Treść opublikowana przez ziomekthx
-
320d Kiedy włącza się podgrzewacz cieczy?
Witam. Jako ze mi pomagałeś co pamiętam i bardzo Ci dziękuje :) Powiem Ci ze nie do końca masz racje. Chodzi o to ze : co do tego osobnego pokretła to sie zgadzam bo jest to ten srodkowy nawiew i tylko z niego leci takie powietrze jakie ustawi sie na tym pokrętle miedzy tymi kratkami nie zaleznie od ustawienia na klimatroniku. Co do wł sie elektrycznego podgrzewacza tu sie mylisz. Włącza sie on przy temperaturze 16.5 stopnia C a nie od 16 gdy właczymy klimatronik. Jest tak jak pisze sampras Jeśli tak sie dzieje masz uszkodzony termostat. Miałem tak samo auto w bardzo chłodne dni na trasie nie chcialo sie dogrzewac a jak wł klimatronik to wskazówka spadała nawet do niebieskiego pola
-
330D skaczace obroty!
Jeśli te falowanie wystepuje tylko gdy masz wł klimaronik to masz padnięty elektryczny podgrzewacz płynu chłodniczego
-
320d - problem z Abs/DSC
Miałem dokładnie taką sytuację w e39. Kontrolka się paliła. Komputer pokazywał czujnik. Kupiłem nowy ale przy demontażu starego okazało się, że problem był przy wtyczce (jeden z pinów się ukruszył). Polutowałem na krótko i było ok. A czujnik i tak się przydał po jakimś czasie.... To samo byłu u mnie czyli uszkodzony , przetarty przewód w okolicach wahacza. Też się dowiedziałem o tym przy demontażu. Obecnie mam oryginalny jeszcze nie otwarty czujnik który leży na półce
-
320D przepływowy podgrzewacz elektryczny
Jesli Ci temp dochodzi na wskazniku do pionu i tak trzyma to termostaty masz ok
-
320d - problem z Abs/DSC
Fakt też tak może być
-
318i problem z AirBagiem i elektryką
sprawdz na początek czy masz klaksony skoro nie działaja. Moze też tak być ze masz poduszke z e36 która jest prawie identyczna z e46 , róznica jest taka ze jest bardziej schowana w kierownice, ale wystarczy podłozyć podkładki i wizualnie wygląda identycznie. Pozostaje jedna rzecz - nie działa klakson. Sprawdzi c też możesz bezpieczniki
-
320d - problem z Abs/DSC
Wiadomo ze samo odpięcie poduszki nie spowoduje jej wystrzelenia ale lepiej dmuchać na zimne. Jedynie co to dziwi mnie to ze nie wyskoczył Ci błąd gdy odpinałeś poduche na podpiętym aku
-
320d - problem z Abs/DSC
No ale sobie lepiej odepnij bo ja Ci wystrzeli to dobrze sie to nie skonczy zobacz sobie jaką ma siłe http://www.youtube.com/watch?v=K3mSOlgsJXE
-
320d - problem z Abs/DSC
Tylko musisz to robić na odpiętym aku bo błąd Ci wyskoczy od poduchy i bedziesz musiał jechać na kompa go kasować bo sam nie zniknie
-
320d - problem z Abs/DSC
sprawdz czy nie uszkodził Ci przewodu od czujnika ABS-u
-
330d m57n Stukanie przy gaszeniu + ...
dobry mechanik myślę ze w godz zrobi po obu stronach
-
330d m57n Stukanie przy gaszeniu + ...
jesli ma 229 tys i nie wymieniałeś poduszek pod silnikiem zacząłbym własnie od tego. Dodam ze tylko i wyłacznie oryginalne bo zamienniki sie nie sprawdzają
-
320d - problem z Abs/DSC
No już tak nie narzekaj na DSC bo jak Ci du...e uratuje to bedziesz sie cieszył. Co do wielkiej niewiadomej to wystarczy podpiąć pod kompa i bedziesz wiedział. Osobiście obstawiam tak jak kolega wyżej napisał jeć na zbieżność bo pewnie sie przestawiła i wywaliło Ci błąd czujnika skrętu
-
320d wymiana oleju
ten sposób zadziała też u mnie ?
-
330d - hamulce tył czujnik tarcze itd..
zielo nie do konca jest tak jak mówisz. Na forum jest taki temat o którym wspominał kolega wyżej. Chodzi o to ze 330 maja wieksze tarcze i zbiera sie na nich woda i przy pierwszym hamowaniu jest własnie taki efekt. Sam sie przestraszyłem jak po A4 leciałem 180 km/h podczas deszczu i pierwsze wcisniecie hamulca a tu nic. W instrukcji obsługi czy w sam naprawiam jest napisane ze w 330 podczas deszczy zalecane jest co jakiś czas nacisnąć na hamulec. Efekt ten można zniwelować podobno tarczami nawiercanymi lun nacinanymi. Sam tego nie sprawdzałęm ale gdy przyjdzie czas wymiany tarcz to takie kupie.
-
320d 150ps 2004r czy da się wył kontrolę trakcji?
No dobrze ale co przestaje kiedy działać . Tzn co kiedy wył sie trakcje a co kiedy sie przytrzyma dłuzej przycisk i zapala sie dodatkowa kontrolka ( dodam ze u mnie dodatkowa kontrolka sie nie zapala ) ale gdy przytrzymam dłuzej przycisk to nie moge wł trakcji puki nie wył silnika, a gdy wyłacze ja zwyczajnie tylko jednym naciśnięciem moge ja włączyć i wył
-
320d 150ps 2004r zmiana temp z farenheit na celcjusz
Jesli masz radyjko z wyswietlaczem to mozesz tam to zmienic
-
320Ci napinacz pasów bezpieczeństwa
Ktoś tu na forum napisał ze pomaga sylikon w spreju
-
Montaż lamp xenon
To ja trochę z innej beczki. Sprawa wyglada tak : mam ori Xenon tak jak z fabryki auto przed FL i chce sobie do świateł halogenowych wsadzić Xenon, czy bedzie mi sie paliła kontrolka spalonych żarówek ?
-
320d 150ps 2004r czy da się wył kontrolę trakcji?
u mnie przy długim przytrzymaniu DSC nie zapala sie na zółto kontrolka hamulca a wszystko jest wył ale DSC juz nie moge wł. tylko po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika sie załączy. No dobra bo kazdy pisze ze po nacisniecu załączy sie kontrolka trakcji i przestaje ona działać. Moje pytanie jest takie : Co w tym czasie siała jesli nie trakcja a po dłuższym przytrzymaniu wył. sie wszystko czyli co ?
-
320d - Amortyzatory a zima
Czyli masz zawieszenie które niżej stoi od serii o 15 mm i wątpię w to ze te co teraz masz czyli z delphi były dedykowane dla Twojego rodzaju podwozia. Tu sobie wpisz nr VIN http://www.realoem.com/bmw/select.do poszukaj sobie czesc jaka Ci interesuje i bedziesz wiedział jaki ma ona numer
-
3XX - Sprężyny 50/40 pytanie
podkładki pod sprężyny mozesz kupić tu http://moto.allegro.pl/guma-podwyzszajace-pod-sprezyny-bez-dziur-i1440411452.html sam takie mam i jest ok ale jak kolega wyżej napisał bede kupował eibach pro kit
-
320d 150KM chip
sprawdzasz sobie ile Twoje auto ma seryjnie od 0-100 a potem wsiadasz do auta i sprawdzasz czy tak jest czy lepiej.
-
323i poduszki powietrzne
Chodzi mi o to ze poduszki były montowane w trójka trzyramienne , czteroramienne i okrągłe jesli znalazłes taka samo co twoja to bedzie pasowała nawet jesli bedzie z innego rocznika a te skróty to z czego na poduszcze masz czy jak ?
-
323i poduszki powietrzne
tak bedzie pasowała jesli wyglada tak samo. Mam na mysli przełom roku 2001 gdzie wychodziły poduszki trójramienne i okrągłe. Dlatego tez pisze jesli wygladaja tak samo