Skocz do zawartości

bonzo320i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bonzo320i

  1. Masz rację z rozpędu pisałem o wymiarach do silnika benzynowego a nie diesla, ale chociaż naprowadziłem na stronę :mrgreen:
  2. Według RealOEM są takie same i dwa mniejsze 7x2,5 , bo te wymiary co podawałem to też pochodzą z innego forum. https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=DD31-EUR-07-1997-E39-BMW-523i&mg=11&sg=30&diagId=11_1542&q=11427549573
  3. W teorii obydwa są takie same i mają wymiar "fi 8x2.5 " a praktyka nakazuje zakupić jeden 7x2.5 i to ma być ten dolny na końcu trzpienia
  4. Adaptację skrzyni bez problemu skasujesz INPĄ i odpowiednim interfejsem
  5. Również Cię pozdrawiamy Marku i życzymy bezawaryjnego :wink: użytkowania
  6. Nie no bez przesady 100'C na termostacie 92 to jednak trochę dużo, stojąc w korku ostatnio miałem 95'C bez klimy. Kiedyś w trasie przy dobrym deptaniu z klimą było 97. Teraz przy 25/27 na zewnątrz podczas jazdy(bez klimy) 92/93 max
  7. W pierwszym poście pisałeś,ze sprawdzany był termostat, ale w jaki sposób? Być może to on się zacina, nowa wkładka Wahlera to koszt około 40zł więc dla spokoju bym wymienił
  8. W Twoim przypadku to jest 92'C, taki termostat powinieneś mieć wsadzony
  9. Podczas normalnej jazdy 92/93'C w korku może być te 2 stopnie więcej(bez klimy). Na klimie w trasie miałem nawet 96
  10. bonzo320i odpowiedział(a) na mariusz42 temat w E39
    Panie pewności 100% procentowej nie mam, ale INPA czyta auta bodajże do rocznika 2006/07, swoim fejsem też zbadałem e90(rocznika nie pamiętam) jednak f10(2011) już nie dało rady
  11. Jeśli cyrki zaczęły Się po montażu LPG to od tego zacząłbym poszukiwania winowajcy
  12. bonzo320i odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Jeśli chodzi Ci o sprężynkę trzymającą to jak najbardziej tak nr3 na schemacie https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DD31-EUR-07-1997-E39-BMW-523i&diagId=34_0708 Druga sprawa to jeśli masz bardzo stare klocki ich "mocowanie" może być wyrobione i będą brzdękać w zaciskach
  13. bonzo320i odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Prędzej to dzwonią klocki hamulcowe a nie zaciski,więc tu bym szukał usterki
  14. bonzo320i odpowiedział(a) na rodzinabmw temat w E39
    To zależy co jest przyczyną tego stukania, może być to jedynie końcówka drążka a może być zużyty amortyzator(miałem u Siebie) i też pukało na dziurach. Trafna diagnoza u mechanika powinna pomóc
  15. bonzo320i odpowiedział(a) na rodzinabmw temat w E39
    Pierwsze uruchomienie silnika i obroty rzędu 900 rpm to normalka, po chwili powinny zejść do poziomu około 760-780rpm i ten zakres jest prawidłowy dla silnika R6
  16. bonzo320i odpowiedział(a) na rodzinabmw temat w E39
    To normalne zjawisko przy "pierwszym" uruchomieniu silnika, chyba że masz tak za każdym razem to może zaciągać lewe powietrze
  17. Najszybciej zlokalizujesz lewiznę robiąc próbę dymową, na youtubie masz kilka filmików jak to zrobić
  18. A dlaczego nie nagrałeś pozostałych wskazań?? Analog 2 i 3 jeszcze by Się przydało, będzie widać czy vanos Się przestawia w odpowiednim zakresie i jak jest ustawiony teraz
  19. bonzo320i odpowiedział(a) na bartekino temat w E39
    Manetkę musisz rozebrać bo zazwyczaj w środku pękają/przełamują się przewody a są dość cienkie i to jest najczęstsza przyczyna jej "niedziałania". Klapę musisz obadać jak pisałeś zarówno przy zamku jak i przewody w wiązce
  20. Ważna jest jeszcze kwestia takiego parametru jak ET(odsadzenie) felgi oraz jej szerokość, bo też przerabiałem to u Siebie po zmianie z 17" na 18" z E38.Musiałem zastosować dystans zmieniający średnicę piasty i koło zbytnio odeszło na zewnątrz. Opony 235/40/18 i przycieranie na dziurach lub większym obciążeniu. Robiona geometria,zbieżność i nic. Zmieniłem amorki,lekka poprawa była jednak na dziurach raz na jakiś czas przycierało nadal. Poszedłem na ostro i wsadziłem "seryjne" sprężyny zamiast Mtechnikowych, duupa poszła w górę i brak jakichkolwiek problemów.
  21. bonzo320i odpowiedział(a) na Qubex temat w E39
    Oczywiście,że będzie działąć. Rodzaj paliwa nie ma tu znaczenia zarówno INPA czy PAsoft czytają diesle i Pb
  22. No to u mnie po 10 latach ubyło połowę czynnika z układu :mrgreen: czy to dużo nie wiem, ale jeśli dobrze pamiętam to gościu na serwisie mówił że ubytek 10% rocznie jest dopuszczalny(chyba)
  23. bonzo320i odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Może nie tabu, ale nie do końca wyjaśniony bym powiedział. Spora część użytkowników z problemami "twierdzi" że winna może być zbyt mała średnica tarcz(296mm) zwłaszcza w wersji przedlift jak na tak ciężkie auto, dopiero potem niewłaściwa procedura montażu i samo użytkowanie.
  24. Czyli jednak coś tam może wyciekać, ale niewielki wyciek nie ma wpływu na poprawną pracę
  25. No dobra,ale tak na chłopski rozum co może Się zepsuć/uszkodzić przez pozycję leżącą?? Skoro wiskoza znajduje w układzie zamkniętym,więc nie wycieknie?? Bo niby,zaleca Się przed montażem zachować "pion" viska przez te kilka godzin

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.