Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. psychop odpowiedział(a) na fender temat w E36
    Guma sie zestarzala i zaczyna pekac - to znak ze opony powinny zostac wymienione ASAP. Znajdz na boku opony (powinien byc w takim owalnym dymku) znak informujacy o dacie produkcji opony, typowo wyglada tak DOT2404 - oznacza ze opone wyprodukowano w 24 tygodniu roku 2004. Jesli guma ma wiecej niz 5 lat, bedzie pekac i w zasadzie nawet jesli bieznik jest dobry to i tak powinny byc wymienione.
  2. psychop odpowiedział(a) na Przemek_E39 temat w E39
    Moje zegary mialy dokladnie ten sam defekt jak kupilem auto. Nie dosyc ze znikaly piksele w alfanumerycznej czesci komunikatow,to jeszcze zaczely znikac w polach gdzie jest przebieg i przebieg dzienny. Naprawa kosztowala 300 pln, na czas naprawy dostalem zastepcze zegary. Rozwiazanie z psikaniem sprayem bylo juz dyskutowane i ogolnie nie jest polecana metoda - mozna zrobic wiecej szkody niz pozytku. Powodem defektu jest mechaniczny brak kontaktu pomiedzy wyswietlaczem a elektronika i zaden cudowny spray tutaj nie pomoze a moze jeszcze pogorszyc sprawe robiac zwarcia nie tam gdzie potrzeba.
  3. psychop odpowiedział(a) na sebastian_e36 temat w E36
    Nic sie nie moze rozszczelnic. To jakies legendy. A plyn wymienil bym - jesli to mozliwe - nawet wczesniej. Szkoda ukladu.
  4. psychop odpowiedział(a) na krzysztof325 temat w E30
    Potrzebujesz: - oryginalne lampy z ukladem poziomujacym - czujniki nachylenia osi wraz z dzwigienkami i elem. montazowymi - modul sterujacy nachyleniem swiatel - pompe wysokocisnieniowa - przewody, dysze spryskiwacza ogolnie ocenil bym cala zabawe na "duze" kilka tysiecy zlotych.
  5. psychop odpowiedział(a) na Michał-J temat w E39
    Dokladnie tak - swoje H6W w postojowkach w E39 wymienilem na te ktore zostaly mi z Mercedesa. Ogolnie smieszna sprawa, bo w zasadzie nie sa dostepne w wolnej sprzedazy, tylko u dealerow aut.
  6. psychop odpowiedział(a) na marcosz temat w E38
    Bardzo sie ciesze ze udalo Ci sie rozwiazac elegancko ten problem!
  7. psychop odpowiedział(a) na Michał-J temat w E39
    Zespol zarowki wraz z oprawka kierujaca wiazke do swiatlowodow - 04 BULB SOCKET WITH BULB F PARKING LIGHT 2 09/2000 63126904048 $20.16 ..czyli w aso moze kosztowac okolo stowy
  8. 1. Sprawdz dokladnie stan polaczen akumulatora, masy, stan naladowania baterii i ew. alternator/regulator. 2. Trudnosci z zaplonem ksenona moga byc spowodowane albo uszkodzeniem (zuzyciem) samej zarowki albo mechanicznym problemem polaczenia miedzy przetwornica a zarowka. Przeloz zarowke najpierw i zobacz czy problem sie powtorzy. Nie wiem skad powiazanie tych dwoch efektow ale CHECK TAIL LIGHTS odnosi sie do tylnych swiatel pozycyjnych !!! 3. Objaw opisany przez Ciebie w punkcie trzecim de facto moze byc przyczyna wystepowania wszystkich innych elektrycnzych usterek w samochodzie - jest to niezbity dowod na uszkodzenie regulatora alternatora, baterii lub polaczen pomiedzy nimi. UWAGA. Ta usterka moze powodowac pojawienie sie NIEBEZPIECZNIE wysokich impulsow wysokiego napiecia (nawt do 18-20 woltow) w calej sieci elektrycznej auta. Moga one powodowac zniszczenie elementow elektronicznych w instalacji! Polecam jak najszybsze udanie sie do autoelektryka i rozwiazanie problemu. Efekt w postaci gasniecia tylko jednego ksenona zapewne moze miec zwiazek z roznym czasem eksploatacji palnikow, zapewne maja rozny prog gasniecia i zaplonu - te parametry przesuwaja sie w trakcie calego czasu zycia zarowki. Slowem - do elektryka, i to biegiem! :-) ps oznacz post prawidlowym oznaczeniem modelu.
  9. Nie dokladnie - kabelkiem doprowadzany jest sygnal TN (czyli sygnal z czujnika predkosci obrotowej kol) z czestotliwoscia rosnaca wraz z predkoscia auta. Radio dokonuje jego odpowiedniej obrobki i na tej podstawie modyfikuje glosnosc radia. W nowszych radiach fabrycnzych BMW mozna (po wejsciu w funkcje diagnostyczne, trzeba od razu wcisnac i trzymac przycisk "m" po wlaczeniu radia) mozna ustawic wrazliwosc radia na ten sygnal. Nie wiem jednak, jak w radiu E32.
  10. o tym nie slyszalem :mrgreen: moim zdaniem trzeba sciagnac glowice i zobaczyc dla pewnosci czy wszystko jest ok - przy okazji sprawdzisz stan gladzi cylindrowych , gniaz zaworowych..... W Polsce takie urzadzenie bylo by nielegalne - przepisy Kodeksu Drogowegu mowia wyraznie, ze pojazdu nie wolno pozostawiac z pracujacym silnikiem jesli kierowca go opuscil. Z tego samego wzgledu wszelkie "startery na pilota" rowniez nie sa legalne.
  11. Nie wiem jesscze do konca jak jest w BMW, ale w Mercedesie modul LWR (LeuchtenWeitRegulierung) wlasciwie mial zyroskop w obudowie - to dosyc zaawansowany system, technologia w zasadzie rodem z pola walki - pierwsze jej odmiany wykorzystano do utrzymywania...luf czolgu na staly poziomie :)
  12. Czujniki w rzeczy samej sa dwa, po jednym na os.
  13. psychop odpowiedział(a) na maciej_E30 temat w E30
    A widzisz. Taki cel jest jak najbardziej zbozny i moze na tym chwilowo poprzestanmy (chyba, ze za jakis czas znow cos przestanie mi sie podobac ;). Mic
  14. psychop odpowiedział(a) na maciej_E30 temat w E30
    I to jest wlasnie pewnego rodzaju schizofrenia. Bo skoro jest to takie zle, to dlaczego wylacznie moderator moze udzielic takiej uwagi? Czy dlatego, ze z natury "wie lepiej" (lepiej od "standardowego uzytkownika nie-moderatora) czy temat nadaje sie do "use search" czy nie ? Czy tez moze dlatego, ze z natury wyposazony jest w "administracyjne narzedzia" za pomoca moze wg. wlasnego uznania karac "niepokornych uzytkownikow" ? Moze w takim razie lepiej zaprzestac karcenia nowych, przeciez oni po tu wlasnie tu przychodza. A z czasem zaczynaja sie uczyc i sami wiedza coraz wiecej, stawiaja precyzyjniejsze pytania, sprawniej poruszaja sie w archiwach itp. Ja np. z punktu widzenia uzytkownika nie zauwazylem, zeby zadawane pytania o ten sam temat byly jakims notorycznym i dokuczliwym problemem. No chyba, ze ktos ma nieustajacy kompleks zyciowej krzywdy, wtedy zapewne beda mu przeszkadzac o wiele drobniejsze rzeczy. Nie wytykajac tu nikogo palcem w zadnym wypadku. PS. Zasadniczo nie rozumiem co miales na mysli cytujac akurat ten wyjatek z regulaminu. Czy oznacza to iz Rapid zlamal regulamin ? Czy oznacza to ze ja zlamalem regulamin ? Zapewne na duzo wiekszy oddzwiek naraze sie wyrazajac powyzej swoj nonkonformizm :)
  15. psychop odpowiedział(a) na maciej_E30 temat w E30
    Rapid, linka zapodales najwyzszej jakosci i to sie liczy :-) Jednak z drugiej strony jedna rzecz ktora otwarcie nie podoba mi sie w tym calym forum jest pewnego rodzaju atmosfera reglamentowanej wiedzy. Nie to zeby tak bylo w istocie - ale tak jak napisalem - atmosfera. Wydaje mi sie ze troche to inaczej powinno wygladac.
  16. Tutaj nie bedzie 1983, najwczesniej jest 735 z 1987 ale moze to cos pomoze. http://www.autolib.diakom.ru/CARS2/
  17. Masa jest masą :0 czyli minus; niczym sie nie różni masa w gniazdku i na blasze. To jest te same 0 :) No, W ZASADZIE TAK, ale w skomplikowanych ukladach laczacych uklady cyfrowe, analogowe i - co gorsza - jak w silniku - elektromechaniczne elementy wykonawcze mozna rozroznic dwie a nawet trzy masy - masa silnika, masa sygnalowa - ktora mozna podzielic jeszcze na mase analogowa i cyfrowa. Z teoretycznego punktu widzenia wszystkie masy znajduja sie na tym samym potencjale, ale siec samochodowa nie jest ukladem idealnym, poszczegolne odcinki masy maja rozne (niezerowe) rezystancje a przede wszystkim inny poziom zaklocen - masy sygnalowe sa pod tym wzgledem w specjalny sposob prowadzone, separowane od wysokopradowych obwodow tak zeby nie przewodzily duzych zaklocajacych impulsow etc. Na gniezdzie diagnostycznym mamy do czynienia wlasnie z "sygnalowa" masa. To nieco teoretyczny wywod bo oczywiscie zapiecie drutu do jakiejs sruby czy bloku silnika rowniez da pozadany efekt ale po cos to wszystko wymyslono. Polecam jakis podrecznik konstrukcji urzadzen elektronicznych(elektromechanicznych) - prowadzenie masy to calkiem osobny i wcale nie tak trywialny jak wyglada na pierwszy rzut oka problem:)
  18. :) Troche nie tak. Obwod na ktory podajesz napiecie czy tez konkretniej stan logiczny (zero albo jedynke - podpinajac mase podajesz - z grubsza - stan "0"). Jako ze jest to typowy obwod interfejsowy, posiada on dosyc spora rezystancje wewnetrzna wiec prady plynace przez ten pin sa znikome, nawet w przypadku zwarcia do masy. Zarowka spelni swoja funkcje wylacznie w sytuacji kiedy np. pomylisz sie i zewrzesz z masa jakis wysokopradowy obwod (a takie rowniez istnieja na gniezdzie diagnostycznym). Generalnie jesli zarowka sie zaswieci, to znaczy, ze cos jest niedobrze.
  19. Tak jak napisal Sebast zarowka to pewnego rodzaju zabezpieczenie - jakbys sie pomylil, to nie puscisz instalacji z dymem. A masy lepiej uzyc tej z gniazda chociaz dotkniecie do blachy oczywiscie tez zadziala.
  20. Mam nadzieje, ze sprawdzales na PRACUJACYM silniku? Olej w automacie sprawdza sie tylko w ten sposob i po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej (de facto chodzi o rozgrzanie skrzyni, ale jesli nastapi to w czasie jazdy to skrzynia tez sie rozgrzeje).
  21. W jednym z testow OBC wyswietla sie prawdziwy przebieg, ale co bardziej zaawansowani "licznikarze" tez znaja ten trick i potrafia updateowac oba liczniki.
  22. Sluszna uwaga, intercooler faktycznie mogl zapobiec wessaniu odlamkow do silnika.
  23. psychop odpowiedział(a) na sebastian_e36 temat w E36
    Olej we wspomaganiu mozna wymienic na dwa sposoby. Jeden jest technicznie trudniejszy, ale za to daje lepsze efekty. Drugi bardizej pracochlonny ale jak sie poswieci troche czasu (no i oleju na plukanie) to rowniez moze dac dobre efekty. Jak kupilem swoje auto to wyssany duza (30tka) strzykawka olej ze zbiorniczka prawie nie byl przezroczysty. Postanowilem go zmienic. Teraz metody: metoda 1, to odpiac od zbiorniczka wyrownawczego waz powrotny czyli ten ktory "wpycha" plyn do zbiornika. Nalezy go PEWNIE umocowac w duzym (4-5l) pojemniku i na moment uruchomic silnik. czasami wystarczy tylko pokrecic rozrusznikiem - pompa ma bardzo duza wydajnosc i natychmiast oprozni uklad. Trzeba pamietac o pewnym zamocowaniu zbiornika bo inaczej cisnienie zerwie zbiornik i upiekszy olejem caly garaz. Jak juz plyn wyleci do zbiornika, to nalezy zalozyc spowrotem waz do zbiorniczka (potrzeba cybant, oryginalne zaciskowe opaski BMW sa jednorazowego uzytku) i nalac swiezego plynu na poczatku proponuje nalac litr, zakrecic lekko silnikiem dolac kolejny litr, i pozniej uzupelnic do poziomu oznaczonego na zbiorniczku. Nastepnie zamknac korek, odpalic silnik i odpowietrzyc uklad - samochod stojacy na rownej nawierzchni, kola obrocic kierownica od oporu do oporu kilka razy, tak az bedzie slychac dzialanie zaworu upustowego w skrajnych polozeniach. Pozniej po raz kolejny sprawdzic poziom plynu i ewentualnie uzupelnic. Druga metoda (ta ktora ja zastosowalem) to wysysanie plynu ze zbiorniczka tyle ile sie da (np strzykawka) zastepowanie zawartosci zbiornika swiezym, czystym plynem a nastepnie uruchamianie silnika na chwile zeby zassac nowy plyn a do zbiornika wepchnac kolejna porcje zuzytego. Ja "przelalem" przez uklad okolo 5 l plynu (akurat nie bylo mi szkoda, z poprzedniego auta zostala mi 5l bania ATF ktora nie nadaje sie juz do automatu w E39) az ostatnia porcja wyssana strzykawka byla praktycznie tak samo przezroczysta jak ta swieza z banki. Pozniej kontrolnie jeszcze odpowietrzenie, korekta poziomu i gotowe. Nalezy pameitac zeby pracowac bardzo czysto, przed robota dokladnie oczyscic zbiorniczek, korek i pilnowac zeby nie dostaly sie tam zadne paprochy, w tym ukladzie nie ma zadnego filtra i drobiny jakiegos piachu ktore wpadna do zb. wyrownawczego spowoduja przyspieszone zuzycie pompy.
  24. Jesli samochod ma reflektory ksenonowe to na przedniej osi (po prawej stronie o ile dobrze sobie przypominam) zamontowany jest czujnik polozenia osi ktory reguluje wysokoscia swiatel. Czujnik polaczony jest niewielka dzwigienka (przypominajaca miniaturowa wersje drazka reakcyjnego stabilizatora) z nadwoziem. Mysle, ze podczas montazu albo nie poskladano czegos w okolicach czujnika albo dzwigienka po prostu spadla. Jesli reflektory sa z zarowkami - to prawdziwa zagadka, nie mam pojecia co to moglo by byc,
  25. psychop odpowiedział(a) na Slawek W. temat w E32
    Okladziny hamulcowe, czyli kolokwialnie mowiac KLOCKI

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.