Skocz do zawartości

bmw e90 opony + bład


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam problemik,mianowicie ok tygodnia zmienilem kola z 17 z oponami run flat na 18 ze zwyklymi oponami i dzis po tyg kompuer pokazuje mi ze mam kapcia a z kolami wszystko jest wporzadku,sprawdzalem cisnienie w kolach jest ok,nie wiem co robic,probowalem resetowac ten komunikat i dalej jest tak samo.pomocy-moze ktos wie jak to calkowicie wylaczyc albo jak mam to usunac,dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

probowalem,kombinowalem takze z roznym cisnieniem,resetowalem i nic

Hm,a czy komunikat jest wyswietlony na czerwono?jesli tak to moze byc usterka czujnika-mój znajomy tak mial-padl mu wtedy czujnik od ABS-a to jest powiazane z kontrolą cisnienia powietrza-koszt sensora to bylo 300€ plus robocizna,ale moze u Ciebie skonczy sie tylko na strachu-mysle ze bez diagnozy kompem sie nie obejdzie :duh: ,ale tak to juz jest z tymi autkami :mad2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego kota chyba Cie troche poniosło z tym czujnikiem. Jak pada czujnik od ABS'u to nie działa ABS+DSC i wtedy zapalają się kontrolki od tych układów a nie od RDC. Faktem jest że RDC odczytuje z czujników ABS i tyle.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kota chyba Cie troche poniosło z tym czujnikiem. Jak pada czujnik od ABS'u to nie działa ABS+DSC i wtedy zapalają się kontrolki od tych układów a nie od RDC. Faktem jest że RDC odczytuje z czujników ABS i tyle.

Kolego wiem co pisze....Jadąc z moim kolegą najpierw zapaliła sie kontrolka na czerwono informujaca o tym że w aucie jest "pana", po sprawdzeniu cisnienia w kolach okazalo sie ze cisnienie jest ok!Pózniej kolega sam jadąc juz do serwisu zauwazyl ze zapalil sie tez ABS,a diagnoza kompem stwierdza,ze awarii ulegl sensor od ABS-u,stąd moje przypuszczenia.Pan w serwisie po ogledzinach wytlumaczyl ze RPA jest scisle powiazany z ABS i po wymianie owego sensora wszystko bylo juz OK!Na koniec dokladnie sie przyjrzalem rachunkowi i dotycztalem w necie ze owe sensory to słaby punkt w E 90 :mad2: Wiec panie kriss1973-jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystko wiedzial,a ja jedynie opisuje to co sie przydazylo mojemu koledze i oczywiscie nikomu tego nie zycze-a co faktycznie jest z autem Radka pewnie sie dowiemy niebawem.

pozdro

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,

 

Mam podobny cholerny problem, zmieniłem wczoraj opony z ROF na zwykłe, po przejechaniu kilometra zaświeciła mi się kontrolka o kapciu.

Ciśnienie w oponach OK

Nie pomaga żaden reset... non stop drażni mi oko ten czerwony kapeć z wykrzyknikiem, nie wiem co robić...??

Prócz tej jednej kontrolki nic innego mi się nie wyświetla.

Pomóżcie co robić..??

 

pozdrówka i dzięki za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Resetowanie polega głównie na swgo rodzaju kalibracji układu jezdnego. A zatem powinna sie odbyć na prostym i równym kawalku drogi (bez kolein). Kilka dni temu też miałem komunikat o awari opony (225/45/17 z ROF). Po sprawdzeniu ciśnienia okazało się ze były małe różnice, ale głównym problemem był upał i droga 7-mej kategorii (koleiny do 15 cm). Niestety konstruktorom sie nie śniło, że ich samochód będzie jeździł po takich drogach, a przy ostanich temperaturach to i opony ROF robią sie miękkie jak plastelina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do camel1010. Jeśli masz e 91 z i-drivem to mogę pomóc. Czujniki ciśnienia resetuje się NA POSTOJU Z URUCHOMIONYM SILNIKIEM a nie podczas jazdy. Tak więc ustaw właściwe ciśnienie w kołach, uruchom silnik. I DRIVE wciskasz i wchodzisz w ustawienia samochodu. Nie wiem jaki masz język w samochodzie pewnie będzie angielski lub niemiecki, w każdym razie w angielskim Vehicle/Tyres. Po wejściu w to wchodzisz w Flat Tyre Monitor potem na dole po lewej masz Confirm tyre presure, wchodzisz w to, potem jeszcze raz potwierdzasz Yes i chwilę czekasz. Ustawi się samo. Zobacz dokładnie na początku całego działu e90 jest zeskanowana przez Kolegę NURKA cała istrukcja po polsku ( bardzo przydatne- dzięki Nurkowi za to.) Strona 96-97 tej instrukcji wyjaśnia wszystko. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od powiedź na post "skóra 36"

 

Witaj, dzięki za dobre rady ale niestety nie mam i-drive i nie mogę nic zdziałać :(

W instrukcji widnieje tylko procedura dla aut wyposażonych w idrive, brak jakiegokolwiek słowa jak postępować bez tego bajeru :(

 

Qrde czy da się to jakoś załatwić czy serwis tylko pozostaje..??

 

Koledzy i koleżanki pomocy !! dodam że info ( kapeć z wykrzyknikiem ) na kompie pokładowym wyświetla się na czerwono

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętam, silniczek cyka autko stoi na równej kostce, robię reset i nic dalej świeci czerwony kapeć,

Zastanawiam się czy wulkanizator czegoś mi nie zwalił, koła zbijał kołkiem, może przycedził w jakiś kabel.

Sam nie wiem co się stało, chyba bez podpięcia do komputera się nie obejdzie :(

Jeżeli ktos ma jeszcze jakiś pomysł proszę o info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec oto moj "skan" :D z instrukcji. Odpalić auto, Przyciskiem w gore w dol znaleśc kontrolke z napisem INIT. Potwierdzic krotkim przyciskiem. Nastepnie ten przycisk przytrzymac 5 sek. i ruszyc. Resetuje sie samo w czasie jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec oto moj "skan" :D z instrukcji. Odpalić auto, Przyciskiem w gore w dol znaleśc kontrolke z napisem INIT. Potwierdzic krotkim przyciskiem. Nastepnie ten przycisk przytrzymac 5 sek. i ruszyc. Resetuje sie samo w czasie jazdy

 

ja zawsze resetowałem bez ruszania i zawsze było ok

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie proszę o pomoc bo nie mam przy sobie książki by sprawdzić co to za błąd a potrzebuje jechać dość daleko. Dodam że w BC jest możliwość wciśnięcia RESET pod ikonką. Czy to może mieć związek że wczoraj wieczorem podnosiłem jedną stronę samochodu i odkręcałem przednie i tylnie koło?

 

http://img687.imageshack.us/img687/3633/ikonkan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest to informacja o:

-spadku ciśnienia w oponach lub

- jeżeli zdejmuje się lub zmienia koła (lato/zima) czujnik się aktywuje i należy go zresetować po założeniu koła i opuszczeniu na podłoże. przejedź kawałek a potem zresetuj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi, strona 61. :search:

 

 

Wiem, ale napisałem że nie mam instrukcji przy sobie :mad2:

 

 

Jakbyś trochę poszukał to byś znalazł temat przyklejony ze skanem instrukcji, a w dodatku parę tematów niżej jest post napisany przeze mnie z linkami do instrukcji..

 

viewtopic.php?f=70&t=147444

 

 

:search: :mad2: :search: :mad2: :search: :mad2: :search: :mad2: :search: :mad2: :search: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest to informacja o:

-spadku ciśnienia w oponach lub

- jeżeli zdejmuje się lub zmienia koła (lato/zima) czujnik się aktywuje i należy go zresetować po założeniu koła i opuszczeniu na podłoże. przejedź kawałek a potem zresetuj.

Pozdrawiam.

 

Przyczną było mało powierza zauwazyłem dopiero jak teraz wracałem z pracy, akurat do koła które wczoraj ściągałem wbił się wkręt. Koło naprawione ale dalej nic, przekjechałem kilka kilometrów,zatrzymałem się wcisnąłem RESET, chwile nic sie nie dzieje a za chwile pokazuje sie ta sama ikonka. Co jeszcze moge zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.