Skocz do zawartości

szumrak

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szumrak

  1. Masz dobrze skonfigurowany winkfp? Znajdź filmik jak go przygotować.
  2. Ze schematu wynika że można tak zrobić. W jaki sposób przekodowałeś LCM? Zmieniałeś ZCS?
  3. Proponuję użyć winkfp do aktualizacji sterownika silnika, następnie synchro EWS
  4. Więc podłączyłeś do sterownika silnika ale na schemacie widać wyraźnie że jest mostek między pinem 16 wtyczki X2412 a pinem 19 wtyczki X2414 i stąd z kolei leci do licznika. Teraz w zależności jaki licznik posiadasz, jak małe OBC to wtyczka X11175 pin 4, jak duże OBC to wtyczka X10114 pin 25. Według mnie można śmiało pominąć sterownik silnika i pojechać prosto do licznika tak jak jest to zrobione dla DDE5 (drugie zdjęcie) (W zasadzie to może miałeś dobrze podpięte tylko brakowało połączenia między sterownikiem a licznikiem)
  5. Podłączyłeś do właściwej wtyczki? Czasem nie masz uszkodzonego włącznika na skrzyni? Nie pozostaje na stałe w pozycji zwartej? Sprawdzałeś go multimetrem?
  6. Czujnika prędkości? Obrotowej silnika czy pojazdu? Jak bez kolektora? A przepływomierz gdzie jest?
  7. szumrak odpowiedział(a) na nosal92 temat w X5 (E53)
    Zdjęcie modułu.
  8. Czyli na czym polegał błąd? Masz sterownik DDE4 z pięcioma wtyczkami?
  9. szumrak odpowiedział(a) na monter90 temat w E60, E61
    Może synchronizacja EWS się wysypała.
  10. No to działaj
  11. Jaki masz moduł AIRBAG założony MRSZ2, MRSZ3A czy MRSZ4? Jakiego koloru jest przewód na pinie nr 9 sterownika airbag? Na tej podstawie ustalimy czy komunikacja powinna być po linii ibus czy po Rx. LCM do przekodowania na high OBC, jak ZCS w EWS jest fabryczne to ncs łączysz się przez EWS, wchodzisz w LCM i kodujesz do serii pustym plikiem, komunikaty powinny zacząć działać, tak samo z licznikiem i powinieneś mieć wersję europejską
  12. Z jakiego roku jest kierownica? Na jakim sterowniku masz silnik?
  13. Auto było fabrycznie wyposażone w licznik z dużym wyświetlaczem? Przez które gniazdo w samochodzie łączysz się z poduszkami, OBD2 pod kierownicą czy 20pin pod maską? W jaki sposób sprawdzony sterownik airbag na stole, jak została nawiązana komunikacja, na linii Tx czy I-bus? W liczniku idzie wszystko zmienić w kilka minut, jak nie chce przyjąć kodowania to trzeba pasoftem edytować eprom. Poszukaj kogoś w okolicy z pasoftem i NCSem. Jeżeli chodzi o komunikaty to do przekodowania jest moduł LCM który pewnie też masz zmieniony. Podaj VIN auta.
  14. Odcięcia zapłonu na zimnym silniku w niższym zakresie nie ma. Po to są diody żeby nie wchodzić na ich zakres.
  15. Całość projektu to kilkadziesiąt godzin, poszukiwania sygnałów które fabrycznie w liczniku M5 sterują układem odpowiedzialnym za sterowanie diodami, budowa układu prototypowego 😉 moje tarcze wydrukowane na drukarce 3d, poniżej kilka fotek.
  16. Ponawiam pytanie, na plaku pali?
  17. Praca zbiorowa razem z kolegą Piotr520. To prawdopodobnie 2 takie liczniki na świecie 😉 Zmodyfikowany licznik na bazie zwykłego HIGH, diody rozgrzewające i sygnalizacja zmiany biegów, temperatura oleju zamiast ekonomizera, temperatura oleju na wyświetlaczu. Działa jak wersja M5. Modyfikacja kompatybilna z silnikami R6 benzyna na sterownikach MS42 i MS43 (M52TU i M54) Testy na stole: https://youtube.com/shorts/Gu8w9EPO6yY?si=N1DvwvMVH6wff-Ig
  18. Aku rozładowany, problem z immo lub kostka stacyjki.
  19. Może latarka wisi na mcpersonie 😉 zobacz pod auto, albo jedź na warsztat niech sprawdzą.
  20. Zobacz czy na plaku odpali, jak tak to problem z zasilaniem paliwa, tak jak Fuser pisał, masz wogóle pompę progową? Co do błędu EWS u mnie w benzynie jest zrobione EWS off i błąd też występuje jednak nie ma to żadnego wpływu na działanie silnika.
  21. Zmiana kodów raczej nie ma na to wpływu, może coś nie tak z ulfem lub tym zakupionym tunerem
  22. szumrak odpowiedział(a) na mariusz42 temat w E39
    Trzeba kupić interfejs ibus, podlączyć, zainstalować aplikację, opłacić licencję.
  23. szumrak odpowiedział(a) na mecik temat w E39
    Dokładnie, szukaj licznika bez plecaka, co do LCM to napewno było LCM III

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.