Treść opublikowana przez ziomekthx
-
Nie dzialaja spryskiwacze reflektorow
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=61_1083&hg=61&fg=45&hl=4 Nr 4
-
Nie dzialaja spryskiwacze reflektorow
Obydwie są od strony silnika przynajmniej tak jest u mnie. To z tym odstepem czasowym to tylko gdy juz podczas jazdy raz urzyłeś spryskiwaczy. Gdy wsiadasz do auta i je odpalasz zapalasz swiatła to przy pierwszym spryskaniu szyby powinno tez pryskac na światła. U mnie pompka od świateł jest pierwsza stojąc przed samochodem za nia est pompka od spryskiwania szyb i obie są od strony silnika
- Skrzypi
-
Nie dzialaja spryskiwacze reflektorow
Może być tak ze ten silniczek daje juz za małe ciśnienie by wypchnąć dysze przy reflektorze i dlatego tez nie psika na światła. Miałem tez tak u siebie w aucie , śilniczek działał ale dysze sie nie wysuwały. Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś pompke od sprysków świateł i sprawdź co sie dziej
-
Nie dzialaja spryskiwacze reflektorow
A masz przy tym zapalone światła ?
-
Nie dzialaja spryskiwacze reflektorow
Jeśli Ci pryska na swiatła to jest wszystko ok. To ze ma pryskac co 5 spłukanie szyby to jeszcze miedzy tym ma byc jakaś przerwa czasowa. Jeśli odpalisz silnik wł światła i za pierwszym pryśnięciem leci płyn na szybe i na światła to masz wszystko tak jak należy .
-
[e46] Zaczepy słupska bocznego dolnego
U góry w samych rogach tego słupka po prawej i lewej stronie sa takie 2 zaczepy które pewnie masz ułamane.
-
stuki w tylnym zawieszeniu e46
Skoro jest zerwana to i tak trzeba wymienić
-
E46 WIskoza....
Dokładnie tak jest. Problem ten juz mam od 2-3 miesiecy. Dodam ze teraz jestem wczasach i auto stoi tydzien czasu. Wczoraj podszedłem i z ciekawości go zapaliłem i sprawdziłem czy dalej bedzie słychać te wycie (szum). Odpaliłem silnik chwilke poczekałem dodałem gazu tak do 1500 obr/min było słychać ten szum odjąłem gazy po czym znów do 1500 obr i cisza tak jak by było wszystko ok. Wcześniej przestawałą wyć po przejechaniu ok 10km gdy sie silnik do porządku zagrzał. Jak wspominałem dzieje sie to od 2-3 miesiecy. Przed tym czasem nigdy nie słyszałem by sie wisko wł a przynajmniej nie tak głośno
-
320d podgrzewanie tylnej szyby
Górne chyba 2 paski to antena ale jeśli piszesz ze połowa szyby to jest cos nie tak
-
E46 WIskoza....
Więc u mnie jest wisko do wymiany ? Auto stało przez noc i jak bym teraz zszedł i odpalił to mi właśnie od 1500 tyś obr wyje jak odrzutowiec a z czasem przestaje tzn jak sie silnik rozgrzeje i jest cisza
-
E46 WIskoza....
nikt nie wie jak sprawdzić wisko ?
-
[e46] 3XX czujnik xenonów
Pytałem się o czujnik zasięgu Xenonów i nie otrzymałem wyczerpującej odpowiedzi postanowiłem zaryzykować i kupiłem używany ze złamaną dzwignia za jedyne 25 zł by sprawdzić czy te czujniki czyms sie różnią. Na pewno nie był to czujnik z e46 dedykowany do przodu. A wiec zaczynamy. Jak wspominałem wyżej czujnik miał ułamaną dźwignę ale był sprawny elektrycznie. Różnił sie od mojego czujnika numerami i sposobem mocowania. Mocowanie przełożyłem ze starego razem z dźwignia. Do tego było trzeba dołożyć " tulejkę z gwintem" bo nie nachodziły się otwory z blaszki mocującej czujnik do karoserii. Z tym tez nie było problemu (zapożyczone ze starego czujnika), po złożeniu wszystkiego w całość wszystko działa. Ps. Czujnik ma jakiś zakres pracy dlatego też trzeba było w odpowiednim miejscu ustawić jego ramię tzn u mnie gdy ramie wisiało prostopadle do ziemi błędu nie było lecz gdy chciałem go spiąć z dźwignią przy wahaczu musiałem ramię dźwignąć do góry gdzie pojawiał sie błąd na kompie. Ściągniecie ramienia i ustawienie go w odpowiedniej pozycji wszystko załatwiło. Myślę że komuś to pomoże. :cool2:
-
Spryskiwacze reflektorów nie działają.
własnie do tego wężyka z ta białą końcówka musisz podpiąć ta pompkę by one działały. A czy pompka przy zbiorniku , pod reflektorami i dysze sa sprawne to uz sam musisz sprawdzić. Może sie też okazać ze po drodze bedzie wyciek
-
E46 WIskoza....
Witam. Pojawił sie u mnie problem z wisko , wyje Tak głośno jak bym miał silnik odrzutowy pod maską. Wszystko dzieje sie na zimnym silniku.Po rozgrzaniu silnika wyć przestaje. Czytałem o tym ze wisko sie nie załącza ale u mnie chyba jest zasprzeglone na zimnym silniku. Jak sprawdzić czy wisko jest dobre. Wyczytałem ze regenerują wisko dolewająć oleju sylikonowego gdy nie chciało sie wł. Wisko powinno sie kręcić na zimnym nie odpalonym silniku (oczywiście kręcąc nim ręcznie)?
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
Zrobie wszystko by było dobrze :) zaczynając od najprostszych rozwiązań. Jeśli nic nie pomoze zostanie regeneracja lub nowe. Na allegro znalazłem nowy z bosha za 1000zł
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
OK. Zaczne właśnie od tego. Sprawdzałem ceny tych podkładek w inter cars 3.27 zł za szt
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
ok dzieki za nr podkładek niestety TIS-a nie posiadam ale myśle ze siła dokręcenia będzie taka sama. Powiedz mi jeszcze czy smarowałeś czymś gniazdo wtryskiwacza jakimś specyfikiem by łatwiej go przy następnym demontażu wyciągnąć
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
Może tez zaczne od tego. Te podkładki kupiłeś w ASO ? Mowa o podkładkach nr 14 z tego rysunku ? https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/13_0802/fs10168/0/0/0/0/0/inst-wtryskwysokopr-pompa-wys-cin-130802
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
A co bys polecił jakiej firmy kupic bo wiadomo jest tego sporo a wiekszość pewnie jest tylko po to by wydać pieniądze i nic wiecej.
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
600 za jeden czy za 6 sztuk ? Myślałem tez nad jakimś preparatem do czyszczenia wtrysków. Warto próbować ?
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
Dodam jeszcze ze gdy dodałem gazu tak do 2 tyś obr to na wszystkich 6 cylindrach było 0
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
No własnie nie za bardzo czuje zeby sie cos działo na postoju. Dymic nie dymi a ten świst ustaje od razu tak jak bym coś mógł zdalnie wyłączyć tzn nie przycisza sie z czasem az całkowicie zaniknie tylko od razu cisza. Przed chwila sprawdzałem jeszcze raz wtryski na gorącym silniku co juz tego bardzo głośnego wycia czy świstu nie ma i zobaczcie sami. Co o tym myślicie. http://img837.imageshack.us/img837/5329/ybac.png Uploaded with ImageShack.us
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
:cool2: dzis jeszcze dobrze zagrzeje silnik i sprawdzę jeszcze raz te wtryski
-
[e46] 330d Wykres z INPA- wtryski
Co do temp silnika to było około po 3h postoju. Zaczynam podejrzewać czy to ten wtrysk mi tak nie wyje. Bo zawsze tak jest na zimnym a gdy sie dobrze rozgrzeje przestaje. Czy jest to możliwe ze wycie może być spowodowane tym wtryskiem ? A jakie korekty powinny być prawidłowe ?