Treść opublikowana przez JacekLZ
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Maxox, daj spokój, sorry, że tak bezpośrednio, ale wymyślasz bajki i uważam, że powielanie ich na forum jest zwyczajnie szkodliwe. Na równi nawet z tym jakby wkręcać ludziom, że jak wezmą auto bez asystentów, to mogą je odblokować bimmercodem. Mam na myśli zwyczajną dezinformację, która kogoś może mocno zmylić i poważnie szkodzić.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
- G20 330i LCI - Odblokowanie systemów asystujących kierowcy Pro po zakupie
Wg mojej wiedzy nie da się tego zrobić, to są inne systemy, inny sprzęt je obsługuje, inne radary, inne urządzenia ogólnie.- Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
te rendery to jest inwencja twórcza o wartości nie większej niż gdyby każdy z nas teraz flamastrem namalował na kartce nowe 3. Szkoda strzępić ryja 🙂 ale mi się ten pierwszy na górze podoba, już go sam wrzucałem jako ciekawostka. Gdyby go lekko dopracować to dla mnie gicior.- Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
ja to szukam opcji wygodnej. Umawiam, przyjeżdżam, siadam na kawkę, wyjeżdżam na zmienionych kołach 😄 za to trzeba zapłacić prawie 7 stówek w Inchcape. Mam już dość wożenia tych kół, pakowanie, jeżdżenie, znowu pakowanie. Jeszcze jak się trafi niepogoda to te koła usyfione, mokre, opony z poprzyklejanym piachem.- Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Bardzo dobra cena! A dlaczego nie polecasz ASO? Inchcape Wrocław zaproponowało 680 brutto za zmianę + przechowanie do jesieni. Troszkę dużo 🙂- Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Chłopaki, ile Wasze lokalne ASO kasuje za zmianę kół + hotel? 🙂 Korzystacie z tej usługi?- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Żeby podsumować, bo widzę, że emocje okropnie narosły. - Nigdzie nie napisałem, że G20 jest złym samochodem. Halo, sam takim jeżdżę. - to, że jestem posiadaczem jakiegoś modelu nie oznacza, że trzeba zakłamywać rzeczywistość - są i będą samochody wyższych klas. Rozumiem, że też wybraliście taki samochód, ale to że ktoś wybrał inny, albo podoba mu się inny, nie jest atakiem w Waszą stronę. Niektórzy się chyba za mocno utożsamiają. - Napisałem, że G20 jest mniejsza i mniej komfortowa, gdybym miał dzieciaki wolałbym dla swoich celów większe auto. I to, że uważam, że G20 jest mniej komfortowa nie znaczy, że ten komfort nie jest wystarczający. Komfort to ogólnie jakaś skala. Dla mnie G20 jest bardzo dobra nawet na trasy powyżej tysiąca km, nie czułem się zmęczony - Uważam, że jakość wnętrza w serii 5 jest wyższa i ogólnie standard jest wyższy, na pewno podróżuje się wygodniej. Nie wierzyłem w to, ale po zapoznaniu zmieniłem zdanie. Nadal uważam, że wielu tutaj powtarza frazesy, nie mając żadnego kontaktu z G60. Zgadzam się, że pewnie brakuje w niej większego silnika benzynowego (ale nie o tym totalnie jest ten wątek) i zgadzam się, że opcje wykończenia wnętrza powinny być dostępne. Rozumiem, że niektóre elementy wnętrza G60 są krytykowane, ale w G20 też się takie znajdą i też bywają gorsze niż w F30. Przykład choćby pierwszy z brzegu, obicie drzwi, które w F30 było całe miękkie, schowek też był miękki, a w G20 twardy plastik, schowek twardy z jakby gumowaną strukturą. I żeby znowu nie urazić, spieszę z podkreśleniem, że są tęż elementy lepiej wykonane niż w F30! Całe mnóstwo i ogólnie G20 jest lepsza od F30, więc proszę nie obrażajcie się. - nie odnoszę się do wersji silnikowych. Nie twierdzę, że 340i jest gorsze od 520i, nie ma sensu o tym rozmawiać, bo każdy ma inne potrzeby i cele. Jedynie przypominam, że temat dotyczy porównania 330d do 540d. - Seria 5 mi się bardzo nie podobała, nadal nie uważam jej za najpiękniejszą (sylwetka G30 dla mnie jest ładniejsza), ale teraz, po czasie, w pakietach, uważam, że jest w porządku, zmieniam postrzeganie, choć nadal dzisiaj pewnie kupiłbym 3. - mam wrażenie, że wielu tutaj odebrało, że komplementowanie serii 5 jest równoznaczne z krytykowaniem serii 3 i poczuli się urażeni i podjęli obronę przed atakiem, którego nie ma. Dziwne to. - dla @kkx5 tak w wersji bez akustycznych szyb przy 140 jest już względnie głośno, mało komfortowo, jak na tej klasy i ceny samochód. Gdy jechałem taką testówką, to miałem wrażenie, że nie jest istotnie lepiej niż w mojej poprzedniej F30, a spodziewałem się jednak znaczącej poprawy (w F30 słabe wyciszenie był czymś, na co narzekałem, bo nie lubię rozmawiać podniesionym głosem przez telefon jadąc autostradą). I nawet na tym forum były dyskusje o wyciszeniu G20. Da się jednak rozmawiać, bez smsów, przyznaję, więc oddaję Ci punkt.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Ty jej nie widzisz. Nie zauważyłeś też hiperboli (z pisaniem smsa, powinno się rzucić w oczy), ale to nie mój problem, że dosłownie zrozumiałeś, że w samochodzie pasażerowie komunikują się smsami. Dobrze, że nie napisałem o komunikacji znakami dymnymi, bo byś bapisał, że jak to, przecież nie wolno ognia rozpalać w samochodzie, coś mogłoby się zająć- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Panowie, tylko jeden z Was zrozumiał tę celową ironię z hałasem, reszta wyjdźcie na chwilę na słonko 🙂 a ironia była odpowiedzią na to, że ktoś tam się dziwił, że w 5 nie ma opcji z wyborem akustycznych szyb i tylko jeden zrozumiał istotę moich wypowiedzi, że 5 to zwyczajnie samochód wyższej klasy. pozostali chyba mają okropny problem z tym faktem i widać że są naprawdę urażeni. jeszcze warto pamiętać, że jest też model 7 i to kolejna klasa wyżej, ale pewnie też ma gdzieś piano @GrzegorzKo tak, nadal wnętrze LCI podoba mi się bardziej. i nadal się cieszę, że to nie LCI2- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
G20 musi mieć tę opcję, bo bez podwójnych szyb przy 140 miałbyś taki huk, że musisz pisać smsy do pasażera siedzącego z tyłu, żeby się porozumieć. To jest opcja ratująca komfort. W G30 bez klejonej szyby jest ciszej niż w G20 z klejoną. Na tym polega między innymi różnica w segmentach i nie powinno to dziwić- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
To jest design a nie jakość - Tobie się piano nie podoba, a innemu się podoba. W F30 miałem piano i nie było porysowane, dobrze się trzymało, po prostu dbałem. Trochę jakbyś jako wadę samochodu podawał czarne wstawki na m-pekietowym zderzaku z tyłu G20, bo się to brudzi i kurzy. Bardziej widać brud niż na elementach karoserii. Widzę, że tu niektórzy się czują zaatakowani, bo napisałem, że piątka to klasa wyżej i zapewnia adekwatnie wyższy standard. Dajcie znaka na co zwrócić uwagę z tą tandetą jakościową w G60, naprawdę sprawdzę za 2 tygodnie. @Markokto mamy remis 1:1, po golu dla każdej z drużyn w kwestii drzwi 🙂- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Absolutnie rozumiem i akceptuję, że taki czy inny samochód może się podobać lub nie. Indywidualna preferencja. Odnosiłem się do komentarzy o jakości i nadal nie znalazłem informacji co jest takie jakościowo złe / gorsze w G60. Ja się zwyczajnie nie zgadzam z opiniami opartymi na narzekaniu na jakość w G60 i jestem przekonany, że znaczna większość nawet nie siedziała w tym aucie, nie mówiąc nawet o jeździe. A pytam o te słabe punkty, bo jadę niedługo na wymianę kół i korzystając z okazji wizyty w salonie zamierzam się przyjrzeć tej liście rzekomych niedociągnięć jakościowych i może się przekonam, bo czegoś nie dostrzegłem. Mam wrażenie, że utarło się narzekać na nowy model, nawet gdy polega to na powtarzaniu frazesów z internetu albo za youtubowymi recenzentami. Trochę jak recenzowanie restauracji na podstawie w opinii z googla. Nie byłem, nie próbowałem, ale mi nie smakuje.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
No cóż, niektórzy będą chyba musieli jeździć G20 przez 8, 10, czy 15 lat. Resztę i co zamożniejszych czas i tak zachęci do zmiany samochodu i nie mam absolutnie cienia wątpliwości, że wszyscy będą zachwyceni nowym modelem, zaraz z wypiekami na twarzy będą omawiane konfiguracje. Będzie jak zawsze, najpierw płacz, a potem zachwyty. Jak G20 zastępowała F30 to pewnie było podobnie. Jak ktoś pisze o zjeździe jakościowym G60 względem G30, to chyba naprawdę nie siedział w G60 i w sumie ten wątek i wypowiedzi jedynie utwierdzają mnie w tym, że na 20 komentujących 19 nawet nigdy nie złapało G60 za klamkę, ale każdy ma wyrobiony pogląd o jakości, walorach użytkowych i wszelkich innych aspektach :)))) I druga sprawa, którą podtrzymuję - jeżeli ktoś uważa, że jakość w G60 jest słaba, to ja nie wiem jak wytrzymujecie w G20, bo mój feeling jest taki, że chyba każdy element wykończenia G60 jest wyższej jakości niż w G20, a jeżeli są wspólne, to nigdy nie są gorsze niż w G20.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Panowie, ale nie jestem z policji internetowej, ale offtop się zaczyna:)- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
tu pełna zgoda 😉- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Dyskutujemy o porównaniu samochodów dwóch segmentów i dwóch generacji, wyższego i nowszego z niższym i starszym. No zgadzam się z tymi zaletami, ale to nie znaczy, że to samochody sportowe. w sensie przymiotnik jest nietrafiony. Jak wejdziesz do salonu BMW i powiesz, że szukasz samochodu sportowego, to sprzedawca nie zaprowadzi Cię przecież do cywilnej jedynki czy trójki.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
nikt tak nie twierdzi i nikt tak nie napisał. Ale usiłowanie wmawiania sobie, że jest lepiej wykonana i lepsza jakościowo od G60 jest bez sensu. to jest ten mechanizm - ja mam G20, więc G20 jest najlepsze. Takie bronienie swoich wyborów i zaginanie rzeczywistości. Po drugie nawet nikt się do osiągów nie odnosił, a jedynie do jakości. Zatem - musisz przeczytać chyba jeszcze raz, tylko z uwagą 🙂- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Ja się nie zgodzę z tym, że G20 to sportowy sedan. Dlaczego właściwie sportowy? Co w G20 jest bardziej sportowe niż w Skodzie Octavii czy w Audi a4? W mPakiecie ma stylistykę bardziej agresywną i aspiruje linią, okej, ale żeby czynił to G20 typowo sportowym sedanem od razu? Jak założę koszulkę Lewandowskiego to też nie staję się przecież piłkarzem 😅 Z drugiej strony totalnie nie widzę niczego sportowego w takiej 320 bez pakietu. Oba samochody mają pierwiastek sportu, żaden nie jest sportowy. 340 i/d uznałbym już za ćwierćsportowe samochody z racji mocnego silnika. Plus ja zjazdu jakościowego względem G30 nie widzę. Wręcz powiedziałbym, że jest progres jak między F30 a G20. Czy też uważacie, że G20 jest gorsza niż F30?- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
To ja chyba siedziałem już w tych poprawionych, bo tam naprawdę na siłę by się trzeba było do czegoś doczepiać. No generalnie wszystko było poziom wyżej niż w G20. Aż wstyd w ogóle porównywać G20 do G60. W G20 przecież wszystko co masz na drzwiach wygląda tanio, z twardymi plastikami, guziki od sterowania lusterkami czy szybami jak z jakiegoś mitsubushi, dosłownie moja mama ma w Vitarze praktycznie identyczne. Ale może tak jest, że coś co w G20 się totalnie toleruje, to w G60 razi. Chociaż mnie tam nie raziło totalnie nic. Nie zamierzam tutaj zaginać rzeczywistości, bo mam G20. Generalnie nie przykładam wielkiej emocji. Jeżdżę, płacę, puszczam dalej i biorę coś nowego. Wymyślanie, że ten tutaj jest najlepszym i nigdy nie będzie już lepszego jest śmieszne. O wyborze silnika się nie wypowiadam, bo znowu za szeroka dyskusja kto czego potrzebuje, jeden diesla, drugi benzynę, trzeci musi mieć 400 koni, a innemu wystarczy 220. trochę jak o kolorach i tapicerkach.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
z prowadzeniem to po prostu trochę inaczej się te samochody prowadzą. pewnie taka sama jest różnica między serią 1 i 3. mniejsze auto sprawia wrażenie jakbyś był bliżej asfaltu i jakby prowadzenie było bardziej bezpośrednie. Takie samo uczucie masz w Golfie vs Passat czy audi a3 vs a6. nie jest to nic nowego ani dziwnego.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Markok, ja swoją G20 lubię, ale to że mam takie auto nie oznacza, że muszę pisać bajki, że nie ma wad albo że jest najlepsza i lepiej wykonana od samochodu wyższego segmentu, co już brzmi jak oksymoron i zwyczajnie naiwnie, niepoważnie. Nie ma sensu tworzyć fikcji. Ale skoro tak piszesz to ewidentnie nie siedziałeś nawet w G60, co w zasadzie niweczy sens dyskusji. Małem okazję przejechać się G60 dwukrotnie i wspaniale jedzie ten samochod, a wnętrze jest bardzo przyjemne, robi bardzo duże wrażenie, a przeskok od razu zza kierownicy G60 do G20 od razu daje wyraźnie odczuć, że wracamy do niższej ligi. G20 ledwie zakrawa o jakis „luksus”. Jeżeli uważasz, że w G20 jakikolwiek element wnętrza jest lepiej wykonany czy „bardziej premium” to napisz, który, bo jestem zdumiony, musialem coś przeoczyć, ale może na siłę by człowiek coś znalazł, np. że główka jakiej śrubki pod fotelem jest widoczna, a w G20 może zasłonięta zaślepką 😄- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
haha, Ty chyba żartujesz z tym, że G20 ma cokolwiek wspólnego z premium 😂😂😂 wsiądź sobie w salonie do G60 to jak wrócisz do swojej G20 od razu poczujesz się jak w Skodzie Felicia. wystarczy że zamkniesz drzwi, które w G20 walą jak drzwi w toitoiu- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
to jest chyba klasyk z suvami, dlatego nie rozumiem idei tych samochodów, poza wysokim siedzeniem, fajna widoczność, i wygodnym wsiadaniem dla seniorów.- Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
... i dołożył kolejne 130k. To może od razu po x7 😉 a z innej beczki - x5 jest bardziej pojemna od 5 touring? Pytam, bo sam nie sprawdzałem. - G20 330i LCI - Odblokowanie systemów asystujących kierowcy Pro po zakupie
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.