Skocz do zawartości

Problem po chipie stage 1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie szanowni, problem nastał po zrobieniu stage 1 zwykły najzwyklejszy program bez fajerwerków, pacjent to E61 lci z motorem 3.0d 197 koni, 525d manual.

Otóż wszystko było dobrze auto jeździło perfekt a po zrobieniu programu przy wciskaniu pedału do końca od 2 tysięcy obrotów do mniej więcej 3k są wibracje na 5 i 6 biegu, jest to manual. Wie ktoś co z tym zrobić? Tuner proponuje obniżyć moment.

Dodam że wymieniłem od razu dwumas ze sprzęgłem, nowa podpora i łącznik gumowy na wale. Wszystko sztywne żadnych luzów koła wyważone... Jest trochę lepiej ale do ideału dużo brakuje.

Druga sprawa grzeje mi się przedni lewy zacisk (strona kierowcy) wymienione dosłownie wszystko, aż doszło do tego że kupiłem drugi używany zacisk w którym w prawdzie tłoczek chodził jeszcze lżej niż w moim ale żadnej poprawy. Przewody hamulcowe wymienione, gumki tłoczki prowadnice odpowietrzane kilka razy... Wszystko wszystko nowe, a tarcza po hamowaniu ewidentnie bardziej cieplejsza niż ta po drugiej stronie.

Pomocy Panowie bo nie ma radości z jazdy za cholere. Teraz to trochę żałuję tego chipa bo dość że koszt programu to wymieniłem ten cholerny dwumas ze sprzęgłem podporą i łącznikiem a dalej jest tak zwana [BAD].

Opublikowano

To niech "wgrywacz" przywróci serie jak będzie ok masz odpowiedź

Opublikowano
  • Autor

Przywrócić serie czy obniżyć moment obrotowy?

Kasy już i tak pewnie nie odzyskam a nie chce iść z nim na udry.

Edytowane przez dawid123123a

Opublikowano

Chyba ten "tuner" wgrywasz softu chyba daje na swoje usługi jakaś gwarancje, masz jakiś wykres z hamowani ? Jak to się odbyło ?

Opublikowano

Co do drgań powiązanych z chipem się nie wypowiem, ale co do zacisku to proponuje zajrzeć pod gumki śrub prowadzących, zdarza się, że utlenia się aluminium pod gumkami i zaciskają się na prowadnicach, trzeba to wyczyścić i dać nowe tulejki gumowe, prowadnice wyczyścić i złożyć to bez żadnego smaru, smar można dać odrobinkę pod tulejki, ale też nie byle jaki bo gumki spuchną, smar do montażu tłoczków ate będzie ok. Połączenie gumka- prowadnica w systemie ate ma pracować na sucho, to wraz z cofaniem się tłoczka umożliwia odpychanie klocków od tarczy.

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, Woytas napisał(a):

Chyba ten "tuner" wgrywasz softu chyba daje na swoje usługi jakaś gwarancje, masz jakiś wykres z hamowani ? Jak to się odbyło ?

Nie mam żadnego wykresu, Ale byliśmy na dwa auta i w tamtym wszystko jest w porządku po zrobieniu mapy, z tym że tam jest automat ale nie wiem czy to jakaś różnica. Ogólnie facet znany na dolnym Śląsku robił tych aut setki. Mówiłem mu o tym to zaproponował mi żebym wpadł na szybką korektę i zdjąć NM, że to jest lekarstwo na te wibracje.

3 godziny temu, tomaszj1990 napisał(a):

Co do drgań powiązanych z chipem się nie wypowiem, ale co do zacisku to proponuje zajrzeć pod gumki śrub prowadzących, zdarza się, że utlenia się aluminium pod gumkami i zaciskają się na prowadnicach, trzeba to wyczyścić i dać nowe tulejki gumowe, prowadnice wyczyścić i złożyć to bez żadnego smaru, smar można dać odrobinkę pod tulejki, ale też nie byle jaki bo gumki spuchną, smar do montażu tłoczków ate będzie ok. Połączenie gumka- prowadnica w systemie ate ma pracować na sucho, to wraz z cofaniem się tłoczka umożliwia odpychanie klocków od tarczy.

Kolego temat znam rozbierałem ten zacisk chyba sto razy, tam wszystko jest nowe i aż się świeci. Zacisk dalej lekko trzyma.

19 godzin temu, Woytas napisał(a):

Chyba ten "tuner" wgrywasz softu chyba daje na swoje usługi jakaś gwarancje, masz jakiś wykres z hamowani ? Jak to się odbyło ?

Opublikowano

a auto miało pomiar na hamowni czy tylko wgrany soft ?

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Woytas napisał(a):

a auto miało pomiar na hamowni czy tylko wgrany soft ?

Tylko wgrany soft. Podjechałem do gościa podpiął kompa odczytał sterownik poszedł do domu po pół godzinie przyszedł wgrał i pojechaliśmy na próbę i od razu jak wcisnąłem do oporu czułem wibracje, on mówił że podpora wału albo dwumas słaby. Więc myślę dobra niech zostanie, ale wymieniłem te części a poprawy brak.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Nie bardzo moge polaczyc zla mape z wibracjami na 5/6. Masz cos nie tak w aucie. Co? Kto to wie? Przeciez to 20to letnia beemka. Wroc do ori i sprawdz czy jest ok. Odnosnie hamowni, no bez przesady panowie, przeciez na hamowni tez wleci gotowiec. Nikt tu nie pisze nowych programow do tak wiekowych aut...

Opublikowano

Też sugerowałem wgranie serii ... ale to wgrywanie soft-u bez hamowania auta to jest poprostu patologia i takich partaczy należy omijać szerokim łukiem

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Woytas, siedzisz w tuningu? Znasz sie na programach, na silnikach czy wyrazasz swoja opinie bez podparcia warsztatowego?

Opublikowano

Tak na marginesie jedziesz na wgranie softu i nie dajesz przed tym auta do sprawdzenia czy auto kwalifikuje się w danej chwili na wgranie softu ?? Podstawa to przed takimi zabiegami sprawdzenie auta pod kątem mechanicznym wycieki, turbo itp. itd. czy wgranie softu nie dorypie ci np. motoru. Co do samych wibracji to raczej nie są przyczyną softu ale skoro gość jest kumaty i tyle aut robił to niech ci wrzuci spowrotem seryjną mapę i sprawdź czy coś się zmieniło jeśli tak to możesz wtedy kwestionować jego soft, a że za niego zapłaciłeś już raz niech wgra ci taki który takiego efektu nie da.

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Opublikowano

9 godzin temu, kkx5 napisał(a):

Woytas, siedzisz w tuningu? Znasz sie na programach, na silnikach czy wyrazasz swoja opinie bez podparcia warsztatowego?

😆 .. sam tak wgrywasz ? .. bez zobaczenia czy chociaż auto fabrykę trzyma , bez żadnego pomiaru na hamowni, bez sprawdzenia jak zmiana softy zmieniła przebieg krzywej mocy / momentu żeby coś ewentualnie skorygować , bez weryfikacji AFR, EGT tak zwyczajnie na pałe tylko żeby pieniążki przytulić 😁 brawo , że to jeszcze w takiej formie potrafi funkcjonować 😂

Edytowane przez Woytas

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
59 minut temu, Woytas napisał(a):

😆 .. sam tak wgrywasz ? .. bez zobaczenia czy chociaż auto fabrykę trzyma , bez żadnego pomiaru na hamowni, bez sprawdzenia jak zmiana softy zmieniła przebieg krzywej mocy / momentu żeby coś ewentualnie skorygować , bez weryfikacji AFR, EGT tak zwyczajnie na pałe tylko żeby pieniążki przytulić 😁 brawo , że to jeszcze w takiej formie potrafi funkcjonować 😂

Konczac OT, no odpowiedziec musze:) aby nie zostawiac tych glupot jako pewnik. Tak, oczywiscie ze wgrywam. Do czego sluzy hamownia? Abys mogl wiecej zarobic, przemielic wiecej aut. Tuner/wgrywacz, nie potrzebuje hamowni do tuningu silnika. To jest narzedzie do pracy. Nic wiecej. Jadac na hamownie tuner wgrywa taki sam gotowiec jak ty u siebie w garazu. Przeciez napisanie softa to tygodnie pracy. Wszyscy korzystaja z doswiadczen najwiekszych graczy na rynku. Ogarniety warsztat widzi wszystko po odczytach na aucie. Grubsze mody, stage2,3,4,5 wymagaja wielu prob i tu, aby bylo prosciej i powtarzalnie, auta trafiaja na hamownie. Randall, musialem, znasz mnie. Koniec w tym temacie.

Opublikowano

..i dlatego bawi mnie to całe "tunerstwo" oparte o podnoszenie limiterów i dowalaniu doładowania w sofcie opracowanym przez producenta .. zresztą potem to klient płaci za wypalone tłoki a nie wgrywacz , kończę tą dyskusję bo widzę , że się robi dla niektórych niewygodna i epitety zaczynają lecieć 😆

Opublikowano
  • Autor

Panowie bez spiny. Przeczytałem wasze odpowiedzi i uważam że każdy z was ma rację.

Ale pytanie co robić? Wgrać serie i pożegnać się kulturalnie czy obniżyć moment i zobaczyć czy się poprawi? Ogólnie miałem masę aut po stage 1 ale takiego przypadku jeszcze nie było żeby po zrobieniu programu takie cyrki się działy.

Opublikowano
  • Moderatorzy
47 minut temu, dawid123123a napisał(a):

obniżyć moment i zobaczyć czy się poprawi

a jeśli nie to

47 minut temu, dawid123123a napisał(a):

Wgrać serie

Opublikowano
  • Autor

Okej, postaram się w tym tygodniu do niego uderzyć. Nie zamykajcie tematu dam znać jak się sprawa rozwiąże, może komuś kiedyś się przyda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.