Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. NCS'em wyciągasz ustawienia z LCM'a, zapisujesz do tekstówki, odszukaj interesującą cie sekcje i zmien z aktiv na nicht_aktiv zapisz plik i załaduj go spowrotem do auta i tyle. Nie pytaj jak nazywa sie ta opcja bo nie wiem tak z głowy :norty:
  2. moduł sterowania świecami żarowymi, recylkulacja spalin, pewnie egr, "inteligentna" klema na aku, spalone świece żarowe na wymienionych cylindrach. To tak na szybko
  3. Kolego masz, jak wynika z komunikatu, problem z przepływomierzem.
  4. Gratuluje mechanika, jedna uwaga zmień go bo albo sie nie zna albo chce cie naciągnąć... Tak na przyszłość: po pierwsze uzupełnij profil a po drugie pisz jakie auto, oznaczenie silnika i rocznik.
  5. Drzwi też musi ASo otwierać bo sam nie dasz rady.. Kto Tobie takich bzdur naopowiadał ?? Wszystko możesz sam wymieniać, oprócz elektroniki no chyba że masz DIS, SSS i dużo wiedzy na ten temat. E90 to zwykły samochód jak każdy inny. W instrukcji obsługi masz oczywiście napisane, że ze wszystkim musisz jechać do ASO. Moja w niemczech nawet żarówki miała wymieniane w aso bmw co nie znaczy że sam biegam do aso z każdą pierdołą.
  6. Inpa nie słuzy do kodowania. DIS lub SSS
  7. Silniczek może i jest wymienny, przecież nie jest spawany do kolumny, tylko że nie występuje jako osobny element więc go nie kupisz. Czyli zostaje wymiana na nową kolumnę. Odczytali błąd czy rozbebeszyli kolumnę i doszli że to silnik ??
  8. Zapytaj z nowym softem jak jest bo w PL za wgranie softu do aut po gwarancji ASO nie bierze odpowiedzialności. Jak uwalą jakis sterownik przy programowaniu TY za to płacisz nie oni. Pamiętaj o tym. Nie wiem jak jest w UK, zapytaj !!!
  9. kris1973 odpowiedział(a) na Meka temat w E60, E61
    "Przetarł" się czujnik, dotyka do tarczy i masz klocki wraz z czujnikiem do wymiany. Komputer pokazuje orientacyjne wartość nie ufaj mu bezgranicznie.
  10. kris1973 odpowiedział(a) na ralfi84 temat w E60, E61
    Co za głupoty z tym stukaniem od oleju. Mechanicy jak nie maja pojęcia to wciskają takie kity że żal tego słuchać. Kolego jak wymieniłeś dwumas i kpl sprzęgło, tarcza, docisk, łożysko oporowe i nadal stuka przy gaszeniu sprawdź tłumik drgań na male korbowym, to duże koło pasowe po którym śmiga pasek wielorowkowy. W dieslach to częsta przypadłość. Koszt, zależnie od modelu, od 1500-2500 zł.
  11. Najlepiej Inpą lub DIS'em. Możesz miernikiem.
  12. Poszukaj na forum było o klemie od aku, tej w bagazniku. Jak była uwalona to robiła sie choinka na budzikach i szalały moduły. Zacznij od najprostszych rzeczy a nie zaraz wymieniaj całe moduły. Czasem wystarczy wykasować stare błedy choć w Twoim przypadku to raczej nie to.
  13. kris1973 odpowiedział(a) na pazder temat w E60, E61
    A co to jest E50 ??
  14. Sprawdź napięcie ładowania, może regulator poleciał.
  15. Dis nie korzysta z tych samych plików co inpa bo nie może. Jak sobie to wyobrażasz, że przeciaga pliki z windy pod unixa ??? Z żadnym modułem w e60 sie nie łączy ??
  16. Kolego mógłbyś podać nr części tego emblematu ??
  17. kris1973 odpowiedział(a) na Marcin330D temat w E46
    Sam postawiłes diagnoze że to przez olej zatarłes silnik czy oddałeś auto do jakiejs firmy i oni stwierdzili to ?? Czy rzuciłeś na rybkę o tym castrolu ?? Jeżdże na edge 0w40 i jaokos nic się nie dzieje, w e46 tez na takim jeździłem, zrobiłem 50 tysiecy i nic się nie działo, nawet grama oleju nie brała, M52. W e90 mam N46 też nie robie dolewek między wymianami. Wymieniam co 22-25 tysięcy. Masz jakieś dowody na swoja teorię, pytam z ciekawości bo może zmienie olej np na Lotos quazar :norty: skoro subaru jeździ to beemka też da rade.
  18. Ciekawe rzeczy piszesz kolego tylko dlaczego dało się założyć lapmy LCI do auta z 2006 roku skoro Twoim zdaniem są inne ?? Jak nie jesteś pewnien do końca to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Xenonów LCi nie załozysz do przedliftówki inny jest moduł świateł. Zwykłe lampy działają na zasadzie plug&play.
  19. Z kluczykiem to chyba to FBD_AKTIV_KEYIN co do radia to nie wiem
  20. Wypadało by wyjąć to ustrojstwo i zobaczyć czy się otwiera ta klapka o ile się nie urwała. Jakie masz odczyty z przepływki ??
  21. Nie działa 1 link, wrzuć jeszcze raz
  22. kris1973 odpowiedział(a) na martin2305 temat w E46
    Pompa ABS jest integralna częścia układu hamulcowego ale nie słyszałem żeby odpowietrzać pompe ABS. Jak maiłem e46 320i R6 to przy wymianie płynu hamulcowego były odpowietrzane tylko hamulce i sprzęgło.
  23. kris1973 odpowiedział(a) na Peszko temat w E90, E91, E92, E93
    Dokładnie jest to w ukrytym menu, poz. chyba 7. Poszukaj było na forum
  24. kris1973 odpowiedział(a) na Peszko temat w E90, E91, E92, E93
    W nizszych modelach ?? A czemu w e60 też nie ma ?? To też niższy model ?? Chyba mocno naciągana ta Twoja teoria :norty: W benzynowych silnika w e90 nie było bagnetu do pomiaru oleju tylko w traktorach.
  25. kris1973 odpowiedział(a) na Peszko temat w E90, E91, E92, E93
    Dlaczego nie ma to pytanie do BMW AG a nie na forum. Powinna się zapalić odpowiednia "ikonka". Więcej info masz w instrukcji obsługi, pod koniec są wszyskie piktogramy z opisem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.