji powinna sie sama włączyć,ale u mnie działa tylko w jednej pozycji-świecenie ciągłe.
  10. green71 odpowiedział(a) na gregoros temat w E36
    nie ma czegoś takiego jak rutyna na drodze,każda minuta jest inna od poprzedniej.Aut na drodze jest coraz więcej a drogi coraz gorsze i uczę sie jak każdy inny kierowca.Nie pozjadałem wszystkich rozumów i uważam sie za przeciętnego kierowcę. I nadal nie rozumiem stwierdzenia "ufać systemom bezpieczeństwa.Tzn.jeździć z pedałem gazu w podłodze i hamować w ostatniej chwili?Przecież jak się wsiada do auta to nikt nie mysli że ma abs,esp itp.dlatego może sobie pozwolić na wygłupy.One tam są i przez 99,9% czasu nie dają o sobie znać,te systemy maja zadziałać wtedy kiedy sa potrzebne,ale jeżeli się prowokuje takie sytuacje to potem ludzie giną.
  11. green71 odpowiedział(a) na gregoros temat w E36
    Dokładnie, powiem jeszcze, ze jak potrzebuje sobie stope wymasowac to znam przyjemniejsze patenty niz ABS :] A kolega ktory pisal wyzej o poslizgu bocznym, widac ze bez ABS nie umie jezdzic :] Przykre bo zadnemu systemowi tzw. bezpieczenstwa w aucie nie wolno ufac w 100% :] Nawet poduszka moze Cie zabic :] Koniec OT :) A w zwiazku z pytaniem, w e36 jak juz leci czujnik ABS to jest to zazwyczaj lewa strona przod, ale i tak trzeba na kompa sie wpiac i sprawdzic :) wiem że połowa tutaj kierowców to specjaliści,którym Kuzaj eee tam Gronholm może buty czyścić.Przeżyli wszystko na drodze i nic nie jest ich w stanie zaskoczyć,nic tylko pozazdrościć umiejętności i zimnej krwi.A tak na marginesie jeżdżę od 20 lat osobowymi i kiedyś ciężarowymi a E36 jest pierwszym który ma abs,nawet foka którą mam o wiele młodsza go nie ma.Nie bardzo rozumiem stwierdzenie: dziwię ci się że do auta w ogóle wsiadasz,przynajmniej pewnie 50km/h nie przekraczasz bo w każdej chwili może braknąć hamulca. Podsumowując,gratuluję wam umiejętności bo ja pewnie będę musiał zrobić następny milion żeby czegoś sie nauczyć.
  12. green71 odpowiedział(a) na Stanisław temat w E46
    po prostu chciałeś usłyszeć "wymieniaj sam!" i usłyszałeś.
  13. green71 odpowiedział(a) na gregoros temat w E36
    jeżeli zablokujesz koła,to jaki jesteś manewr w stanie wtedy wykonać? poza tym z doświadczenia wiem że hamowanie pulsacyjne zdaje egzamin jeżeli jest ślisko,niewielka prędkość i z pewnej odległości widzisz przeszkodę.Jeżeli hamujesz nagle z dużej prędkości a do przeszkody masz niewielką odległość to wtedy ciśnie się hamulec z całej siły i wtedy tylko abs może zmienić sytuację.Nie musi ale może,a hamowanie pulsacyjne może tylko pogorszyć bo przy skręconych kołach i nagłych zmianach obciążenia można wpaść w boczny poślizg. Pozdrowienia :)
  14. green71 odpowiedział(a) na szsemla temat w E46
    może masz ułamany kawałek sprężyny,dlatego ci się wydaje że jest przekręcona
  15. green71 odpowiedział(a) na gregoros temat w E36
    hamowanie pulsacyjne to naśladowanie abs tylko o wiele wolniej,takie hamowanie jest dobre do Poloneza albo do malacza ale nie do auta z abs. Jeżeli uważasz że twoja noga jest szybsza od abs to gratuluje poczucia humoru.Sztuką jest hamować z maksymalną siłą ale nie dopuszczając do zadziałania abs.
  16. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=53052 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=47396
  17. green71 odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    bolo73 przeczytaj uważnie drugi post chemika666,jemu wyraźnie chodzi o tarczę hamulcową.
  18. green71 odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    Zostaw to "koło" w spokoju bo sobie narobisz kłopotów.
  19. green71 odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    Temat roku :mrgreen:
  20. dobrze to określiłeś,"trochę pochodzą"
  21. green71 odpowiedział(a) na ucho temat w E46
    jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach to biały nalot może sie pojawić,a jak olej pryska to znaczy że jest i ma ciśnienie :D
  22. green71 odpowiedział(a) na jarszy007 temat w E36
    SKF jest firmą szwedzką i ma fabryki na całym świecie,nawet w Chinach i Malezji.
  23. VIN

    green71 odpowiedział(a) na mr.extreme temat w E36
    bardzo w to wątpię,a jak juz to za taką sama cenę jak w ASO
  24. miałem te sam problem(chyba),u mnie urwane kable były zaraz przy obudowie czujnika.Obrobiłem żyletką na tyle żeby przylutować dwa przewody po kilka cm.Potem to już proste,lutownica alo na skrętkę i izolacja termokurczliwa.Ta obudowa czujnika jest rozbieralna więc trochę to ułatwia.
  25. green71 odpowiedział(a) na jarszy007 temat w E36
    najprawdopodobniej łożyska które kupiłeś były kiepskie,nic poniżej SKF nie warto kupować.Wiem też że ludzie chwalą bardzo Koyo ale to są drogie łożyska.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.