Skocz do zawartości

--maly--

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez --maly--

  1. Troche prawdy trochę nie. Shell jednego roku podpisywał umowy z orlen innego roku z lotos. W latach 2015-2016-2017 był orlen. Potem 2018 był lotos. W latach 2019 i 2020 z tego co wiem mają umowy i z Orlenem i z Lotosem więc paliwa są różne. Nikt nie dodaje żadnych dodatków na stacji. Dodatki są dodawane na bazach paliwowych i gotowe przyjeżdżają na stacje wg zamówienia. Paliwa z Orlen są na Orlen, BP, Amic częściowo shell i większość marketów i innych tanich stacji (produkty najtańszych lotów tak jak podstawowe z orlenu lub robione pod ich wymagania) Aczkolwiek markety zamawiają tam gdzie najtaniej również import ze wschodu. https://businessinsider.com.pl/firmy/pkn-orlen-dostarczy-paliwo-lot-oraz-stacjom-shell-bp-i-amic/tj0d9yp.amp Paliwa z Lotos są na Lotos i Circle K oraz częściowo Shell. Paliwa podstawowe na Lotos nie mają dodatków ale dynamic już mają. Na Circle.K wszystkie paliwa to paliwa Lotos z dodatkiem koncentratów takie też biorę na swoje stacje bo są najlepsze. Dodatków nie jest dużo przeciętnie 1L na 1500-2000L paliwa co oznacza że na całą cysternę przypada ok 15-20L dodatków z koncentratu. Przeciętny kierowca na bak paliwa dostaje ok 30ml dodatku nie dużo ale tak jest. Plusem paliw Lotos/Circle jest podwyższona liczba oktanowa MON dla PB. Ron wynosi ok 95 ale MON okolice 86.5 nawet 87 gdzie orlen to okolice 85. W przypadku oleju napędowego z Lotos/ Circle ogromnym plusem jest blendowanie bio dodatków na ciepło z olejem napędowym przez co ich oddzielenie jest praktycznie nie możliwe a odporność paliwa na mróz wzrasta. Lotos/Circle stosuje dużo wyższej jakości bio dodatki niż orlen. Łatwo to poznać po kolorze paliwa które jest żółte w przeciwieństwie do rudego ON z orlenu. Verva czasem ma lepsze biododatki i jasny kolor ale to też kwestia co mają pod ręką. Orlen bio dodatki miesza na zimno w momencie załadunku cysterny jedną rurą leci czyste paliwo a drugą brązowy gówno tłuszcz który rozpuszcza się w paliwie jak masło na patelni. Niestety ten sposob powoduje że z czasem z paliwa wytrącają się biododatki i osadzają w baku/zbiorniku i układzie paliwowym a odporność na mróz jest ok 5-10 stopni niższa niż przt dobrych bio dodatkach blendowanych na ciepło. Co do zapachu to bzdura. Aktualnie 3/4 stacji posiada system VRS czyli odsysania oparów podczas tankowania i zależnie od jego skuteczności intensywność zapachu może być nawet zerowa.
  2. Dramat Ciekawe dlaczego na rozlewniach paliwa w Polsce mozna spotkac wszystkie cysterny Orlen, Shell, BP, Statoil (Circle K)..... Kolejne forumowe "prawidlo" Nie pisz bzdur bo handluje paliwem od 20 lat więc wiem co piszę jak masz jakieś argumenty to zapraszam.
  3. F80 ma dwa tłoki tył i ładny zacisk więc downgrade. I gówno działają dobrze bo w amg w204 mialem dużo większe zaciski (tył nawet 4 tłoki)i powierzchnie klocka x2 od F80 i hamulce są rewelacja bo zacisk łapie pół tarczy na raz jest dużo wydajniejszy i tak się nie grzeje. Tutaj w G80 z hamulcem od 316i to porażka.
  4. Nie chodzi mi o to że koła mają inną średnice i stąd prześwit on po prostu jest duży z przodu a prawie żaden z tyłu. Na tym filmie doskonale to widać. Koła za to wyglądają komicznie bo poprostu widać że przednie kółko jest małe a tylne ogromne i dodatkowo dysproporcje w oponach gdzie przód wysoki tył niski wygląda beznadziejnie. W f80 tylna opona i jej średnica jest wyższa od przedniej ale to jeszcze wygląda a odwrotnie nie bardzo. Jeszcze zacisk z tyłu dali jeden tłok jak w e46 316i porażka.
  5. Wertowałem teraz dlaczego nowe M3 mimo 50KM i 100NM więcej ma takie same osiągi jak stare F80 i już wiem. G80 waży zależnie od wersji między 170 a 200kg więcej niż F80!! Porażka całkowita moje F80 waży 1630kg jej odpowiednik G80 1810KG przy silniku R6 to jest mega nadwaga i porażka wg mnie. Pierwszy model M3 którego nie chce na dzień dzisiejszy kupić a miałem wszystkie pokolei po kilka sztuk poza E30. Nie podoba mi się ten kierunek waga tragiczna, przód brzydki i jeszcze te koła przód 19" tył 20" czy 20 i 21 wygląda to komicznie zwłaszcza prześwit w nadkolu z przodu. Po G20 M340i które mi się bardzo podoba liczyłem że M3 będzie petarda a jest pokemon.
  6. M3 Nawet do wytrzymania M4 nie podoba mi się w ogóle wygląda jak toyota supra. Nie podoba mi się tylko zderzak przedni za mało wlotow brakuje tych na dole na bokach zderzaka. Wygląda tez że koła przód są 19 a tył 20 jeżeli tak będzie to beznadzieja.
  7. Twoja skóra to albo nappa albo merino z marynosów bo takie są w indicidualu dużo lepsza niż zwykła.
  8. Przed covidem można było uzyskać rabat nawet w okolicy 90k na mocną konfigurację więc walcz ;) Teraz przy hybrydzie dużą robotę zrobi tańsze o akcyzę wyposażenie.
  9. Panowie a jak jest z wykupem na osobę prywatną przy DG lub spółce cywilnej funkcjonuje to jeszcze? Ostatni leasing auta miałem zakończony z 8 lat temu i wtedy nie było problemu a jest to duży plus podatkowy.
  10. Akurat BP nie uznał bym za mega jakość zwykła masówka a orlenu. Najlepsze paliwa w PL są na Lotos i Cirkle K (też lotos) ale to już nie długo bo lotos łączy się z orlenem i wszystko się wymiesza.
  11. Paliwo z wyższą liczbą oktanową nie jest w niczym lepsze nawet przeciwnie ale przy mocnych programach czy to seryjnych czy tuningowych jest wymagane żeby uchronić silnik od spalania stukowego. Jeżeli na klapce masz 95 to znaczy że pod to paliwo jest wystrojony silnik i 98 nic tu nie da. Jak zrobisz mocny program będzie wymagał paliwa 98 ale taki pod 95 też się da zrobić tylko wynik będzie niższy.
  12. Wpisz sobie swój numer na www.bmwstore.pl i zobacz jakie są zamienne numery. Przeważnie pasuje wszystko nawet jak numer się nie zgadza.
  13. M4 to akurat wiadomo jak będzie wyglądać. O m3 wiemy mniej ale łącząc przód M4 (a taki będzie w m3) z tyłem M3 widać jak będzie wyglądać.
  14. W F36 tak mam właśnie G30 zamias F36.
  15. --maly-- odpowiedział(a) na Powelt temat w G22-23, G26
    Pamiętajcie że Niemców teraz więcej Turków niż prawdziwych helmutów i efekty widać kwestia czasu i będą chromowane felgi ze spinerami w serii :lol:
  16. Suszarka lub kompresor z końcówką do przedmuchiwania. E60 ma gorzej wyciszone nadkola i drzwi przez co bardziej słychać szum z drogi.
  17. Na seryjnych oponach nie ma trakcji ja mam Michelin PS4 i nawet przy ponad 700NM nie mam problemu. Ważne żeby ogarniac jazdę rwd i czerpać z tego frajdę bo jak lubisz trakcję ponad wszytsko to tylko 4x4. Dla mnie to nuda.
  18. Rs5 jest finalnie droższe o 100-150tyś to bardzo dużo. Jest też lepszym daily ale gorszą i wolniejszą zabawką.
  19. Bez przesady w skrajności już popadacie nikt takich spraw nie sprawdza. Ja bym z domu nie wychodził bo przecież można dostać meteorytem w głowę.
  20. 30% to jest granica nawet na F36 ciężko tyle uzyskać a na M3 czy M4 to już w ogóle rewelacyjny wynik. Zredukuj lekko konfig wywalcz ze dwa oczka i będzie w okolicy tych 350. Rs5 jak konfigurowałem to wychodziło mi ponad 600 więc nie wiem jakim cudem uzyskałeś 300. Audi na bardzo wysoki cennik a rabaty też niższe niż bmw.
  21. Wiesz jak masz rabat 27% to oznacza że kupisz nowe M4 za okolice 350tyś a to jednak mało w porownaniu do czegokolwiek z audi czy merca nie mówiąc o porsche. Że wał zmienili na stalowy to nawet nie wiedzialem.
  22. Dzięki za info a w F30 też są takie możliwości? Nigdy nie uzywałem connected drive bo bmw chciało za to chory abonament.
  23. Sławomir sznurki jak najbardziej sprawdzają się nawet przy dużych dziurach :cool2: Może jeździsz po jakiś halach przemyslowych, firmach produkcyjnych itd bo na drogach ciężko o elementy mogące uszkodzić oponę mi poza 3 wkrętani nic się nie zdarzyło. Kiedyś z 18 lat temu jak miałem pierwszy rok prawo jazdy złapałem śrubę wielkości kciuka która weszła łbem w bok opony ale od tamtej pory sporo się zmieniło na drogach.
  24. Connected drive jest platne w abonamencie? Co dokladnie daje.
  25. W ostatnie 10-12 lat zrobiłem głównie po Polsce ponad 0.5mln km i nigdy nie potrzebowałem runflatow. 3 razy miałem w oponie, śrubę, gwoźdź czy inne badziewie ale to powodowało jedynie ubytek powietrza więc spokojnie można było dojechać. Zestawy naprawcze obecnej generacji też załatwiają sprawę no chyba że przetniemy oponę o jakąś blachę lub zrobimy dziure wielkości kciuka to nic nie pomoże ale to skrajne sytuacje ja nie spotkałem brat jeździ podobnie przebiegi do mnie i też nigdy nie było takiej sytuacji. Runflat to nie tylko duzo gorszy komfort ale też głośniej w aucie, cięższa masa nieresorowalna, gorsza przyczepność (///M, AMG itd nie mają RF) i dużooo szybsze zużycie elementów zawieszenia zwłaszcza amortyzatorow i ich poduszek, odbojów itd. wszystko przenosi się na amortyzatory a ich życie jest krótsze nawet o ponad połowę. Elementy plastikowe też szybciej trzeszczą na RF. Wg mnie rozwiązanie tylko jak ktoś lata często trasy po 500-1000km+ często za granicę wtedy RF ma sens. Obecne opony w bardzo ciężko uszkodzić.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.