Treść opublikowana przez Borsuczek
-
Ogrzewanie postojowe - funkcjonalność
Sprężarka klimatyzacji w G05 (poza modelem xDrive45e) była mechaniczna, więc bez uruchomienia silnika schładzanie wnętrza na postoju opierało się o wentylację postojową. Czy w roczniku 2023 coś się zmieniło? Bo jeśli nic to funkcja wentylacji jest standardowym wyposażeniem klimatyzacji i nie wymaga zakupu ogrzewania postojowego.
-
320i falowanie obrotów , nie da się płynnie zmienić biegu i szarpanie przy puszczaniu gazu
Poszukaj nieszczelności w dolocie.
-
BMW X3 przyciemniane szyby boczne i tylna oraz przód kameleon. Oryginał czy folia?
Proponuję zamówić rolety przeciwsłoneczne dla tylnych szyb bocznych.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Wniosek jest prosty. Baza PAO wg Ravenola ma znaczenie głównie w sporcie motorowym. Stworzenie oleju zgodnego z normą LL-04 a nawet przekraczającego nie wymaga PAO. Ta norma ma już dwadzieścia lat.
-
320d automat, wymiana oleju w automacie
Oryginalny jest żółty (bursztynowy). Motul ATF VI to olej uniwersalny do automatów nowszych i starszych, skrzyń rozdzielczych i wspomagań przez co nie jest najlepszym wyborem. Parametry się różnią: ATF_VI_en_FR_motul_19280_20221103.pdf ZF Friedrichshafen AG Aczkolwiek nie sądzę żeby to olej był przyczyną problemu.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
RAVENOL RUP "stosowany jest jako specjalny olej w wyścigach samochodowych przy najbardziej ekstremalnych obciążeniach". Jeśli nie będziesz jeździł w wyścigach wystarczy tańszy VMO.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Stereotypy o autach elektrycznych rozsiewają oligarchowie żyjący z handlu ropą naftową i produktami jej przerobu.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Leje się olej, który spełnia wymagania i najlepiej żeby miał aprobatę BMW. Producent nie wymaga jakichś tam technologii nano, estrów takich czy owakich. To, że silnik przejedzie na jakimś "cudownym" oleju więcej kilometrów to nie jest pewne. Bardziej prawdopodobne jest że w nasze auta ktoś wjedzie, sprzedamy je albo zgniją, a już pewnym jest że przepłacimy za olej 100 a nawet 200 złotych za piątkę. Gdy dystrybutorzy tych brytyjskich olejów mieszanych w małych halach na zadupiu przeprowadzali kampanię reklamową, podważali takie rzeczy jak technologia nano. Dziś naiwni fanboje jarają się tym i kupują od nich takie oleje z "cząstkami" tyle że znacznie drożej 🙂
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Millers Oils CFS 5W40 NT+ (M7963) Racing OIl (performanceracingoils.com) On ma być lepszy? Zwykły olej warty maks. 150 złotych za piątkę.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Ten olej jest absurdalnie drogi a jego parametry są praktycznie identyczne jak innych 5W40. Do tego nie ma wzmianki o spełnianiu norm BMW. To jest A3/B4 - co jeśli ten N63 ma filtr cząstek stałych? Co ma dać jego wlanie? Chyba że Twój post to reklama oleju? 🙂
-
F30 vs 2grancoupe
Masa nowego F44 M235i xDrive to jakieś 1536 kg. W masie katalogowej 1645 kg zawarta jest normatywnie przyjęta masa kierowcy 75 kg oraz zbiornik paliwa napełniony w 90 % (0,9x50 [l] x 0,75 [kg/l]) czyli ~34 kg.
-
Błędy skrzyni biegow
Sprawdź czy nie ma wycieków oleju ze skrzyni?
-
Koronka ABS czy pierścień magnetyczny E90
Prawdopodobnie tylne lewe. W Inpa w module DSC wchodzisz w wartości analogowe i tam masz prędkości poszczególnych kół, które podglądasz podczas jazdy próbnej. Czujnik sprawdzasz przez pomiar jego oporności. W tym celu odpinasz wtyczkę na nadkolu.
-
F25 czy odtwarza płyty DVD mp3?
Tylko CD. Jeśli auto ma radio Professional lub nawigację to można zamontować używaną zmieniarkę DVD z dekoderem MP3: Zmieniarka DVD / Uchwyt BMW X3 F25 X3 20dX N47N SAV ECE - Lista części (bmwstore.pl)
-
Bezpiecznik do modułu sterowania iDrive
Bezpiecznik nr 262 w skrzynce bezpieczników z tyłu, na prawej ścianie bagażnika.
-
Nowa 5 G60/G61
Dlatego, że motoryzacja jest na etapie pośrednim pomiędzy napędem spalinowym i elektrycznym. Nie jest możliwe nagłe przejście na elektryki z powodu tego, że wielu pracowników fabryk silników spalinowych straciłoby pracę z dnia na dzień. Nie da się również natychmiast zwiększyć tempa produkcji silników elektrycznych i baterii, tak by zapewnić już dziś wystarczającą liczbę nowych aut elektrycznych w salonach. Potrzeba też czasu na rozbudowę infrastruktury ładowania.
-
Nowa 5 G60/G61
Nowe G30 to jest zły wybór. Stara buda. Za 4 lata G60 to będzie nadal nowy model. Najstarsze G30 będą miały już 10 lat, więc pojawią się ulepy z Sebixami w środku co wpłynie na prestiż i wartość auta.
-
Nowa 5 G60/G61
G30 to stary model. Nie ma sensu się w to pchać, szczególnie że Kolega ma już takie auto. Oprogramowanie G60 i multimedia będą rozwijane przez co pojawią się funkcje niedostępne w starym modelu, dojdą nowe akcesoria, a nowa buda będzie lepiej trzymać cenę. Hybryda daje o wiele większe możliwości. Główną funkcją starego V8 w tych czasach jest nabijanie majątku rosyjskim oligarchom 🙂
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wygląda spoko. Koniecznie trzeba sprawdzić przed zakupem czy to stukanie nie wynika z tego, że mocowania tylnego wózka do nadwozia puszczają. Niby można to spawać ale takiego auta nikt już od Ciebie nie kupi.
-
E90 2.0D 163Km M47 ogłoszenie
Borsuczek odpowiedział(a) na hayeeeR temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDobrego Passata kupić dużo łatwiej ale jest strasznie nudny 🙂 Spróbuj poszukać tego E90 ale pozwolę sobie dać Ci radę. Nie szukaj daleko od domu. Stracisz czas i sporo kasy.
-
E90 2.0D 163Km M47 ogłoszenie
Borsuczek odpowiedział(a) na hayeeeR temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZdjęcie komory silnika (zdj. nr 6) 🙂
-
E90 2.0D 163Km M47 ogłoszenie
Borsuczek odpowiedział(a) na hayeeeR temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGeneralnie poniżej 20 tys. zł ciężko kupić dobre BMW. Ogólnie E90-tki są już mocno zużyte. Czy VIN tego auta to: WBAVC32050KS00031 ? Jeśli tak to auto pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest po przekładce kierownicy z prawej na lewą stronę oraz skrzyni automatycznej na manualną.
-
zbieżność kół
Front axle: Total toe-in 0° 14' ± 12’ Total toe-in adjustment* 0° 14' ± 4' Toe difference** single wheel between left/ right max. 12' Camber (difference between left/right max. 30') - 0° 20' ± 30’ Camber adjustment* - 0° 20' ± 25’ Toe difference angle (difference between left/right max. 30') -1° 26' Castor angle (difference between left/right max. 30') Front wheel offset 0° ± 15' Maximum steering angle ‐ Inner cornering wheel Ca. ° 40° 30' ‐ Outer cornering wheel Ca. ° 33° 48' Rear axle: Total toe-in 0° 18' ± 12' Total toe-in adjustment* 0° 18' ± 4' Camber (difference between left/right max. 30') -1° 30' ± 25' Camber adjustment* -1° 30' ± 5' Geometrical driving axis 0° ± 12' *Note: To minimise adjusting errors (measuring inaccuracies), use a narrower tolerance for adjusting toe/camber. **Note: Toe difference front axle = criterion for steering wheel inclination
-
Czarne felgi 18'' lato
ET:54
-
e87 284tys przebiegu 118i, 2007r , sprzedawac czy zostawic ? doradzcie
Popraw treść ogłoszenia. Usuń słowo "okazja" oraz cały akapit "Podczas wymiany rozrządu prosiłem..." oba oznaczają grata, chyba że to jest grat? 🙂Stwierdzenie: "Jeśli ktoś ma trochę pojęcia o autach wie jak ma się realne zużycie auta, gdy ktoś jeździ po mieście, a gdy ktoś jeździ po trasie" jest robieniem z klienta debila. Do usunięcia. "Auto jest naprawdę zadbane i poszanowane... Jak dbasz tak masz" Pisanie o szukaniu opiłków? Kaszana zupełna. Do usunięcia. Poza tym to klient ocenia stan auta podczas oględzin.