Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. Wiec ja sie jeszcze dopytam. Mam 330d z 2000r Znalazłem u siebie pod maska w skrzyneczce taki przekaznik http://allegro.pl/sterownik-modul-swiec-zarowych-bmw-e46-e39-e38-x5-i1437049315.html dochodzi do niego czerwony przewód na którym jest prąd bez przekręcenia stacyjki. Czy to jest normalne ? Drugie pytanie Czy u mnie jest tylko taki przekaznik jak wyżej w linku czy jest jeszcze taki http://allegro.pl/sterownik-swiec-zarowych-bmw-e46-x5-e60-e63-e65-i1408891257.html czy ten jest tylko w wersjach po lifcie? zastanawiam sie bo wyczytałem ze znajduje sie on w okolicach kolektora a u siebie jeszcze tego nie sprawdzałem
  2. Dzieki. Sprawdze to u siebie :)
  3. powiem Ci tak. Daruj je sobie. Jesli chcesz auto do codziennego użytku do przemieszczania sie , sa one za miękkie. Sam kupiłem takie ale na tył -20mm mam sportowe dostosowanie podwozia i jest ono niższe od serii i gdy gwałtownie przyspieszałem i jednoczesnie zmieniałem pas ruch ocierały mi koła o nadkole. musiałem kupić podkładki pod sprężyny przez co stały sie twardsze i jest ok. No chyba ze auto bedziesz miał na wystawy
  4. ziomekthx odpowiedział(a) na Damian330d temat w E46
    Co do maglownicy to sprawdz na http://www.realoem.com/bmw/select.do Twój nr maglownicy czy pasuje tez do e36 sprawdzałem mój i jest tylko e46. Co do odpowietrzenia układu wydaje mi sie ze wystarczy krecik na zgaszonym silniku kierownica na max w jedna i w druga strone majac zalany olej do pełna potem odpalić auta powtarzać te czynnosci i dolewać oleju. Gdy układ edzie dobrze odpowitrzony nie bedzie słychać zadnych "pisków czy tarć" Sam tego nie robiłem ale wydaje mi sie ze wlasnie w ten sposób trzeba odpowietrzyć układ
  5. ziomekthx odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    No jak sam powiedziałeś masz mieszanke samochodu. Przykład jest prosty i wielu forumowiczów moze to potwierdzic ze zamienniki z allegro są nic nie warte . Śledze forum już prawie 3 lata i nie widziałem zeby ktoś założył tani zamiennik i mu pasował
  6. ziomekthx odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    dlatego według mnie trzeba kupować po nr części a nie po kolorze wtyczki
  7. ziomekthx odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    Tak. wszystkie sa do du.... Wszyscy sprzedawcy na allegro mysla ze różni sie to tylko kolorem wtyczki. Jak wiadomo sa tylko 2 (szary i niebieski) jak jednemu wysłałem 3 rózne nr i napisałem ze skoro tak twierdzi ze sa tylko 2 rodzaje i zapytałem jakiego kolory bedzie 3 nr czujnika to juz nie otrzymałem odpowiedzi. Więc jak chcesz kupic to tylko oryginał albo używany. Oryginalne to ATE. Jeden koleś na allegro sprzedaje czujniki ATE pisałem do niego wysałem win i nr czesci jaka potrzebuje ale nie miał. Kupiłem w sklepie www.czescidobmw.pl
  8. ziomekthx odpowiedział(a) na mars71 temat w E46
    Tak jak piszesz wina leży po stronie czujnika wałka rozrządu. Nr 18 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/c/288.png Ja miałem taki błąd http://img543.imageshack.us/i/bd2.png/ po wymianie czujnika wszystko jest OK
  9. ziomekthx odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    Więc oby to pomogło , nowy czujnik jak dla mnie sporo kosztuje. Musiałem za nowy zapłacić 400 zł bo już mnie to zaczynało denerwować. Kontrolki zapalają się cześciej niż w tamtym roku wiec pewnie czujnik już na wykończeniu
  10. Czujnik kupiłeś nowy ze sklepu czy używkę z allegro? Miałem ten sam problem co Ty kupiłem nowy ori ale źle zamontowałem, nie zwróciłem uwagi że został mi w tej dziurze po czujniku stary oring i nowy czujnik założyłem z nowym oringiem. Auto dalej ie chciało palić. Sprawdz czy u Ciebie jest wszystko ok
  11. ziomekthx odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    U mnie jest dokładnie to samo. Gdy zapale auto kontrolki sie nie świecą. Zapalaja się gdy auto wyhamuję do 0 km/h choć nie zawsze ale tylko w tych okolicznościach to sie zdarza. Gdy juz sie zapala nie gasną. Po zgaszeniu auta i dłuższym postoju gdy go zapale swieca 2 a nie już 3 kontrolki czyli trakcja i ABS ręczny już sie nie świeci. Kolejne dwie gasną po przekroczeniu 20km/h bo właśnie przy tych prędkościach zaczyna działać cały układ. Dodam ze problem ten występuje tylko zimą gdy jest snieg na grogach o innych porach roku mam spokój kontrolki nie zapalają się gdy auto sie zatrzymuje.
  12. Jak już będziesz wymieniał to kup dobrej jakości bo te ori często padają w e46. Osobiście polecam i pewnie nie tylko ja te : http://moto.allegro.pl/mocowanie-poduszka-amortyzatora-bmw-e30-e36-e46-hd-i1433368265.html
  13. ziomekthx odpowiedział(a) na Grzesiek_ostry temat w E46
    Wygląda na to ze chłopcy odpięli Ci wtyczkę od poduszek na podłączonym aku. Teraz to tylko przez kompa możesz go wykasować.
  14. ziomekthx odpowiedział(a) na Grzesiek_ostry temat w E46
    Jest. Musiałbyś ściągać tapicerkę z drzwi
  15. ziomekthx odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    Kolego na pewno czujnik lewy tył . To właśnie z niego sa odczytywane predkości samochodu. Dlaczego najpierw działał a pózniej nie. Moze padł inny a potem ten lewy tył i masz uszkodzone dwa. Myjnia pomoze ale tak jak kolega wyzej pisał na jak długo. To samo mialem w tamtym roku , pojechałem na myjnie przepłukałem i było wszystko ok az do tej zimy- problem powrócił. Szukałem na allegro takiego czujnika ale nie była. kupiłem nowy i właśnie na niego czekam
  16. Tak czujnik ten wpina sie do tej puszki razem z czujnikami zużycia klocków hamulcowych
  17. ziomekthx odpowiedział(a) na Balugass temat w E46
    Zgadza sie , ale tylko wtedy gdy zapala sie kontrolka od klocków czyli czujnik sie przetarł. Kolega wymienia tarcze bo jak stwierdził sa pokrzywione wiecz czujniki zużycia klocków sa całe. W takim przypadku moze zostawić stare
  18. wystarczy jak zamienisz amorki i sprężyny. Wahacze nie mają wpływu na twardość zawieszenia. No chyba ze tuleja metalowo gumowa , która jest na ich końcu
  19. Moze wrzucisz jakiś link z allegro jak to wyglada bo ja jestem zielony. Chodzi mi o te kondensatorki
  20. Kolego napisz co było tego przyczyną.
  21. no własnie mozna wymienić diode czy trzeba cały przycisk bo mi sie wydaje ze tez swieci mi sie jedna strona przycisku
  22. Też mam uszkodzony podgrzewacz i w INPA pokazuje mi sie taki błąd http://img514.imageshack.us/i/bd3.png/
  23. ziomekthx odpowiedział(a) na ulster temat w E46
    Ja bym obstawiał odme. Przepływka jak by była uszkodzona to ekonomizer nie wychylałby sie na max na 4 biegu
  24. ziomekthx odpowiedział(a) na botr temat w E46
    Przychodzi mi jedno na myśl. Czy czasem nie jest to połączone ze swiatłami wstecznymi , moze sie one nie zapalaja dlatego tez PDC nie działa
  25. U mnie wszystko działa tak jak powinno no ale trzeba przytrzymać przycisk chyba ok 4sek zeby zaczęły sie opuszczać i podnosić szyby. A jest to w takiej kolejności przód po chwili tył a na końcu szyberdach

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.