Treść opublikowana przez kris1973
-
Zakup klocków - przód - dwa typy - problem
Weź ze stronki realoem ori nr klocków i kup w intercarsie. Podasz im ten nr i gość dobierze odpowiednik/zamiennik.
-
edytor bazy oracle
Potrzebny jest plik change.iso by xDrive. Sam go szukam ale jakoś bez skutku. Jak byś znalazł link to proszę wkleić.
-
ISTA/P version
W każdym nowszym BMW w ukrytym menu to sprawdzisz. Ja ostatnio u siebie się bawiłem w e90, w e46 tez pokazywał.
-
livedata - Wskazania Inpy
W co wierzyć jak zdjęcia nie otwiera. Wklej to jakoś normalnie.
-
BMW e91 blad modulu CAS niezsynchronizowane sterowniki??
A jakie masz VIN'y w poszczególnych modułach ?? Są zgodne ze sobą i oczywiście z tym na kielichu ?? jeżeli nie to ja bym zaczął od przerzucenia vinu z CAS'u, jeżeli jest on prawidłowy, do pozostałych modułów. A czym sprawdzali, że pokazuje różne przebiegi ?? Miałem ostatnio u siebie e60 w którym różnica między licznikiem a modułem świateł wynosiła 2000 km i nic się z autem nie działo więc to raczej nie to. Sprawdź/każ sprawdzić nr VIN w poszczególnych modułach !!! Najszybciej zrobisz to NCS'em.
-
lokalizacja czujnika walka rozrzadu
www.realoem.com wejdź na te stronkę i wszystko znajdziesz.
-
ujemna temperatura i dziwny dzwiek silnika
Jak to pompa to zacznij od sprawdzenia ilości oleju w układzie wspomagania. No chyba, że należysz do tych co to nic sobie nie potrafią sprawdzić w aucie to jedź z od razu do serwisu ...
-
blokada ukladu kierowniczego
Przebieg nie ma tu nic do rzeczy. Jest błąd w sofcie, poprawiony chyba w 2007, u mnie pomogło kasowanie błedu w CAS'ie. Od roku mam spokój. Ponoć pomaga wgranie nowego softu ale ASO nie bierze odpowiedzialności jeżeli uwali jakiś sterownik w aucie. Trzeba programować wszystkie moduły a nie tylko CAS.
-
[e46] Błędy inpa
Bład pogrzewacza-zwarcie do masy taki problem było to przetłumaczyć ?? Znajdź to ustrojstwo i zobacz czy ma sz wtyczke ok.
-
problem z DTC
DIS prawdę Ci powie. Kto wymienia jakiekolwiek czujniki na chybił trafił ?? Zastanówcie się zanim komuś dacie jakieś porady ... To że u Ciebie padł kiedyś jakiś czujnik to nie znaczy że u autora wątka jest to samo. Mógł paść jeden z kilkunastu czujników a może nawet cały agregat DTC ale to tylko diagnoza.
-
Mata Obciążeniowa Pasażera
13 lat temu nie było e46 produkowane ale to szczegół, to jest emulator maty pasażera czyli zamyka obwód powodując, że poduszka pasażera strzeli zawsze przy wypadku nawet jeżeli nie siedzi na miejscu pasażera. Nie wiem jak Ty ale jeżeli nie stać mnie na utrzymanie auta to je zmieniam na tańsze w utrzymaniu a cena 500 czy 600 zł za części i robocizne za elementy wpływające na bezpieczeństwo to raczej nie dużo. Pzdr
-
wyciek plynu z ukladu chlodzenia przy duzych predkosciach
Kolego w korku masz zaworek upustowy. Jeżeli ciśnienie w układzie chłodzenia wzrasta to przez ten zaworek wylatuje płyn oraz powietrze nie dopuszczając do rozwalenia zbiorniczka lub pęknięcia któregoś z węży. Nie wiem czy tak powinno być i czy jest to objaw walniętej uszczelki pod głowicą, nie jeżdze z prędkościami 200 km/h więc ciężko mi to sprawdzić organoleptycznie...
-
BMW E90 320D ROK 2011
Nie spodziewał bym sie znaczących obniżek cen, nie licząc tej związanej z utrata wartości spowodowanej rocznikiem auta. Wiadomo, że co roku auto jest starsze i cena spada. Popatrzecie na e60 jakos nie widać znaczącego spadku wartości choć F10 jest juz troche na rynku. Pewnie kupisz za 45 koła tylko pytanie w jakim stanie. Lepiej dołozyć pare tysięcy i kupić coś co kiedyś nie było zatopione albo przystankiem autobusowym.
-
Navi bussines
W nowych iDrive masz takie menu.
-
E91 330d Wymiana płynu chłodniczego.
Korki masz w chłodnicy po jednej i drugiej strony, u mnie zielone plastikowe skręty. Są pod spodem chłodnicy. Musisz zwalić całą płytę pod silnikiem, tę małą co jest przykręcona do zderzaka też. Nie próbuj odkręcić kluczem całych korków bo chłodnica do wymiany tylko wkrętakiem środek. Dobrze ją odpowietrzyj bo R6 ciężko się "odpychają". Ja mam N46B20 czyli 2.0i i są tam 2 odpowietrzniki. Musisz popatrzeć jak masz w klekocie pewnie podobnie.
-
Skrzynia biegów - manual
Wybierak pod maską ?? Widziałeś jak jest to rozwiązane ?? Sądzę, że nie. Kończy sie sprzęgło i jest taki efekt. Żadne smarowania, zmiany oleju nie pomogą, wydasz kase efektu zero. Ale możesz słuchać "pseudo" fachowców. Jaki masz przebieg ?
-
[E90] DIS Coding/Programming problem
Postaw sobie SSS a nie bawisz się starym disem
-
Live data 320d E90
Konkretnie jaki błąd/opis masz w module CAS. To on odpowiada za uruchomienie/odblokowanie auta a nie DDE.
-
praca silnika...
Auto masz od nowości, jaki masz silnik N43 ?? Nic nie piszesz o tym. Ja mam N46B20 przejechane ponad 170 tysięcy i nie mam żadnych problemów z tym silnikiem, nigdy nie miałem. Wymieniam tylko materiały eksploatacyjne.
-
[e90] skoki napiecia co moze je powodowac?
Stabilizator to masz w zawieszeniu jak już. Sprawdź regulator napiecia w alternatorze. Sprawdź Inpą jakie masz ładowanie, powinno być od 14,5-14,8 V. Jeżeli ładuje 15 lub więcej musisz wymienić bo rozwalisz sterowniki w aucie. Zdaża się często w e60 i e90.
-
Wymiana akumulatora
Przemawia czy nie adaptacje disem musisz zrobić inaczej przeładujesz nowy.
-
panowie poroszę o poradę!!!!!
Auto walone. Zobacz na odcień błotników inny niż drzwi no xenon bez spryskiwaczy. Teksty w stylu auto po lifcie tylko jakim.... jak lift był w 2007 a auto z 2005
-
skrzypiacy pedal sprzegla
Kolego m@rtin jak nie wiesz na jakiej zasadzie działa wysprzęglik hydrauliczny to nie wprowadzaj innych w błąd. Pojęcia nie masz jak wygląda na żywo sprzęgło w e90 a się mądrzyż że żal to czytać. Pokory troche... Lubie takich co to sie naczytają a potem kazdy ekspert w dziedzinie. Skrzypi ta sprężyna a nie wysprzęglik, czaisz tę subtelną różnicę ??? Chyba nie. Czytaj posty ze zrozumieniem. Jak byś zobaczył na realoem ten element który opisałem to byś wiedział.
-
roznica miedzy eletta attiva i futura
To włochów pytaj co to za wypasy ... :norty:
-
Wibracje, krztuszenie się, skoki wskazówki obrotomierza
Zmień ASo bo to Cie naciąga i ładuje, nie napisze w co. Skoro wywalił bład czujnika wału korbowego to należy go wymienić i będzie po kłopocie. Podjedź do kogoś kto ma INPĘ/DIS i problem zdiagnozuje. Coraz głupsi ludzie pracują w tych serwisach ....