Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. No tak, tylko jeżeli dokument z Dekry jest oryginalny, a to się da sprawdzić mając go w ręku, to ciężko tu ten przebieg podważać. Ja bym w ogóle na wstępie spytał tego sprzedającego, jakim cudem te wszystkie jego "piękne" samochody mają ważne tablice. :)
  2. Sam tego nie zrobisz. Nawigację się programuje poprzez ICOM podłączając się również do światłowódu. Przestań kombinować w tę stronę, bo raczej to nie jest przyczyna. Albo masz uwaloną nawigację albo tak jak Ci pisałem wyżej coś zakłóca jej pracę.
  3. Normalne, nie przejmuj się.
  4. Podepnij pod kompa, bo równie dobrze coś może zakłócać pracę nawigacji, np. uwalony MULF itd.
  5. No skoro macie błąd cewki to wymieńcie. Typowy problem w tych silnikach. Błędy Valvetronica są prawdopodobnie następstwem problemów z cewką lub cewkami. Trzeba usunąć problem i dopiero się dalej martwić. Ewentualnie potem skasować adaptację valvetronica jak coś się rozjechało przez nierówny zapłon.
  6. mmw odpowiedział(a) na mateuszale temat w E90, E91, E92, E93
    Koledzy, czy Wy w ogóle czytacie co pisze założyciel tematu??? Pierwszy raz mu się zdarzyło, że po nocy auto mu nie odpaliło za pierwszym razem. Co jest w tym normalnego, bo ja nie wiem??? :? E90tkami jeżdżę rocznie kilkudziesięcioma różnymi. Jeszcze mi się coś takiego nie zdarzyło. Wciskam przycisk i auto odpala. Chyba, że założycie tematu sam nie wie co pisze i nie potrafi sensownie i precyzyjnie wytłumaczyć co mu się przydarzyło.
  7. Fakty są takie, że nie ma tam słowa o wymianie tej, słynnej rurki i na tym poprzestańmy, bo reszta to już dywagacje nic nie wnoszące. ;)
  8. Nie filozofuj. ;) Nigdzie nie jest napisane, że wymieniono rurkę. Koszt tej operacji w aso to 1/3 wartości tego samochodu. Zdecydowanie byłoby to opisane w zleceniu.
  9. Napisałeś, że rurkę wymieniono podczas tego serwisu. Zapytałem grzecznie, na jakiej podstawie, widząc zapisy z tej wizyty, stwierdziłeś że została wymieniona. Ja tam nie widzę nic o tym. A że z problemem sobie nie poradzono świadczy następny serwis przy przebiegu 213 tys.km.
  10. mmw odpowiedział(a) na mateuszale temat w E90, E91, E92, E93
    Jak może być ok, skoro nie zapalił od razu? Przecież E90 samo decyduje kiedy zacznie kręcić i ile ma grzać świecami, więc coś tam kolega ma niehalo. Nieprawdą też jest, że auto nie zacznie kręcić bez działających świec żarowych, bo diesele z uwalonymi sterownikami świec normalnie odpalają. Przy tej temperaturze obecnie panującej nawet w nocy, nie powinno być problemów nawet z kompletnie niedziałającymi świecami, co najwyżej może silnik pracować chwilę nierówno. Myślę, że u kolegi problem nie jest związany ze świecami żarowymi.
  11. Dokładnie. Ten silnik można kupić, jak ktoś się już naprawdę uprze, gdy auto ma przebieg poniżej 100 tys. km. Od razu zrobić felerny rozrząd i powinno być w miarę ok. Czasami poleci wtrysk albo cewka. Ale z takim przebiegiem to w żadnym wypadku.
  12. Na bank rurka do wymiany, bo widać, że non stop walczyli z uciekającym płynem chłodniczym. :) Tak to generalnie nic strasznego w tym aucie się nie działo. Dość rzadkie w Niemczech, żeby ktoś tak systematycznie serwisował samochód w ASO, mimo podeszłego wieku (samochodu oczywiście, a nie właściciela).
  13. Oczywiście "ważne tablice", "możliwość powrotu autem na kołach". :evil: Reflektory to chyba spolerowali razem z lakierem. Lepiej sobie nie wyobrażać jak będą wyglądały za 2-3 miesiące.
  14. Spokojnie. Przecież grzecznie, bez pretensji, z uśmiechem zwróciłem uwagę, że źle cytaty się wkleiły. Myślę, że temsky nie odczuł tu jakiejkolwiek agresji, więc nie siej paniki. ;)
  15. A może przede wszystkim opisz czy to serwisy mechaniczne czy blacharsko lakiernicze, co robili w Twoim aucie itd. itd. Nikt tu nie jest jasnowidzem.
  16. Popraw ten cytat bo wyszło z niego, że to ja tę głupotę napisałem. ;)
  17. Panowie. Po co ta dyskusja? Dla jednych wkładanie 5-10 tys. od razu po zakupie w starego grata wartego 20-30 tys. złotych jest głupotą, dla innych niezbędnym wkładem eksploatacyjnym. Każdy już wyraził swoje zdanie i wspólnego mianownika to tu raczej nie będzie. ;)
  18. Kolego, nie ekscytuj się z tymi wykrzyknikami tak. Zapewniam Cię, że doskonale znam koszty napraw i eksploatacji wszelkich modeli BMW i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Napisałeś: Sorry, ale jeżeli ktoś w auto warte 40-50 tys złotych, w ciągu nawet roku (chociaż Ty w 6 miesięcy) wkłada 10 tys. złotych, to jest to gruba przesada i w mojej opinii kompletna porażka. Jeżeli wg Ciebie to jest normalne, to ok, Twoje pieniądze.
  19. No a tak już dla ścisłości, jakieś wcześniejsze wpisy są?
  20. Skąd ten mitoman wziął 3500 zł akcyzy w 2017 r. to ja nie wiem. :) Nie ma to jak wciskać kity, żeby naiwni ludzie się rzucali kupować.
  21. No to też niezłą "okazję" wyrwałeś, skoro tyle kasy w to auto pompujesz. :)
  22. Nie wiem po co walisz po raz kolejny elaborat na pół strony. ;) Przecież napisałem, że korekta była na pewno. A porysowany przycisk świadczy tym bardziej o używaniu samochodu w mieście i przez kobietę. Dalej to już dywagacje.
  23. Niestety jest to często bardzo błędne myślenie. Korekta jest na pewno, ale to auto nie musi mieć 300 tys. km przebiegu. Należy pamiętać, że większość samochodów klasy premium, nawet dotyczy to najtańszych modeli, pierwsze 3-4 lata jeździ w jakimś finansowaniu (leasing, wynajem długoterminowy itd.). Później prawie zawsze zmienia się właściciel i auto trafia w ręce prywatne. Obliczanie przebiegu po 10 latach na podstawie tego, ile auto zrobiło przez pierwsze 3-4 lata jest kompletnie nieprawidłowe, bo w 2009 albo 2010 roku, samochód ten mógł trafić do jakiejś kobiety, która nim jeździła na zakupy i do pracy po mieście, robiąc rocznie 10 tys. km. Nie mówię, że tak było, ale jest to bardzo prawdopodobne, bo to standardowa historia wielu samochodów na zachodzie.
  24. W Escorcie miałeś wtrysk bezpośredni? Ciekawostka. :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.