Treść opublikowana przez kris1973
-
e46 318i wyłaczenie czujnika tylnych świateł?
NCS'em wyciągasz ustawienia z LCM'a, zapisujesz do tekstówki, odszukaj interesującą cie sekcje i zmien z aktiv na nicht_aktiv zapisz plik i załaduj go spowrotem do auta i tyle. Nie pytaj jak nazywa sie ta opcja bo nie wiem tak z głowy :norty:
-
[E60] 530D - błędy
moduł sterowania świecami żarowymi, recylkulacja spalin, pewnie egr, "inteligentna" klema na aku, spalone świece żarowe na wymienionych cylindrach. To tak na szybko
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Kolego masz, jak wynika z komunikatu, problem z przepływomierzem.
-
blad z Inpy, Bmw E46
Gratuluje mechanika, jedna uwaga zmień go bo albo sie nie zna albo chce cie naciągnąć... Tak na przyszłość: po pierwsze uzupełnij profil a po drugie pisz jakie auto, oznaczenie silnika i rocznik.
-
Używane BMW od dilera
Drzwi też musi ASo otwierać bo sam nie dasz rady.. Kto Tobie takich bzdur naopowiadał ?? Wszystko możesz sam wymieniać, oprócz elektroniki no chyba że masz DIS, SSS i dużo wiedzy na ten temat. E90 to zwykły samochód jak każdy inny. W instrukcji obsługi masz oczywiście napisane, że ze wszystkim musisz jechać do ASO. Moja w niemczech nawet żarówki miała wymieniane w aso bmw co nie znaczy że sam biegam do aso z każdą pierdołą.
-
Problem z DTC W E91
Inpa nie słuzy do kodowania. DIS lub SSS
-
kontrolka blokady kierownicy
Silniczek może i jest wymienny, przecież nie jest spawany do kolumny, tylko że nie występuje jako osobny element więc go nie kupisz. Czyli zostaje wymiana na nową kolumnę. Odczytali błąd czy rozbebeszyli kolumnę i doszli że to silnik ??
-
[E60 523i] Central Electronic Failure - Rozwiązanie
Zapytaj z nowym softem jak jest bo w PL za wgranie softu do aut po gwarancji ASO nie bierze odpowiedzialności. Jak uwalą jakis sterownik przy programowaniu TY za to płacisz nie oni. Pamiętaj o tym. Nie wiem jak jest w UK, zapytaj !!!
-
Brake pad wear indicator
"Przetarł" się czujnik, dotyka do tarczy i masz klocki wraz z czujnikiem do wymiany. Komputer pokazuje orientacyjne wartość nie ufaj mu bezgranicznie.
-
Koło dwumasowe???Koszta?
Co za głupoty z tym stukaniem od oleju. Mechanicy jak nie maja pojęcia to wciskają takie kity że żal tego słuchać. Kolego jak wymieniłeś dwumas i kpl sprzęgło, tarcza, docisk, łożysko oporowe i nadal stuka przy gaszeniu sprawdź tłumik drgań na male korbowym, to duże koło pasowe po którym śmiga pasek wielorowkowy. W dieslach to częsta przypadłość. Koszt, zależnie od modelu, od 1500-2500 zł.
-
Problem z licznikiem ... nie działa
Najlepiej Inpą lub DIS'em. Możesz miernikiem.
-
[E60 523i] Central Electronic Failure - Rozwiązanie
Poszukaj na forum było o klemie od aku, tej w bagazniku. Jak była uwalona to robiła sie choinka na budzikach i szalały moduły. Zacznij od najprostszych rzeczy a nie zaraz wymieniaj całe moduły. Czasem wystarczy wykasować stare błedy choć w Twoim przypadku to raczej nie to.
-
zamiana radia CD na Mp3
A co to jest E50 ??
-
Problem z licznikiem ... nie działa
Sprawdź napięcie ładowania, może regulator poleciał.
-
[e60, e64] dwa problemy, komunikacja
Dis nie korzysta z tych samych plików co inpa bo nie może. Jak sobie to wyobrażasz, że przeciaga pliki z windy pod unixa ??? Z żadnym modułem w e60 sie nie łączy ??
-
[E87] Logo BMW w kluczyku - wymiana
Kolego mógłbyś podać nr części tego emblematu ??
-
330D zatarty silnik
Sam postawiłes diagnoze że to przez olej zatarłes silnik czy oddałeś auto do jakiejs firmy i oni stwierdzili to ?? Czy rzuciłeś na rybkę o tym castrolu ?? Jeżdże na edge 0w40 i jaokos nic się nie dzieje, w e46 tez na takim jeździłem, zrobiłem 50 tysiecy i nic się nie działo, nawet grama oleju nie brała, M52. W e90 mam N46 też nie robie dolewek między wymianami. Wymieniam co 22-25 tysięcy. Masz jakieś dowody na swoja teorię, pytam z ciekawości bo może zmienie olej np na Lotos quazar :norty: skoro subaru jeździ to beemka też da rade.
-
Swiatla dzienne z wersji po lifcie e90 e91
Ciekawe rzeczy piszesz kolego tylko dlaczego dało się założyć lapmy LCI do auta z 2006 roku skoro Twoim zdaniem są inne ?? Jak nie jesteś pewnien do końca to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Xenonów LCi nie załozysz do przedliftówki inny jest moduł świateł. Zwykłe lampy działają na zasadzie plug&play.
-
[e60] radio US->ECE co zrobic FSW_PSW
Z kluczykiem to chyba to FBD_AKTIV_KEYIN co do radia to nie wiem
-
E46 m43 dusi sie powietrzem
Wypadało by wyjąć to ustrojstwo i zobaczyć czy się otwiera ta klapka o ile się nie urwała. Jakie masz odczyty z przepływki ??
-
E46 m43 dusi sie powietrzem
Nie działa 1 link, wrzuć jeszcze raz
-
318Ci pompka sprzęgła
Pompa ABS jest integralna częścia układu hamulcowego ale nie słyszałem żeby odpowietrzać pompe ABS. Jak maiłem e46 320i R6 to przy wymianie płynu hamulcowego były odpowietrzane tylko hamulce i sprzęgło.
-
wskaźnik temp?
Dokładnie jest to w ukrytym menu, poz. chyba 7. Poszukaj było na forum
-
wskaźnik temp?
W nizszych modelach ?? A czemu w e60 też nie ma ?? To też niższy model ?? Chyba mocno naciągana ta Twoja teoria :norty: W benzynowych silnika w e90 nie było bagnetu do pomiaru oleju tylko w traktorach.
-
wskaźnik temp?
Dlaczego nie ma to pytanie do BMW AG a nie na forum. Powinna się zapalić odpowiednia "ikonka". Więcej info masz w instrukcji obsługi, pod koniec są wszyskie piktogramy z opisem.