Treść opublikowana przez F_W
-
warto kupic 318i / 318tds ??
kolego, wypowiem sie na temat 318 tds. U mnie ten silniczek pracuje w nadwoziu compact i przyznam szczerze ze sprawuje sie dobrze. Jak na razie przejechałem nim ok 30 tys km i jedyne co było do wymiany z powodu zużycia to łańcuch rozrządu przy 180 tys km - było już słychać napinacz no i wahacze - polskie drogi. Innym tematem są naprawy wynikające z nieumiejętności mechanika ale to inna sprawa. Odnośnie silnika jeżeli kupować tds'a to warto byłoby zajrzeć na stronkę www.bmw-tds.pl jest tam post odnośnie tego na co zwrócić uwagę przy zakupie. Odnośnie osiągów silnika - faktem jest ze jest to silnik o najmniejszej mocy z e36, ale samochód nadrabia momentem obrotowym. Jeżeli szukasz samochodu do bardzo dynamicznej jazdy 325 tds prawdopodobnie byłby bardziej odpowiedni ale 318 tds nadrabia spalaniem.
-
Różnice między TD a TDS
wg mnie te schematy mówią wszystko http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=CC11&mospid=47445&hg=11&fg=40 http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=CC31&mospid=47446&hg=11&fg=40 ale możliwe że sie myle.
-
318 Tds brak mocy
z tego co ja kojarzę to reset kompa odbywa sie poprzez odłączenie akumulatora na jakiś czas, parę minut- a byłeś może gdzieś na komputerze? Z tego co opisujesz to zachowanie podobne jak w peugeocie gdy komputer przechodził w tryb awaryjny, może i tutaj tak jest.
-
318 Tds brak mocy
a próbowałeś robić reset kompa ?
-
Coś szumi w TDS....
wiesz, specem to ja nie jestem ale tak na logikę skoro mówisz ze silnik przesunął sie w lewo, mógł sie naprężyć wąż z turbo do intercoolera, ale mówisz ze układ szczelny a szum z lewej strony wiec to raczej odpada, wentylator też odrzucamy, skoro jest szum to albo coś obciera albo układ dolotowy nieszczelny. Jedyne co jeszcze można sprawdzić to czy w momencie gdy silnik wyrwał sie z łapy pompa wspomagania nie dostała bo ona chyba jest po lewej na dole albo alternator. Może w wyniku tej stłuczki jedno z kółek pasowych dostało strzała i łożysko niedomaga.
-
odpalnie tds ciąg dalszy
a mocno trzęsie sie na wolnych obrotach ?
-
odpalnie tds ciąg dalszy
coś mi sie wydaje ze czeka Cię regulacja pompy wtryskowej. Z tego co kiedyś przerabiałem u siebie wynika ze gdy temp silnika spada poniżej 60 stopni tzn gdy włącza sie grzanie świec nastawnik w pompie wtryskowej zmienia dawkę paliwa i kąt wtrysku, w innym poście piszesz o wysokim spalaniu, jak na moje oko masz nie taki kąt wtrysku ale to jest tylko moja sugestia.
-
dużo pali tds
u mnie sprawa wyglądała tak, po kupnie po mieście 9 litrów - norma, klima czy bez niewielka różnica, po regulacji pompy wtryskowej spalanie max 8,5 przy bardzo dynamicznej jeździe po mieście, średnio w granicach 7l. silniczek ten sam co u Ciebie tylko buda compact. a na jakich kółeczkach sie toczysz ??
-
dużo pali tds
a jak wygląda sprawa termostatu? silnik nagrzewa sie jak powinien? nie zauważyłeś jakiegoś nadmiernego kopcenia? spalanie wzrosło nagle czy wzrastało stopniowo?
-
dużo pali tds
kolego a filtry kiedy ostatnio były wymieniane ?
-
Coś szumi w TDS....
hmm, kolego a może warto byłoby przejrzeć węże dolotu i intercooler, może po stłuczce gdzieś dostał i puszcza albo któraś obejma pękła ? kiedyś brat miał coś takiego w 206 jak pękła obejma przy turbinie i połowa powietrza wylatywała bokiem. A zauważyłeś jakieś spadki mocy ? No i jeszcze jedno pytanie, czy na postoju jak depniesz do tych 2300 obr/min to beż słychać ten szum ?
-
Coś szumi w TDS....
A czy ten szum jest na zimnym silniku też ? Może wentylator obciera? Turbina z tego co kojarzę jest z prawej strony (strona od akumulatora/pasażera). A która poduszka była zerwana ?
-
Fotoradary Poznań i nieznakowane radiowozy WLKP
do listy warto dopisać zielone Renault Megane często poruszające sie po trasie Poznań-Gniezno
-
tempomat w 318 tds
dobra, może zapytam w nieco inny sposób, ile kabli powinno wychodzić z przełącznika tempomatu? oraz gdzie należy sie tymi kablami podpiąć?
-
tempomat w 318 tds
Witam, starałem sie doszukać informacje na temat montażu tempomat w 318 tds ale jakoś nic nie znalazłem. Chodzi mi o to gdzie powinna znajdować sie wtyczka w którą należy wpiąć włącznik tempomatu, jak mniej więcej ona wygląda. Czujnik na pedale sprzęgła i hamulca jest, jednak żadnej wolnej wtyczki pod kierownicą nie znalazłem, oryginalnie chyba tempomatu nie posiadałem.