Treść opublikowana przez --maly--
-
F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota
Z BM3 jestem bardzo zadowolony polecam. Po co Ci inny zawór sterujący temperaturą i inny termostat? W BM3 z tego co pamiętam można uruchomić max cooling mode ale po co? Olej ma mieć optymalną temperaturę na sport+ samochód sam ją obniża. Nie miałem nigdy problemów z przegrzewaniem i raczej bym tu nie kombinował jak nie jeździsz dużo na torze. Wkladki filtrów polecem BMC. Jak byś potrzebował powinienem mieć takie na stanie K&N jest dostępne na zamówienie 1 dzień.
-
2014 M4 Serwis
Aso bym omijał nie ma sensu jakości brak tylko cena wysoka a poza nimi zaplacisz połowę za lepiej wykonaną robotę. Nie wiem z.jakiego rejonu Polski jesteś ale jeżeli okolice warszawy masz dwa adresy: https://www.facebook.com/Car-Mechanic-BMW-M-Power-761201187416767/ https://m.facebook.com/mautoczesci/ Ewentualnie Hypertech.
-
2014 M4 Serwis
Olej w skrzyni koniecznie zmień. Najlepiej jest wymienić w przedziale 50-80tys km zależnie od stylu jazdy przy 100 to już obowiązkowo. Serwis świec zrób poza ASO świece ngk polecane w usa kosztują w okolicy 60zł szt https://bootmod3.atlassian.net/wiki/spaces/BCS/pages/2558945 Z grubsza przy tym przebiegu wszystkie płyny, oleje zwłaszcza dkg, filtry, wymiana świec i zerknąć warto czy zawory nie są zawalone s55 nie na z tym większego problemu ale ja bym sprawdzić jak to w bezpośrednim wtrysku. Przy około 120tyś pomyślał bym też o wymianie panewek s55 nie ma typowego dla M zużycia panewek ale to ogólnie wada wszystkich nowych silników nie tylko bmw głównie przez długie odstępy/przebiegi między serwisami.
-
BMW F25 Ambient - zmiana kolorów jak w F30
Światła/ oświetlenie wewnętrzne / sport lub classic.
-
Wszystkie wady G30
Niedługo lincoln będzie dla was za mały :D G20 ma długość jak E39 a nawet jest sporo szersza.
-
n20 bootmod3
Przenieść możesz tylko raz ale warunkiem jest powrót w twoim aucie do seryjnej mapy czyli możesz u siebie wgrać serię i komuś sprzedać bm3 lub po prostu zabrać do nastęonego auta sprzedając serię.
-
n20 bootmod3
Mam BM3 w M3 i sprawuje się świetnie polecam. Zmienilem mapę znanego i polecanego tunera na BM3 i jestem dużo bardziej zadowolony. Mapy i inne elementy są mega dopracowane. W M3 jest dużo elementów, ktorymi możemy sterować jak cold start, praca klapek wydechu, burble mamy 4 suwaki niczym equalizer i robimy co chcemy, gts flash do skrzyni, gts start itd itd. Dodatkowo wiele map do wyboru. Ja jeżdzę na lekkiej w okolicy 500-520KM ale jak komuś nie szkoda auta i silnika są takie nawet 600KM+ zależnie od modów. W zwykłym bmw nie miałem ale na pewno bym zaryzykował bo w M3 BM3 działa świetnie.
-
E46 M3 VIN: WBSBL91000JP86629
--maly-- odpowiedział(a) na TomK temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCałe lakierowane w tej cenie??? Przecież to porażka jakaś.
-
E 60 535 d poślizg kół podczas przyspieszania
Po kilkuset km opony powinny się dotrzeć a trakcja poprawić chyba że to akurat taki model.
-
Wszystkie wady G30
A co ma się odgnieść jeżeli opony wiszą? Kwestia tych wibracji, to zakładki poszczególnych warstw gumy. Info od człowieka, który wie co mówi o oponach i ich produkcji. Czytaj ze zrozumieniem pisalem do kolegi który mówi o wibracjach przez pierwsze kilometry, które potem ustępują. Z wielu opon robi się lekkie jajo jak auto postoi kilka godzin nie mówiąc już o kilku dniach. Widać to na maszynie,że opona "chodzi" i takie coś jest w tym momencie nie do wyważenia idealnie.
-
Wszystkie wady G30
Mam i run flat (zimowe) i zwykłe (letnie). Na obu jest to samo. Miałem to samo ale przy predkosci 60-65km/h dopoki nie wyważyłem na maszynie z testem drogowym. Takze mam ruflaty letnie i zimowe. Teraz czasami czuje male wibracje ale tylko gdy opona jest zimna. Chwile przejade i jest ok. Letnie 19" Michelin Primacy 3 To akurat bardzo częsta wada obecnie produkowanych opon tak zwane "odgniatanie". Dlatego najlepiej przejechać kilka km przed wyważeniem.
-
Wszystkie wady G30
Tylko niestety taki dobry sprawdzony to jest jeden na 50 :? Wielu ma sprzęt a i tak albo zle skalibrowany albo brak wiedzy czy umiejętności. Bardzo duży problem z tym jest jak ktoś ma większe koła zwłaszcza że i opony nie są idealne.
-
Wszystkie wady G30
Teraz niestety jakość opon jest taka że w wielu przypadkach jest to nie do wyważenia ja w każdym aucie po 5 razy wyważam żeby było "w miare". Spróbuj podjechać gdzieś gdzie mają maszyne launch z testem drogowym lub wyważyć koła na samochodzie. Jak będzie poprawa to masz winowajcę pręskości o ktorych piszesz wskazują ewidentnie na koła.
-
Kto na forum ma jakieś M?
4 cylindry to już będzie porażka nic nie zastąpi V8 niestety są na wyginięciu.
-
Kto na forum ma jakieś M?
Koniecznie przejedź się C63 najlepiej wynajmij na kilka dni. Jeżeli jeździleś F30 335i to C63 jest bardziej komfortowym autem a do tego poje^$#@ co jest świetne. Masa V8 naprawdę nie wiele tam zmienia ale za to dzwięk zmienia całkowicie odbiór auta. Wizualnie w205 wygląda średnio i tylko to mnie powstrzymuje od zmiany M3 na AMG. Używam auta jako daily i tu AMG bije na glowę M3 i pewnie tak się skończy i u mnie. Jakość wykończenia też średnia na poziomie F30 ale jest ciszej.
-
Kto na forum ma jakieś M?
Wcooba czytasz zbyt bezpośrednio :) Nie ma możliwości żeby zamocować silnik w drogowym aucie bez amortyzacji. Mialem dwa takie auta i doskonale wiem,że M3 e92 ma normalne poduszki silnika ale są bardzo sztywne przez co czujesz wibracje silnika w środku. Co dziwne zużywają się też bardzo szybko i przy ok 100tyś km trzeba je już wymienić bo silnik opada ok 1-2cm i robi się to niebezpieczne dla miski olejowej.
-
Kto na forum ma jakieś M?
SławekS z twojego postu wynika że jesteś idealnym klientem na mercedesa C63 mi również bardzo pasuje to auto. Precyzja prowadzenia, V8, przyjemność i lekkość używania na codzień. Ale to już ostatni gwizdek bo zaraz c63 amg będzie 4cylindową hybrydą. Co do M3 i wibracji w kabinie w E46 i E92 był to celowy zabieg który strasznie mnie denerwował. W F80 nie ma tego . Kompletnie nie czuć na postoju że silnik chodzi. Za to tylne zawieszenie mamy przykręcone bezpośrednio do nadwozia (brak tulei tylnej belki) i to czuć. W zamian mamy precyzję w poślizgu i można celować tylnym kołem do 10cm ale czujemy dużo więcej na fotelu z tylnego zawieszenia czy napędu. Coś za coś. Sporo jeżdżę i w teorii M5 było by idealne ale w praktyce to duża ociężała krowa, której brak lekkości i precyzji a tego oczekuje od aut "sportowych". W M3 mamy za to dyskomfort z zawieszenia, skrzyni czy zbyt sztywnego napędu i tak kompromis nie istnieje w BMW. M jest lepsze na torze AMG jest lepsze i bardziej komfortowe na ulicy. Z W204 byłem mega zadowolony i wciąż mnie kusi żeby znowu kupić mimo iż miałem już dwa i to już stary samochód. W205 wizualnie mi nie pasuje dlatego też mam M3 ale C63 to duże lepsze auto na codzień. Jak ktoś lata bokiem na każdym winklu i co weekend jest na torze wtedy warto wybrać M3. I tak trzeba przyznać że F80 bardzo zgrzeczniało względem E92 o E46 nie wspominając i można tym jeździć normalnie. Najbardziej przeszkadza słabe wyciszenie ale to zmora wszystkich F30. Alfa jest świetnym autem mimo wszystko nie jestem w stanie się przełamać szkoda nerwów na serwis i nie są to plotki w przypadku quadrifolgio.
-
Opony z super trakcją dla RWD?
Dziękuje za link. W sumie nie myślałem o conti a w tym teście wyszedł ciut lepiej od Michelina. Michelin szybko się starzeje i traci właściwości takie opinie są o PSS i 4S i sam tego doświadczyłem. Zimowe conti sprawowaly się super może spróbuje Conti SC6.
-
Opony z super trakcją dla RWD?
AWD to nuda tam się nic nie dzieje a jak już ma te 700-800KM i coś się dzieje to znowu nie skręca. Ja uwielbiam RWD to jest prawdziwa jazda i fun.
-
Opony z super trakcją dla RWD?
Nikt nic nie podpowie?
-
Nie typowy zderzak m pakiet BMW e39
To jakiś zamiennik oryginał m pakiet ma tylko listwy po bokach.
-
Ubywający płyn chłodniczy v8
Znajdz warsztat który ma tester do szczelności układu. Wkręcasz zamiast oryginalnego korka taki korek z wyjściem na pompkę ręczną nabijasa ciśnienie i obserwujesz co się dzieje jak spada to szukasz wycieku. Bardzo możliwe że cieknie Ci z wanny lub rurki między głowicami wtedy ciężko to namierzyć.
-
Opony z super trakcją dla RWD?
Witam Przyszly ciepłe dni więc zmieniłem zimowe conti na letnie michelin PSS, które dostałem z autem (dot 2019). Efekt jest taki że na michelin auto ślizga się jak na łyżwach zresztą w każdym M na PSS czy PS2 miałem to samo. Do 120km/h nie ma trakcji auto przyspiesza ale potrzebujemy przynajmniej dwa pasy ruchu. E46 M3 czy E92 M3 to są auta kompletnie bez momentu obrotowego a na michelin trakcja była do dupy. O amg nie wspominając wyleciały z mercedesa po tygodniu. W F80 mam ok 750NM na zimowych conti trakcja byla mega auto robiło raz za razem na dragy 0-100 ok 4s best 3.8 co na rwd wg mnie jest super wynikiem 1/4 mili 11.6. Obecnie na Michelin PSS 0-100 wychodzi między 4.5s(raz) do nawet 5.2-5.5 a zazwyczaj ok 5s i pelno dymu. Używanie LC nie ma sensu bo auto pali opony do 120km/h i jest niebezpiecznie. Teraz do rzeczy chce kupić takie opony żeby trakcja była mega jak na zimowych conti ma ktoś pomysł co kupić? Ten sam problem mam od lat w RWD z michelinem i przetestowałem trochę innych opon: Pirelli PZero kamienie bez trakcji , głośne i ogólnie porażka. Kumho KU39 trakcja mega zero uślizgu nie dalo się kolami zapiszczeć ale auto pływało jak łódz bardzo niebezpieczne po 3 dniach zmieniłem. Uniroyal rainsport 3 trakcja świetna ale auto mocno pływa a dodatkowo bardzo biją jak chwilę auto postoi i przez to odgniatanie nie do wyważenia dobre do 200KM. Vredestein ultra vorti bardzo fajne opony lubię je. Trakcja taka 2/3 w M3 stawiam na powtarzalne 4.5s może mniej auto nie pływa dobre prowadzenie bardzo fajny wygląd. Minusy słabo/głośno amortyzują nierówności i również się odgniatają dużo mniej niż Uniroyal ale też są problemy z wywarzaniem i wibracje przez pierwsze kilometry denereujące. Czytając po forach co ludzie polecają to teraz na topie jest Michelin 4s ale mamy te opony w 640i i jest tragedia. Auto ma tylko 320KM a problemy z trakcją ogromne. Opony z 2017 czy 2018r były na aucie więc trudno mi powiedzieć jak by było na nowym komplecie. Jeżeli chodzi o M3/M4 opinie o 4S są skrajne. 2/3 osob jest zachwycone a reszta mówi że trakcja słaba. 1/3 osób wspomina też o zbyt miękkiej mieszance na przód, sztucznym prowadzeniu i uciekaniu przodu takie same odczucia mam w 640i ale nie jeździłem na innych oponach tym autem. Znlazłem też sporo głosów, że po założeniu nowych 4s trakcja jest rewelacyjna ale po przejechanii 5-10tyś i zużyciu 1-2mm robi się tragedia i ludzie zmieniają opony. To by się zgadzało z noimi odczuciami w 640i. Najmocniej rozważam Michelin PS4 bez S ale nie wiele można o nich wyczytać. Może miał ktoś styczność z tymi oponami w mocnym rwd? Lub czymś innym Toyo r888 na daili raczej slabo? Michelin nie ma problemów z odgniataniem czy wyważaniem. Ma sztywne boki i prowadzi się dobrze. Dodatkowo pod względem komfortu też są świetne tylko gdzie ta trakcja.... W usa sporo osób jeździ na Bridgestone Re71R ale u nas nie ma tego. Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
E60 550i Alpinweiss 3 2006 rok
Bardzo ładns. 550i to genialne auto na daily szkoda tylko że to przedlift wnętrze bardziej mi pasuje w LCI.
-
Mega rabaty na serię 7
Tak bo BMW jezdzi mafia i trzeba uważać i uciekać z drogi co za bzdury :mad2: