Treść opublikowana przez mmw
-
E60 2004 Staszów WBANA51060B030443
mmw odpowiedział(a) na przemque temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo tak, tylko jeżeli dokument z Dekry jest oryginalny, a to się da sprawdzić mając go w ręku, to ciężko tu ten przebieg podważać. Ja bym w ogóle na wstępie spytał tego sprzedającego, jakim cudem te wszystkie jego "piękne" samochody mają ważne tablice. :)
-
BMW e91 320d M Sport - problem z iDrive
Sam tego nie zrobisz. Nawigację się programuje poprzez ICOM podłączając się również do światłowódu. Przestań kombinować w tę stronę, bo raczej to nie jest przyczyna. Albo masz uwaloną nawigację albo tak jak Ci pisałem wyżej coś zakłóca jej pracę.
-
BMW 520D - dodatkowe znaki w numerze VIN
Normalne, nie przejmuj się.
-
BMW e91 320d M Sport - problem z iDrive
Podepnij pod kompa, bo równie dobrze coś może zakłócać pracę nawigacji, np. uwalony MULF itd.
-
[E90 320I] Trzęsie autem
No skoro macie błąd cewki to wymieńcie. Typowy problem w tych silnikach. Błędy Valvetronica są prawdopodobnie następstwem problemów z cewką lub cewkami. Trzeba usunąć problem i dopiero się dalej martwić. Ewentualnie potem skasować adaptację valvetronica jak coś się rozjechało przez nierówny zapłon.
-
Kontrolka świec
Koledzy, czy Wy w ogóle czytacie co pisze założyciel tematu??? Pierwszy raz mu się zdarzyło, że po nocy auto mu nie odpaliło za pierwszym razem. Co jest w tym normalnego, bo ja nie wiem??? :? E90tkami jeżdżę rocznie kilkudziesięcioma różnymi. Jeszcze mi się coś takiego nie zdarzyło. Wciskam przycisk i auto odpala. Chyba, że założycie tematu sam nie wie co pisze i nie potrafi sensownie i precyzyjnie wytłumaczyć co mu się przydarzyło.
-
e60 545i 2004 Pawłów WBANB31070B079636
mmw odpowiedział(a) na neonik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażFakty są takie, że nie ma tam słowa o wymianie tej, słynnej rurki i na tym poprzestańmy, bo reszta to już dywagacje nic nie wnoszące. ;)
-
e60 545i 2004 Pawłów WBANB31070B079636
mmw odpowiedział(a) na neonik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie filozofuj. ;) Nigdzie nie jest napisane, że wymieniono rurkę. Koszt tej operacji w aso to 1/3 wartości tego samochodu. Zdecydowanie byłoby to opisane w zleceniu.
-
e60 545i 2004 Pawłów WBANB31070B079636
mmw odpowiedział(a) na neonik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNapisałeś, że rurkę wymieniono podczas tego serwisu. Zapytałem grzecznie, na jakiej podstawie, widząc zapisy z tej wizyty, stwierdziłeś że została wymieniona. Ja tam nie widzę nic o tym. A że z problemem sobie nie poradzono świadczy następny serwis przy przebiegu 213 tys.km.
-
Kontrolka świec
Jak może być ok, skoro nie zapalił od razu? Przecież E90 samo decyduje kiedy zacznie kręcić i ile ma grzać świecami, więc coś tam kolega ma niehalo. Nieprawdą też jest, że auto nie zacznie kręcić bez działających świec żarowych, bo diesele z uwalonymi sterownikami świec normalnie odpalają. Przy tej temperaturze obecnie panującej nawet w nocy, nie powinno być problemów nawet z kompletnie niedziałającymi świecami, co najwyżej może silnik pracować chwilę nierówno. Myślę, że u kolegi problem nie jest związany ze świecami żarowymi.
-
e60 545i 2004 Pawłów WBANB31070B079636
mmw odpowiedział(a) na neonik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKtóra pozycja to wg Ciebie ta rurka?
-
BMW 318i kombi WBAUS31060A534803
mmw odpowiedział(a) na jagodowa18 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDokładnie. Ten silnik można kupić, jak ktoś się już naprawdę uprze, gdy auto ma przebieg poniżej 100 tys. km. Od razu zrobić felerny rozrząd i powinno być w miarę ok. Czasami poleci wtrysk albo cewka. Ale z takim przebiegiem to w żadnym wypadku.
-
e60 545i 2004 Pawłów WBANB31070B079636
mmw odpowiedział(a) na neonik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa bank rurka do wymiany, bo widać, że non stop walczyli z uciekającym płynem chłodniczym. :) Tak to generalnie nic strasznego w tym aucie się nie działo. Dość rzadkie w Niemczech, żeby ktoś tak systematycznie serwisował samochód w ASO, mimo podeszłego wieku (samochodu oczywiście, a nie właściciela).
-
E60 2004 Staszów WBANA51060B030443
mmw odpowiedział(a) na przemque temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOczywiście "ważne tablice", "możliwość powrotu autem na kołach". :evil: Reflektory to chyba spolerowali razem z lakierem. Lepiej sobie nie wyobrażać jak będą wyglądały za 2-3 miesiące.
-
F30 316i 136KM - zwiekszenie mocy
Spokojnie. Przecież grzecznie, bez pretensji, z uśmiechem zwróciłem uwagę, że źle cytaty się wkleiły. Myślę, że temsky nie odczuł tu jakiejkolwiek agresji, więc nie siej paniki. ;)
-
Widzieliście kiedykolwiek coś takiego ?
A może przede wszystkim opisz czy to serwisy mechaniczne czy blacharsko lakiernicze, co robili w Twoim aucie itd. itd. Nikt tu nie jest jasnowidzem.
-
F30 316i 136KM - zwiekszenie mocy
Popraw ten cytat bo wyszło z niego, że to ja tę głupotę napisałem. ;)
-
e60 520i WBANA31044B020665
mmw odpowiedział(a) na szeremeta temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPanowie. Po co ta dyskusja? Dla jednych wkładanie 5-10 tys. od razu po zakupie w starego grata wartego 20-30 tys. złotych jest głupotą, dla innych niezbędnym wkładem eksploatacyjnym. Każdy już wyraził swoje zdanie i wspólnego mianownika to tu raczej nie będzie. ;)
-
e60 520i WBANA31044B020665
mmw odpowiedział(a) na szeremeta temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolego, nie ekscytuj się z tymi wykrzyknikami tak. Zapewniam Cię, że doskonale znam koszty napraw i eksploatacji wszelkich modeli BMW i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Napisałeś: Sorry, ale jeżeli ktoś w auto warte 40-50 tys złotych, w ciągu nawet roku (chociaż Ty w 6 miesięcy) wkłada 10 tys. złotych, to jest to gruba przesada i w mojej opinii kompletna porażka. Jeżeli wg Ciebie to jest normalne, to ok, Twoje pieniądze.
-
E87 118d 2006 WBAUG310X0PU76595 Korekta
mmw odpowiedział(a) na MateuszK. temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo a tak już dla ścisłości, jakieś wcześniejsze wpisy są?
-
BMW E90 vin: pr98210
mmw odpowiedział(a) na bodziaq temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSkąd ten mitoman wziął 3500 zł akcyzy w 2017 r. to ja nie wiem. :) Nie ma to jak wciskać kity, żeby naiwni ludzie się rzucali kupować.
-
e60 520i WBANA31044B020665
mmw odpowiedział(a) na szeremeta temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo to też niezłą "okazję" wyrwałeś, skoro tyle kasy w to auto pompujesz. :)
-
E87 118d 2006 WBAUG310X0PU76595 Korekta
mmw odpowiedział(a) na MateuszK. temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem po co walisz po raz kolejny elaborat na pół strony. ;) Przecież napisałem, że korekta była na pewno. A porysowany przycisk świadczy tym bardziej o używaniu samochodu w mieście i przez kobietę. Dalej to już dywagacje.
-
E87 118d 2006 WBAUG310X0PU76595 Korekta
mmw odpowiedział(a) na MateuszK. temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNiestety jest to często bardzo błędne myślenie. Korekta jest na pewno, ale to auto nie musi mieć 300 tys. km przebiegu. Należy pamiętać, że większość samochodów klasy premium, nawet dotyczy to najtańszych modeli, pierwsze 3-4 lata jeździ w jakimś finansowaniu (leasing, wynajem długoterminowy itd.). Później prawie zawsze zmienia się właściciel i auto trafia w ręce prywatne. Obliczanie przebiegu po 10 latach na podstawie tego, ile auto zrobiło przez pierwsze 3-4 lata jest kompletnie nieprawidłowe, bo w 2009 albo 2010 roku, samochód ten mógł trafić do jakiejś kobiety, która nim jeździła na zakupy i do pracy po mieście, robiąc rocznie 10 tys. km. Nie mówię, że tak było, ale jest to bardzo prawdopodobne, bo to standardowa historia wielu samochodów na zachodzie.
-
E91 318i benzyna szarpanie, check engine
W Escorcie miałeś wtrysk bezpośredni? Ciekawostka. :mrgreen: