Treść opublikowana przez F_W
-
jek ustawić rozrząd 2.5 tds
sprawa jest dość prosta, wypadałoby jednak mieć czujnik zegarowy żeby od razu ustawić kąt wtrysku mając wszystko tak rozebrane. Co do zapłonu to jest to tak: Blokujesz koło zamachowe bolcem obok czujnika położenia wału. Następnie znak na dolnej zębatce (od wału) powinien pokrywać się z kolorowym łącznikiem na łańcuchu, następnie znacznik na zębatce pompy pokrywa się z drugim kolorowym znakiem na łańcuchu. Wałek rozrządu ustawiasz tak żeby te dwie wypustki znajdujące się przed pierwszą krzywką były poziomo a pierwsze dwie krzywki były w wahaniu tj obie w górę. Ważne żeby wypustki były poziomo , można to sprawdzi suwmiarkom. Mając już ustawiony zapłon możesz przystąpi do ustawienia kąta wtrysku. wg mądrej książki (sam wg tego ustawiałem) wygląda to tak http://img137.imageshack.us/my.php?image=beztytuukd7.png
-
Pomocy. Kopci jak smok i ma takie błędy...
ogólnie pedał gazu połączony jest jakimś cięgnem z całym układem elektrycznym - wszystko w kabinie pod kolumną kirownicy. Możesz go odłączy i zobaczy czy będzie błąd, w przeciwnym przypadku pozostaje sprawdzenie sterowania dawką paliwa w pompie.
-
urwana świeca żarowa :/
co do pozostałych świec to niektórzy polecają zalać gniazdo płynem hamulcowym na noc - podobno później łatwiej odkręcić te świece, jednak nie próbowałem, mówię tylko to co słyszałem i widziałem gdzieś na tym forum.
-
Pomocy. Kopci jak smok i ma takie błędy...
Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem mechanikiem i jeżeli wprowadzę Cie w błąd to przepraszam. Z moich doświadczeń mogę Ci polecić żebyś sprawdził czujnik masy powietrza, montowany od dołu w kolektor dolotowy, gdzieś na forum znajdziesz jaki powinien mieć opór. Jego niewłaściwe wskazania mogą powodować nadmierne kopcenie i niewielki spadek mocy. Jeżeli mógłbyś to powiedz czy masz może problem z odpalaniem zimny/ciepły, czy samochód chodzi w pełnym zakresie obrotów. Z błędów wynika ze masz jakiś problem z dostarczeniem odpowiedniej dawki paliwa, uszkodzony moduł pedału gazu, regulator dawki paliwa w pompie. Aha, czy wcześniej odłączałeś może jakieś wtyczki w komorze silnika ?
-
Do czego słuzy pokretło w elemencie sterującym zaworem EGR.
jest to coś na kształt elektrozaworu, "otwiera" on podciśnienie a tym samym uruchamia zawór egr. Jeżeli tego nie będzie wraz z całym układem, zawór nie zadziała, brak tego elementu (tylko nr 15) spowoduje ze zawór będzie cały czas otwarty. A co do pokrętła to jakoś nie zauważyłem żeby tam coś było. A zawór egr pozwala zmniejszyć zanieczyszczenie spalin zimnego silnika i chyba powoduje szybsze jego dogrzanie.
-
Ile oleju do klimatyzacji !!!
może nie koniecznie aso, spróbuj u innego mechanika od klimy, może powie ile dokładnie powinno być. A poza tym skoro mówisz ze wlali 10 cc to mieście sie w dolnej granicy denso compressor dla 150 hp.
-
Ile oleju do klimatyzacji !!!
ok to zakładka Air conditioning refrigerant quantity: silnik 149hp: R12 systems = 1200+-25grmas r134a systems: Round pipe condesner = 1000+-25 grams flat pipe condenser = 825+-25 grams silnik 150hp: Round pipe condesner = 975-1025 grams flat pipe condenser = 800-850 grams z tym ze z tego co rozumiem to jest to informacja a czynniku chłodzącym a nie o oleju.
-
Ile oleju do klimatyzacji !!!
to są dane z zakładki "Air conditioning oil quantity", ewentulanie moge Ci jeszcze podać dane z "Air conditioning refrigerant quantity"
-
Ile oleju do klimatyzacji !!!
w autodacie sa takie informacje: silnik 149 hp (92-97) R12 systems = 200 cmł r134a systems: Nippon Denso compressor = 120+-20 cmł Seiko Seiki Compressor = 150+-10 cmł silnik 150 hp (94-99) Denso Compressor = 100-140 cmł seiko compressor = 140-160 cmł Może coś z tego wywnioskujesz.
-
BMW E36 318 1.9ti compact ASC ??
http://pl.wikipedia.org/wiki/ASC
-
wibracje silnika na wolnych obrotach w 320d
a tu patrzyłeś ?? http://sklep.intercars.com.pl/
-
wibracje silnika na wolnych obrotach w 320d
nie wiem jak w e46 ale w e36 w kolektorze dolotowym jest czujnik masy powietrza, u mnie ostatnio był problem z wtyczką która raz kontaktowała a raz nie i objawy tego niekontaktowania były takie ze silnik wpadał w takie wibracje że całym samochodem dość mocno poniewierało.
-
318tds dziwne spadki mocy
możesz sprawdzić działanie czujnika masy powietrza (temperatury powietrza) w kolektorze ssącym wyjmując czujnik i podłączając go pod miernik, opór jaki czujnika powinien wskazywać to ok 6030-6370 omów przy ok 20 stopniach, czujnik ciśnienia turbo znajduje sie przy filtrze paliwa, po włączeniu zapłonu na przewodach do którego do niego dochodzą powinno pojawić sie 5V. No i jeszcze jedna sprawa czy dzieje sie tak tylko przy jeździe pod górę czy przy normalnej jeździe też.
-
kontrolka poduszki powietrznej
a, no to pod komputer i po problemie.
-
kontrolka poduszki powietrznej
wyjęcie kontrolki z deski rozdzielczej albo wsadzenie opornika w gniazdo, sposoby skuteczne jednak nie polecam, jeżeli zależy Ci na życiu kup poduszkę.
-
Dwa błędy na komp... i ABS :((( pomocy
hmm z tym pedałem hamulca to faktycznie dziwne, a świecą Ci stopy, może czujnik padł i w taki sposób objawia sie jego niesprawność ? A tak w ogóle to jak oryginalnie brzmiał ten komunikat ? i jakim sprzętem sie podpinałeś?
-
Wiatrak klimy
u mnie poodklejały sie magnesy, jak zdemontujesz nerki to możesz dojść do wiatraka ręką i spróbować go zakręcić, jak nie pójdzie to możliwe że to właśnie magnesy. Z wyjęciem bez demontażu sporej ilości klamotów jest problem. Co do sprawdzenia to wiatrak powinien chodzić na pierwszym biegu w momencie gdy klimę masz włączoną (najlepiej na 2 stopień wtedy wiatrak rzadko sie zatrzymuje) a kompresor nabija ciśnienie co widać po spadających obrotach.
-
Dwa błędy na komp... i ABS :((( pomocy
błąd regulacja prędkości może być związana z tym ze komputer ma uaktywnioną funkcje tempomatu, jeżeli go nie posiadasz to błąd będzie wyskakiwał. co do czujnika temperatury powietrza to pewnie chodzi o ten czujnik znajdujący sie w kolektorze dolotowym, czujnik montowany jest od dołu. Jeżeli chodzi o czujnik temperatury czy też masy powietrza to można sprawdzić czy jest sprawny miernikiem, opór jaki powinien pokazywać przy 20 stopniach to ok 6030-6370 omów. przy 80 stopniach to ok 290-350. Co do ABSu to sprawdź czy nie masz luźnego któregoś czujnika lub kabelka - ruszając na postoju czy wyskoczy błąd.
-
Kąt wyprzedzenia zapłonu w 324td
zapewne chodzi Ci o kąt wyprzedzenia wtrysku, takie informacji przynajmniej dla e36 zawarte są w książce sam naprawiam, poszukaj, może w książce do e30 też są takie informacje.
-
Montarz TURBINY w silniku 1,9 benzyna
może uderz do tego człowieka, http://www.gekocars.pl/bmw_tuning.htm
-
Migajaca kontrolka oleju TDS
sprawdź czy kabel od czujnika poziomu oleju jakoś nie zwisa, kiedyś miałem taki problem ze ten kabel jakoś sie obwiesił a jadąc po polnej drodze (jakieś roślinki na środku) zaczął przerywać aż w końcu sie urwał. Ewentualnie pozostaje Ci czujnik ciśnienia oleju ten przy filtrze oleju, może nie kontaktować wtyczka.
-
czasami problem z odpalaniem oraz brak mocy
a, no to sorki
-
czasami problem z odpalaniem oraz brak mocy
a kable wysokiego napięcia ?
-
e36 jak bezpiecznie samemu wymontowac kierownice z poduszka
z tego co pamiętam to nie ma możliwości krzywego założenia kierownicy po demontażu gdyż jest ona na klinie albo czymś podobnym co ustala jej pozycje ale w 100% pewny nie jestem.
-
Interfejs diagnostyczny - dziwny przypadek
Kolego w tym miejscu sie z Tobą nie zgodzę, często bawiłem sie tym interfejsem i zarówno na rs jak i na przejściówce i wszystko działa tak jak powinno.