Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. Witam. Jako ze mi pomagałeś co pamiętam i bardzo Ci dziękuje :) Powiem Ci ze nie do końca masz racje. Chodzi o to ze : co do tego osobnego pokretła to sie zgadzam bo jest to ten srodkowy nawiew i tylko z niego leci takie powietrze jakie ustawi sie na tym pokrętle miedzy tymi kratkami nie zaleznie od ustawienia na klimatroniku. Co do wł sie elektrycznego podgrzewacza tu sie mylisz. Włącza sie on przy temperaturze 16.5 stopnia C a nie od 16 gdy właczymy klimatronik. Jest tak jak pisze sampras Jeśli tak sie dzieje masz uszkodzony termostat. Miałem tak samo auto w bardzo chłodne dni na trasie nie chcialo sie dogrzewac a jak wł klimatronik to wskazówka spadała nawet do niebieskiego pola
  2. ziomekthx odpowiedział(a) na laserini temat w E46
    Jeśli te falowanie wystepuje tylko gdy masz wł klimaronik to masz padnięty elektryczny podgrzewacz płynu chłodniczego
  3. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    Miałem dokładnie taką sytuację w e39. Kontrolka się paliła. Komputer pokazywał czujnik. Kupiłem nowy ale przy demontażu starego okazało się, że problem był przy wtyczce (jeden z pinów się ukruszył). Polutowałem na krótko i było ok. A czujnik i tak się przydał po jakimś czasie.... To samo byłu u mnie czyli uszkodzony , przetarty przewód w okolicach wahacza. Też się dowiedziałem o tym przy demontażu. Obecnie mam oryginalny jeszcze nie otwarty czujnik który leży na półce
  4. Jesli Ci temp dochodzi na wskazniku do pionu i tak trzyma to termostaty masz ok
  5. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    Fakt też tak może być
  6. sprawdz na początek czy masz klaksony skoro nie działaja. Moze też tak być ze masz poduszke z e36 która jest prawie identyczna z e46 , róznica jest taka ze jest bardziej schowana w kierownice, ale wystarczy podłozyć podkładki i wizualnie wygląda identycznie. Pozostaje jedna rzecz - nie działa klakson. Sprawdzi c też możesz bezpieczniki
  7. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    Wiadomo ze samo odpięcie poduszki nie spowoduje jej wystrzelenia ale lepiej dmuchać na zimne. Jedynie co to dziwi mnie to ze nie wyskoczył Ci błąd gdy odpinałeś poduche na podpiętym aku
  8. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    No ale sobie lepiej odepnij bo ja Ci wystrzeli to dobrze sie to nie skonczy zobacz sobie jaką ma siłe http://www.youtube.com/watch?v=K3mSOlgsJXE
  9. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    Tylko musisz to robić na odpiętym aku bo błąd Ci wyskoczy od poduchy i bedziesz musiał jechać na kompa go kasować bo sam nie zniknie
  10. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    sprawdz czy nie uszkodził Ci przewodu od czujnika ABS-u
  11. dobry mechanik myślę ze w godz zrobi po obu stronach
  12. jesli ma 229 tys i nie wymieniałeś poduszek pod silnikiem zacząłbym własnie od tego. Dodam ze tylko i wyłacznie oryginalne bo zamienniki sie nie sprawdzają
  13. ziomekthx odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    No już tak nie narzekaj na DSC bo jak Ci du...e uratuje to bedziesz sie cieszył. Co do wielkiej niewiadomej to wystarczy podpiąć pod kompa i bedziesz wiedział. Osobiście obstawiam tak jak kolega wyżej napisał jeć na zbieżność bo pewnie sie przestawiła i wywaliło Ci błąd czujnika skrętu
  14. ziomekthx odpowiedział(a) na barszczu666 temat w E46
    ten sposób zadziała też u mnie ?
  15. zielo nie do konca jest tak jak mówisz. Na forum jest taki temat o którym wspominał kolega wyżej. Chodzi o to ze 330 maja wieksze tarcze i zbiera sie na nich woda i przy pierwszym hamowaniu jest własnie taki efekt. Sam sie przestraszyłem jak po A4 leciałem 180 km/h podczas deszczu i pierwsze wcisniecie hamulca a tu nic. W instrukcji obsługi czy w sam naprawiam jest napisane ze w 330 podczas deszczy zalecane jest co jakiś czas nacisnąć na hamulec. Efekt ten można zniwelować podobno tarczami nawiercanymi lun nacinanymi. Sam tego nie sprawdzałęm ale gdy przyjdzie czas wymiany tarcz to takie kupie.
  16. No dobrze ale co przestaje kiedy działać . Tzn co kiedy wył sie trakcje a co kiedy sie przytrzyma dłuzej przycisk i zapala sie dodatkowa kontrolka ( dodam ze u mnie dodatkowa kontrolka sie nie zapala ) ale gdy przytrzymam dłuzej przycisk to nie moge wł trakcji puki nie wył silnika, a gdy wyłacze ja zwyczajnie tylko jednym naciśnięciem moge ja włączyć i wył
  17. Jesli masz radyjko z wyswietlaczem to mozesz tam to zmienic
  18. Ktoś tu na forum napisał ze pomaga sylikon w spreju
  19. ziomekthx odpowiedział(a) na gacek1991 temat w E46
    To ja trochę z innej beczki. Sprawa wyglada tak : mam ori Xenon tak jak z fabryki auto przed FL i chce sobie do świateł halogenowych wsadzić Xenon, czy bedzie mi sie paliła kontrolka spalonych żarówek ?
  20. u mnie przy długim przytrzymaniu DSC nie zapala sie na zółto kontrolka hamulca a wszystko jest wył ale DSC juz nie moge wł. tylko po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika sie załączy. No dobra bo kazdy pisze ze po nacisniecu załączy sie kontrolka trakcji i przestaje ona działać. Moje pytanie jest takie : Co w tym czasie siała jesli nie trakcja a po dłuższym przytrzymaniu wył. sie wszystko czyli co ?
  21. ziomekthx odpowiedział(a) na kanarex temat w E46
    Czyli masz zawieszenie które niżej stoi od serii o 15 mm i wątpię w to ze te co teraz masz czyli z delphi były dedykowane dla Twojego rodzaju podwozia. Tu sobie wpisz nr VIN http://www.realoem.com/bmw/select.do poszukaj sobie czesc jaka Ci interesuje i bedziesz wiedział jaki ma ona numer
  22. podkładki pod sprężyny mozesz kupić tu http://moto.allegro.pl/guma-podwyzszajace-pod-sprezyny-bez-dziur-i1440411452.html sam takie mam i jest ok ale jak kolega wyżej napisał bede kupował eibach pro kit
  23. ziomekthx odpowiedział(a) na andy_64 temat w E46
    sprawdzasz sobie ile Twoje auto ma seryjnie od 0-100 a potem wsiadasz do auta i sprawdzasz czy tak jest czy lepiej.
  24. ziomekthx odpowiedział(a) na bart.pez temat w E46
    Chodzi mi o to ze poduszki były montowane w trójka trzyramienne , czteroramienne i okrągłe jesli znalazłes taka samo co twoja to bedzie pasowała nawet jesli bedzie z innego rocznika a te skróty to z czego na poduszcze masz czy jak ?
  25. ziomekthx odpowiedział(a) na bart.pez temat w E46
    tak bedzie pasowała jesli wyglada tak samo. Mam na mysli przełom roku 2001 gdzie wychodziły poduszki trójramienne i okrągłe. Dlatego tez pisze jesli wygladaja tak samo

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.