Treść opublikowana przez szumrak
-
Błąd 42 Sterownik DDE EEPROM i konfiguracja nie odpala
Masz dobrze skonfigurowany winkfp? Znajdź filmik jak go przygotować.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Ze schematu wynika że można tak zrobić. W jaki sposób przekodowałeś LCM? Zmieniałeś ZCS?
-
Błąd 42 Sterownik DDE EEPROM i konfiguracja nie odpala
Proponuję użyć winkfp do aktualizacji sterownika silnika, następnie synchro EWS
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Więc podłączyłeś do sterownika silnika ale na schemacie widać wyraźnie że jest mostek między pinem 16 wtyczki X2412 a pinem 19 wtyczki X2414 i stąd z kolei leci do licznika. Teraz w zależności jaki licznik posiadasz, jak małe OBC to wtyczka X11175 pin 4, jak duże OBC to wtyczka X10114 pin 25. Według mnie można śmiało pominąć sterownik silnika i pojechać prosto do licznika tak jak jest to zrobione dla DDE5 (drugie zdjęcie) (W zasadzie to może miałeś dobrze podpięte tylko brakowało połączenia między sterownikiem a licznikiem)
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Podłączyłeś do właściwej wtyczki? Czasem nie masz uszkodzonego włącznika na skrzyni? Nie pozostaje na stałe w pozycji zwartej? Sprawdzałeś go multimetrem?
-
E39 530D wymiana kompa ze skasowanym EWS
Czujnika prędkości? Obrotowej silnika czy pojazdu? Jak bez kolektora? A przepływomierz gdzie jest?
- moduł za schowkiem
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Czyli na czym polegał błąd? Masz sterownik DDE4 z pięcioma wtyczkami?
-
Kręci, ale nie odpala
Może synchronizacja EWS się wysypała.
-
Problem z komunikacją AIRBAG i zegarami
No to działaj
-
Problem z komunikacją AIRBAG i zegarami
Jaki masz moduł AIRBAG założony MRSZ2, MRSZ3A czy MRSZ4? Jakiego koloru jest przewód na pinie nr 9 sterownika airbag? Na tej podstawie ustalimy czy komunikacja powinna być po linii ibus czy po Rx. LCM do przekodowania na high OBC, jak ZCS w EWS jest fabryczne to ncs łączysz się przez EWS, wchodzisz w LCM i kodujesz do serii pustym plikiem, komunikaty powinny zacząć działać, tak samo z licznikiem i powinieneś mieć wersję europejską
-
E39 09.98- retrofit MFL czyli dokładamy multifunkcję
Z jakiego roku jest kierownica? Na jakim sterowniku masz silnik?
-
Problem z komunikacją AIRBAG i zegarami
Auto było fabrycznie wyposażone w licznik z dużym wyświetlaczem? Przez które gniazdo w samochodzie łączysz się z poduszkami, OBD2 pod kierownicą czy 20pin pod maską? W jaki sposób sprawdzony sterownik airbag na stole, jak została nawiązana komunikacja, na linii Tx czy I-bus? W liczniku idzie wszystko zmienić w kilka minut, jak nie chce przyjąć kodowania to trzeba pasoftem edytować eprom. Poszukaj kogoś w okolicy z pasoftem i NCSem. Jeżeli chodzi o komunikaty to do przekodowania jest moduł LCM który pewnie też masz zmieniony. Podaj VIN auta.
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Odcięcia zapłonu na zimnym silniku w niższym zakresie nie ma. Po to są diody żeby nie wchodzić na ich zakres.
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Całość projektu to kilkadziesiąt godzin, poszukiwania sygnałów które fabrycznie w liczniku M5 sterują układem odpowiedzialnym za sterowanie diodami, budowa układu prototypowego 😉 moje tarcze wydrukowane na drukarce 3d, poniżej kilka fotek.
-
E39 530D wymiana kompa ze skasowanym EWS
Ponawiam pytanie, na plaku pali?
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Praca zbiorowa razem z kolegą Piotr520. To prawdopodobnie 2 takie liczniki na świecie 😉 Zmodyfikowany licznik na bazie zwykłego HIGH, diody rozgrzewające i sygnalizacja zmiany biegów, temperatura oleju zamiast ekonomizera, temperatura oleju na wyświetlaczu. Działa jak wersja M5. Modyfikacja kompatybilna z silnikami R6 benzyna na sterownikach MS42 i MS43 (M52TU i M54) Testy na stole: https://youtube.com/shorts/Gu8w9EPO6yY?si=N1DvwvMVH6wff-Ig
-
BMW e39 Nie odpala po długim postoju
Aku rozładowany, problem z immo lub kostka stacyjki.
-
Metaliczne stuki podczas jazdy po dziurach
Może latarka wisi na mcpersonie 😉 zobacz pod auto, albo jedź na warsztat niech sprawdzą.
-
E39 530D wymiana kompa ze skasowanym EWS
Zobacz czy na plaku odpali, jak tak to problem z zasilaniem paliwa, tak jak Fuser pisał, masz wogóle pompę progową? Co do błędu EWS u mnie w benzynie jest zrobione EWS off i błąd też występuje jednak nie ma to żadnego wpływu na działanie silnika.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Ulf działa poprawnie z telefonem?
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Zmiana kodów raczej nie ma na to wpływu, może coś nie tak z ulfem lub tym zakupionym tunerem
-
E39 520 97r . android
Trzeba kupić interfejs ibus, podlączyć, zainstalować aplikację, opłacić licencję.
-
E39 , liczniki i LCM
Dokładnie, szukaj licznika bez plecaka, co do LCM to napewno było LCM III
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Udało się wszystko ogarnąć?