Treść opublikowana przez yeti19
-
e90 N43 szarpie na wolnych obrotach
Mam co prawda starszy motor. M54 - ale sprawa cewek wygląda bardzo podobnie. Max 50 tys cewki, świece w najlepszym wypadku - 30tys. Wymiana jednej szwankującej cewki za pierwszym razem nic nie dała, w krótkim czasie zdechł reszta 🤣 Należy traktować jako zwykle eksploatacyjne części i po problemie.
-
E46 320d 2002r licznik przestal dzialac.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
A piszczą Ci obie strony? Bo jak jedna, to trochę ciekawe... Co mechanik to ma inne ulubione klocki 😉 mój mówi, że tylko textary 🙂 Sam stosuje dość bandycki system - jeśli klocki są monoblokiem, nacinam w połowie.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
No 😉 ale w a8 miałem metalowy. D3 pojechała gdzieś nad morze, ale sztyft do dziś leży na półce w garażu.
-
Nieprzyjemny zapach spalin
Kompem. Ista, B-tool, albo DIS. Inpa też powinna szafnąć.
-
E46 320d 2002r licznik przestal dzialac.
Wrzuć zapytanie w formie tematu - na pewno sie ktoś znajdzie.
-
Nieprzyjemny zapach spalin
Jeśli nic nie było kombinowane, jest katalizator. Ale gdyby sie kończył lambda powinna wyrzucić błąd. Jeśli leją wtryski, siłą rzeczy i kat i dpf mają co robić i mogą nie szafnąć. Z drugiej strony czyszczenie dpf ma różne opinie... sprawdzałeś ostatnio jego sprawność?
-
E46 320d 2002r licznik przestal dzialac.
Okolice Suchej Beskidzkiej.
-
E46 320d 2002r licznik przestal dzialac.
W sumie kosztowało mnie kistę bawarskiego piwa. Kolega mi robił 🙂 W razie czego możesz spokojnie do niego podjechać.
-
E46 5hp19 miska olejowa
Poszukuję miski olejowej automatycznej skrzyni biegów 5hp19.
-
Nieprzyjemny zapach spalin
A to zwracam honor Jackowi 🙂 nie doczytałem. Ale wynika z tego, że nie nieszczelnosx jest problemem, tylko jakby brak dopalania lub oczyszczania spalin.
-
Nieprzyjemny zapach spalin
Też o tym pomyślałem, ale czy podczas jazdy zaciagaloby spaliny so wnętrza auta?
-
Nieprzyjemny zapach spalin
Uszczelka/podkładka kolektora wydechowego się nie wypaliła? Swoją drogą, wymień lub ułóż poprawnie gumy oddzielające komorę silnika od wentylatora wewnętrznego.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
W lepszych czasach można było taki dings znaleźć w niezbędniku wielu aut. Ostatni trafił mi się w citroenie c4 Sebastian Loeb, był też w a8. Ale teraz auta wyposażają księgowi, więc trzeba kupić samemu. Toczyłeś tarcze? Wiesz że większość z nich ma tylko 2.30 mm ( w lepszym przypadku ) warstwy ściernej, czyli utwardzonej ? Reszta to tylko element nośny. Hamowanie przy dużych prędkościach może przynieść niespecjalnie fajna niespodziankę.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Zaopatrz się w taki drobiazg ( bolec prowadzący koło) i nie potrzeba ani śrubki, ani drugiej osoby do zmiany kół 😉 Co do piszczenia, może być że tarcza lekko "bije". Dobrze byłoby podjechać do ogarniętego mechanika, coby zmierzył i ustawił tarcze względem piasty.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Dokładnie. Tylko trzeba zainwestować ze 2 setki w zegar i wiaderko cierpliwości.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Z tą śrubką jrst dość prosta sprawa. Jak chce Ci sie bawić w wiercenie, weź mniejsze wiertło. Ale że śrubka z definicji jest zrobiona z miękkiej stali - dużo łatwiej ją wybić odpowiedniej średnicy wybijakiem. A potem tylko gwintownikiem poprawić gwint, usuwając resztki z piasty. Jak powyżej celnie napisał @KucaQ można ja swobodnie zostawić. Tylko trochę więcej gimnastyki przy montowaniu kół potem jest ;)
-
E46 320d 2002r licznik przestal dzialac.
Jak masz od kogo, pożycz licznik i podłącz. Kiedyś miałem podobną sytuację, skończyło sie na wymianie zegarów na niezłą używkę.
-
Swap z m54b22 na m54b30 - poszukuję warsztatu
*** wypadanie zapłonów 🤣
-
Swap z m54b22 na m54b30 - poszukuję warsztatu
Mały update... po przejechaniu około 50km, auto zaczęło pracować jak trzycylindrowy traktor. Diagnoza - wypadanie zaworów. No ale przecież nowe świece, nowe cewki i takie coś? Dodatkowo chyba zbyt intensywnie- jak na moje ucho - pracuje pompa powietrza wtórnego. Posprawdzana szczelność kolektora, odmy, nigdzie przeciągu nie ma. Ponownie kompresja - chyba przesadziłem przy składaniu silnika, bo najmniej 12.0 na drugim, najwięcej po 12.5 na trzecim i szóstym. Po dwóch dniach poszukiwań rozebrałem listwę przewodów cewek i opornik na masie rozpadł się w palcach. Wlutowany na szybko 240 Ohm - i auto znowu jak nowe. Nawet pompa wtórniaka się uspokoiła ( nie bardzo wprawdzie rozumiem powiązanie, ale może wcale nie muszę rozumieć).
-
Luz w układzie napędowym podczas dodawania i odpuszczania gazu
Może być, że dwumas domaga się wymiany.
-
Swap z m54b22 na m54b30 - poszukuję warsztatu
Silnik w aucie, pierwsze odpalenie - zagadał od kluczyka. Zostało przerzucić hamulce, wymienić olej w skrzyni - i na drogę. Generalnie tym co tak jak ja - pierwszy raz podchodzą do tematu własnoręcznie - odradziłbym robienie w pojedynkę. Druga para rąk jest baaaardzo przydatna 🙂
-
zmiana silnika M47
Kiedyś czytałem na niemieckim forum, że w zasadzie różnią się softem ( mapą ) i turbiną.
-
Swap z m54b22 na m54b30 - poszukuję warsztatu
-
Dopiero co zaprezentowane M2 CS..
No taaa.. tyle tylko że tu o pętlę Nürburgring chodziło 😉