Skocz do zawartości

Aktualizacja RSU [różne wersje] - komentarze


dar3k-krk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam u Was sytuacja po aktualizacji via RSU do wersji 22-07(07/2022.58).


U mnie już conajmniej trzy razy pojawiło się to co na obrazku, od aktualizacji minął ledwie tydzień. Szybę mam czystą. Przez cały okres od odebrania auta 30 marca tego roku niczego podobnego nie widziałem. :roll:

Odnoszę wrażenie, że jednak coś poszło nie tak i jest jakiś babol w tym update.

oPaWPoF.jpeg

Edytowane przez dar3k-krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto jest z połowy 2021. Ten komunikat pojawia się "od zawsze", jeśli:

- jadę w gęstym deszczy

- jadę w śniegu.

To normalne (przynajmniej w każdym naszym innym samochodzie te systemy się wyłączają w takich warunkach). No może w BMW następuje to trochę szybciej niż np. w VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak zrobić aktualizację remote software upgrade w aplikacji zostało to pobrane aczkolwiek w samochodzie przy wyłączeniu silnika pokazuje że aktualizacje dostępne w aplikacji My BMW. Czy to samo się aktualizuje podczas jazdy czy ja to muszę wgrać przez aplikację. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Mam pytanie jak zrobić aktualizację remote software upgrade w aplikacji zostało to pobrane aczkolwiek w samochodzie przy wyłączeniu silnika pokazuje że aktualizacje dostępne w aplikacji My BMW. Czy to samo się aktualizuje podczas jazdy czy ja to muszę wgrać przez aplikację. Proszę o pomoc

Mając telefon z iOS, telefon prześle do auta aktualizacje w tle (zapewne po wi-fi) a auto poinformuje cię o gotowości do instalacji. Instalacja aktualizacji może odbywać się tylko przy wyłączonym silniku/na postoju. Można opuścić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wersją 07/2022.50 dostał aktualizację do 07/2022.58 ?

 

Tak. Dzisiaj rano mi radośnie wskoczył komunikat o dostępności wersji 58 (zainstalowana była 50, która o ile pamiętam ściągnęła się przez RSU pod koniec 2021 lub na początku 2022).

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale wczoraj "odhaczyłem" opcję ściągania aktualizacji tylko przez WiFi (pozwalając na ściąganie przez sieć komórkową).

Nowa wersja zainstalowana i zobaczymy czy coś się pogorszy:) (bo jak dla mnie to wersja 50 była ok i nic mi nie przeszkadzało, może za wyjątkiem wariowania profili w sposób nawet trudny do odtworzenia/zrozumienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FYI. ASO odpowiada, że nie ma teraz nowszej wersji.

Ciekawe co konkretnie się zmieniło, przez ponad pół roku jeździłem w różnych warunkach, równiez w ulewnych deszczach i tego komunikatu nie widziałem. Opcje jakie widzę. 1. nie działo wcześniej, lub działało gorzej 2. teraz dopiero działa jak należy 3. coś jednak spartolili :)


Monitoruje temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FYI. ASO odpowiada, że nie ma teraz nowszej wersji.

Ciekawe co konkretnie się zmieniło, przez ponad pół roku jeździłem w różnych warunkach, równiez w ulewnych deszczach i tego komunikatu nie widziałem. Opcje jakie widzę. 1. nie działo wcześniej, lub działało gorzej 2. teraz dopiero działa jak należy 3. coś jednak spartolili :)


Monitoruje temat ;)

Raz kilka dni temu wyskoczył ten komunikat przy idealnej, słonecznej, suchej pogodzie i czyściutkiej szybie, kamerze itd. Nigdy na poprzedniej serii tego nie miałem, jeśli nie padał np deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już 11.2022.

59ed7e2efafaa1380b77bcec1aa175f9.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To może do mnie też wpadnie wersja 11/2022.* bo nadal cisza...

Wiecie może czy można przez apkę jakoś wymusić sprawdzenie aktualizacji, bo nie widzę nic takiego, albo jestem ślepy ? Bo ani aplikacja ani samochód milczą ... :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już 11.2022.

59ed7e2efafaa1380b77bcec1aa175f9.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To może do mnie też wpadnie wersja 11/2022.* bo nadal cisza...

Wiecie może czy można przez apkę jakoś wymusić sprawdzenie aktualizacji, bo nie widzę nic takiego, albo jestem ślepy ? Bo ani aplikacja ani samochód milczą ... :mad2:

 

Jedz na serwis. Maja najnowsze. Mi apka nawet nie pokazała 07.2022. Ta została wgrana przy okazji wizyty serwisowej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na serwis. Maja najnowsze. Mi apka nawet nie pokazała 07.2022. Ta została wgrana przy okazji wizyty serwisowej.

 

Jestem umówiony na czwartek, jak nie będzie trwało to wieczność, to ich o to poproszę.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na tej stronie jest tylko o 21-11 i 22-03 a nie ma nic o 11/22, chyba ze coś źle patrzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież samochód nie jest w ASO a pod domem. A więc jeśli już to zaszkodziła aktualizacja a nie aktualizacja w ASO.

A że nie wszystko zawsze idzie super to wiem z doświadczenia. Jedno z naszych BMW kiedyś (to 2-ka była) zostało w ASO na ponad tydzień po takiej aktualizacji podczas której samochód umarł (ale umarł w ASO)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.