Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. Bylem dzis z kumplem sprawdzic potencjalne auto do zakupu tj 635CSi. Ogolnie efekty byly na tyle dobre, ze wrocilismy tym samochodem do Warszawy (z Katowic). Nie bede sie rozpisywal na temat stanu technicznego auta, bo do niewielu rzeczy mozna sie w ogole przyczepic, ale chcialem tylko napisac, ze 200 przejechanych kilometrow spowodowalo u mnie glebokie wewnetrzne przemiany i gwaltowne, daleko posuniete uzaleznienie. Moje 528 wyglada przy tym jak jakies tanie Daewoo ;). Anyway. Auto do ktorego nigdy nie palalem specjalnym entuzjazmem nagle okazalo sie zrodlem dzieciecej wrecz radochy z jazdy. Wciaz sam nie moge wyjsc z szoku :) Jutro zrobimy jakies foty.
  2. TPS raczej nie bo de facto w srodku sa dwa potencjometry i musialy by pasc oba zeby powodowac takie efekty.
  3. Jak dla mnie zatkany filtr paliwa albo pompa. Ewentualnie (jesli auto ma ASC) to secondary throttle, wtorna przepustnica ukladu kontroli trakcji.
  4. psychop odpowiedział(a) na JOE temat w E39
    Podnies fotel na maksa do gory i po prawej stronie bedziesz widzial podwieszona pompke. Sprawdz czy wszystkie przewody powietrzne (te przezroczyste) sa cale, nie popekane i czy wszystkie zlaczki sa okej. Sprawdz tez zawor wypuszczajacy powietrze i chyba ze dwa trojniczki ktore sa w ukladzie. Zeby dobrac sie do reszty elementow musisz zdjac oslony tylne fotela. Gorna sciaga sie tak - najpierw musisz mocno pchnac ja w bok (np w lewo) odhaczy sie jeden zaczep drugi tak samo tylko w przeciwna strone. dolna trzeba o ile pamietam pchnac mocno w dol wtedy odczepia sie dolne zaczepy gorne sie wyciaga. ostroznie bo mozna to polamac.
  5. psychop odpowiedział(a) na CHIEFF temat w E34
    Pompa jest bardzo wrazliwa na niski stan plynu - wystarczy ze zassie odrobine powietrza i zaraz zaczyna halasowac. Ja kontrole poziomu plynu we wspomaganiu wlaczylem do rutynowych cotygodniowych zadan utrzymania samochodu :-) AHA: zauwazylem ze przynajmniej w E39 poziom ZA WYSOKI o wiecej niz 0.5cm ponad gorna miarke (na goracym) rowniez powoduje halas pompy wiec po prostu trzeba go dolac tyle ile trzeba, nie za duzo, nie za malo. I pamietac ze na goracym zawsze bedzie wiecej- gorna kreska przy rozgrzanym ukladzie nie moze zostac przekroczona.
  6. psychop odpowiedział(a) na jackal79 temat w E36
    teraz wystrzelil kierowcy ale drugi byl juz wystrzelony jak kupilem auto wiec prawdopodobnie wystrzelil wczesniej jako ze auto ''bite''nie bylo. rozejrze sie przy najblizeszj okazji na jakims szrocie i zobacze jak sprawa szrotowych napinaczy wyglada... :? Bardzo podejrzana sprawa. Jesli auto nie bylo uderzone (pamietaj ze napinacze odpalaja juz przy stosunkowo malych predkosciach, rownie dobrze to moze byc niewielkie pukniecie ktore nawet nie musi byc powazna kolizja) to byc moze uklad sterujacy zglupial - zdiagnozowal bym go komputerem pod katem zarejestrowanych usterek i ewentualnych sladow odpalenia napinaczy.
  7. psychop odpowiedział(a) na bastan temat w E34
    Mi kiedys udalo sie zalatac wyciek w bardzo podobnym miejscu (pofalowana "robocza" powierzchnia chlodnicy) za pomoca poxipolu (nie poxiliny!) i przez nastepne poltora roku bylo okej - az jakis palant nie cofnal we mnie i na jego koszt mialem juz calkiem nowa ;). Najwazniejsze to dokladnie oczyscic powierzchnie, tak dobrze jak sie da- jakas druciana szczotka czy czyms no i w miare mozliwosci zeby nie byla wilgotna podczas klejenia.
  8. psychop odpowiedział(a) na Bernas temat w E39
    Trudno mi sie wypowiedziec bo nawet z tym drugim nie mialem za duzo do czynienia, ale jak bym kupowal to chyba ten drugi. Wlasciwie jakby ktos (pare osob) z Wawy i okolic chcialo by sie zrzucic na taki "klubowy" interfejs to ja chetnie bede w tym partycypowac.
  9. W E39 nie da tak rady - klapa w tym miejscu sklada sie z dwoch zgrzanych ze soba warstw blachy i nie ma jak sie do rygla dostac. Chociaz nie watpie, ze zapewne istnieje jakis patent ze sprytnie wygietym drutem - przed sianiem destrukcji sprobowla bym jednak awaryjnego otwarcia mechanicznego, moim zdaniem to na 99% zadziala.
  10. Jest tak jak myslalem - mialem pomysl zeby faktycznie dostac sie przez lampe i odkrecic sruby mocujace zaczep rygla, ale pod lampa nie ma jednolitego duzego otworu tylko pare malych otworow przez ktore wchodza zarowki do wnetrza lampy =- a wiec lipa. Popatrze jeszcze na forum amerykanskim bo usterka tylnego zamka to bardzo popularna przypadlosc w E39 (czekam kiedy mi sie zdarzy). ..doczytalem - musisz przekrecic kluczyk do oporu W LEWO i to mocniej niz moglbys sie tego spodziewac. jeden z gosci nawet wygial nieco przy tej operacji kluczyk - ale zasadniczo zamek i rygiel polaczone sa mechanicznym cieglem wiec Twoj zamek musial by sie naprawde uszkodzic w przedziwny sposob zeby to nie zadzialalo. Jesli zamek nie byl uzywany (czesty przypadek) a zostal zanieczyszczony piachem itp. to spodziewaj sie ze moze byc naprawde ciezko.
  11. Destrukcja lampy nic Ci nie da poniewaz otwory sa na tyle nieduze ze niewiele tamtedy zdzialasz. Kanapy nie da sie zdemontowac, poniewaz jest za nia metalowa przegroda (i swoja droga bardzo dobrze,z e tam jest). Wlozenie kluczyka i energiczne przekrecenie do oporu nie zwalnia rygla? Ale niech no sprawdze....
  12. psychop odpowiedział(a) na Bernas temat w E39
    Ten drugi widzialem w akcji i sprawowal sie zupelnie poprawnie. Przy odrobinie wiedzy (dlubanina w epromach, liczenie sum kontrolnych, troche nazwal bym to programistyczno-informatycznej wiedzy) mzona nim sporo podzialac. Nie jestem jednak pewien czy umozliwia inicjalizacje czujnika deszczu (i tu przyznaje sie do luki w wiedzy - nie pamietam czy to jest osobny modul czy funkcjonalnosc zaszyta jest w module Body Control - jesli ta druga wersja to byc moze da rade to zrobic). Pierwszy interfejs prawde mowiac nic mi nie mowi, ale wyczucie podpowiada, ze powinien zachowywac sie podobnie.
  13. psychop odpowiedział(a) na Bernas temat w E39
    Niestety do E39 drozsze interfejsy z ledwoscia radza sobie z odczytem kodow z co bardziej zaawansowanych modulow, nie mowiac o kalibracjach czy innych tego typu czynnosciach - obawiam sie ze albo firmowy sprzet dostepny w aso albo KTS Boscha czy cos w tym typie. Slowem - marne szanse.
  14. psychop odpowiedział(a) na darek.666 temat w E36
    Uklad zapobiegajacy przycieciu reaguje na zwiekszony opor przesuwania szyby w prowadnicach. W momencie wykrycia takiej sytuacji przed dojsciem szyby do konca cofa ja zapobiegajac przycieciu. elektrycznie wszystko jest cacy - nic nie dotykaj! Rozbierz drzwi i ostroznie sprawdz czy szyba porusza sie gladko w prowadnicach, czy nie wpadlo tam cos, czy nie sa wygiete, czy nie ma tam okruchow szkla np z wybitej kiedys szyby (czesty powod). Mysle ze powinienes dac rade doprowadzic to do porzadku.
  15. Te uszczelki dla BMW produkuje Lemforder, to moze jest szansa ze da rade gdzies znalezc porzadnej jakosci zamiennik w lepszej cenie? Dla spokoju sumienia sprawdzil bym "generyczne" hurtownie motoryzacyjne na obecnosc takiej czesci :)
  16. Objawy szarpania w wilgotne dni sa ewidentnym dowodem na utrate wlasnosci izolacyjnych przewodow - duzo czesciej problemem jest wszawa izolacja, niz wszawe przewodzenie. Parenascie kV przewodzi chocby i po mokrym sznurku i w tym wlasnie problem :)
  17. psychop odpowiedział(a) na Bernas temat w E39
    To chyba u Ciebie. Ja mam tak, ze jak wlacze na pozycje 1. to od razu jak tylko kapnie woda na czujnik to sie wlaczaja. U Ciebie tez - mowie o sytuacji, kiedy zostawisz na stale dzwignie wycieraczek w pozycji "1". Po wylaczeniu i wlaczeniu stacyjki sensor NIE zareaguje, do momentu wykonania jednej z cyznnosci opisanych powyzej. Str. 78 Instrukcja Obslugi E39: "Mozna zostawic dzwignie na stale w polozeniu 1 i wtedy wystarczy uaktywnic czujnik deszczu od polozenia 1 kluczyka zaplonu. W tym celu: - obrocic nieco pokretlo 7 lub - wlaczyc automatyczne zmywanie szyby 5 lub automatyczne zmywaniie silnym srodkiem zmywajacym 6." Jednak warto czasami czytac instrukcje chociaz wiem ze wiekszosc twierdzi, ze to zajecie dla frajerow ;)
  18. miło takie cos slyszec a myslalem ze trzeba bedzie rozebrac polowe tapicerki , dzieki ze sie ktos zainteresowal :cool2: , a moze ktos wie ile kosztuje taka uszczelka ? Wymienialem jakies 2 mies temu w E39, problem dokladnie identyczny -na zaokraglonej krawedzi sie przetarla. Wymiana to bylo dokladnie 15 minut, bo chcialem naprawde starannie ja ulozyc. Zaplacilem chyba cos kolo 200 PLN w ASO.
  19. Ty, ona faktycznie ma normalny mechaniczny agregat...! Pierwszy raz cos takiego widze.
  20. 3 to cholera wie gdzie, rownie dobrze moze byc do 8 :) ale moze jakis zawor odpowietrzjacy uklad paliwowy albo cos takiego. do 8 definitywnie musi byc podpiete podcisnienie z kolektora dolotowego
  21. Wentylator silnika czy klimatyzacji ? Z moich informacji wynika ze do chlodzenia silnika to on ma normalna wiskoze!
  22. Lodowka jest zupelnie elektryczna, element chlodzacy to tzw ogniwa Peltiera plus wentylator wymuszajacy obieg powietrza. W katalogu Conrada czy Elfa Electronics mozna kupic gotowe elementy (kanal powietrzny z ogniwami i wiatrakiem) z pomoca ktorych mozna sobie takowa lodowke zrobic chociazby i z pudelka po butach ;-) Mk
  23. Odpalic silnik i popatrzec na przewody w zupelnej ciemnosci - dla wlasciwej lokalizacji mozna pomoc sobie latarka. Ja robilem to kiedys po prostu w zamknietym garazu - UWAGA - jesli nie ma odprowadzenia spalin na zewnatrz to wolno taki numer zrobic doslownie na kilkanascie sekund, grozi zatrucie tlenkiem wegla ! Ewentualnie w nocy w jakims zaciemnionym miejscu. Zuzyte przewody beda "swiecic" - albo beda widoczne iskrowe wyladowania albo korona (niebieska poswiata) wokol przewodow fajek etc. Oba z efektow kwalifikuja element do wymiany.
  24. psychop odpowiedział(a) na CHIEFF temat w E34
    To nie jest glupi pomysl - jak kupilem E39 to wspomaganiu zdarzylo sie od czasu do czasu "jęknac" - troche tez dlatego,ze poziom byl nieco za niski. Wylalem caly plyn ktory tam byl (koloru bardizej czarnego niz czerwonego - ATF) przeplukalem go porzadnie chyba z 5 litrami ATFu (ktory mi zostal po automacie w poprzednim aucie), zalalem nowy plyn - wymienilem przy okazji uszczelke pod korkiem zb. wyrownawczego i zadne wiecej dzwieki sie nie pojawily.
  25. psychop odpowiedział(a) na CHIEFF temat w E34
    Najpierw sprawdz poziom plynu i czy ktorys z przewodow nie ma nieszczelnosci. Czasami zasysanie powietrza do ukladu powoduje halas pompy. Dostepne sa zestawy naprawcze do tych pomp ale to tez zalezy co sie zuzylo. Jak walek lata w obudowie to niewiele jej pomoze niestety.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.