Treść opublikowana przez ziomekthx
-
3.0d Operacje na wale napędowym -- rozbiórka
Witam i odswierze troche temat. A wiec przyszła pora na wymiane podpory wału . Czytałem ten wątek i mam 2 pytania.Dziś zdemontowałem wał ale nie potrafiłem go rozczepić i moje pierwsze pytanie. Czy wał w e46 jest skrecany bo z tego co zauwazyłem jest tam jedna śruba nr 12 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=26_0197&hg=26&fg=10 czy jest on tylko wsuwany na wieloklin , ktos napisł ze tylko wsuwany ale w e36 a w e46 jak jest?
-
Problem z odpalaniem
Moze i dla Ciebie ale dla mnie nie. Wiem tylko tyle co napisałeś skad mam wiedzieć co robiłeś
-
Problem z odpalaniem
Napisałem tak bo w moim przypadku gdy podpinałem INPA a nie jest ona tak dokładna jak DIS po odpieci czujnika wału korbowego nie za kazdym razem pojawiał sie jego bład. W Twoim przypadku tez tak może być , nie wim jakim programem diagnozujesz auto. To ze jak odpali i jezdzi jest to normalne bo czujnik słuzy tylko do rozruch
-
Problem z odpalaniem
Po podmianie tego czujnika odpalałes auto czy tylko sprawdziłeś błędy. Miałem podobnie tylko ze 330d odpinałem czujnik wałka rozrządu pokazał sie błąd a gdy rozpinałem czujnik wału nie zawsze sie błąd pokazał spr podmienić czujnik wałka i zobacz co bedzie
-
Czy Można pozbyć sie całego układu EGR
Nie wiem czy dobrze Cie rozumie. Czy ty chcesz wyrzucić cały EGR i na kolektor dolotowy przykręcić jakąć blaszke tym samym go zaślepiając. Koledzy Ci pisza co i jak a dalej pytasz wiec jedyne co do głowy mi przyszło to właśnie to
-
330 Ci pomimo wyjecia kluczyka cos zyje w srodku :)
Bo to nie jest zależne od CD czy navi. Jest tak jak kolega wyżej to napisał. Jest to normalny objaw w e46 przynajmniej przy klimatroniku. Zaczął bym sie martwic gdyby nie było słychac tego silniczka
-
Tylna kanapa. Denerwujące odgłosy.
Jeszcze nie. Przeglądnę YT moze cos sie znajdzie
-
Tylna kanapa. Denerwujące odgłosy.
Tak widac je na filmiku wyżej tylko ze tam wychodzi to w całości tak jak siedzisko. u mnie wygląda to troche inaczej. Mam dzielonę oparcie na dwie cześci http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=52_2343&hg=52&fg=20 tak jak tu. Tylko ze na tym rysunku nie ma tych boczków a same oparcie które można klapnąć
-
wymiana silnika 330xd
Osobiście nie wyobrażam sobie innej przyczyny niż od strony turbo
-
Tylna kanapa. Denerwujące odgłosy.
Też właśnie cos mi popiskuje i jest to bardzo denerwujące. A nie wiesz jak te boczki wyciąga sie przy składnej tylnej kanapie ? Taką właśnie posiadam i wydaje mi się ze dementuje sie tak jak pisałem wyżej ale chciałbym mieć potwierdzenie zanim cos połamię
-
Tylna kanapa. Denerwujące odgłosy.
Jestes pewien ze właśnie w ten sposób sie demontuje boczki kanapy a nie ciągnie sie ich do góry prostopadle do kanapy ?
-
amortyzatory
Własnie według realoem wychodzi ze sa do zwyklego zawieszenia. Zdjecie z białą etykietą na amorku. Amortyzator zwykły od sportowego ma 15mm wiekszy skok tłoka także na zdjeciu tego nie zauważysz. Jeśli chcesz amorek do zwykłego zawieszeni po prostu przedwon do sprzedającego i powiedz ze chcesz ten z białą , ten który właśnie potrzebujesz
-
Problem z paskiem. E46 320d
a sprawdzałeś jak kręcą sie wszystkie rolki ? tzn kręcą sie równo czy sobie latają
-
Maglownica E46: czy pasuje z E36?
no właśnie co za tym idzie bedziesz musiał wiecej sie nakrecić. Tylko nie wiem czy to tez dotyczy rodzaju maglu bo sa dwa i jeden moze byc taki ze bedzie sie zgadzał z e46 tzn tez bedzie miał 3 obroty do pełnego skretu
-
[all] Wlaczanie klaksonu
Mozna to rozebrać. Pamietaj tylko ze przed całym zaiegiem odłączyc aku bo w przeciwnym razie wyświetli Ci się błąd poduchy i bedziesz musiał podpinac kompa by go skasować
-
E46 330d wtyczka w napinaczu
A wiec autor tematu troche mnie zmylił. Cały czas myslałem o wtyczce przy samym napinaczy a ta pod fotelem to hyba jest id wszystkiego tzn od napinacza maty dmuchanych lędzwi itd. Czy sie mylę ?
-
Maglownica E46: czy pasuje z E36?
Też nad tym sie zastanawiałem i czytałek kiedys tu na forum bo jedna osoba o to samo sie pytała i po wymiania napisała ze magiel z e36 pasuje do e46
-
e46 330D przerwy w przyspieszaniu, niejednostajne przyspiesz
Może byc pompka ale zanim zdecydujesz sie na jej zakup proponuje podpięcie samochodu pod kompa
-
amortyzatory
Powiem Ci tak na pierwszym zdjeciu widac kawałek naklejki czerwonej co by wskazywało na amortyzator zamiennik a nie ori podejrzewam ze sachs. Patrząc na drugą fotke jest to ori amor i nie jest on do spotrowego dostosowania podwozia tylko do zwykłego. z tym ze na jednym amortyzatorze nie ma 2 naklejek tzn nie bedzie czerwonej i białej tak jak to widać na tych zdjeciach. Według mnie zdjecia przedstawiaja 2 amortyzatory. Wiec zapytaj zanim kupisz bo moze sie okazać ze są ta dwa rózne amorki
-
[E46] Problem z hamulcem ręcznym
Reguluje sie przez dziurę od śruby mocującą koło do piasty. Jest tam takie pokrętło które rozpycha szczeki. Jeśli jeszcze nigdy nie regulowałeś w ten sposób ręcznego najlepiej bedzie jak ściągniesz tarcze to bedziesz wiedział co i jak. Przy okazji wyczyścisz sobie mechanizm o który zaczepiona jest linka żeby luźno chodził.
-
E46 330d wtyczka w napinaczu
Przeciez przy napinaczu jest tylko ta zółta wtyczka. Jesteś pewien ze tą ktora chcesz odpiąć jest od napinacza pasów ?
-
318D, jakie numery wtrysków do rocznika 2003
Kolego polecam Ci serwis boscha w miejscowości Kobiór. Znają sie na rzeczy i godni polecenia. Ul Kobiórska 77 Kobiór tel 322188616 [email protected]
-
330d wiskoza
u mnie na zimnym i na cepłym jej nie zatrzymam, a zasprzeglona nie jest bo nie huczy jak odrzutowiec
-
e46 2.0d 150km dziwny dźwięk przy odpalaniu
Z tym spływającym olejem to raczej nie to bo jeśli miałbyś uszkodzony ten zaworek o którym pisał kolega to po rozruch nie zgaśnie Ci lampka ciśnienia oleju a z filmiku widac ze jest ok. Stawiam na koło dwumasowe. W lipcu sam wymieniałem i po odpaleniu auta też tak głośno mi stukało , silnik pracował równo. A drga Ci pedał sprzęgła ?
-
bmw e46 330d air bag
Jak zrobisz to porządnie by nie zwarły sie kable to ok