Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. Podważ małym śrubokrętem. A te zaślepki wychodzą razem z dyszami tzn element 10 z 8 i jest wciskany w element nr 6 https://www.bmwautoparts.net/image.php/90246/1
  2. Napisze Ci tak. Miałem problem z myciem reflektorów. Dysze praktycznie sie nie wysuwały( wychodziły bardzo mało) podejrzewałem też pompki pod reflektorem. Pompka w zboirniku działała ale jak sie okazało dawała zbyt małe ciśnieni by wypchnąć dysze po wymianie na nowa wszystko działało. Co do tego jak dostać sie do pompki pod reflektorem musisz najpierw spuścić płyn ze zbiorniczka , wyjąć zaślepke razem z dysza od spryskiwacza i zdemontować lampę
  3. kolego o która pompkę dokładnie Ci chodzi o ta w zbiorniku czy ta co wysuwa dysze pod reflektorem?
  4. ziomekthx odpowiedział(a) na Mattsy temat w E46
    Czy ktos wyjaśmi mi jak działa ta pompka. Mam ten sam błąd co wszyscy w tym temacie. Sauny w aucie nie mam , nawiew działa dobrze. Rozebrałem tylko elektrozawór i go przeczyściłem. Po złożeniu podpiąłem go na krótko tak jak silniczek i wszystko działało. Wyczytałem ze zawór służy do podgrzewania auta na postoju na wł zapłonie kosztem gorącej cieczy w układzie. Dlatego też zrobiłem mały test. Gdy z nawiewu zaczęło dmuchać gorące powietrze zatrzymałem się zgasiłem auto wł zapłon i przez chwile z nawiewu leciało ciepłe powietrze z tym ze szybko przestało tak jakby pompka nie pompowała. Otworzyłem maske i nie słyszałem by silniczek pracował. I tu właśnie mam pytanie jak on działa kiedy powinien się załączyć i czy rzeczywiście jest on od ogrzewania postojowego kosztem gorącej cieczy w silniku. Chyba ze jest jakis przekaznik tej pompki który jest uszkodzony bo pompka po podłączeniu na krótko działała
  5. A jednak to to
  6. Jak masz jeszcze ta stara tuleje to sprawdz czy się coś od niej oderwało. Szczerze mówiąc mało prawdopodobne bo zrywają sie one w innych miejscach
  7. Dokładnie tak jak piszesz jedynie co to moze byc oderwany kawałek starej tulei. Na pewno nie jest to żadna osobna część zawieszenia tym bardziej przy wahaczu .
  8. Możesz mi ta część pokazac na tej stronie http://www.realoem.com/bmw/select.do Wymieniałem w swoim aucie wahacze a nie widziałem takich gumek
  9. Zgadza sie ze całkiem inna ale zeby wymienic podpore musisz odkręcac te same śruby co do wymiany łacznika plus dwie z podpory wału i jedna co skręca wał.
  10. Filtr paliwa jest pod maską pod autem jest pompka paliwa. Sam wlewałem ten preparat na jakieś 15l paliwa i jezdziłem do rezerwy. Na YouTub widziałem filnik jak w mercedesie podłączone było to wprost z butelki
  11. ziomekthx odpowiedział(a) na wujeek temat w E46
    Nie jest do niczego przymocowany ? Mam rozumiec ze nie potrafisz wrzucić zadnego biegu ? Wejdz pod auto i obacz co jest nie tak. No i popraw link bo nie działa
  12. sa tez zestawy razem z uszczelnieniem toczka hamulcowego i sa tańsze od tych co kolega przedstawił na zdjęciu. Sam kiedys kupowałem. Tylko musisz wiedziec jaka masz średnice tłoczka bo nie wszędzie sa takie same
  13. http://www.realoem.com/bmw/select.do
  14. Pod maska po stronie kierowcy masz taka czarna skrzynke. Jest tam taka wtyczka do której idzie gróby czerwony przewód. Wypinasz i mierzysz. Ile co ma byc pytaj dalej. Ale jeśli masz bład ze to pierwsza swieca wiec wymien
  15. płaciłem za kaka czynność 400 zł w tym miałem wycinaną dziurę w bagażniku i wszystko wzmacniane
  16. ziomekthx odpowiedział(a) na tadziu208 temat w E46
    Czyli lubisz jak Ci blokuje koła, słabiej hamuje, ząbkuje koła i leci dym z pod kół i przy hamowaniu brakuje Ci jazdy na wprost? Z ABS to nie wystepuje
  17. łożysko sprawdzałeś ?
  18. ziomekthx odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    I to bardzo. Sam producent przyznał sie do tego ze z niemożliwością udało sie im stworzyc silnik który przy takiej mocy mało spala. Sam z Ciekawości raz sprawdzałem czy te 6,5 l spali w tracie. A i owszem ale jazda góra 120 km . Pierwszy i ostatni raz bo na radiu pytali czy cos sie stało z samochodem. Druga rzecz kto kupuje 330 by na trasie jechac 120 km/h ale ak najbardziej spalanie do osiągnięcia
  19. Kolego a co innego mogłó Ci sie wylac jak nie amortyzator? Jeśli miałbys wyciek przy hamulcach to 3, 4 hamowanie i układ zapowietrzony -hamulców brak. Moim zdaniem wymiana amoró jesli nie jestes pewien zdemontuj i sam sprawdz
  20. tłumik drgan lub podpora wału
  21. Obstawiam lewy tył (czujnik ABS) zanim podjedziesz na kopa sprawdz czy przewód nie jest przetarty o u mnie tak było
  22. ziomekthx odpowiedział(a) na Feldark temat w E46
    Czarna podsufitka to M do tego oświetlenie wnętrza tez jest M tzn jest inne niz w zwykłych wersjach . Gdy otwiersz drzwi na progach tez jest listwa M kierownica , i nie jestem pewien czy podświetlenie drążka też nie występuje w M pakiecie ale to chyba razem z oswietleniem wnętrza.
  23. Myśle ze jestes przewrażliwiony . Wiem ze z wtryskami ss tam działałeś bo sami mi udzielałeś na ten temat pomocy ale moze sprawdz jeszcze raz jakie masz korekty może cos sie zaczyna dziać
  24. ziomekthx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    A skąd mamy wiedziec jakie masz wyposażenie i silnik?
  25. Tak sie składa ze właśnie mam tarcze zimmerman sport i klocki jurid. Fakt jest taki ze mam 330 , większe tarcze niz u Ciebie i hamuja swietnie , przejechane sporo jakieś 50k może wiecej, Pylenie chyba wcale nie zauwazyłem mam grafitowe felgo moze dlatego. Naprawde polecam na poprzednim zestawie przy mokrych tarczach naciśnięcie padała hamulca powodowało taj jakby poślizg (podobno wystepuje to włanie w 330 ze wzgledu na wielkośc tarcz) teraz przy tym zestawie tego nie zauwazyłem. Zestaw naprawde rewelacja mogę szczerze polecić

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.