Treść opublikowana przez pawelo9
-
Brak podswietlenia wskaźnika prędkości i obrotów
dokładnie, F40 nie jest już wcale takie świeże :lol: 4 lata mineły szybciutko, zaraz jakieś liftingi wpadną, w polsce jest 24 miesiące rękojmi/gwarancji, jeżeli ktoś nie ma dokupionego pakietu naprawczego (+1 rok 1100 PLN, +2 lata 2400 PLN, +3 lata 7500 PLN), niestety musi wyłożyć z własnej kieszeni :cry2:
-
powiadomienia nawigacji
zakładam, ze oprogramowanie wszyscy mamy takie samo lub bardzo podobne, wiec moze dla kogos sie ten post okazac pomocny, a dla innych nie bedzie zbyt odkrywczy. :wink: irytujace dla mnie bylo gdy za kazdym razem jezdzac z domu do pracy oraz odwrotnie, wyskakiwaly mi powiadomienia z nawigacji z propozycja trasy, mozna to potwierdzic lub odrzucic... po czym powiadomienie i tak nie znika... otoz mozna to wylaczyc! :oops: prosta sprawa kroki są następujące 1. odpalamy nawigacje idrive z menu na lewej krawedzi ekranu lub z przycisku obok pokretla idrive 2. w prawym dolnym rogu wchodzimy w "ustawienia" 3. następnie "skonfiguruj usługi" 4. odhaczamy "ucząca się nawigacja" Voila! Koniec z natrętnymi powiadomieniami z propozycja trasy. :mrgreen: jezeli moglem pomoc, to ciesze sie niezmiernie :mrgreen:
-
Akcesoria F40
- Nowe auto ściąga w prawo
skoro geometria OK, moze masz po prostu kierownica nie jest idealnie na srodku? i ustawiajac ja w pozycji centralnej jak nakazuje zdrowy rozsadek, powoli zjezdza do prawej :roll:- Zrywanie połączenia ACP
mam to samo, ale nie w warszawie.... ZAWSZE zrywa polaczenie jak jade w pewnym miejscu... jakies zaczarowane :roll:- F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey [2022]
te dekieli kolorowe M srednio tam sie komponuja. to sa te same felgi? zima lato w innym kolorze? lakierowane czy to oryginal? :?:- Usterka napędu
zwlaszcza ze w ramach rekojmi robia to za darmo, chyba ze auto ma juz ponad 2 lata :P- Zrywanie połączenia ACP
dlatego tez zdaje sie usuneli te opcje z cennika- Zrywanie połączenia ACP
kup iphone :mrgreen: :mrgreen: to normalne ze telefon sie grzeje, moze jakis nowy flagowiec bedzie sie grzal mniej przez mniejsze obciazenie op prostu...- Hałasujące mocowanie pasa
ja nie slysze zadnych dziwnych dzwiekow u siebie. natomiast co do twoich spostrzezen ze dzwiek sie nasila jak jezdzisz sam... u mnie byla podobna sytuacja... na nierownej drodze cos mi pukalo, jakbym mial cos twardego w schowku w drzwiach lub cos podobnego... bardzo mnie to irytowalo... okazalo sie ze moja zona przy rozpinaniu pasow puszczala je wolno i sie chowaly... jak sie okazalo klamerka byla wywinieta ta srebrna koncowka w strone slupka... i to sprawialo ze sie obijala o niego i halasowala... wystarczylo ulozyc pas rowno wzdluz slupka.... bardzo trywialne... moze zadziala i u ciebie :roll: :lol: :mrgreen: https://www.brd24.pl/wp-content/uploads/2017/10/pasy.jpg - powinno byc tak, a byl obrocony w druga strone, idz sprawdz do auta, moze zagadka sie rozwiaze :mrgreen: :mrgreen:- Opony z homologacją?
pokaze blad cisnienia opon? :P- Zrywanie połączenia ACP
1. mi sie zdarza ze gubi polaczenie i laczy ponownie z ACP itd. - pomaga polozenie telefonu blizej konsoli srodkowej (cupholder np.) 2. jest polaczenie z ACP ale nic nie moge zrobic - wowczas biore telefon w reke i odpalam np. spotify i juz dziala- "syczące" przednie amortyzatory na progach zwalniających
amortyzatory ? :roll: to normalne w kazdym aucie- Średnie spalanie F40
potwierdzam, tez okolo 0,2L wiecej wyhcodzi niz wg wskazan komputera- Opony z homologacją?
Ponizej masz listy opon homologowanych, w letnich wybor jest niezly, zimowki troszke gorzej ale tez sa OK pozycje letnie https://czescidobmw.pl/vin/BMW201910/60926/$*KwE8CBkRI0o5WDtFTE96LmRwUFdJPTs8PWVofD43dmpve21tOCs8TnQqbmdrKjB1YXAsIyp6aWZsKG17dT4tdXd7bH5KLHszLDVzdHNxfWQ-LQV1LX1qai0yKG9sGj4-OTgscnZ8MjEsbWNtSXUtZWMze2U0Lyo_PjY6PHV1ZSx7aysuNSgoYBJ2Py11AAAAABPKw6w%3D$/782280/szczegoly-unitu/232843234 zimowe https://czescidobmw.pl/vin/BMW201910/60926/$*KwGiloePvdSnxqXb0tHksPruzsnXo6Wio_v24qCp6PTx5fPzprWi0Oq08Pn1tK7r_-6yvbTk9_jytvPl66Cz6-nl8uDUsuWtsqvt6u3v4_qgs5vrs-P09LOstvHyhKCgp6ey7OjirK-y8_3z1-uz-_2t5fuqsbShoKikouvr-7Ll9bWwq7a2_ozoobPrAAAAAK3VeUk%3D$/782280/szczegoly-unitu/232843235- Opony z homologacją?
nie chce mi sie w to wierzyc, ale tak na dobra sprawe wybor homologowanych opon wcale nie jest zly nawet jezeli stracisz gwaranacje to nie calkowicie - prosty przyklad wymieniasz hamulce, zaciski, klocki, tarcze - to tracisz gwarancje tylko na uklad hamulcowy, ale nie na silnik lub wydech, tylko to co bylo modifyikowane- Serwis olejowy
moim zdaniem po prostu tylko ci tak napisali zebys sie odbimbal watpie zeby komus sie chcialo to sprawdzac o ile w ogole taka mozliwosc istnieje, pewnie kazdemu po kolei mowia to samo "LL04 5w30" chyba ze faktycznie w fabryce leja to do wszystkiego... Jest to najbardziej uniwersalny olej do takich malych silniczkow ktorych raczej nikt jakos specjalnie nie upala.- Bardzo wysokie spalanie 118i
no i chyba to najbrzydszy golf jaki byl do tej pory...- Bardzo wysokie spalanie 118i
no to kupuj PHEVA skoro ma byc tania eksploatacja :lol: jezeli jazda w miescie w dodatku na krotkich odcinkach na pewno bedzie z 8-10L, pytanie tez jakie to miasto - Wroclaw, Warszawa, a moze jakieś Leszno lub Legnica, bo to tez duza roznica.- Bardzo wysokie spalanie 118i
ja do pracy jezdze jakies 20km, 2x swiatla odcinek z 1,5km, wpadam na ekspresowke predkosc przejazdu srednio 110-120 jakies 12,5km, potem kanalami z 6km gesiego 50-70kmh, maly korek na skrzyzowaniu i wychodzi teraz latem jak troche mniejszy ruch i wyzsza temperatura to 5,5L, zima do 6,5L.- Serwis olejowy
oryginalny, roznica jest bardzo mala od zamiennikow https://czescidobmw.pl/produkt-oe-11428593186--11428593186 masz jeszcze olej, do 118i <4,5 litra https://allegro.pl/oferta/olej-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w30-1l-11128332093 https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212365933--83212365933- Bardzo wysokie spalanie 118i
ponizej linki do stronki gdzie jest sporo raportow spalnia od zarejestrowanych uzytkonikow.. licza wpisow , spalanie minimalne , srednie oraz najwyzsze, awszystkie wartosci bardzo podobne tak jak ktos napisal, w golfie musiales miec srednia z jakiegos dluzszego okresu czasu a w w jedynce, swieza wartosc na zimnym silniku z danego odicnka trasy 5-10km? nawet olej nei zdazyl zlapac temperatury prawidlowej https://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/36-1er.html?fueltype=2&constyear_s=2020&power_s=130&power_e=140&gearing=2&powerunit=2 https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/452-Golf.html?fueltype=2&constyear_s=2020&power_s=146&power_e=155&gearing=2&powerunit=2- Akcesoria F40
tylko oryginalne :D tutaj sprzedaje dealer BMW M-CARS Nowy Sącz, zawsze troche taniej niz w samym ASO https://allegro.pl/oferta/dywaniki-gumowe-przod-bmw-seria1-2-f40-f44-9297507904 szkoda ci 300zl na dywaniki (chinczyki porzadne tez kosztuja ze 150, wiec na dobra sprawe musisz doplacic 150), ale na wymiane oleju po 2tys km za 1000zl w ASO to juz nie szkoda? :P- Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
to usun konto z forum i idz kupic sobie cos z grupy VW, zrobisz dobry uczynek, bo juz nikt nie chce czytac tego marudzenia :mrgreen: :duh:- Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
jak dla mnie to jest po prostu mega czepialstwo, zeby sie burzyc o schoweczek do ktorego nic nie wejdzie… jezdze bmw od 10lat przeszlo i NIGDY z niego nie skorzystalem… zapewne nawet bym sie nie zorientowal ze czegos brakuje :oops: kierunki w f40 nie sa zbyt spektakularne, musialbym zobaczyc na zywo dwa obok siebie ale nie wiem czy jest co roztrzasac… niewykluczone ze niektorym sie moze to nawet bardziej podobac, poza tym prawdziwy kierowca bmw ich nie uzywa haha :lol: :mrgreen: i jak ktos napisal nie bedziesz ogladac auta z tylu jeszzcze z tego wszytskie zeozumialbym zal o brak listw ozdobnych z tylu, ale te akurat sa estetyczne… jednak 90% kierowcow a moze i wiecej strzelam na slepo podrozuje samemu… i po co kierowcy listewki z tylu…? - Nowe auto ściąga w prawo
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.