Skocz do zawartości

yeti19

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yeti19

  1. Mam co prawda starszy motor. M54 - ale sprawa cewek wygląda bardzo podobnie. Max 50 tys cewki, świece w najlepszym wypadku - 30tys. Wymiana jednej szwankującej cewki za pierwszym razem nic nie dała, w krótkim czasie zdechł reszta 🤣 Należy traktować jako zwykle eksploatacyjne części i po problemie.
  2. Wg mnie, to ta kość - ale że z elektroniki to ja Flinstone jestem, poczekaj na kogoś kto sie xna 😉
  3. A piszczą Ci obie strony? Bo jak jedna, to trochę ciekawe... Co mechanik to ma inne ulubione klocki 😉 mój mówi, że tylko textary 🙂 Sam stosuje dość bandycki system - jeśli klocki są monoblokiem, nacinam w połowie.
  4. No 😉 ale w a8 miałem metalowy. D3 pojechała gdzieś nad morze, ale sztyft do dziś leży na półce w garażu.
  5. Kompem. Ista, B-tool, albo DIS. Inpa też powinna szafnąć.
  6. Wrzuć zapytanie w formie tematu - na pewno sie ktoś znajdzie.
  7. Jeśli nic nie było kombinowane, jest katalizator. Ale gdyby sie kończył lambda powinna wyrzucić błąd. Jeśli leją wtryski, siłą rzeczy i kat i dpf mają co robić i mogą nie szafnąć. Z drugiej strony czyszczenie dpf ma różne opinie... sprawdzałeś ostatnio jego sprawność?
  8. Okolice Suchej Beskidzkiej.
  9. W sumie kosztowało mnie kistę bawarskiego piwa. Kolega mi robił 🙂 W razie czego możesz spokojnie do niego podjechać.
  10. Poszukuję miski olejowej automatycznej skrzyni biegów 5hp19.
  11. A to zwracam honor Jackowi 🙂 nie doczytałem. Ale wynika z tego, że nie nieszczelnosx jest problemem, tylko jakby brak dopalania lub oczyszczania spalin.
  12. Też o tym pomyślałem, ale czy podczas jazdy zaciagaloby spaliny so wnętrza auta?
  13. Uszczelka/podkładka kolektora wydechowego się nie wypaliła? Swoją drogą, wymień lub ułóż poprawnie gumy oddzielające komorę silnika od wentylatora wewnętrznego.
  14. W lepszych czasach można było taki dings znaleźć w niezbędniku wielu aut. Ostatni trafił mi się w citroenie c4 Sebastian Loeb, był też w a8. Ale teraz auta wyposażają księgowi, więc trzeba kupić samemu. Toczyłeś tarcze? Wiesz że większość z nich ma tylko 2.30 mm ( w lepszym przypadku ) warstwy ściernej, czyli utwardzonej ? Reszta to tylko element nośny. Hamowanie przy dużych prędkościach może przynieść niespecjalnie fajna niespodziankę.
  15. Zaopatrz się w taki drobiazg ( bolec prowadzący koło) i nie potrzeba ani śrubki, ani drugiej osoby do zmiany kół 😉 Co do piszczenia, może być że tarcza lekko "bije". Dobrze byłoby podjechać do ogarniętego mechanika, coby zmierzył i ustawił tarcze względem piasty.
  16. Dokładnie. Tylko trzeba zainwestować ze 2 setki w zegar i wiaderko cierpliwości.
  17. Z tą śrubką jrst dość prosta sprawa. Jak chce Ci sie bawić w wiercenie, weź mniejsze wiertło. Ale że śrubka z definicji jest zrobiona z miękkiej stali - dużo łatwiej ją wybić odpowiedniej średnicy wybijakiem. A potem tylko gwintownikiem poprawić gwint, usuwając resztki z piasty. Jak powyżej celnie napisał @KucaQ można ja swobodnie zostawić. Tylko trochę więcej gimnastyki przy montowaniu kół potem jest ;)
  18. Jak masz od kogo, pożycz licznik i podłącz. Kiedyś miałem podobną sytuację, skończyło sie na wymianie zegarów na niezłą używkę.
  19. *** wypadanie zapłonów 🤣
  20. Mały update... po przejechaniu około 50km, auto zaczęło pracować jak trzycylindrowy traktor. Diagnoza - wypadanie zaworów. No ale przecież nowe świece, nowe cewki i takie coś? Dodatkowo chyba zbyt intensywnie- jak na moje ucho - pracuje pompa powietrza wtórnego. Posprawdzana szczelność kolektora, odmy, nigdzie przeciągu nie ma. Ponownie kompresja - chyba przesadziłem przy składaniu silnika, bo najmniej 12.0 na drugim, najwięcej po 12.5 na trzecim i szóstym. Po dwóch dniach poszukiwań rozebrałem listwę przewodów cewek i opornik na masie rozpadł się w palcach. Wlutowany na szybko 240 Ohm - i auto znowu jak nowe. Nawet pompa wtórniaka się uspokoiła ( nie bardzo wprawdzie rozumiem powiązanie, ale może wcale nie muszę rozumieć).
  21. Może być, że dwumas domaga się wymiany.
  22. Silnik w aucie, pierwsze odpalenie - zagadał od kluczyka. Zostało przerzucić hamulce, wymienić olej w skrzyni - i na drogę. Generalnie tym co tak jak ja - pierwszy raz podchodzą do tematu własnoręcznie - odradziłbym robienie w pojedynkę. Druga para rąk jest baaaardzo przydatna 🙂
  23. Kiedyś czytałem na niemieckim forum, że w zasadzie różnią się softem ( mapą ) i turbiną.
  24. M54b22 wyjęty, odkurzony i będzie czekał na lepsze czasy 😉
  25. No taaa.. tyle tylko że tu o pętlę Nürburgring chodziło 😉

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.