Treść opublikowana przez bonzo320i
-
[523i] nie wkręca się na obroty, brak mocy
No pozostaje tylko allegro a widać,że mają jakieś stany magazynowe to trzeba brać
-
[523i] nie wkręca się na obroty, brak mocy
Najdziwniejsze jest to,że VDO korbowy dostaniesz od ręki i teraz nawet promocja jest na ASO jedyne 245zł a rozrządu ni chuya
-
[523i] nie wkręca się na obroty, brak mocy
Tańsze zamienniki czujników rzadko kiedy działają poprawnie, więc albo oryginał BMW za gruby hajs ewentualnie używka, ale nie ma pewności czy zadziała i jak długo
-
jaki olej??
Najlepiej to w sklepie lokalnym u przedstawiciela bo z internetowymi to różnie bywa, cerateca nie stosowałem,więc nie mam zdania
-
jaki olej??
To bardzo dobry wybór,też taki mam zalany,tylko kup z pewnego źródła. Płukanka też od LM i będzie cacy
-
5xx wymiana osłony tarczy przedniej
W zeszłym tygodniu brałem właśnie takie, ale ze sklepu od p. Maćka wszystko elegancko pasuje https://www.czescidobmw.pl/partscatalogue/08-35-213-trucktec-automotive-panel-rozbryzgiwujacy-tarcza-hamulcowa,11-08~935~9213-0209-01330--08~935~9213.aspx
-
E39 520i M52 temp. ponad 100 stopni
Na wolnych jej nie zobaczysz, od 2000/2500 obr przelew widoczny powinien już być
-
E39 520i M52 temp. ponad 100 stopni
Wirnik pompy wody może umiera i nie ma takiej wydolnosci na wolnych obrotach
-
Zapowietrzenie e39 528
To,że wszystko gorące o niczym nie świadczy, bardzo możliwe,że po tych 10km nie otworzył Się jeszcze termostat i chłodnica będzie zimna. Włącz te ukryte testy na liczniku i obserwuj temperaturę bo tak to Sobie można gdybać
-
E39 520i M52 temp. ponad 100 stopni
I przez takie odkręcanie korka na gorącym silniku i wywalanie płynu doprowadzisz do zapowietrzenia układu i dopiero będzie bieda
-
Naprawy blacharskie e39 525i
Wszystko to prawda, jednak jak by z czasem zrobić remont tego B30 to dużo większa frajda z jazdy ujeżdżać 231 KM i 300Nm :mrgreen:
-
Klosze reflektorów E39
Nie posiadam takich u Siebie, ale widziałem kilka razy na żywo i są godne polecenia tylko,że nazwa to TYC :wink: i są "ładniejsze" od zamiennika Depo bo nie mają na kloszu wypisanej całej litanii z homologacjami co wygląda trochę chuyowo :mrgreen:
-
Zapowietrzenie e39 528
Na oryginalnym jest napis dla 2 poziomów: COLD czyli na zimnym i HOT na rozgrzanym, na zamiennikach nie ma oznaczeń bynajmniej na moim. Ale na zimnym to powiedzmy te pół zbiorniczka musisz mieć, na rozgrzanym jakieś 5/7 cm więcej
-
Zapowietrzenie e39 528
Nie powinno Się odkręcać korka na zagrzanym płynie/silniku bo wtedy masz tam zwiększone ciśnienie i będzie syczeć zawsze to raz, dwa że to najprostsza metoda do ponownego zapowietrzenia. Jeżeli już chcesz coś grzebać to możesz delikatnie zluzować odpowietrznik na termostacie i sprawdzić czy leci płyn czy wali powietrze. Jednak dalej obstawiam,żebyś spróbował odpowietrzyć sam :mrgreen: --> https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=143728
-
Zapowietrzenie e39 528
To nie jeździj skoro nie masz pewności czy jest dobrze. A jak już to odblokuj ukryte testy i pod 7 jest temperatura cieczy. A najlepiej jak sam weźmiesz i odpowietrzysz to nie jest skomplikowana czynność, jest sporo opisów i nawet filmów
-
Zapowietrzenie e39 528
Też tak robiłem u Siebie i zawsze działało,ale najpierw odpowietrzamy przy termostacie a później przy chłodnicy. Tylko ja robię na delikatnie rozgrzanym silniku.
-
Zapowietrzenie e39 528
A próbowałeś sam odpowietrzyć ? Pół godziny roboty i masz problem z głowy, sporo jest tu na forum na ten temat
-
Jaka kierownica e39 polift serducho
Do Twojego rocznika tylko 2 nabojowe serducho,jak wspominałeś. Na co masz zwracać uwagę przy zakupie :?: :lol: Może na stan ogólny kupowanej kierownicy i żeby opis był zgodny z tą co potrzebujesz, ale teraz na allegro sporo jest 2 nabojowych,więc znajdziesz bez problemu. Gorzej mają Ci z pojedynczym ładunkiem....
-
Bmw e39 błąd 65 camshaft sensor
Dokładnie 461zł plus wysyłka :wink:
-
m52b28 niższa moc
Pewnie chodzi o to,że na sprawnej przepływce podczas jazdy na 3 czy 4 depczemy w podłogę i wskazówka powinna zamykać skalę. Na uwalonej zawiesi się na 20/25 litrach taka metoda chałupnicza z dawnych lat hehe
-
Bmw e39 błąd 65 camshaft sensor
Skoro masz pojedynczy vanos to czujnik wałka rozrządu też masz jeden, ten drugi o którym słyszałeś to czujnik wału korbowego. Co do identyfikacji usterek czujników INPA się nie myli, więc to na 99.9% trafna diagnoza. Nie masz problemów z mocą auta?? Utrudnionym rozruchem na rozgrzanym silniku? Głośna praca wtryskiwaczy?? Skasuj usterkę i sprawdź za jakiś czas czy błąd powróci. Na obrazku nr 17 masz czujnik, który Cię interesuje http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DD31-EUR-07-1997-E39-BMW-523i&diagId=11_1480
-
m52b28 niższa moc
Najprostszy ale też mało dokładny to psikanie plakiem/zmywaczem do hamulców w okolice dolotu na odpalonym silniku, jak zwiększy obroty czy też usłyszysz zmianę w pracy jednostki to coś jest na rzeczy. Druga metoda dokładniejsza, ale bardziej czasochłonna to tzw. próba dymowa, jak ją poprawnie wykonać znajdziesz ładne relacje video na youtube
-
Tarcze + klocki e39 528
Panowie podepnę Się pod temat: ktoś z Was testował Mikody GT lub Rotingery GT?? Bo z tego co kojarzę są to polskie produkty, znajomy meches mówi,że Rotinger robi też tarcze dla Brembo, ale zbyt wiele pozytywnych opinii nie znalazłem na jego temat
-
Zmiana oleju E39 528
Jeśli nie upierdalasz jej na torze a masz 523 :wink: więc raczej nieto odpuść Sobie taki specyfik. Zalej porządny 5W40 z pewnego źródła plus jakiś ceramizer i ogień
-
Klima e39 528
Daniel tak zgadza Się,ale tam ma też podane namiary na firmę,która mu naprawi wiatrak ewentualnie załatwi sprawny. Jeśli to nadal aktualne