Treść opublikowana przez F_W
-
Jak sprawdzić moc???
hamownia - będzie najpewniej.
-
co i jak przy zakupie
hmm, to w sumie nie za dobrze. koło dwumasowe podobno słychać przy ostrym dodaniu gazu i puszczeniu - teoria niepoparta badaniami.
-
co i jak przy zakupie
jeszcze jedna sprawa która wg mnie może wskazywać na faktyczne uszkodzenie jakiejś poduszki (silnika lub skrzyni) - uszkodzona poducha = przenoszenie drgań z silnika na budę. Zwróć na to uwagę.
-
Czy ktoś może mi przedstawić schemat kostki od radia
poszukaj na tej stronce http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/spiska.htm w górnym lewym rogu masz schemat kostek.
-
duzy problem z grzaniem silnika
może warto spojrzeć na termostat, mógł się skończyć w momencie gdy był otwarty i teraz z dogrzania silnika nici.
-
Sprzęgło do wymiany???
właśnie przerabiam ten sam temat, cena kompletnego sprzęgła (tds) - ok 440 zł, wymiana w zależności gdzie, od 150 do 800 zł.
-
co i jak przy zakupie
stuk przy zapalaniu, gaszeniu może być spowodowanym zużytym kołem dwumasowym, zwróć uwagę na taką możliwość. Odnośnie poduch pod silnikiem to jeżeli byłaby walnięta jedna to z tego co sie orientuje druga też nie działałaby tak, jak powinna - są one połączone przewodem, jakoś tak, dokładnie sie na tym nie znam, ale poszukaj na forum, było o tym sporo. A co do chipa to jeżeli faktycznie był robiony w serwisie i poprzedni właściciel nie wybrał jakiegoś ekstremalnego przyrostu mocy to przy spokojnej jeździe powinieneś nawet uzyskać nieco niższe spalanie niż seria, a silniczek powinien pracować nie krócej niż seria.
-
Module dosen't responde Pomocy!!!! Proszę
kiedyś znalazłem informacje na forum nie wiem na ile wiarygodną że żeby dobrze działał interfejs musisz mieć zamknięte drzwi kierowcy, ale nie wiem czy to faktycznie ma znaczenie.
-
POMOCY 318TDS
gdzieś na forum znalazłem żeby przeczyścić wężyk do czujnika ciśnienia w kolektorze, wychodzi on od dołu kolektora i idzie do czujnika znajdującego sie przy filtrze paliwa od strony wtyczki diagnostycznej.
-
Wymiana silnika w 318TDS
kolego bacho, widziałeś komorę silnika w compact'cie. Wsadzony 1,7 tds wypełnia ją od samej przegrody praktycznie do chłodnicy, jedynie miejsce można by wygospodarować przez wyrzucenie tunelu od chłodnicy do wentylatora ale to i tak za mało.
-
Wymiana silnika w 318TDS
obawiam sie kolego ze nie zmieścisz, wyciągałem ten silnik tzn 1.7 i jest ciasno, wiec jak na moje oko to 2,5 nie wjedzie
-
Gasnie albo nie chce palic 318 tds..
pierwsze to sprawdź czy pompa działa, dwa to czy styki są ok, czy nie są zaśniedziałe, kolejna sprawa to może przewód paliwowy gdzieś puszcza. Objawy z kiepskim odpalaniem przy mniejszej ilości paliwa były wielokrotnie poruszane i w większości przypadków było to związane z pompą paliwa.
-
Compact, Tuleja od wahacza
[email protected] AUTO-COM Lodz tel.(042) 630-21-27 GG:2687832 pn-pt 9.00-18.00 sob. 9.00-13.00 człowiek ogłasza sie też na allegro
-
Compact, Tuleja od wahacza
miałem ten sam problem, napisałem do sprzedawcy że potrzebuje do compact'a a doborem to już on sie martwił, na szczęście dobrał dobre i wczoraj wymieniałem :)
-
Zmiana bębnów na tarcze
szkoda zabawy - do wymiany całe piasty i czujniki abs'u, do tego dochodzi zacisk i tarcza. Skoro fabryka zamontowała bębny to tak ma być, montując tarcze poprawisz skuteczność hamulców z tyłu co może skutkować myszkowaniem podczas hamowania, musiałbyś zmienić stosunek siły hamowani przód\tył ogólnie szkoda kombinować, następnym razem kupując szukaj autka z tarczami z tyłu
-
szczelina między szybą a deską
Witam, mam pytanie gdyż między szybę przednią oraz deskę rozdzielczą wpadł mi rysik od palmtopa, jaka jest możliwość jego wydobycia i którędy ?
-
ryzykować taką trasę?
dość ryzykowne, jeżeli nie odpala na ciepłym to problem może być z pompą wtryskowa, a jak ona Ci padnie no to kaplica. jak masz możliwość poszukaj pewniejszego transportu bo może być tak ze dojedziesz tam i z powrotem bez problemu a możesz ujechać tylko połowę drogi.
-
Lusterko
pod szkłem jest plastikowy pierścień widoczny jak przechylisz szkoło. trzyma sie on na zatrzaskach, mocniej pociągniesz szkło i powinien zeskoczyć. lusterko asfetyczne tzn takie które redukuje martwe pole, zewnętrzna część szkła tzn ta bliżej krawędzie drogi jest "przegięta" - wypukła.
-
problem z airbagiem w 318 TDS
obawiam sie ze mało prawdopodobne. podpinasz sie interfejsem i kasujesz. Co do włączania sie kontrolki to może kabel jest luźny i nie kontaktuje. Czy działo sie to niezależnie od poruszania sie samochodu czy tylko jak jechałeś np po dziurach ?
-
Dziwny filtr paliwa Knecht
kurcze do końca nie pamiętam ale czy przypadkiem filtr na swojej krawędzie nie miał uszczelki? jeżeli nie to ważna jest tylko średnica gwintu.
-
Dziwny filtr paliwa Knecht
u mnie oryginał bmw był bez zaworka a teraz mam chyba knechta i ma zaworek. Co do długości to nie zauważyłem różnic.
-
Brak mocy w 318 tds
wężyki przelewowe idą od ostatniego wtrysku przez 3 do 2 i do pierwszego patrząc od przodu. Ten pierwszy idzie to pompy wtryskowej i dalej na powrót do baku.
-
Bląd w 320D - Carsoft 6.1.4. Prośba o rozkodowanie
u mnie BMWScanner nie dał rady ale jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz. A skoro mówisz że falują obroty to może faktycznie coś jest nie tak z krokowym. poszukaj na forum czy da sie go przeczyścić i jeżeli jest to możliwe to może coś da sie z nim zrobić.
-
wieszak półki compact
mówisz o mocowaniu w którym półka sie obraca? jeżeli myślimy o tym samym to na allegro jest to do kupienia z tym ze jest to zespolone z całą pokrywą na głośnik czy jakoś tak. Tak czy siak porobię zdjęcia mocowań.
-
Nie działa podświetlenie zegarów w E36
lepiej najpierw sprawdź czy są dobre. są to żarówki z oprawkami, kupowałem te od kontrolek i sztuka było po ok 2 pln wiec do najtańszych nie należą a te od podświetlania są większe od kontrolek.