Treść opublikowana przez bonzo320i
-
E39 3.0dA zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju
Masz rację z rozpędu pisałem o wymiarach do silnika benzynowego a nie diesla, ale chociaż naprowadziłem na stronę :mrgreen:
-
E39 3.0dA zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju
Według RealOEM są takie same i dwa mniejsze 7x2,5 , bo te wymiary co podawałem to też pochodzą z innego forum. https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=DD31-EUR-07-1997-E39-BMW-523i&mg=11&sg=30&diagId=11_1542&q=11427549573
-
E39 3.0dA zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju
W teorii obydwa są takie same i mają wymiar "fi 8x2.5 " a praktyka nakazuje zakupić jeden 7x2.5 i to ma być ten dolny na końcu trzpienia
-
e39 , problem z automatyczną skrzynią biegów
Adaptację skrzyni bez problemu skasujesz INPĄ i odpowiednim interfejsem
-
Bmw e39 520i wiatraczek klimatronika
Również Cię pozdrawiamy Marku i życzymy bezawaryjnego :wink: użytkowania
-
Problemy z układem chłodniczym e39 528
Nie no bez przesady 100'C na termostacie 92 to jednak trochę dużo, stojąc w korku ostatnio miałem 95'C bez klimy. Kiedyś w trasie przy dobrym deptaniu z klimą było 97. Teraz przy 25/27 na zewnątrz podczas jazdy(bez klimy) 92/93 max
-
Problemy z układem chłodniczym e39 528
W pierwszym poście pisałeś,ze sprawdzany był termostat, ale w jaki sposób? Być może to on się zacina, nowa wkładka Wahlera to koszt około 40zł więc dla spokoju bym wymienił
-
Problemy z układem chłodniczym e39 528
W Twoim przypadku to jest 92'C, taki termostat powinieneś mieć wsadzony
-
Problemy z układem chłodniczym e39 528
Podczas normalnej jazdy 92/93'C w korku może być te 2 stopnie więcej(bez klimy). Na klimie w trasie miałem nawet 96
-
E39 520i M52 INPA
Panie pewności 100% procentowej nie mam, ale INPA czyta auta bodajże do rocznika 2006/07, swoim fejsem też zbadałem e90(rocznika nie pamiętam) jednak f10(2011) już nie dało rady
-
Błędy od sondy i wypadanie zapłonu
Jeśli cyrki zaczęły Się po montażu LPG to od tego zacząłbym poszukiwania winowajcy
-
Stukajacy zacisk e39 528
Jeśli chodzi Ci o sprężynkę trzymającą to jak najbardziej tak nr3 na schemacie https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DD31-EUR-07-1997-E39-BMW-523i&diagId=34_0708 Druga sprawa to jeśli masz bardzo stare klocki ich "mocowanie" może być wyrobione i będą brzdękać w zaciskach
-
Stukajacy zacisk e39 528
Prędzej to dzwonią klocki hamulcowe a nie zaciski,więc tu bym szukał usterki
-
520i 2002r 2.0
To zależy co jest przyczyną tego stukania, może być to jedynie końcówka drążka a może być zużyty amortyzator(miałem u Siebie) i też pukało na dziurach. Trafna diagnoza u mechanika powinna pomóc
-
520i 2002r 2.0
Pierwsze uruchomienie silnika i obroty rzędu 900 rpm to normalka, po chwili powinny zejść do poziomu około 760-780rpm i ten zakres jest prawidłowy dla silnika R6
-
520i 2002r 2.0
To normalne zjawisko przy "pierwszym" uruchomieniu silnika, chyba że masz tak za każdym razem to może zaciągać lewe powietrze
-
Dwa błędy SOND- dziura w dolocie? POMOCY
Najszybciej zlokalizujesz lewiznę robiąc próbę dymową, na youtubie masz kilka filmików jak to zrobić
-
[E39] Nietypowy problem z silnikiem m52 pod obciążeniem
A dlaczego nie nagrałeś pozostałych wskazań?? Analog 2 i 3 jeszcze by Się przydało, będzie widać czy vanos Się przestawia w odpowiednim zakresie i jak jest ustawiony teraz
-
Brak aktywnego bc e39
Manetkę musisz rozebrać bo zazwyczaj w środku pękają/przełamują się przewody a są dość cienkie i to jest najczęstsza przyczyna jej "niedziałania". Klapę musisz obadać jak pisałeś zarówno przy zamku jak i przewody w wiązce
-
Ocierające nadkole - zawieszenie tył, felgi 18, opony 235
Ważna jest jeszcze kwestia takiego parametru jak ET(odsadzenie) felgi oraz jej szerokość, bo też przerabiałem to u Siebie po zmianie z 17" na 18" z E38.Musiałem zastosować dystans zmieniający średnicę piasty i koło zbytnio odeszło na zewnątrz. Opony 235/40/18 i przycieranie na dziurach lub większym obciążeniu. Robiona geometria,zbieżność i nic. Zmieniłem amorki,lekka poprawa była jednak na dziurach raz na jakiś czas przycierało nadal. Poszedłem na ostro i wsadziłem "seryjne" sprężyny zamiast Mtechnikowych, duupa poszła w górę i brak jakichkolwiek problemów.
-
Problem ze złączem OBD
Oczywiście,że będzie działąć. Rodzaj paliwa nie ma tu znaczenia zarówno INPA czy PAsoft czytają diesle i Pb
-
e39 jak sprawdzić układ klimatyzacji przed nabiciem
No to u mnie po 10 latach ubyło połowę czynnika z układu :mrgreen: czy to dużo nie wiem, ale jeśli dobrze pamiętam to gościu na serwisie mówił że ubytek 10% rocznie jest dopuszczalny(chyba)
-
Zapowietrzenie e39 528
Może nie tabu, ale nie do końca wyjaśniony bym powiedział. Spora część użytkowników z problemami "twierdzi" że winna może być zbyt mała średnica tarcz(296mm) zwłaszcza w wersji przedlift jak na tak ciężkie auto, dopiero potem niewłaściwa procedura montażu i samo użytkowanie.
-
[528iA] M52TUB z LPG - problem z wiskoza
Czyli jednak coś tam może wyciekać, ale niewielki wyciek nie ma wpływu na poprawną pracę
-
[528iA] M52TUB z LPG - problem z wiskoza
No dobra,ale tak na chłopski rozum co może Się zepsuć/uszkodzić przez pozycję leżącą?? Skoro wiskoza znajduje w układzie zamkniętym,więc nie wycieknie?? Bo niby,zaleca Się przed montażem zachować "pion" viska przez te kilka godzin