Treść opublikowana przez kris1973
-
E91 dziwne stuki - dwa warsztaty polegly
A łączniki stabilizatora sprawdzałeś, gumy na stabilizatorze ??? Łącznik jak ma nawet lekki luz to się strasznie tłucze na nierównościach.
-
[E90] Klimatyzacja nie chłodzi
Jak masz możliwość podpiecia kompa pod auto w Inpie powinno być "manualne" odpalenie kompresora. Jeżli ruszy tzn że masz mało czynnika i system nie pozwala uruchomić kompresora żeby się nie zatarł.
-
E91 dziwne stuki - dwa warsztaty polegly
Mieliśmy podobny przypadek w 1er znajomej. Okazało się że przy połowie lub mniej paliwa za stuki odpowiadało przelewające sie paliwo. Zbiornik jest plastikowy i dawał taki efekt. Nie mówię, że u Ciebie to akurat to ale zaobserwuj czy te stuki masz tez na pełnym zbiorniku.
-
[E87] 116i Pompa wspomagania kierownicy
Pompa czy przewody, które dochodzą/wychodzą ?? Może tylko uszczelniacz poleciał na przewodzie ?
-
bmw e90 opony + bład
Kolego kota chyba Cie troche poniosło z tym czujnikiem. Jak pada czujnik od ABS'u to nie działa ABS+DSC i wtedy zapalają się kontrolki od tych układów a nie od RDC. Faktem jest że RDC odczytuje z czujników ABS i tyle.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Popra tytuł bo oczy mi łzawią ( fausz na fałsz ). W BMW jeżeli złapie błąd zawsze trzeba kasować. Odłaczenie aku nic nie daje. Jak pendriva odłączysz od kompa to dane uciekają ??? Raczej nie.
-
Buczenie Auto Po Przekroczeniu 2000tys obr Ale Nie Zawsze
Na pracujacym silniku jak odkręcisz korek bedzie go wyrzucał bo nie masz na wałku rozrządu żadnej osłony. Ja mam u siebie N46B20 i tez tak mam. W e46 miałem M52B20 i tam na wałku była plastikowa osłona więc na odkręconym korku nie pluł olejem. Co do odmy to nie wiem czy powinieneś ją wymienić. U mnie tez jest mokro w okolicy korka ale to po wymianie oleju cymbały w serwisie leli z 4L bańki bez żadnego lejka i troche sie im wylało. Potem opierdzieliłem gościa to powycierał ale olej raczej ciężko usunąć i teraz jak się silnik rozgrzeje to wygląda jakby się pocił z pod korka oleju. Chyba zaczne sobie sam serwisować auto be ręce opadają...
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
A jakim cudem zainstalowałes na 7 bez trybu zgodności ?? Tryb zgodności masz już od professional, nie tylko w ultimate.
-
zaparowanie reflektora
Chyba jest przykręcony do błotnika ale musisz "rozbroić" nadkole.
-
Różnice w Navi buisnes a profesional w E91
Kolorowy wyświetlacz jest w każdej. W prof masz większy i 2 napędy, do 2007 mapa była topograficzna a nie tylko strzałki kierunkowe jak w buissnes
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Co nie działa pod 7 64 bit ?? Inpa ?? To ciekawe bo u mnie na ultimate 64 bit chodzi wszystko, Inpa, DIS v44 na VM i SSS v32 na VM. Przy instalacji Inpy wybierz tryb zgodności i to wszystko.
-
330i, szarpie kierownica
Skoro stałos ię po wymianie wachaczy to raczej tam szukaj przyczyny. Może są cos nie tak z nimi albo z tulejami. Luzy w kolumnie kierowniczej każdy średnio inteligentny mechanik potrafi stwierdzić nawet sam możesz to sprawdzić...
-
E92 słabnie wspomaganie na mrozie
Zmień specjalistów od "specjalnych" felg... Zimówki nowe mam ROF i chodzi ciężej niż na nowych "zwykłych" letnich oponach. Model bez elektrycznego wspomagania.
-
Blad w skrzyni X5 3.0d.
Jaki masz stan oleju ?? Wymieniany był kiedykolwiek ??
-
WIELKOPOLSKA Gniezno szukam kogoś do diagnozy
Nie zupełnie z okolicy, mam ok 100 km do gniezna. Mieszkam między Włocławkiem a Inowrocławiem. U mnie tylko weekend wchodzi w rachube bo tak pracuje i jestem po 17 w domu.
-
Interfejs diagnostyka e36 szczegóły
Jak sie nie łączy ja się łączy. Sam miałem od piwka fejs i łączył się ze starszymi autami, m.in. e36 czy e38 z początku produkcji. Do starych aut ADS i DIS.
-
WIELKOPOLSKA Gniezno szukam kogoś do diagnozy
Jak jedziesz do komisu to zapomnij że pozwolą podpiąć auto pod kompa. Same cwaniaki tam siedzą. A tak z ciekawości skąd będziesz jechał i jakie auto chcesz sprawdzić ??
-
biedne lampy ; )
Poszukaj na allegro zwykłych lamp po 2007 roku lub oznaczonych LCI, uwierz mi to nie jest trudne a Ty wyskakujesz żeby link podać ....
-
E90 320D problem z układem chłodzenia
Niezła teoria kolego insane ale nie do końca. Układ chłodzenia jest zamknięty dzięki m.in. uszczelce pod głowicą. Jak ona puszcza to masz olej w układzie chłodzenia lub płyn chłodzący w oleju.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Ja wywaliłem 16" ROF na rzecz zwykłych. Kupiłem nowe continentale i jestem mega zadowolony. Komfort super, auto nie skacze, nie wyją opony jest super cicho w aucie. Ja dużo jeżdze po raczej kipskich drogach i zakładanie ROF czy większych felg jak 16" mija się z celem w moim przypadku.
-
Problem ze światłami
Trzeba programowac auto, całe, po takich mykach. Tak to jest jak ludzie nie mający pojęcia o elektronice w BMW zabieraja się za przeróbki.
-
PDC, czujnik parkowania, parktronic - problemy/awarie
Jest podłaczony do włacznika tylnych świateł więc pewnie on padł.
-
przeglad-porada
Czemu dublujesz posty ????? [MOD EDIT] Zamykam!
-
przeglad-porada
Zalezy jaki olej lejesz Kolego. Ja jeżdze na edge 0w40, w e46 też jeździłem na takim, wymieniam co 20-22 tyś. km. Podobnie filtr powietrza i praktycznie zawsze sie dziwią dlaczego go wymieniam choć jest czysty. Hipo chyba przesadzasz z wymianą co 10 tysięcy ale Twoja kasa Twoja sprawa. BMW to nie 125p żeby tak często go wymieniać. U mnie w e90 po wymianie i skasowaniu inspekcji olejowej pokazuje do następnej wymiany 40 000 km ...
-
320i Sycząca gruszka przy dolocie i szarpanie sprzęgła
Ta "gruszka" steruje otwarciem kanałów w kolektorze. Nie powinna głośno syczeć. Może jest uszkodzona, rozszczelniona i dlatego wydaje takie dzwięki. Co do sprzęgła to nie jest to normalny objaw. Miałem e46 z takim silnikiem i chodziło normalnie, lekko i nigdy nie szarpało przy załączaniu czy rozłaczniu biegów. Ja jak sprzedawałem swoje e46 miało lekko ponad 100 tysięcy przebiegu nie wiem ile Ty masz. Może po prostu jest do wymiany albo sypie sie dwumas...