Treść opublikowana przez Woytas
-
Nowa 5 G60/G61
tylko o jakich dolarach mówimy .. bo jak policzyć te właściwe i po kursie wymiany i dodasz do ceny zakupu to jednak mamy bardzo źle 😁
-
Nowa 5 G60/G61
Zakończmy tą bezsensowną dyskusję a dla siebie samego to sprawdź może sobie aktualne stawki akcyzy i inne opłaty przy obrocie aut
-
Nowa 5 G60/G61
Sami adwokaci producenta ... Pokaż mi auto z 20% akcyzą i podatkiem od zysków kapitałowych ... z marsa , proponuje operować stawkami z regulacji a nie skrótów myślowych .. natomiast .... " niewidzialna ręka rynku" już działa , golas g60 rok temu kosztował okolo 300k .. obecnie 240k i tyle w temacie
-
Nowa 5 G60/G61
A niby dlaczego miałyby być wyższe o kolejne 15-20 % sry ale zaczynadz się wpisywać w myślenie życzeniowe producenta , nie daje Ci nic do myślenia , że na innym rynku możesz kupić to samo auto wyposażone pod korek z mocną wersją silnikową w cenie bieda wersji rynku EU , myślisz że tam producent dokłada
-
Nowa 5 G60/G61
W Singapurze bazowe 520 g60 w przeliczeniu zaczyna się od jakiś 130 tys pln .. kurtyna
-
Nowa 5 G60/G61
Za chwilę kompaktu za 3 stówy nie kupicie , tak trochę w kontrze do tego toku myślenia prxypomne że nie tak dawno temu można było kupić G30 za 150 tyś
-
G31 - 2023 520d - wibracje, szum
Brak wibracji i szumów tyle , że sedan jedynie co słychać to RF-y
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Pieśń o restrukcjach i inne pierdy się kończą , słupki spadają na pysk ... powoli czas na ceny , lepiej sprzedać taniej i mniej zarabić ale utrzymać linie produkcyjne w ruchu niż za chwilę zamykać fabryki ...
-
M340d co sądzicie?
Pomijając M3 to przy normalnej jeździe te różnice są pomijalne, jeśli dużo tras 340d , jeśli wokół komina 340i ... R6 w dieslu będzie się dłużej nagrzewał co wpłynie długofalowo na trwalość jeśli ktoś małe dystanse w mieście , choć ilość Nm będzię przy normalnym jeźdżeniu przyjemniejszs
-
czyszczenie układu paliwowego ASO
czy ktoś się spotkał z taką usługą , bo przy okazji standardowego przeglądu padło pytanie o chęć wykonania takie dodatkowej usługi , choć nie bardzo wiem co miałaby zrobić ( warta pińćset )
-
Adblue w G20 320xd
Normalne , dolej do pełna przed zimą i zapomnij mi pokazuje do dolania 8l po 21 tyś km
-
Nowe M340i jaki lać olej silnikowy? Wasze sugestie?
Sprawdź ASO czasami maǰą promki na wymiany oleju między interwałami , albo kup orginalny olej/ filtr i wymień u znajomego lub warsztacie zajmującym się bmw i wyjdzie połowe taniej . Na track day-ach te auta są upalane do bólu i jakoś im zalecany olej nie szkodzi... a nie sądze , żeby swoje auto tak męczył Ale i tak zaraz wyleje się fala doktorantów olejowych z wykresami , lepkościami , temp płynięcia bazami itd. 😆
-
Pierwsza awaria - PDC (uszkodzony czujnik parkowania)
Tak zapindalasz, że robaki nie zdążyły uciec byś jeździł wozem na gnojówkę to czujniki byłyby w całości
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Chodziło mi o segment opon , bo bardzo dobra wielosezonówka będzie pewnie o niebo lepsza od jakiegoś letniego chinola na suchym
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Bardzo upraszczajać temat kupujecie auta za dziesiątki lub setki tysięcy i na końcu część chce zaoszczędzić jakiś ułamek wartości auta na wymianach lub oponach lub nawet nie chodzi o pieniądze tylko lenistwo z wymianami , oczywiście każdy ma do tego prawo i nie mi to oceniać , ale uczulam na jednak różnice w zachowaniu opon nawet różnych segmentów , ja stosuję od zawsze bardzo prostą zasadę z 2-3 aktualnych testów opon wybieram poprostu najlepsze , jak mnie na to nie stać to najwyraźniej czas zmienić segment auta .. Z własnego doświadczenia .... kilka lat temu na jednokierunkowej dwupasmowej drodze kobita wpadła w poślizg wywinęła bąka ( autko pewnie jeszcze bez esp) i wywalił w barierę energochłonną , zatrzymując się drzwiami kierowcy do nadjeżdząjących aut , zatrzymałem sie z 15 cm przed jej dzwiami oczekując łup z tyłu .. na szczęście ktoś z tyłu nie przysnął i zachował też rozsądną odległość Na zawsze w pamięci pozostaną mi przerażone oczy tej kobiety czekającej na uderzenie .. jechała jakimś starym yaris-em, po ogarnięciu bałaganu na drodze w oczekiwaniu na lawete jak się uspokoiła podziękowała mi, że się zatrzymałem bo była pewna , że zginie ... coś tu jeszcze dodać w dyskusjach o drodze hamowania dlużej o raptem o kilka metrów ...
-
Terminy dostaw, opóźnienia, restrykcje
Szczególnie biorąc pod uwage, że sprzedaż w DE spadła rok do roku o 30 %, koleżanka czekała czekała .. od zeszłego roku powiedziała pa pa i w garażu stoi MB
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Wystarczy , że Ci dzieciak wyleci za piłką i nagle te parę metrów robi ogromną różnice ... te gadki o sportowej jeździe , ostrożnym jeżdżeniu są tak infantylne .. większość wypadków to zdarzenia losowe lub ludzka głupota , gdzie właśnie każdy metr krótszej drogi hamowania to możliwe uniknięcie poważnego wypadku ... to sobie dalej wmawiajcie skąpi dupy jakie to zarąbiste są te opony wielosezonowe 😆
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
-
Czas oczekiwania
A co ja napisałem ??? 🤣
-
Czas oczekiwania
... ta elementy wymieniają 😁 . zejdź na ziemie co najwyżej jeszcze raz polakierują do 400 mikronów BMW dopuszcza stan fabrycznej powłoki lakierniczej
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Auto uznało , że komuś wjedziesz w dupe a nic nie wiesz bo spałeś 😱
-
Nowy soft 07/2024.30
Ja puściłem w G30 nic się nie zmieniło
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Max 2 strzały laserówką lub dobry odcinkowy i jeździta jak baranki 🤣🤣🤣
-
G20 LCI2 2025
Nie widziałem na żywo ale z tej prezentacji na YT to ta tapicerka wygląda na wietrzenie magazynów po G30 😀, z 2-3 lata temu tłukli taką w podstawie
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
w atrakcyjności chodziło mi o to , że bazowe najtańsze R6 diesel/benzyna to różnica ponad 60tyś , oczywiście to się zniweluje jak wejdziesz w szczegóły wyposażenia i zaczniesz dodawać ..bo zawsze warto .. tak to ma działać 😄 i cena tylko rośnie 😁