Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Jakbyście wiedzieli ile samochodów z USA jest naprawiane w Polsce i potem trafia do sprzedaży do Niemiec, to byście się zdziwili. :)
  2. Cenowa mega okazja. To, że jeszcze stoi, świadczy, że na żywo nie jest zbyt różowo.:)
  3. Jakie USA? Przecież przyjechało prosto z Niemiec od pierwszego właściciela. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  4. Na bieżąco sprzedaję te samochody i mogę Ci powiedzieć jak Polacy myślą. Tu nie chodzi o nawigację, tu chodzi o wygląd deski i ekran kolorowy. Ludzie, nawet wydający tylko 30 tys. złotych, chcą poczuć odrobinę luksusu. Dla nich te 30 tys. złotych i nowy model BMW (bo E90 z lat 2005/2006 to nowy model), to coś wow. Dla kogoś, kto jeździ F30 to stary szrot, ale dla ludzi, którzy uzbierali te 30 tys. zł. i w końcu mogą je wydać, to po prostu nowoczesne auto. Deska bez ekranu wygląda jak w byle jakim samochodzie, nawet 20 letnim. Duży, kolorowy ekran i pokrętło i-drive robią wrażenie i sprawiają, że deska wygląda bardzo nowocześnie. Dlatego każdy chce to mieć i woli nawet dołożyć te 2-3 tys. złotych niż potem ma sobie pluć w brodę. Osobiście uważam tak jak Ty, ale myślenie ludzi jest pozbawione praktyczności, tu chodzi o emocje i pokazanie się. Podobnie jest z 318 w stosunku do 320. W praktyce jeździ się tak samo, ale zobacz jak ciężko jest sprzedać w Polsce 318tkę. Tragedia. Każdy chce mieć 320, mimo, że z tej większej mocy praktycznie nie korzysta.
  5. Oczywiście obowiązkowo na aucie tablice lewusy. :) Mnie zastanawia czy policjanci w Polsce są tak tępi czy tylko udają, bo podrabianie tablic i jeżdżenie na wyrejestrowanych dowodach niemieckich to istna plaga.
  6. A te dziwaczne lampy z przodu Wam się w oczy nie rzuciły? :) Nie wiem co to kurde jest, jakieś chińczyki czy inne dziwadło. :) Generalnie ciężko sprzedać E90 bez nawigacji w dobrej cenie i nic tu nie pomogą skóry. Myślę, że jeszcze będzie musiał trochę z ceny zejść. Nie wiem też co sprzedający miał namyśli pisząc w ogłoszeniu 2005/2006, bo to nie jest model 2006. Wymieniony jest też panel kierownicy, ten z przyciskami, bo przy tych listwach panel powinien być srebrny, czyli ten brzydki taki. Pewnie plastik był poniszczony albo cała kiera zatyrana i wymieniono z tego powodu. Zresztą ta srebrna jest brzydka więc przy okazji można auto trochę upiększyć. :)
  7. Były w necie już 15tego, zaraz po spotkaniu tej komisji, foty propozycji zmian w ustawie. Na pewno deprecjacja stawek jest już plusem jakimś, bo dla starszych samochodów kwoty znacznie spadły. Nie zmienia to faktu, że nadal zagadką jest i nikt tego merytorycznie nie wyjaśnił i pewnie nigdy nie wyjaśni, dlaczego stawki akcyzy uzależnione są od pojemności. Jest to kompletna bzdura i bezsens. Jeżeli ktoś ma troszkę czasu, to może sobie obejrzeć retransmisję z obrad komisji senackiej na ten temat: http://av8.senat.pl/9KBFP57KI60KU1121. Ostrzegam, trzeba mieć mocne nerwy, bo przerażające jest w jaki sposób i jacy ludzie decydują w naszym kraju o tak istotnych ustawach. Pominę już kwestię, że część uczestników tych obrad ma je gdzieś, nudzi się, przegląda telefony i tablety, to prowadzący obrady ma problemy z językiem polskim oraz ogólnie z tworzeniem zdań zrozumiałych dla innych. Widać, że większość tych ludzi kompletnie nie jest zainteresowana tematem, a do tego widać, że nie mają o nim bladego pojęcia, włącznie z przedstawicielami ministerstw. Ciągłe bredzenie o zaniżaniu rachunków i przez to stawek akcyzy, jest żenujące, bo wiadomo, że od wielu lat stawki akcyzy są porównywane przez celników z katalogami wartości rynkowych i każda znaczna różnica jest korygowana na podstawie książeczki. Skandaliczna wręcz jest wypowiedź prezesa Związku Dealerów Samochodowych, czy jak to się nazywa. Bufon ten jest kompletnym ignorantem, pokazując, że o rynku samochodów używanych nie wie nic (podobnie jak większość ludzi z rządu, posłów i senatorów). Wg niego Polacy jeżdżą tanimi autami nie dlatego, że ich nie stać na nowe, tylko dlatego, że lubią stare graty i obecne przepisy ich do tych starych gratów namawiają. Pan ten nie ma również pojęcia o sytuacji w Niemczech i innych bogatszych państwach europejskich. Twierdzi, że Niemcom i innym, zależy na tym, żebyśmy byli odbiorcom ich starych samochodów i cieszą się, że wywozimy od nich ten "złom". Właśnie, złom! Prawda jest taka, że Niemcy od dawna ubolewają nad tym, że stare samochody nie trafiają do ich stacji demontażu tylko są wywożone na wschód. Czemu? Ano dlatego, że stal i inne surowce, które mogliby odzyskać, jest wywożona a oni muszą ją zastępować importem. No ale skąd ten pan ma o tym wiedzieć, skoro uważa, że wszystkie rozumy zjadł i wszystko wie najlepiej. Dajmy mu pożyć za 2000 zł miesięcznie i zobaczymy czy kupi wtedy nowe auto w salonie.
  8. W dowodzie niemieckim jest przede wszystkim wyraźnie wstemplowane, zaznaczone lub wpisane, że dowód utracił ważność. Jest tam takie coś jak "Ausserbetriebsetzung", które jest zaznaczone, ostemplowane specjalną naklejką urzędową i podpisane gdy dowód zostaje wyrejestrowany i tablice oddane. Jeśli to nie jest zaznaczone, to jest podobne określenie wstemplowane, oklejone i podpisane, czyli np. "Ausserbetriebsetzung am 01.08.2016". Policja coraz częściej dostaje wytyczne odgórne i orientują się w temacie, wyłapując takich cwaniaczków, ale myślę, że często widzą OC i już nie patrzą na resztę, więc niektórym się udaje. Nawiasem mówiąc, o dziwo, podrabianie tablic rejestracyjnych nie jest przestępstwem wg polskiego prawa.
  9. To chyba nie jest w ogóle to auto. Sportowych foteli też nie ma w spisie wyposażenia. Zresztą widać VIN na dzwonie, ciężko go dokładnie odczytać, ale na pewno po 7ce nie ma tam dwóch jedynek.
  10. Kolega Ci wyżej wyjaśnił. Większość handlarzyn dorabia "lewe" tablice, a nawet naklejki i wciskają nabywcom kit, że mogą legalnie jechać na nich do domu.
  11. Kolego. Identyczna skrzynia występuje w F20, F21, F22, E90, E91, E92, E93, F30, F31, F32, F33, F34, F36, F10, F11, E84. Oczywiście chodzi o wersje silnika 184KM, lub 163KM w przypadku wersji Efficient Dynamics. Nie wierzę, żeby w całej Polsce nikt nie miał takiej skrzyni biegów skoro są silniki na allegro i inne części od tych świeższych aut. Kupuj u ludzi, którzy mają pojęcie co sprzedają, a nie u baranów, u których wszystko pasuje do wszystkiego.
  12. To, że ma podokładane jakieś rzeczy, to akurat nie jest wada. Gorzej z jego stanem technicznym, który go dyskwalifikuje.
  13. Kierownica wg mnie jest obszyta. Chociaż to akurat o niczym nie musi świadczyć złym, bo w autach 10-11 letnich, często potrafią być zarypane kierownice pomimo przebiegów poniżej 200 tys. km. Tablice rejestracyjne, jak zwykle, podrobione. Nie można na takich wracać na kołach, sprzedający kłamie.
  14. Bardzo uczciwy, szczególnie z tą FULL OPCJĄ. :mrgreen:
  15. Zapomniałeś link wkleić. Historia w ASO albo tu za kilkanaście złotych. https://www.bmwdecoder.com/history
  16. Kolego. Ale jakie tymczasowe numery? O czym Ty piszesz? Póki samochodu nie zarejestrujesz w Polsce, nie masz żadnych legalnych blach, więc i ważnego OC. Możesz kupić samochód, wziąć dokumenty, zarejestrować go na czerwonych tablicach, czyli tych w celu zrobienia przeglądu pierwszego, a następnie wykupić OC i legalnie wracać do domu. Innej opcji nie ma, gdy samochód jest w innym kraju wyrejestrowany. Jedynie w przypadku Francji, od dnia sprzedaży jest, o ile pamiętam, miesiąc ważności dowodu rejestracyjnego, dlatego Francuzi wpisują na dowodzie datę sprzedaży samochodu. OC Ci każdy wystawi na byle co, bez sprawdzenia dokumentów, bo dla ubezpieczyciela ważna jest sprzedaż polisy, a Ty się musisz martwić czy samochód, na który wykupujesz OC jest dopuszczony do ruchu.
  17. Cały czas we wszystkich E46, polskie ASO BMW wymienia poduszki pasażera, jeżeli nie zostało to wcześniej wymienione już w kraju, z którego auto pochodzi.
  18. I wielu innych japońskich marek. Takie Infiniti z małym przebiegiem to jak ma się psuć? To Renówka się nie będzie psuła. Takie cuda jak się dzieją z wnętrzem Infiniti nawet kilkuletnich to w beemkach nigdy się nie zdarzają, nawet 30letnich. :) Kto siedzi w temacie Infiniti to wie o co chodzi. :)
  19. Co masz na myśli pisząc, że japoniec jest "technicznie perfekcyjny"???
  20. "AUTEM MOZNA WRACAC DO DOMU NA KOLACH PO ZAKUPIE PO WYKUPIENIU U MNIE NA MIEJSCU TABLIC ZJAZDOWYCH". Aż umieram z ciekawości jakie to są "tablice zjazdowe". Sam wytłacza pewnie i nakleja naklejki. Człowiek orkiestra. No i jeszcze OC za 90 zł. Okazja, po prostu cenowa, szczególnie, że OC przy aucie niezarejestrowanym można sobie w buty włożyć co najwyżej, jak ktoś jest za niski. :))) Czujnika deszczu i zmierzchu to auto nie ma jakby co.
  21. mmw odpowiedział(a) na insane temat w E90, E91, E92, E93
    Tak. ET to odległość między środkiem felgi, w sensie szerokości, a miejscem mocowania jej do piasty, wzgledem tego środka.
  22. Miałeś w niej jakieś zabezpieczenia?
  23. Zgadzam się w 100%. Patrząc na te stawki, wygląda jakby nikt się nad tym głębiej nie zastanowił, tylko po prostu wymyślili sobie jakieś tam wartości i tyle. Kompletny brak analizy rynku i zależności. Generalnie uwarunkowanie wysokości opłaty akcyzowej od pojemności jest kompletną bzdurą nie mającą żadnego merytorycznego sensu. Jak chcą być ekologiczni i wypychać z polskich dróg samochody zużyte, to niech zrobią porządek w stacjach kontroli pojazdów, bo tam jest największa patologia.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.