Treść opublikowana przez pawelo9
-
Serwis olejowy
u mnie w instrukcji stoi LL - 04 / 12fe / 17fe+ i 0-20/30/40 ; 5-20/30/40
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
wiadomo ze ladniej wyglda z listwa, ale w sumie nikt nie zapewnil ze to bezdie skoro w aucie testowym bylo... poza tym nie oszukujmy sie, nie bedziesz jezdzil z tylu... wiec chyba nie jest to must have... :norty:
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
podobno bmw lipsk stoi od 22 lipca do 15 sierpnia
-
Serwis olejowy
a jak nie zapiszesz tekstu w wordzie i zrobisz restart (wylacz wlacz) to mozna odzyskac tekst czy nie? sam sobie odpowiedz :wink: jezeli masz BSI to po co robiles reset serwisu…? jak ktos robi wymiane ponadprogramowo to przewaznie co 10k lub 15k no to akurat dodatkowa wymaiana bez resetu i druga wymiana w aso na bsi z resetem…
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
ja dostalem VIN, 4dni przed terminem rzekomego wyprodukownia auta, nie wiem ile wczesniej byl widoczny dla dealera bo nie bylismy umowieni zeby wysylal jak tylko zobaczy.
-
Serwis olejowy
bo jest pod spodem, kolo miski olejowej wiec moglbys szukac do teraz :mrgreen: ps a bagnet znalazles? :P (w 120D jest wiec pewnie tak, ale w 118I nie ma)
-
Wymiana głośników w F40??
muzyka streamingowa zawsze jest w gorszej jakosci, sciagnij sobie jakies mp3 przynajmniej 320kbps i odpal z USB. ciekawostka, mozna ogladac filmy z USB na srodkowym ekranie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale neistety tyko na postoju, ale na pewno beda lub nawet sa jakies programy zeby to obejsc
-
Serwis olejowy
chyba cie fantazja poniosla w tym momencie za mocno :shock:
-
Serwis olejowy
skad taki pomysl? dlaczego ktos mialby tak zrobic? ewentualnie mozesz poprosic zeby ci dali stary filtr oleju, chyba ze wyciagnal ci jakis inny stary ze smietnika, jak nie zobaczysz na wlasne oczy to musisz uwierzyc na slowo, a na serwis chyba nie wpuszczaja :lol: nie ma filmikow z "calej akcji", jest filmik w formie przegladu, gdzie sprwadzaja hamulce, wycieki itp itd a propos doswiadczenia, to kojarze taki watek chyba tutaj na forum f40, ze ktos mowil, ze pokrywa silnika czysciutka, korek do wlewu tez i tworzyl tez takie teorie ze zostal oszukany, ale nie widze sensu zeby serwis mial tak postapic
-
Opony z homologacją?
Horizon, moze im wibracje/drgnia nie przeszkadzaja lub sa niewyczuwalne, tak samo jak destrukcyjny wplyw na uklad jezdny takich decyzji. nie czepiaj sie. :)
-
Opony z homologacją?
troche dziwna dyskusja tutaj zaszla :roll: :roll: nie wiem dlaczego ktos probuje wmowic komus innemu swoje zdanie. jednemu szkoda czasu, drugi chce zaoszczedzic, trzeci chce miec inny rozmiar na lato/zima, inny nie chce niszczyc felgi, jeszcze inny twierdzi cos innego, i kazdy ma po czesci troche racji, niestetey nie ma zlotego srodka i kazdy sie decyduje na cos innego, ma inny budzet, ma mniej badz wiecej wolnego czasu i inne zainteresowania albo dwie lewe rece... temat dotyczyl opon z homologacja do bmw f40 :) mozna je znalezc w katalogu czesci np na https://czescidobmw.pl/
-
Serwis olejowy
1. filtr powietrza - 13718480400 // ten sama filr producenta (mann) tylko ze bez logo BMW kosztuje polowe tego, a wymiana polega na odkreceniu dwoch srubek zdjeciu klapki plastikowej i wsadzeniu filtra, za robocizne pewnie tez w aso 100zl+ 2. filtr paliwa - jest niewymienny w benzyniakach 3. filtr oleju - 11428593186 4. olej - najlepiej taki sam jak masz zalany, ja np. mam LL04 0w30 - 83212365929
-
aktualizacja android auto/apple carplay dla 6UX
w ustawieniach sie wybiera carplay i laczy sie automatycznie, jest to w ustawiniach sparowanego urzadzenia. trzeba pamietac zeby miec wlaczona siri, i ja mam BT i wifi jeszcze aktywne bo w sumie nie wiem ktore jest potrzbne.. :roll:
-
Serwis olejowy
no to byl chyba ogromny blad ze zaplaciles bo moze byc problem z odzyskaniem teraz, pchaj temat do bmw polska poki temat swiezy... okradli cie w bialych rekawiczkach... wzieli kafla doslownie za nic, wrecz mozezs miec dodatkowy problem bo nawet jak pojedziesz gdzies indziej to powiedza ze juz robiles serwis w ramach pakietu... u mnie to samo, ale komputer dobrze pokazuje, teraz akurat mam 18.895km a pokazuje wymiane za 12.000, zakladam, ze jak wskoczy 19k to spadnie do 11k. ostatnio widzialem gosc mial opony kierunkowe (w jodelke / strzalke) zalozone w przeciwnym kierunku niz kier. jazdy, takze zdarzaja sie gorsze rzeczy nawet :shock: ale zeby zrobic tak prosty blad to slabo... kola byly opisane? :roll:
-
Serwis olejowy
no to zostales nabity w butelke pierwsza klasa, a dlaczego zgodziles sie na inspekcje za 1300zl i po co? tez nie wiem dlaczego mowiles ze wykonales wymiane oleju pomiedzy... i nie przysluguje ci teraz wymiana po 30tys bo zresetowali interwal...? :shock: ja robilem wymienie oleju + filtr w ASO na ich org. czesciach za 600zl... :roll: BSI nei bralem wlasnie ze wzgledu na to ze wg wskazan komputera trzeba jezdzic na wymiany.... wiec nie ma zadnej oszczednosci na tym a trzeba wywalic kilka tys na dzien dobry... zamrozenie kasy, a jak nie daj bog rozwalisz auto to przepada... :roll: w cenniku BSI jest teraz za 3300zl na 60.000km, czyli dwie wymiany oleju... jezeli zrobisz 60.000 szybciej niz w 3lata to nawet na wymiane plynu hamulcowego sie nie zalapiesz, nie mam pojecia co ile zalecaja wymiane filtrow powietrza i kabinowego ale zrobi to nawet laik... a zakup to tez kwestia 300zl to wychodzi 3300 vs 1500 :nienie: nikt nie robi nic za darmo, jezeli by na tym nie zarabiali to by nie sprzedawali tego
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
niestety waskim gardlem sa komponenty glownie elektronika, porownywanie produkcji (czyt. skladania) auta do zrobienia potrawy w kilkanascie minut ze skladnikow ktore masz na miejscu - lekko ponioslo
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
jest system, masz status zamowienia - to nie jest komunikacja? uwazasz ze powinni co? mailowo to robic albo wykonowywawc tysiace telefonow wtedy byloby lepiej czy co sugerujesz? chyba nigdy fabryki na oczy nie widziales, nie wspominajac o sposobie jej funkcjonowania... wszedzie sa opoznienia to nie problem tylko u tego producenta, wiec w dalszym ciagu nie rozumiem tej nagonki skierowanej bezposrednio w "BMW"
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
Bo to jest śmieszne, że czekasz 9 miesięcy a oni nagle stwierdzają „a tego może jednak nie wyprodukujemy” … rozumiem frustracje, ale ciezko mi zrozumiec najazd na producenta.. waskim gardlem sa lancuhy dostaw i dostepnosc komponentow, a nie ich widzi mi sie, dodatkowo ten problem juz jest znany przeszlo rok czasu, nie braliscie tego pod uwage przy zakupie? tak samo jak nikt nie bral pod uwage ze stopy procentowe podniosa i tak samo wszyscy sa zaskoczeni w zimie ze snieg spadl... niesamowite! na otomoto jest duzo ofert, zawasze mozna zrezygnowac i kupic auto od reki, naprawde jest wiele roznych rozwiazan, ale wylewanie zalow na forum raczej nie pomoze za duzo. :?
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
jezeli w VINIE jest napisane ze sa adaptacyjne to takie beda, u mnie tez byly zmiany w porownaniu do zamowienia, rowniez na lepsze na szczescie :P
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
czy wszedobylskie made in china wplynie na kolejne opoznienia? https://businessinsider.com.pl/gospodarka/eksplozja-covid-19-w-chinach-widmo-podwyzek-i-braku-towarow-powraca/n6c1x1w.amp
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
bardzo w ta watpie zeby nie bylo zapisu w umowie przy karach za zwloke ze w "nadzwyczajnych" sytuacjach to nie obowiazuje... bo dla deweloperow i budowlancow nadzwyczajne warunki to nawet mroz w zimie i odrzucane sa wnioski... a tutaj mamy do czynienia powiedzmy z wojna wiec juz bym calkowicie zapomnial o jakichkolwiek odsetkach z tytulu opoznien :) lanuchy dostaw to jedna sprawa, druga sprawa jest taka ze pelno ukraincow pracuje na zachodzie (od ukrainy, tudziez polsce :lol: ), wiec sa tez duze problemy z pracownikami tym samym, powstaja opoznienia w tranporcie czy tez u wielu dostawcow roznych komponentow. wydaje mi sie ze adaptacyjny tempomat nie jest montowany w az tak wielu samochodach a mimo to jest na wylaczeniu... wiec braki sa ogromne. ktos tez pisal ze fabryka w lipsku czesciowo produkowala... no wlasnie czesciowo... auta tez stoja wyprodukowane na parkingach i czekaja na brakujace komponenty ktore mozna zamontowac jak auto jest zlozone do kupy lub tez np. pracuje tylko strefa ktora jest najwolniejsza i jest waskim gardlem dla reszty linii produkcyjnej i wowczas jak beda dostepne komponenty to beda w stanie zrobic w ciagu dnia nei 1000 a 1200 aut. :roll: :roll: :roll: duzo komponentow teraz to skomplikowana elektronika, maksymalnie wysrubowane normy jakosciowe, fabryki maja problem z produkcja tych komponentow, brakiem pracownikow, transportem, no i co chwila fabryki sie zamykaja i wstrzymuja odbiory czesci tez, a mimo tez w dalszym ciagu jest problem z realizacja ich zamowien... . :roll: :roll: :roll:
-
Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.
tyle to po prostu teraz trwa, jak widac po watku w ktorym umiesciles posta, a dla dealera na pewno rezygnacja by nie stanowila wiekszego problemu i z palcem w nosie by sprzedali to auto drozej, zdaje sie ze sami moga wypowiedziec umowe jakby chcieli, zwracaja zaliczke i sie zegnamy :lol:
-
Serwis olejowy
Xw30 to standard, jak mocno upalasz to mozna Xw40, a nawet Xw60 :norty:
-
Wymiana głośników w F40??
nie wiem czy sam wymiana głośników pomoże az tak bardzo, zapewne wzmacniacz/radio też by trzeba było wymienić. ale mozesz napisac jkie byly efeky wymiany moze ktos sie jeszcze nad tym zastanawia :lol:
-
Nowa jedynka
Nie wiem czemu to takie zaskakujące, jest dostępna aplikacja z instrukcja na urzadzenia mobilne, ale czy ktos to w ogole czyta? :roll: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bmwgroup.driversguide.row&hl=en https://apps.apple.com/pl/app/bmw-drivers-guide/id714042749?l=pl