Treść opublikowana przez ziomekthx
-
320d zasyfiony egr
to znowu ja.Porozkręcałem te plastiki i zaworek od Turbo chyba znalazłem ale nie odkręciłem go. Przeszkadzało mi metalowe kolanko i kawałek wychodzącego z niego gumowej rury. Tu mam pytanie to rura od turbo i moge ja odkrecić i nic z niej nie poleci czy to rura od chłodnicy z płynem ? Co do drugiego zaworka nie znalazłem go za zbiornikiem od wspomagania . Czy on rzeczywiście tam jest w silniku M57 ?
-
320d zasyfiony egr
Dzieki koledzy ide to sprawdzić. Na początek spr to tylko wyczyścić a w dalszej kolejności wymienić na nowe.
-
320d zasyfiony egr
koledzy dzis wyczyściłem sobie EGR ale chciałbym sobie wyczyścić jeszcze element nr 1 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=11_2336&hg=11&fg=45 gdzie go szukać , co trzeba odkrecić by sie do niego dostać bo szukałem go idac po przewodzie to zgubił mi sie w miejscu gdzie wąż z chłodnicy łaczy sie z blokiem silnika. Z tego co wiem jest jeszcze jeden taki zaworek który też bym chciał wyczyścić gdzie on sie znajduje w moim silniku ?
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
Przylutowałem urwany. Reszta wyglądała na ok więc nic z nimi nie robiłem
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
witam u mnie był oderwany jeden z 3 rezystorów. Po przylutowaniu lampka uchylania szyberdachu nie swieci , druga swieci cały czas a trzecie zapala sie na 5s i gasnie co moze być nie tak
-
320d Sworznie MAYLE HD w wachacz LEMFORDER?
Mam te same zawieszenie co Ty 226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS ale jeszcze wahaczy nie wymieniałem. Wydaje mi sie ze to te same co w serii bo te sportowe maja niebieska naklejkę i jest na niej znaczek M , kaja inny kont osadzenia sworzni
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
Czyli jedną końcówkę miernika wsadzam do numeru 9 a druga dotykam masy tak ? Potem 8 i masa , 7 i masa , 3,2 ,1 tak to sprawdzić ?
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
Kolego a mozesz napisać jak to pomierzyłeś ? Ja mam 6 świec a gdy wypiąłem wtyczkę było tam chyba 9 pinów i nie wiem jak to zmierzyć. Powiesz co i jak ?
-
330d - Kontrolka klockow
Kolego lewy przedni i prawy tył :)
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
To kolego nie wejdziesz musisz mieć m47 dlatego z m47N Ci sie nie łączy. Tu na forum jest dział na temat INPA poczytaj tam albo zapytaj sie kolegi narwusa. Pewnie wystarczy tylko dograc plik z m47
-
320d Sworznie MAYLE HD w wachacz LEMFORDER?
Ja sam jeszcze nie wymieniałem wahaczy ale jak juz do tego dojdzie to wybiore wahacze Meylne bo maja wymienne sworznie a tuleje założę LEMFORDERA . Wiekszość osób na tym forum poleca taki zestaw
-
316i 1,9 - zawieszenie+stuki na dziurach
Obstawiam górną poduszkę amortyzatora.
-
[Exx] sprawa HID-ksenon
koledzy mam takie pytanie posiadam ori Xenony ze spryskami , samo poziomowaniem ogólnie tak jak z fabryki. Sprawa wyglada tak : Chcę założyć taki zestaw ale do swiateł halogenowych http://allegro.pl/hid-xenon-ksenon-hb4-9006-mokotow-ksenony-xenony-i1436020363.html Czy prócz tego bede potrzebował coś jeszcze , typy przetwornice takie jak to ringów zeby sie nie palił błąd spalonych żarówek ?
-
330d buczenie pompy wspomagania
Koledzy na korku od wspomagania jest miarka , musi być stan bo w przeciwnym razie moze buczeć wspomaganie
-
3XX - Porady zakupu cabrio
Wszystko zależy od rocznika i wyposażenia.A ceny sa spore sam własnie przegladałem auta ze swojej okolicy http://otomoto.pl/bmw-320-320ci-cabrio-170km-w-super-sta-C14640124.html http://otomoto.pl/bmw-323-323ci-coupe-C13298645.html rocznik 2000 a 2001 róznica 20 tyś Sam bym kupił sobie cabrio bo mi sie bardzo podoba ale jestem na etapie szukania mieszkania
-
3XX - Porady zakupu cabrio
z tego co wiem cabrio to najdroższa wersja nadwozia i raczej nie kupisz zadbanego modelu za ta kwotę
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
Wiec tak mam taki błąd http://img201.imageshack.us/i/bd1g.png/ prąd dochodzi słynny bezpiecznik 100A dobry , Wiec co jest uszkodzone ten przekaznik czy jakaś ze świec ? Dodam ze po kazdej próbie przekręcenia kluczyka w pozycje 2 pokazywał sie na kompie ten sam błąd po czym mozna było go skasować po odpięciu kostki od przekaznika błędu nie można skasować.
-
330d - niestabilny tor jazdy
zła geometria ?
-
320d 136KM - czujniki uderzeniowe AIRBAG
Zgadza sie jest tam jakiś czujnik ale nie wiedziałem ze to własnie czujnik zderzeniowy. Znajduje sie on dokładnie w srodkowym tuneliu pod przyciskiem otwierania drzwi i swiateł awaryjnych , ale zeby było mało to jeszcze pod tapicerka podłogi. Moze uda Ci sie go wyciągnac bo jest ona w tym miejscu rozcięta
-
320d - hamulce po nagrzaniu slabiutko hamuja.
Sprawdź czy masz dobre gumy na wahaczach , bo jesli są zerwane to przy hamowaniu może występować bicie
-
320d świece żarowe czy przekaźnik??
Ty masz dde4 cr pierwszej generacji te nie miały sterownika tylko coś pośredniego .... sterownik z przekaźnikiem w środku. Przekaźnik zamyka obwód podając 12v na świeczki. Na czerwonym grubym przewodzie ma być zawsze 12v Zawsze tzn ze nawet gdy stacyjka jest w pozycji zero ?
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
to u mnie chyba tez dwa będą urwane bo świeci tylko jedna z trzech (lampek)
-
e46 Poduszki silnika
Nie wiem jak to na zamiennikach bedzie wyglądało u Ciebie ale do 330d tylko i wyłącznie oryginał. Wiadomo jesli masz je uszkodzone to po wymianie bedzie lepiej
-
320d 136km - bład sterownika swiec żarowych
KOlego a jaki błąd Ci pokazuje w INPA ?
-
320d 150KM Ciepły silnik słabo odpala ?
Tak sie składa ze juz jestem dawno po usunieciu tej usterki. Kolega bmwaldibardzo mi pomógł. Gdy wykręciłem czujnik okazało sie ze sa na nim 2 oringi jeden stary ze starego czujnika a drugi nowy. Stary pewnie został przy wyjmowaniu czujnika i tego nie zauważyłem wsadzając nowy czujnik z nowym oringiem. Po zdjeciu jednego wszystko wróciło do normy :dance: :dance: