Treść opublikowana przez psychop
-
Gasnie silnik??????bez powodu??!!!!????
Hej, hej hej - blad czujnika polozenia (nie "ustawienia walka", komputer nie zna takiej usterki) walka rozrzadu jest podstawowym czujnikiem potrzebnym do prawidlowej pracy silnika !!!! Bez tego sygnalu komputer natychmiast blokuje wszystkie "funkcje zyciowe" silnika, tak ze chwilowa przerwa w podawaniu sygnalu z tego sensora (uszkodzone okablowanie, zniszczony sam czujnik, zle polozenie wienca zebatego) spowoduje....ni mniej ni wiecej, tylko bezwarunkowe zatrzymanie motoru. Co to za patalach Ci powiedzial, ze to nie ma znczenia ??? Sprawdzaj czujnik i wymien go jesli to bedzie konieczne. Podkreslam, ze byc moze nie jest to jednoznaczna i wylaczna przyczyna gasniecia silnika, ale czujnik podajacy sygnal o tak wielkiej wadze dla prawidlowej pracy silnikowej elektrniki nie moze zostac zbagatelizowany.
-
Gdy jest bardzo ciepło na polku moje bmw dostaje muła..dlacz
...na przyklad, po 10 tys km ? A filtr powietrza, powiedzmy po 5 ? Oh well. Kazdy ma prawo wierzyc w to, co podpowiadaja mu jego wlasne doswiadczenia. Dobrej nocy :-)
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
Oficjalnie prosze moderatora o wysylanie ostrzezen uzytkownikom postujacym podobne herezje na lamach Forum.
-
Xenon w E36/E30.
Troche drogo. Zestawy "drop in" chodza na aukcjach po 700-800 zlotych
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
Belgus ja nie mam do Ciebie nic personalnie, jesli krytykuje to niektore pomysly a nie Twoje zdolnosci intelektualne :) Wlasciwie to problem mnie tak ruszyl ze wczoraj wieczorem jak lezalem w lozku to jeszcze sie zastanawialem co by tu zrobic i myslalem o jakims przesunieciu klapy wlasnie tylko ze w osi ruchu zawiasow jakimis rownomiernie podlozonymi, nie uszkadzajacymi lakieru przedmiotami - moze zapadka rygla po prostu by sie zerwala. Chociaz nie jestem pewien czy potrzebna do uzycia sila nie jest na tyle duza ze uszkodzi nadwozie.. :) Ogolnie problem z kategorii trudnych i byc moze jakies niecodzienne rozwiazanie pomoglo by rozwiazac
-
Xenon problem
Mozna by sie pokusic i ostroznie zdemontowac palnik po czym zamontowac w tym miejscu zmodyfikowana zarowke D2S. Ogolnie elektrycznie na pewno beda kompatybilne, jedyne dwa problemy ktore trzeba rozwiazac to - mechaniczne ustawienie nowego palnika tak zeby focal point (czyli banka emitujaca swiatlo) znalazla sie dokladnie w takiej samej odleglosci od podstawy ksenona jak oryginal - prawidlowa izolacja doprowadzen - wystepuja wysokie napiecia. Silikon wzglednie sie nadaje, chociaz najlepsze sa zywice i kleje epoksydowe.
-
Xenon w E36/E30.
Zaplon nastepuje impulsem o napieciu okolo (!!!) 20-22kV. Napiecie utrzymujace sie na elektrodach pracujacej lampy wynosi okolo 85V, w stanie otwarcia (przerwa) wzrasta do 400. Przerabialem kiedys auto kolegi na xenony, za zestaw (dwie przetwornice, dwa ignitery, dwie zarowki D2S) zaplacilem 550 PLN.
-
Gasnie silnik??????bez powodu??!!!!????
O :!: O :!: Dobra sugestia. A ja dorzucę jeszcze jedną. Czyżby świrujący immobilizer :?: Jesli odcina pompe paliwa (95% przypadkow) to powoduje zapisanie usterki w ECU. Oczywiscie jesli ktos madrze wymyslil zeby np. ciac zasilanie do komputera (w E39 jest jeden obwod z ktorego zasilany jest ECU, ABS/trakcja, i cos tam jeszcze - nie pamietam) to wtedy oczywiscie objaw moglby sie zgadzac.
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
Tak mi sie wydaje ze to sensowna alternatywa - ja co prawda nie mam rekawa na narty, ale w otworze po rozlozeniu podlokietnika z tylu i odczepieniu skorzanej zaslonki jest przetloczenie, ktore mozna by po prostu wyciac. Otwor jest dosyc spory, co najmniej 15x20 cm wiec podejrzewam ze jesli juz gdzies wiercic, to tamtety dalo by sie relatywnie najwiecej zrobic. Jesli juz tamtety bym sie dostal, to sprobowal bym zrobic tak: - sciagnac plastik pod dolna krawedzia klapy (nawet kosztem zniszczenia go) - odkrecic dwie sruby trzymajace zaczep rygla do nadwozia - uniesc klape wraz z zaczepem zakotwiczonym w ryglu. Do manipulacji zapewne potrzebne beda narzedzia na jakichs nienaturalnie dlugich, sztywnych "przedluzkach" ale jako ze wszystko jest w miare w linii prostej, nie powinno byc szczegolnych problemow. Oczywiscie jako podstawowa sprawe zapewnil bym mozliwie dobre oswietlenie miejsca pracy - latarka skierowana przez otwor to za malo.
-
Gasnie silnik??????bez powodu??!!!!????
No wlasnie - masa to dobry trop.
-
Gasnie silnik??????bez powodu??!!!!????
Raczej malo prawdopodobne, bo w M52 jest szesc cewek :-) Ale: pomyslalbym o czujniku temperatury, ale przekroczenie zakresu niechybnie zapisalo by usterke w komputerze - ktorych jak rozumiem nie ma. Przesledzil bym wiec dokladnie zasilanie modulow - moze jakas chwilowa usterka (zanik zasilania) powoduje zaburzenie pracy modulu sterujacego silnikiem - i taka sytuacja w istocie nie spowodowala by zapisania zadnych kodow usterek.
-
Jakie żarówki xenonowe w e39 z 1997r ???
Warto dodac jeszcze, ze zarowki o wyzszej temperaturze barwowej (pow. 5100K) osiagaja ja kosztem luminancji czyli po ludzku sprawnosci z jaka przetwarzaja energie elektryczna na swiatlo. Dobra zarowka HELLA,OSRAM,PHILIPS rozwiaze problem - z tym ze jesli wymienisz jedna spodziewaj sie, ze przynajmniej przez jakis czas moga swiecic roznymi odcieniami - to normalny objaw.
-
Katalizatory
Katalizator wlasciwie nie moze byc "zepsuty". Albo ma polamany (pokruszony, obluzowany) blok ceramiczny w srodku, albo - najczestsza przyczyna - katalizatory sa po prostu zatkane. Jesli widac przez niego "przeswit" to znaczy ze powinien byc ok.
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
Ja sie poddaje - podjedz do serwisu moze cos wymysla. Wlasnie mialem zapytac czy wlozyles ten pret miedzy zamkiem a ryglem ale widze ze wszystko jest na miejscu. Wyjatkowo dziwna usterka. Chyba nie ma sensu wiecej na sile probowac, bo cos sie zniszczy,.
-
problem chyba elektryczny
W nowszych autach jest jeszcze jeden problem - transponder w kluczyku ktory zeby uruchomic silnik musi skomunikowac sie z antena wokol stacyjki. Mozna oczywiscie transponder z kluczyka wypruc i umiescic na stale w poblizu anteny ale tym samym obezwladniamy fabryczny immobilizer na dobre.
-
oil service E39
Mysle, ze na pewno przegapiles :) diody pala sie tylko przez pare sekund pozniej gasna zeby nie dekoncentrowac kierowcy nadmierna liczba swiecacych sie wskaznikow podczas jazdy.
-
CZUJNIK DESZCZU
Jedz do serwisu ktory ma komputer i 1/ zdiagnozuj uklad pod katem wystepowania usterek czujnika 2/ przeprowadz ponowna jego kalibracje jak po wymianie szyby 3/ rozumiem, ze wycieraczki masz w dobrym stanie ?
-
Katalizatory
Nie sadze zeby jakosciowo sam wklad katalizujacy mogl sie jakkolwiek zepsuc - nie wydaje mi sie to prawdopodobne. Jedyne watpliwosci jakie mam przy montazu "uniwersalnych" katalizatorow to po prostu uciazliwe ich podlaczanie do istniejacych rur wydechu. A niestety rozne trojniki, rozgalezienia, kolanka, zakrety to cos co krajowym tlumikarzom wychodzi najgorzej, czy tez krocej mowiac, nie wychodzi. A juz tam zeby zwarac zeby rury roznych srednic nie laczyly sie na sztywno tylko przez skos maksimum 45 stopni, to kto by tam zwracal uwage na takie detale....spaw jest spaw i tyle. :(
-
Gdy jest bardzo ciepło na polku moje bmw dostaje muła..dlacz
A miales okazje porownac jak pracuje np. przy 17 stopniach versus przy 35? Bo z opisu to wynika mi, ze raczej nie :) poza tym efekt wcale nie jest taki oczywisty - ja zaczalem zwracac na to uwage dopiero po dwoch miesiacach jezdzenia tym autem dzien w dzien (i 13 tys przejechanych km). Chociaz moze ja to wszystko przejaskrawiam - w koncu jestem freakiem ktory odczuwa nawet wymiane filtru powietrza czy swiec jako "znaczaca zmiane mocy" ;)
-
Katalizatory
Jak amerykanski to pewnie CATCO. Problem w tym ze one zazwyczaj parametrycznie dosyc niezle, ale mechanicznie jest problem z ich "opracowaniem".
-
Czujniki ścieralności klocków hamulcowych
Wystarczy - bo to jest E34, a nie E39 :wink: Sorry - popatrzylem na post nie ten co trzeba ;)
-
Katalizatory
No wlasnie mu na prive napisalem ze tak to moze dizalac, z tym ze katy do dwulitrowek zazwyczaj maja po dwie rury, co oznacza ze po kazdej ze stron w V8 trzeba by spawac dwie (razem cztery) w jedna. Straszna rzezba, chyba ze da rade dostac jakies inne.
-
Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...
Kiedyś straciłem auto... i wiem ile to kosztuje nie tylko pieniędzy... Psychop: czy mocne przekręcenie zamka - no pewnie jego złamanie - to jakaś serwisowa opcja otwarcia kufra :?: . Bo w tej chwili zamek pracuje lekko - został oderdzewiony i przesmarowany. Poprostu tak się zastanawiam... Jak u siebie przekręcisz kluczyk w lewo to otworzą Ci się zakmi w drzwiach i uchyli t. klapa ?? Nie,w normalnych warunkach to nie powinno nic niszczyc. U mnie faktycznie jak przekrece w lewo (ale LEKKO) kufer sie otwiera i centralny zamek otwiera drzwi, ale to akcja elektryczna (tj przekrecenie kluczyka powoduje zwacie microswitcha ktory podaje sygnal do silownikow). Akcja mechaniczna tj mocne przekrecenie w lewo do oporu ma na celu odryglowanie klapy (i tylko i wylacznie klapy) za pomoca ciegla ktora po prostu jest grubym drutem laczacym bebenek zamka z samym zamkiem. Jesli to u Ciebie jednak nie chce dzialac, a wczesniej raz naprawiales juz sam silownik, byc moze oznacza to, ze silownik padl dlatego, ze zamek ktorym on poruszal pracowal za ciezko (zacieral sie, zacinal, itp). To by tlumaczylo, dlaczego mechanicznie (krecenie w lewo->cieglo->zamek) rowniez nie chce sie otworzyc. Sprobuj jeszcze naciskac klape z gory dosc mocno i wtedy probowac odryglowac. Czy otwierajac klape elektrycznie (z pilota, przyciskiem we wnetrzu samochodu) silownik klapy wydaje jakiekolwiek dzwieki?
-
Licznik - kontrolki i wskazowki szaleja
Jakis maly, nie pamietam numerycznego oznaczenia niestety - tak tam sa tylko torxy.
-
Gdy jest bardzo ciepło na polku moje bmw dostaje muła..dlacz
W E39 powietrze tez jest brane z zewnatrz - w silnikach szesciocylindrowych pod lewym reflektorem w zderzaku, w osmiocylindrowych - pod oboma. Mysle ze im wiekszy motor tym bardziej daje sie to odczuc (340 konne auto naprawde doprowadzalo mnie do szalu przy goracej pogodzie).