Treść opublikowana przez green71
-
Opinie BMW seria 3 E36
a tak na marginesie,pewnie część już widziała ten filmik .Ta E30 jest niewiarygodna,takie przyspieszenie potrafi zatrzymać akcje serca. http://www.autokrata.pl/ogien/628/m3_e30_950_km/
-
Regulacja konta świateł
a brałeś pod uwagę że w czasie stłuczki silniczek mógł ulec uszkodzeniu? bardzo wątpię żeby cię chciał okraść z silniczka,na allegro komplet kosztuje 30zł
-
wał-nie wał
u mnie podpora padła z dnia na dzień,w jeden dzień wszystko ok a nastepnego wibracje w okolicach 60km/h.Padła sama guma bo łozysko nadal było dobre.Najlepsze było to że nawet w ASO stwierdzili że podpora jest dobra i pewnie dlatego kosztowało mnie to duzo pieniążków.Wymieniłem sporo rzeczy niepotrzebnie,nawet skrzynie wyciągnąłem.Na końcu wymieniłem podporę i wszystko wróciło do normy.Wał też miałem zamiar wyważać ale koszt 270zł netto za wyważenie trochę mnie przeraził. Jeżeli masz wał wyciągnięty to warto i tak ją wymienić,ja kupiłem osobno podporę i łożysko razem 50zł
-
wał-nie wał
tak na marginesie,skoro wcześniej wał dostawał drgań mogło uszkodzić podporę.
-
Sworzeń długi wachacza przedniego
3 miechy temu wymieniłem wszystkie sworznie górnego wahacza,zrobiłem ok 2500km.Dzisiaj pojechałem na przegląd rejestracyjny,porażka na całego.Wszystkie sworznie(Lemforder) które wymieniłem są znowu do wymiany,ręce opadają.Teraz jednak wymienię całe wahacze.Moje pytanie które wahacze są przyzwoitej jakości?bo przegląd miałem do 30.10 i muszę się streszczać.
-
325Ci Czy istnieją dyfry ze szperą do e46 ?
no to skoro przekazuje moment obrotowy równo to chyba oba koła powinny sie kręcic.Niestety tak nie jest,mechanizm różnicowy przekazuje moment na koło które stawia mniejszy opór.W zimie widać to najlepiej. tutaj moment jest przekazywany tak samo jak w zwykłym mechanizmie,z tą różnicą że zawsze jest część momentu przekazywana na koło które stawia większy opór.Przykładowo szpera 25%:jeżeli jedno koło straci przyczepność na drugie jest przekazywane(tylko lub aż) 25% momentu obrotowego.Szpera 100% :mrgreen: to sztywna oś,na koła idzie taki sam moment.
-
Uszczelnienie skrzyni biegów e36 compact
tzn.masz na mysli jakis super specyfik którym posmarujesz i będzie gitara? No niestety muszę cie rozczarować,jak skrzynia nie była wcześniej rozbierana to któryś uszczelniacz puścił.Simmering na wałku sprzęgłowym i wałku zdawczym,oring na wybieraku.Jeżeli ktoś w niej grzebał to mógł źle uszczelnić obudowę.Możliwosci jest kilka a skrzynie i tak trzeba ściągnąć.
-
Temperatura otoczenia a przeplywka
Ciśnienie ma bezpośredni wpływ na gęstość powietrza.Im mniejsze ciśnienie tym mniejsza gęstość.
-
320d straszny mul,wogle nie chce jechac
nie chcę być niemiły ale nie mając pojęcia o silniku chcesz diagnozować usterkę?na dodatek dosyć skomplikowany silnik.http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=13_0652&hg=13&fg=20 część nr.1(przepływomierz)
-
OILSERVICE PO 5TYS. OD WYMIANY?
zapalił i cały czas świeci?
-
OILSERVICE PO 5TYS. OD WYMIANY?
wymienia się jak zgasną wszystkie zielone.
-
Coś szoruje przy chamowaniu
:duh: Błagam nie !! :mad2: chyba nie załapałeś dowcipu :mrgreen:
-
CHIP TUNING BMW
swap na 2,5 to też poroniony pomysł.Zapłacisz pewnie za silnik 2500-3000zł+przekładka a przybędzie 20KM.Jeżeli już swap to 2,8.
-
CHIP TUNING BMW
jeśli chcesz bez oszustw i na dodatek rekomendowane prze forumowiczów to masz tutaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=537271#537271 oczywiście cudów sie nie spodziewaj,wszystko w granicach rozsądku,mozliwości i trwałości silnika.
-
Czy wskazówka przepływki wychodzi za skalę?? filmik
owszem może,kiedys już o tym było ale musiałbyś poszukać.
-
Czy wskazówka przepływki wychodzi za skalę?? filmik
To sie kolego nazywa ekonmizer,ewentualnie wskaźnik chwilowego spalania.Przepływka to zupełnie inna bajka.
- rezerwa
-
95% z Was ma niesprawne tylne oswietlenie
do tej pory spaliło mi sie kilka żarówek i obc od razu dał znać,wydaję mi się że obc informuje każdej spalonej żarówce na zewnątrz auta,a chyba sporo użytkowników ma obc albo funkcję check.
-
podpora wału jest jedna czy są 2???
nie wiem jak jest w kompakcie,ale u siebie zajęło mi to cos koło 2 godz. Wydech trzeba opuścić na ziemię,nie trzeba całego ściągać.Odkręcić osłonę termiczną i masz dostęp do wału.Jeżeli będziesz to robił sam i rozpołowisz wał to musisz go tak samo złożyć.Najlepiej od razu zaznaczyć.Potrzebne ci będą jeszcze szczypce do ściągania pierścieni segera(chyba tak to się pisze). W sumie robota jest prosta ,trzeba sie tylko sporo nakręcić kluczami.
-
Amortyzatory
przednie amortyzatory różnią się górnym mocowaniem zależnie od rocznika,tylne o ile wiem są takie same
-
pompa abs w 318 tds touring 99 rok
no i masz djsully99 odpowiedź na swoje problemy :modlitwa:
-
Początkujący: Co kupić na co uważać
nie ma uniwersalnego patentu,kup bezwypadkowego to już będzie połowa sukcesu,druga połowa będzie jak ktoś licznika nie przekręcił.I nie nastawiaj się tak na 325 bo może się okazać że nie będzie w czym wybrać.Poza tym 325 był robiony do '95.Po prostu szukaj ładnego coupe i módl się żeby poprzedni właściciel nie był agro-drifterem.
-
2,8 i jaki płyn chłodzący
:mrgreen: pracujesz dla firmy Autoland? bo jeśli tak to żądam zwrotu pieniędzy za super specyfik do czyszczenia aluminiowych felg który sprawuje się jak zwykły płyn do naczyń. :duh:
-
Touring... 1,8 TDS opinie
u mnie po przekręceniu kluczyka świeci się kontrolka od poduszek.po kilku sekundach gaśnie.
-
podpora wału jest jedna czy są 2???
krzyżaki to inaczej przeguby,wał nie pracuje w idealnej linii prostej a skrzynia biegów jak i most jest na poduszkach wiec zmieniaja swoje położenie względem siebie i krzyżaki są właśnie po to żeby wał mógł w tych warunkach pracować i się nie zginać :D