Treść opublikowana przez ziomekthx
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
Wiec ja sie jeszcze dopytam. Mam 330d z 2000r Znalazłem u siebie pod maska w skrzyneczce taki przekaznik http://allegro.pl/sterownik-modul-swiec-zarowych-bmw-e46-e39-e38-x5-i1437049315.html dochodzi do niego czerwony przewód na którym jest prąd bez przekręcenia stacyjki. Czy to jest normalne ? Drugie pytanie Czy u mnie jest tylko taki przekaznik jak wyżej w linku czy jest jeszcze taki http://allegro.pl/sterownik-swiec-zarowych-bmw-e46-x5-e60-e63-e65-i1408891257.html czy ten jest tylko w wersjach po lifcie? zastanawiam sie bo wyczytałem ze znajduje sie on w okolicach kolektora a u siebie jeszcze tego nie sprawdzałem
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
Dzieki. Sprawdze to u siebie :)
-
3XX - Sprężyny 50/40 pytanie
powiem Ci tak. Daruj je sobie. Jesli chcesz auto do codziennego użytku do przemieszczania sie , sa one za miękkie. Sam kupiłem takie ale na tył -20mm mam sportowe dostosowanie podwozia i jest ono niższe od serii i gdy gwałtownie przyspieszałem i jednoczesnie zmieniałem pas ruch ocierały mi koła o nadkole. musiałem kupić podkładki pod sprężyny przez co stały sie twardsze i jest ok. No chyba ze auto bedziesz miał na wystawy
-
330d Maglownica
Co do maglownicy to sprawdz na http://www.realoem.com/bmw/select.do Twój nr maglownicy czy pasuje tez do e36 sprawdzałem mój i jest tylko e46. Co do odpowietrzenia układu wydaje mi sie ze wystarczy krecik na zgaszonym silniku kierownica na max w jedna i w druga strone majac zalany olej do pełna potem odpalić auta powtarzać te czynnosci i dolewać oleju. Gdy układ edzie dobrze odpowitrzony nie bedzie słychać zadnych "pisków czy tarć" Sam tego nie robiłem ale wydaje mi sie ze wlasnie w ten sposób trzeba odpowietrzyć układ
-
320Ci - problem z ABS i ASC
No jak sam powiedziałeś masz mieszanke samochodu. Przykład jest prosty i wielu forumowiczów moze to potwierdzic ze zamienniki z allegro są nic nie warte . Śledze forum już prawie 3 lata i nie widziałem zeby ktoś założył tani zamiennik i mu pasował
-
320Ci - problem z ABS i ASC
dlatego według mnie trzeba kupować po nr części a nie po kolorze wtyczki
-
320Ci - problem z ABS i ASC
Tak. wszystkie sa do du.... Wszyscy sprzedawcy na allegro mysla ze różni sie to tylko kolorem wtyczki. Jak wiadomo sa tylko 2 (szary i niebieski) jak jednemu wysłałem 3 rózne nr i napisałem ze skoro tak twierdzi ze sa tylko 2 rodzaje i zapytałem jakiego kolory bedzie 3 nr czujnika to juz nie otrzymałem odpowiedzi. Więc jak chcesz kupic to tylko oryginał albo używany. Oryginalne to ATE. Jeden koleś na allegro sprzedaje czujniki ATE pisałem do niego wysałem win i nr czesci jaka potrzebuje ale nie miał. Kupiłem w sklepie www.czescidobmw.pl
-
320d ciezko odpala na ciepłym
Tak jak piszesz wina leży po stronie czujnika wałka rozrządu. Nr 18 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/c/288.png Ja miałem taki błąd http://img543.imageshack.us/i/bd2.png/ po wymianie czujnika wszystko jest OK
-
320Ci - problem z ABS i ASC
Więc oby to pomogło , nowy czujnik jak dla mnie sporo kosztuje. Musiałem za nowy zapłacić 400 zł bo już mnie to zaczynało denerwować. Kontrolki zapalają się cześciej niż w tamtym roku wiec pewnie czujnik już na wykończeniu
-
320d-150km, odpalanie na ciepłym silniku.
Czujnik kupiłeś nowy ze sklepu czy używkę z allegro? Miałem ten sam problem co Ty kupiłem nowy ori ale źle zamontowałem, nie zwróciłem uwagi że został mi w tej dziurze po czujniku stary oring i nowy czujnik założyłem z nowym oringiem. Auto dalej ie chciało palić. Sprawdz czy u Ciebie jest wszystko ok
-
320Ci - problem z ABS i ASC
U mnie jest dokładnie to samo. Gdy zapale auto kontrolki sie nie świecą. Zapalaja się gdy auto wyhamuję do 0 km/h choć nie zawsze ale tylko w tych okolicznościach to sie zdarza. Gdy juz sie zapala nie gasną. Po zgaszeniu auta i dłuższym postoju gdy go zapale swieca 2 a nie już 3 kontrolki czyli trakcja i ABS ręczny już sie nie świeci. Kolejne dwie gasną po przekroczeniu 20km/h bo właśnie przy tych prędkościach zaczyna działać cały układ. Dodam ze problem ten występuje tylko zimą gdy jest snieg na grogach o innych porach roku mam spokój kontrolki nie zapalają się gdy auto sie zatrzymuje.
-
330d - wymiana poduszki amortyzatora tył
Jak już będziesz wymieniał to kup dobrej jakości bo te ori często padają w e46. Osobiście polecam i pewnie nie tylko ja te : http://moto.allegro.pl/mocowanie-poduszka-amortyzatora-bmw-e30-e36-e46-hd-i1433368265.html
-
320d Błąd AIRBAG
Wygląda na to ze chłopcy odpięli Ci wtyczkę od poduszek na podłączonym aku. Teraz to tylko przez kompa możesz go wykasować.
-
320d Błąd AIRBAG
Jest. Musiałbyś ściągać tapicerkę z drzwi
-
320Ci - problem z ABS i ASC
Kolego na pewno czujnik lewy tył . To właśnie z niego sa odczytywane predkości samochodu. Dlaczego najpierw działał a pózniej nie. Moze padł inny a potem ten lewy tył i masz uszkodzone dwa. Myjnia pomoze ale tak jak kolega wyzej pisał na jak długo. To samo mialem w tamtym roku , pojechałem na myjnie przepłukałem i było wszystko ok az do tej zimy- problem powrócił. Szukałem na allegro takiego czujnika ale nie była. kupiłem nowy i właśnie na niego czekam
-
330CdA DSC padło a snieg leży
Tak czujnik ten wpina sie do tej puszki razem z czujnikami zużycia klocków hamulcowych
-
320d tarcze i klocki- wymiana
Zgadza sie , ale tylko wtedy gdy zapala sie kontrolka od klocków czyli czujnik sie przetarł. Kolega wymienia tarcze bo jak stwierdził sa pokrzywione wiecz czujniki zużycia klocków sa całe. W takim przypadku moze zostawić stare
-
[320d M47N] Amortyzatory M-Technik i zamiana na miększe
wystarczy jak zamienisz amorki i sprężyny. Wahacze nie mają wpływu na twardość zawieszenia. No chyba ze tuleja metalowo gumowa , która jest na ich końcu
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
Moze wrzucisz jakiś link z allegro jak to wyglada bo ja jestem zielony. Chodzi mi o te kondensatorki
-
318i 143ps - dzwięk silnika od 3.500 rpm FILM
Kolego napisz co było tego przyczyną.
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
no własnie mozna wymienić diode czy trzeba cały przycisk bo mi sie wydaje ze tez swieci mi sie jedna strona przycisku
-
320d - falujace obroty podczas wlaczonego ogrzewania
Też mam uszkodzony podgrzewacz i w INPA pokazuje mi sie taki błąd http://img514.imageshack.us/i/bd3.png/
-
320d słabo przyspiesza
Ja bym obstawiał odme. Przepływka jak by była uszkodzona to ekonomizer nie wychylałby sie na max na 4 biegu
-
320d - PDC - system ON
Przychodzi mi jedno na myśl. Czy czasem nie jest to połączone ze swiatłami wstecznymi , moze sie one nie zapalaja dlatego tez PDC nie działa
-
316ti - Otwieranie szyb z kluczyka
U mnie wszystko działa tak jak powinno no ale trzeba przytrzymać przycisk chyba ok 4sek zeby zaczęły sie opuszczać i podnosić szyby. A jest to w takiej kolejności przód po chwili tył a na końcu szyberdach