Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Szkoda, że genialnemu sprzedającemu te felgi nie pasują jeszcze do Opli, VW, Renówek i w zasadzie do wszystkiego. :duh:
  2. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    No oczywiste jest, że w BMW Ci tego nie przestawili, bo mieliby to w historii serwisowej, więc wiedzą, ale nie powinno mieć to żadnego wpływu na gwarancję czy ich czynności. Przynajmniej tu w Łodzi, w Premium Arenie, nie robią problemu w takim wypadku.
  3. Tylko wtedy te auta kosztują kosmiczne pieniądze i u nas nikt ich za 80-100 tys. zł nie wystawi. Uszkodzenia na 10-15 tys. złotych to lekkie bardzo. :)
  4. Normalna cena na taki samochód wg mnie. Nowe golasy w salonie kosztują niewiele ponad 100 tys. złotych, bo jakąś BMW promocję zrobiło, przynajmniej w grudniu była, to ile ma taki kosztować jak w ogłoszeniu.
  5. mmw odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Nie będą. Felgi od serii F nie pasują do serii E ze względu na zastosowanie innych śrub.
  6. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Druga opcja nie jest całkowitą deaktywacją ASS tylko domyślnym ustawieniem przy odpalaniu silnika na off. System wtedy jest wyłączony, aż do włączenia go przyciskiem na konsoli lub uruchimieniem trybu ECO PRO. To, że nawet przy opcji domyślnej na off, ECO PRO odpala ten system, to już pisał któryś z kolegów wyżej, więc tutaj żadnych wątpliwości nie ma. Wątpliwości ma kolega JEDi co do nazewnictwa, bo dla niego coś wyłączonego, to jest coś, czego nie da się włączyć z przycisku ani w żaden inny sposób.
  7. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    JEDi.. Brniesz dalej widzę. Czyli jak masz światła WYŁĄCZONE to przełączenie włącznika świateł ich NIE WŁĄCZY??? Trzeba wykręcić i wypiąć lampy żeby były WYŁĄCZONE??? Wyobraź sobie, że aby przejść w tryb Eco trzeba wcisnąć przycisk. Sam się nie włączy. Śmieszny koleś z ciebie, który się do błędu nie potrafi przyznać. Jakby co to ja już z Tobą dyskusję skończyłem bo szkoda mojego czasu na takie gadki i przepychanki.
  8. Ekran jest inny, bo ma większą rozdzielczość. Potrzebny będzie też nowy kabel sygnałowy do ekranu, gniazdo USB (do wgrywania map), kabel do tego gniazda oraz emulator. Reszta to już pierdoły i kodowanie.
  9. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Ale Ty kolego jesteś ciężki w rozumieniu prostych rzeczy. Pojmij wreszcie, że można to ustawić na dwa sposoby. Albo domyślnie na OFF, czyli samochód po włączeniu silnika ma tę funkcję wyłączoną zawsze, albo drugi wariant, czyli pamięć ostatniego ustawienia i wtedy ASS po włączeniu silnika jest na takim trybie, na jakim było przy wyłączeniu silnika. To, że ASS się przełącza w tryb ON po przejściu na ECO PRO jest normalne, bo wtedy samochód ma pracować w systemie maksymalnego oszczędzania paliwa. Jeżeli ktoś nie przełączy trybu normalnego na ekonomiczny, to za każdym razem gdy będzie odpalał silnik tryb ASS będzie wyłączony. A co do "nie masz/cie wylaczonej tej funkcji, bo jej sie nie da wylaczyc", to nigdy tego nie robiłem ale na pewno ASS da się w ogóle wyłączyć, żeby nawet wciśnięcie przycisku go nie włączało.
  10. mmw odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Bez sensu pomysł. 4.5 cm różnicy w wysokości koła oraz prawie 10% w obwodzie. Nie powinno się nic dziać pod kątem ABS i ESP, ale przy automatycznej skrzyni już może być problem. Inna sprawa, to zakłamywanie dość mocne wskazań prędkościomierza i przebiegu km. Inna wysokość auta i rozłożenia środka ciężkości, a co za tym idzie praca zawieszenia też może być inna. Niby subtelne różnice ale jednak.
  11. Myślę, że jak już taki manewr robić to od razu na CIC, bo koszt niewiele większy, a te systemy dzieli przepaść. To już zdecydowanie lepiej mieć CIC Business niż CCC Professional.
  12. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    To czego nie rozumiesz i nie wiesz jak ma wyglądać skoro niby znasz przepisy. Temat zwrotu akcyzy jest zawarty dokładnie w ustawie akcyzowej, a akty wykonawcze, w rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego. Zapewniam Cię, że dla BMW Polska sprawą tą zajmują się odpowiedni prawnicy, śledzą kwestie zmian w ustawie i świetnie sobie z tym dadzą radę, więc Ty się nie musisz przejmować. ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Co jak ma w praktyce wyglądać? Korekta akcyzy?
  14. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? :)
  15. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    No może nie słyszałeś, ale tak jest. Jeżeli samochód nie został zarejestrowany, to masz prawo nawet do zwrotu całego podatku, w przypadku, gdy np. auta nie da się zarejestrować, albo jednak ma być wyeksportowane za granicę. Korekta podatku jest tutaj naturalna, bo BMW Polska zawsze mogłoby te samochody sprzedać z powrotem do centrali w Niemczech, a następnie kupić ponownie i wtedy zapłacić już podatek na nowych zasadach. Myślisz, że dlaczego nie pojawiły się paniczne wyprzedaże i rabaty na samochody z większymi pojemnościami niż 2.0 litra??? Przecież samochodów na stoku mają na pewno sporo jeszcze.
  16. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Zgadza się. Tylko, że jednocześnie twierdzą, że auta na stoku, z zapłaconą wysoką akcyzą, nie są problemem, bo po zmianie przepisów, jeżeli auto wcześniej nie było zarejestrowane, przysługuje im korekta podatku akcyzowego. BMW Polska nie straci więc na obniżce cen w wyniku zmniejszenia się akcyzy. Zachowanie wysokiej marży, która pokryje różnicę w akcyzie raczej nie wchodzi w grę, bo jest konkurencja (Audi oraz Mercedes, a ten drugi bardzo zyska w przypadku diesel'a 2.2) i ceny muszą spaść. Do tego, tak jak kolega wyżej wspomniał, jest import prywatny i brokierzy, którzy szybko zmuszą BMW Polska do wyrównania cen. Gotowa poprawka do ustawy jest już do ściągnięcia z netu i raczej ona się już nie zmieni. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/dok?OpenAgent&8-020-147_2-2016 Ponoć ciągle jest spór o samochody dostawcze i w zasadzie tylko tu coś może jeszcze się zmienić.
  17. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    W salonach mówią dziwne rzeczy, że np. zmiana ustawy niewiele wpłynie na ceny, bo akcyza jest liczona od ceny netto importera głównego. Tylko, że mnożenie jak wiadomo jest naprzemienne, więc mniejsza akcyza, to mniejszy VAT, mniejsza marżą itd itd. Ostatecznie jakby nie kombinować jakieś tam 3 litrowe BMW, które w salonie kosztuje teraz około 300 tys. złotych stanieje o mniej więcej 30 tys. złotych. Samochód, który aktualnie kosztuje w salonie około 400 tys. złotych stanieje o jakieś 45 tys. złotych. W przypadku samochodów powyżej 4 litrów już nie będzie tak różowo, bo zmiany będą już trochę mniejsze, aczkolwiek będą rosły wraz ze wzrostem wartości samochodu. Jakieś tam M5 będzie tańsze o około 50 tys. złotych.
  18. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Da się.
  19. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Aktualnie podobno w ASO nie ma już takiej możliwości.
  20. mmw odpowiedział(a) na mateuszale temat w E90, E91, E92, E93
    Może któryś wtrysk Ci zaczyna nawalać. Świece odpuść, jeżeli nie ma błędów, zresztą wtedy znacznie szybciej silnik łapie równe obroty, po sekundzie, dwóch.
  21. mmw odpowiedział(a) na mateuszale temat w E90, E91, E92, E93
    A jak długo to się dzieje? W sensie ile sekund/minut po odpaleniu jest ta nierówna praca?
  22. mmw odpowiedział(a) na mateuszale temat w E90, E91, E92, E93
    No ale jakie dokładnie masz objawy?
  23. Ja Ci nic nie chcę wmówić i nie twierdzę, że książka jest autentyczna. Pisałem tylko o dokumencie DEKRA i o tym, że dopiero na żywo można sprawdzić czy jest autentyczny, czy jakimś wyrzeźbionym wydrukiem.
  24. A ASO to nie wpisuje tego co widnieje na "blacie"? Tą logiką to wszystkie wpisy, nawet te w bazie BMW są nic nie warte. ;)
  25. I tu się niestety mylisz. :) Od września 2008 roku występuje już nowy kontroler w E90/E91. Jak wiadomo CIC Business wszedł do E90 we wrześniu 2009, więc przez rok montowano nowy i-drive z nawigacją CCC. W domyśle podejrzewam, że używając określenia CIC, masz na myśli Professional, no ale nie możemy zapominać, że CIC wychodził również w wersji Business. :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.