Treść opublikowana przez pawelo9
-
Sprawdzenie przed końcem gwarancji w ASO
ale w nowym aucie do 2lat/30kkm nie ma co wymieniac... 😅 jak bardzo sie uprzesz to olej zmienisz lub filtry to przyjedziesz zaplacisz to zrobia na pewno 🙂 jak wyskoczy przeglad to skasujesz sobie kontrolke i tyle... nie ma sensu tam jechac... a jak chcesz przeglad przed koncem gwarancji to zglos sie do dowolnego dealera, ktorys na pewno ci to zrobi, tylko ze to strata czasu, ktos pisal tu na forum co mu zrobili.... umyli auto... za 700zl.... 🙂 nie jest to takie oczywiste, to kosztuje kupe kasy, lepiej podpytaj czy robia wpis do kluczyka. a pelna historia ksiazki serwisowej jest do wgladu w kazdej chwili w komupterze w aucie 🙂
-
Sprawdzenie przed końcem gwarancji w ASO
dokładnie tak, pewnie chodzi o to zeby nie znalezc nic na gwarancji, jezeli ktos jezdzi malo i nie zrobi 30kkm no to pierwsza wizyta w serwisie po gwarancji, kontrola pojazdu (po 60k chyba?) to zwykle ogledziny wizualne, rownie dobrze mozesz pojechac na "trzepaki" zeby zajrzeli pod maske i pod spod, reset oleju w aucie mozesz zrobic sobie sam, sa tutoriale na youtubie, tak samo robia to w ASO, jednakze wpis w kluczyk i na serwery bmw moga zrobic tylko serwisy z wykupiona "subskrypcja" u nich ktora moze sobie kupic kazdy, ale troche kosztuje 😉
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
zdaje sie ze 120i nie ma bagnetu.... 🙈 internet mowi ze wchodzi 5,3L, a co ci pokazal komputer, mierzyles? MAX czy nie? ja placilem za robocizne/wymiane z wpisem do ksiazki, nie w ASO - 160zl. +filtr oryginalny 80zl +olej 6l to trzeba liczyc 260, razem 500zl, no to normalna cena 👍 po to sa filtry zeby ten syf zbierac, zdaje sie ze w miskach tez montuja magnesy na takie rzeczy, te wymiany po 2tys km to juz lekka nadgorliwosc jak dla mnie
-
Dostęp do podglądu z kamery bez "R"
nacisnij guzik czujnikow parkowania, z lewej krawedzi ekranu rozwin ukryte menu i wlacz kamere 😉
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
w aso jak i kazdym innym serwisie pracujaca tacy sami ludzie, to nie sa jacys bogowie mechaniki samochodowej.... biora do roboty kogo popadnie... ASO sie rozni tylko tym ze maja instrukcje co robic krok po kroku... a mechanik z podworka musi dojsc do tego sam... ale chyba do wymiany oleju nie potrzeba instrukcji... 😛
-
Jak zamknąć bez alarmu
polecam apke z instrukcja
-
Akcesoria F40
pytalem w aso, w akcesoriach do „zwyklych” jedynek jest tylko grill z pionowymi zeberkami i on pasuje do tej aktynej kurtyny od chlodzenia, natomiast ten „plaster miodu” jest tylko do m135 w ktorej nie ma tej kurtyny i przez to oryginaly grill nie pasuje do „zwyklej” 1-ki. horizon kupowal zamiennik na allegro i mozliwe ze nic nie haczy, moze gosc na filmiku tez mial zamiennik ale chinczyk zle wymierzyl. papier scierny i jazda…. heh
-
Nowa jedynka
prawda zawsze lezy po srodku, ja swoja opinie podtrzymuje ale rowniez zgadzam sie, oczywiscie, to nie jest w porzadku ze strony producenta ze cos sie zmienia. ale zrozum ze oni nie produkuja calego auta od A do Z, tylko maja tysiace dostawcow, produkcja jednego auta jakbys policzyl od wyprodukowania jednej srubki do ostatniego plastiku trwa pewnie kilka miesiecy, myslisz ze to jest mozliwe zeby wszytsko zaplanowac? to sie grubo mylisz… niestety ktos na tym moze ucierpiec (jezeli mozna tak w ogole powiedziec) dlatego dostajesz mozliwosc rezygnacji bez ponoszenia kosztow - zle? ja uwazam ze ok ogolem rzecz biorac to wiele osob marzy zeby sobie kupic nowe auto chociazby fiata, a wy tutaj narzekacie na jakies bzdety, ze listweki ze swiatelkiem nie bedzie na tylnych drzwiach, gdzie nigdy nawet nie usiadziecie i gdyby nie forum to nie zwrocilibyscie uwagi i nie wiedizeli o tym, albo swiatla na tylnej klapie, ja nawet nie wiem jak moje auto wyglada z tylu bo nim sie jezdzi a nie patrzy na niego… jezeli to wasze najwieksze zmartwienia w zyciu to szczerze wam zazdroszzcze…
-
Średnie spalanie F40
przy spalaniu 4,8 ktore da rade zrobic jedynie na trasie w ciaglej jezdzie o polnocy jak pusta droga, ale szacun, trzeba byc wytrwalym 😛
-
Nowa jedynka
Cene podnosza - zle tna koszta zeby cena nie rosla lub rosla wolniej - tez zle taki narod, ciagle tylko narzekac, najlepiej jakby dawali za darmo i jeszcze doplacali... to by pewnie narzekali ze za malo...
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
mimo to masz zalany av-l 0-30, dobrze rozumiem? 🤔
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
ten olej AV-L mimo wszystko nie ma w specyfikacji normy LL-04 (pewnie trzeba za to zaplacic 😛 ale wg instrukcji 0W30 C3 jest OK dla silnika) filtr oleju rowniez bralem od dealera z allegro, w cenie 20zl roznicy od zamiennikow... nie ma co narzekac na fanaberie powietrza i kabinowy rowniez bralem zamienniki MANNA, powietrza polecam wymienic sobie samemu 150+ w kieszeni, a poziom trudnosci to przedszkole, filtr kabinowy juz gorsza sprawa bo trzeba sie nagminastykowac bo jest w niewdziecznym miejscu... 🥵
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
tutaj https://allegro.pl/oferta/nowy-11428593186-oe-bmw-filtr-oleju-12495645536 uzytkownik MCARSns
-
płyn chłodniczy
dolalem, weszlo niewiele bo 170ml, a caly uklad miesci okolo 7litrow, ciezko znalezc dokladne dane, zobaczymy czy cos ubedzie czy od nowosci moglo byc zalane za malo
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
na allegro masz oryginalny od chyba dealera krakowskiego za 80zl, na filtrze jest logo MANN. pomimo ze produkuje mann, a roznica w nazwie jest niezauwazalna, to niby oryginalne sa lepiej wykonane, nie wiem, nie probowalem :)
-
płyn chłodniczy
ot w niedzielne popoludnie ogladalem ten piekny potezny 3 garowy silnik i inne elementy pod maska i zauwazylem ze stan plynu chlodniczego znajduje sie ponizej minimum, komputer nie wskazywal zadnych komunikatow (w google widzialem ze takie istnieja ale nie bylo to akurat stricte w ferrari f40), temperatura plynu trzyma sie ladnie po srodku wskaznika, tak samo temperatura oleju. dzisiaj bede uzupelnial, zobaczymy po czasie co sie wydarzy ze stanem plynu. ktos sie moze chce podzielic czy sprawdzal albo bedzie sprawdzal rowniez u siebie? 🤗
-
Sprawdzenie przed końcem gwarancji w ASO
No jak to co? 3 roboczogodziny + mycie = 700zł czyli nic, ciekawe czy ktos tam w ogole zajrzal pod mache :D
-
Sprawdzenie przed końcem gwarancji w ASO
ze tak powiem - szalu nie ma, typowe naciaganie centrali :P
-
Sprawdzenie przed końcem gwarancji w ASO
pochwal sie co ci sie udalo wydebic jak juz bedziesz po, i jak ten przeglad wygladal ;)
-
Średnie spalanie F40
to co jest w koncu lepsze automat czy manual :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
Sprawdzenie przed końcem gwarancji w ASO
hamulce sie zuzywaja i tego nie wymienia, czynnik do klimy raczej bym przypisal w podobnej kategorii. a wiesz co sie na przyklad zawieralo w tej "polowie auta"?
-
118 vs 120
diesel dluzej sie grzeje to bez dwoch zdan ale 118i tez ma GPF, niestety ta, 118d ma podwojny wydech, fajny… :roll: rozporka niby jest, ale sam diesel jest ciezszy, a co dopiero z 4 garami, nie oszukujmy sie ze metalowa rurka przykrecona dwoma srubami miala byc cos diametralnie zmienic w plycie podlogowej z segmentu najnizszego :mrgreen: 4 gary to zas jest ogromna zaleta… :oops: ja cos kojarze ze bylo z 18k roznicy w cenie, wiec w tamtym okresie jak bylo atrakcyjne finansowanie, rabaty, nizsze ceny bazowe to nawet nie robilem wyceny w sumie, zwlaszcza ze tez nie eksploatuje auta jakos szczegolnie czesto, praca zdalna, wakacje samolotem, rodzina na miejscu, nie ma kiedy ani gdzie jezdzic :lol:
-
Średnie spalanie F40
aaaa juz rozumiem ale nie wpadlbym na to sam :P ale ja nie wiem czy pchniecie wajchy w lewo przypadkiem nie przelacza skrzyni i zarowno silnika na sport, tylko z drugiej strony wbija nam sie np. S3 ale po zmianie manualnej np. M4 skrzynia chyba wraca juz na stlae w ustawienia domyslne. tj comfort. to moze sprobuj sport individual, domyslnie startstop jest wylaczony, silnik w comfort lepiej bo bardzo czuly jest pedal gazu, sama skrzynie mozna ustawic na sport to wtedy tak przy normalnej jezdzie przy 2500 obrotow zbija biegi, no i kierownice mozna tez na sport wrzucic, chociaz roznica nie jest jakas znaczaca
-
Opony Brigdestone turanza 18/225/40 z *
Turanza 1? 5? 6? sa rozne modele, zakladamy ze nowsze lepsze :mrgreen: ja mam ziomwe BS i wszystko ok, ojciec ma BS lato i zima, rowniez wszystko ok chyba ze sponsoruje cie kormoran i ponownie chcesz nas do nich przekonac :norty:
-
Średnie spalanie F40
ja tylko zostawie taki cytat "bo nawet jak jest twoja racja to moja jest mojsza niz twojsza" :mrgreen: teraz jeszcze pozostalo sciagnac bielizne i porownac kto ma wiekszego bydlaka. :duh: