Treść opublikowana przez psychop
-
Łożyska kół przednich i odparzony klocek hamulcowy
...tez tak mysle!
-
Zgasła i nie chce odpalic POMOCY!!!
Niektore przekazniki i moduly podczas pracy maja prawo sie robic zupelnie mocno cieple - patrz np przekaznik pompy paliwa ktory w sposob ciagly przewodzi prad powyzej 10 amperow - bylo by dziwne, jesli by sie nie zagrzal. Kontrolka od ABS w takiej sytuacji to jedynie efekt spadku napiecia na akumulatorze. Czujnik - do komputerowej diagnozy i ew,. wymiana.
-
Ratunku!!! Padła turbina, czy trzeba zdejmować głowicę?
Nie wyglada to dobrze, ale moze nie stalo sie jeszcze nic potwornego -jesli silnik sie normalnie kreci to szansa ze przezyl. Jednak po takiej awarii moim zdaniem sciagniecie glowicy to koniecznosc chociazby zeby sprawdzic czy sie tam nic nie stalo a jak sam wiesz szanse sa spore.
-
świecą się diody - co to?
Tak mi sie przypomnialo. Jeden z moich kolegow (obecnie manager w duzej firmie zajmujacej sie internetem i telekomunikacja) jako swoj pierwszy w zyciu post na internetowej grupie dyskusyjnej (finskiej z reszta zeby bylo smieszniej) wygenerowal wiadomosc z nastepujaca trescia: "NIE PIAR*OL KOLARGOL". Do dzis trzymam ja zachowana w oryginale i przypominam mu o niej w trudnych chwilach ;) ...ale to juz mocno offtopic;) Ja na przyklad w pierwszym poscie nie ustawilem oznaczenia modelu, ale zobaczylem ze inni maja, wiec ladnie dorysowalem "E39" w kwadratowych nawiasach na poczatku nowego tematu :)
-
wydech
Jestes pewien, ze to konserwacja? Przy szybkiej jezdzie wydech wbrew pozorom wcale sie tak abrdzo nie nagrzewa, bo po pierwsze przeplyw gazow wewnatrz wydechu jest szybki, po wtore, jest intensywnie chlodzony powietrzem oplywajacym samochod. Duzo czestsza przyczyna takiego objawu to (byc moze nawet niewielki) wyciek oleju z silnika lub skrzyni, ped powietrza odchyla krople tak ze laduja na goracych czesciach wydechu i stad dymienie. Podobnie jest jesli np do skrzyni nalano za duzo oleju - przy szybkiej jezdzie olej sie pieni i jest wyrzucany przez tylny odpowietrznik. Mialem dokladnie taka historie w mercedesie C320 okazalo sie ze przy serwisie nalano do skrzyni za duzo ATFu. Przy 200km/h na Katowickiej spostrzeglem ze za autem sie po prostu dymi, zatrzymalem auto i po zapachu doszedlem co sie tak naprawde stalo - pozniej zostalo to potwierdzone przez serwis. Sprawdzenie oslon termicznych tez ma sens, bo moze cos sie tam po prostu za bardzo nagrzewa od strony nadwozia
-
automat - naprawa w warszawie lub okolicach
To strona niejakiego p. Olczaka, ma serwis na ul Brzozowej w Nadarzynie. Gosc ogolnie jest niezly tylko makabrycznie nieterminowy - mnie narazil naprawde na powazna probe nerwow kiedy siedzialem tam jak kretyn i czekalem na cos, co wg. zapewnien mialo trwac godzine, a trwalo szesc. Inni forumowicze maja - z tego co czytalem - jeszcze gorsze doswiadczenia z tym panem. Inna sprawwa, ze jako jedyny gosc w wojewodztwie chyba wiedzial dokladnie, jak wyglada procedura zmiany oleju w skrzyni zalanej "lifetime".
-
świecą się diody - co to?
Oj, Admin zaraz Ci palcem pogrozi, bo nie szukałeś na forum. :duh: http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9085&highlight=kasowanie+inspekcji Rapid, a skad biedny czlowiek ma wiedziec ze "cztery zielone diodyi jedna zolta" to haslo do szukania pt "kasowanie inspekcji" ? :-) Rady "use search" zazwyczaj podawane sa przez ludzi takich jak Ty czy Admin ktorzy...no wlasnie. Wiedza czego szukac. Takze ja jesli pozwolicie bede cierpliwie odpowiadal na takie pytania ;)
-
Xenon w E36/E30.
Polecam ten drozszy zestaw - montowalem i jeden i drugi, rozni sie to tym, ze tanszy zestaw ma zaplonniki nasadzone bezposrednio na trzonek zarowki. Z jednej strony to dobre rozwiazanie bo latwiej to wszystko zaizolowac mniejsze ryzyko ze cos sie spaprze, ale z drugiej strony duza kostka siedzaca na zarowce powoduje po prostu mechaniczne trudnosci z upchnieciem tego wszystkiego w reflektorze. Mnie sie udalo ale dzis zrobil bym to inaczej i z zestawami drozszymi (zaplonnik jest osobno a na zarowke nasadzany jest tylko kabel HV z odpowiednia zlaczka) jest mniej klopotu. Zeby zrobic to porzadnie, to oprawke zarowki D2S trzeba nieco przerobic (mozna nawet przykleic do niej kolnierz zdjety z zarowki H1 wtedy jest najlatwiej to wszystko poustawiac). Tak jak pisalem poprzednio, trzeba koniecznie dobrac wysokosc punktu swiecacego taka sama jak na zwyklej zarowce bo inaczej reflektory beda rozpraszac kosmiczna ilosc swiatla na boki i beda oslepiac innych kierowcow zamiast oswietlac droge. Tak ze zasadniczo praca jest bardizej mechaniczna, niz elektryczna - elektrycznie do przetwornicy podaje sie po prostu 12V ktore normalnie bylo by podpiete do H1 i tyle. W samochodach z CHECK CONTROL moze wystapic problem sygnalizowania spalonej zarowki bo xenon pobiera mniej pradu, ale mozna temu zaradzic montujac rezystor na ktorym wytraci sie roznica (ok. 15-20 watow),
-
świecą się diody - co to?
Znaczy ze masz jeszcze duzo do przegladu. w miare pokonywania kilometrow liczba zielonych diod bedzie sie zmniejszac az bedzie sie swiecic tyko zolta -wtedy czas na przeglad, wymiane oleju itp
-
Xenon problem
Hella niechetnie sprzedaje same komponenty do oswietlenia ksenonowego poza czesciami zamiennymi ktore z odpowiednimi etykietami trafiaja bezposrednio do producentow czesci. Mozesz zrobic zdjecie tych zespolonych elementow ktore wyjales? Moze cos sie da z tym wymyslic. Aha zadam byc moze trywialne pytanie - sprawdziles, czy po wlaczeniu swiatel przetwornica dostaje 12V?
-
Łożyska kół przednich i odparzony klocek hamulcowy
Sadze ze chodzilo o to, ze w samym klocku (nr 14, nie rozbity na zadne inne pod-czesci) oddzielila sie metalowa blacha od bloku materialu sciernego. A to bardzo zle wrozy.
-
Co sadzicie na temat klucza serv. BMW do kasowania inspekcj?
Jak sobie chcesz, ale zarowno "klucz serwisowy" jak i "komputer" robia w tym konkretnym przypadku dokladnie to samo - zwieraja dwa piny (7 i 19 o ile pamietam) kwestia czy robia to za pomoca tranzystora made in korea, czy przekaznika made in japan - efekt jest ten sam. ZWARCIE, TO ZWARCIE. Kawalek przewodu made in poland bedzie mial dokladnie identyczna skutecznosc. Ale oczywiscie jesli masz zyczenie wydac wiecej pieniedzy, to nikt Ci tego nie moze zabronic :-)
-
Xenon problem
Jest to mozliwe (aczkolwiek w tej chwili parominutowe googlowanie nie dalo jednoznacznej odppwiedzi) z tym ze nie zdziwil bym sie, jesli jednak pierwsze xenonowe swiatla pojawily sie w jakims japonczyku (szczegolnie w niszowym tylko-na-japonski-rynek modelu) poniewaz pierwsze modele "kompaktowych" lamp ksenonowych wyszly z laboratoriow firmy Mazda.
-
Co sadzicie na temat klucza serv. BMW do kasowania inspekcj?
Niby fajne i wygodne ale generalnie "klucz serwisowy" sklada sie z...urzadzenia robiacego zwarcie na dwoch pinach gniazda diagnostycznego. Srednio inteligentna malpa z kawalkiem drutu jest w stanie zrobic to samo (nie uragajac niczyjemu intelektowi:) wiec moim zdaniem szkoda pieniedzy.
-
PROBLEM Z BAGAZNIKIEM
Jeden z kolegow ma podobny problem z tym ze jego kufer sie nie otwiera. Awarie zamkow tylnej klapy w E39 to maksymalnie znana sprawa, zdarza sie bardzo czesto. W Twoim zamku prawdopodobnie pekla sprezyna, posty gosci z amerykanskiego forum BIMMERFEST wskazuja na to, ze jest to naprawialne, trzeba po prostu wymontowac czesc ryglujaca zamka i zobaczyc jak to wyglada. Zajal bym sie tym jak najszybciej, bo jak juz sie zamknie to potencjalnie moze sie skonczyc niemoznoscia otworzenia bagaznika (choc to malo prawdopodobny scenariusz jak widac sie zdarza).
-
Łożyska kół przednich i odparzony klocek hamulcowy
- Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
Niew, posluchaj mnie uwaznie i nie kombinuj: :-) JESLI PRODUCENT PRZEWIDZIAL INNY RODZAJ KLOCKA do zacisku E34 od E39, to chocbym z suwmiarka sprawdzil ze sa takie same to tego trzeba sie TRZYMAC!!! Zwlaszcza, ze nie widze tutaj zadnego nawet ekonomicznego uzasadnienia takiego partactwa. Wystarczy ze jedna z krawedzi metalowej podstawy jest inaczej wyprofilowana i klocek nie bedzie juz w zacisku pracowac poprawnie, To nie jest zarowka czy inna nakladka na dzwinie zmiany biegow.- Jaki czynnik R12 czy R134A?
W komorze silnika obowiazkowo musi znajdowac sie naklejka (na gornym wzmocnieniu przedniego pasa ewentualnie na wewnetrznej powierzchni pokrywy silnika. Tak jak napisal juz kolega, fabrycznie roznia sie srednica zaworow wiec serwis klimatyzacji nie powinien miec problemow.- Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
Mam dla Ciebie dwie informacje, jedna dobra druga zla Dobra, to taka, ze byc moze jarzma i inne elementy hamulca sa w porzadku Zla to taka, ze mechanik ktory zalozyl Ci klocki od E34 jest tumanem i nie pozwol wiecej dotykac mu sie do Twojego samochodu - nawet jesli kupiles zla czesc to przy montazu powinno byc widac, ze to po prostu nie pasuje. WYmien klocki jak najpredzej zanim naprawde zniszczysz jakas czesc zaciskow. Klocek od E34 rozni sie od klocka tylnego hamulca E39, juz proste porownanie numerow czesci nasuwa watpliwosci. Odpowiedniki OEM to odpowiednio Textar T477 i Textar T4071.- Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
A moze to nie obudowa zacisku, tylko szpilki po ktorych sie przesuwa zacisk sa zuzyte ?- Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
To chyba nic zlego :) No to w zasadzie potrzebujesz caly zacisk. Ale tak wlasciwie to co tam sie moze wyrobic? Na dobra sprawe nie slyszalem o takim wypadku. No ale jak juz musisz go wymienic to dokup od razu relatywnie tani zestaw naprawczy tloczka i bedziesz mial hamulec jak nowy.- Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
Zakladam ze koledze chodzilo o jarzmo, czyli wspornik zacisku - element do ktorego jest on zamocowany. Oznaczony numerem 2. ...no chyba, ze chodzi o obudowe zacisku - czesc nr 1...??? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD61&mospid=47544&btnr=34_0536&hg=34&fg=10- Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
Mysle ze to element ktory w uzywkach znajdziesz bez wiekszych problemow. Moze zacznij od Strzeleckiej ?- Fotele nie pompuje
Byc moze u mnie jest jakos inaczej - w komfortsitz oslona tylna sklada sie z dwoch czesci i proba jej sciagniecia "na sile" zazwyczaj konczy sie zniszczeniem ktoregos z zaczepow. sorry jesli u Ciebie jest inaczej ? Poogladaj dokladnie te pompki i przewody, ten uklad jest prosty jak drut i jesli tylko pompka jest sprawna, to wszystko powinno byc dobrze albo do naprawienia.- ABS - czy to poprawna praca
To jak najbardziej prawidlowy objaw - uklad abs moduluje parenascie razy na sekunde cisnienie w obwodach hamulcow, zapobiegajac ich zablokowaniu. - Jarzma tylnie czy klocki tak stukają?
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.