Skocz do zawartości

Woytas

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Woytas

  1. a to faktycznie należy uznać, że 30D na tle 40i jest w atrakcyjnej cenie 😁
  2. 2.0i nie pies ni wydra ani dla oszczędnych dużo jeżdżących bo Ci kupią 2.0-3.0D ani wybór pod katem osiągów choć to całkiem sprawnie jeżdżące auto. Natomiast w przyszłości 330i będzie dużo łatwiej sprzedać , generalnie 2.0i potem stoi masowo u dealerów i nikt tego nie kupuje. Osobiście doradziłbym zakup 330i , oczywiście pomiń ten bełkot , że tylko 40i a reszta to nie auto i muł bagienny , sorry ale pewnie parę lat temu jarali się na auto robiące 0-100 poniżej 6s jak głupi do sera dla przeciętnego posiadacza auta 330i to bardzo szybki samochód i więcej do szczęścia nie trzeba a jak kogoś sekunda lub kilka , jara , że kreska prędkościomierza wepnie się szybciej do 100 czy 200 to jeszcze nie wyrósł z piaskownicy ale to przechodzi z wiekiem i zaczyna się patrzeć na inne rzeczy 😄
  3. masz parę postów wyżej filmy z testów z kanału na YT obojętnie czy 3-ka czy 5-ką R6 waży dużo więcej i wypycha te auta przodem
  4. Nie jestem oburzony i rozumiem przytaczane powody (oszczędności) dla których wybieracie te opony ale mieǰcie pełną świadomość, że wasze auta zawsze zatrzymują się na tych oponach o kilka metrów dalej w stosunku do analogicznego kompletu lato/zima , ktoś zaraz napisze kilka metrów ja jeżdzę ostrożnie ... tylko te kilka metrów to jest nie mam przodu lub kogoś mam na masce ...
  5. Widzę , że z braku argunentów nad wyższością opon wielosezonowych pięknie zeszliście na temat jakości opon z poszczególnych segmentów ... bo ten Janusz spod marketu to nie poleci kupić wielosezonowych chinoli 🤣🤣🤣
  6. No niestety ... i choćbyś jechał ciemną doliną to i tak Cię trafi Janusz z Grażyną 😁
  7. Czy aby na pewno... pokaż mi choć jeden test gdzie wielosezonowa opona będzie miała krótszą drogę hamowania w stosunku do letniej czy zimowej odpowiednio w +40 i -20 , nie chce Ci się opon wymieniać twoja sprawa tylko to Ty się zatrzymasz parę metrów dalej ....
  8. Wolę jednak mitomana za sobą podczas awaryjnego hamowania niż gościa , któremu się wydaje , że oszczędza a kupi i tak tą samą ilość opon na przestrzeni lat a zawsze jeździ autem z oponami z d..y co do aktualnych warunków niezależnie czy -20 czy +40 😆
  9. Trzeba rozważając zakup sobie odpowiedzieć czy ta różnica 0-100 rzędu max 1.5s warte jest kilkudziesięciu tyś pln . sam z ciekawości przyglądam się g20 ibo może to będzie kolejne auto (G60 to wg mnie porażka) i trafiłem na test używanego 340d robionego przez Zachara z Autocentrum mina wlaściciela i jego przy próbie "testu łosia" bezcenna , patrząc na przejazdy aut na kanale km77 330i, 340d, 320d ... coż ta masa R6 na przedniej osi powoduje, że zachowanie aut jest delikatnie mówiac słabe
  10. Ja bym się bardziej chłopaki martwił o żywotność baterii we wszystkich mildhybrid , dpf-y , adblue to są rzeczy, które moźna naprawić wymienić i technologia sprawdzona w ciężarówkach ale te baterie .. najstarsze auta ile mają ? 5 lat
  11. Woytas odpowiedział(a) na MarekRi temat w G20, G21, G80, G81
    no tak ale w normalnym użytkowaniu to są tak szybkie auta , że nie specjalnie robi różnicę , natomiast jak ktoś dużo lata autostradami to wybór jest oczywisty 😁
  12. Woytas odpowiedział(a) na MarekRi temat w G20, G21, G80, G81
    no 200 niuta więcej przy podobnej mocy robi robotę, stąd na pewno odczucie przy normalnej jeździe jest zdecydowanie lepsze , co nie zmienia faktu , że przy pełnym ogniu 40i zgubi 40d
  13. No właśnie co was tak boli ten xdrive ? .. pytanie retoryczne ilu tych wspaniałych kierowców widzimy potem w barierkach lub rowie po deszczu lub jak popada śniegʻ ... tych z rwd czy z xdrive ...
  14. No i pięknie .. po tym fiatowskim klekocie jtd w oplu musisz mieć banana na twarzy
  15. no fizyki się nie oszuka , niestety cięższy przód będzie płużył , tak samo z elektrykami z bateriami w bagażniku i jest to lekka ironia, że takie M5 przejdzie slalom z mniejszą prędkością niż 520D 😁 proponuje popatrzeć na przejazdy aut w https://www.youtube.com/@km77
  16. @luk_byd masz rację tylko nigdy nie widziałem wiarygodnego testu 2 silników jeżdżących z krótszym i większym interwałem, choć faktycznie producenci interwały skrócili w większości o jakieś 5-10 tyś km przekornie napiszę na przykładzie silników w kosiarkach, gdzie interwał to jakieś 40-50 h pracy , mam swoją starą kosiarkę ogrodową ma z 18 lat z silnikiem Briggs & Stratton , kosiarka jej metalowa obudowa powoli w stanie rozkładu ( korozja) i właściwy jej kierunek to PSZOK , z premedytacją nie wymieniałem w niej oleju od n-lat !!! i silnik nie chce umrzeć 😄
  17. ustala się rabat , finansowanie to rzecz wtórna ( gotówka , kredyt , leasing , pożyczka u babci 😁 ) ... nie wchodźcie z założenia w buty sprzedawcy-dealera , który chce dodatkowo przyciąć kasę na ubezpieczeniu czy leasingu, albo podejść z bardzo prostym przekazem max rabat jaki oferujecie ? Za mały idę do innego dealera , rabat OK zamawiam u was auto , finansowanie nie ma problemu ale oferta nie gorsza niż propozycja z zewnątrz .. na końcu oni też to auto muszę sprzedać i zrobić plan
  18. A kupujesz dla siebie czy dla kolejnych pińciu wlaścicieli , fajną bunię zawsze ktoś kupi
  19. koszt oleju + filtra (BMW) to około 400-450 PLN mi serwisy wołały za wymianę między interwałową 900-1200 PLN,i ... za różnicę wolę pójść na dobry obiad niż poprawiać samopoczucie kolejnemu nabywcy... jak potencjalnemu kupującemu nie będą wystarczyć FV za materiały to niech skieruje się po nowe auto do salonu i sobie jeździ robić wpisy między normalnymi interwałami 😁, znam mnóstwo aut, marek , których właściciele jeździli co 25-30 tyś i te samochody bez problemów dojeżdżały do 200 tyś km ... dla świętego spokoju przy 25 tyś km w ASO .. będzie to 3 wymiana oleju od nowości
  20. Wbijcie chłopy sobie to raz porządnie do głowy , najpierw rozmawiacie o rabacie a potem o finansowaniu dealer nie ma prawa uzależnić rabatu od źródła finansowania
  21. Jaki to jest rocznik ? W jakim czasie te 100 tyś zostało zrobione ? .... bo może te całe dywagacje olejowe są zbędne 😆
  22. A czym Miras z ASO różni się od Mirasa z warsztatu nie ASO jak użyje tego samego oleju i filtrów oprócz tego , że będzie o połowę tańszy ?
  23. Akurat to też słyszałem od doradcy w aso, że problem głównie dotyczy statystycznie aut z europy wschodniej i się nasila po zimie
  24. Co do lamp jak nie robisz nonstop tras po ciemku poza miastem nie mają większego znaczenia , podstawowy led też dobrze świeci tylko nie wycina Choć zapewne zaraz znajdą się malkontenci, że bez laserów i min 540i to nie BMW i się nie da jeździć 😃
  25. Bez obaw , działa bardzo dobrze , start-stop można wyłączyć .. poprostu w trybie sport indy. ustawiasz żeby się nie wyłączał silnik a resztę ustawień silnika skrzyni na np. komfort

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.