Treść opublikowana przez JacekLZ
-
Brak Digital Key Plus w nowym aucie
No ja bym pewnie chętnie zostawił telefon czasami w kieszeni. A już totalnie irytuje to, gdy mam przed tacką swój porcelanowy kubek na kawkę i obok kubek termiczny na tę kawkę.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Promo Leasing też był u mnie dostępny, w zasadzie ten "promo" leasing to chyba wszystkim proponują, wówczas jednak mniejszy rabat na auto. U mnie kalkulacja była z wpłatą około 100k. Ogólnie wydaje mi się, że dzisiaj ten samochód byłby jeszcze o 20k droższy, albo inaczej przed momentem go skonfigurowałem 🙂
-
Brak Digital Key Plus w nowym aucie
Ludzie się mylą. Ludzie myślą, że jak otwierają samochód i odpalają auto telefonem to mają Digital Key Plus. I przyznaję, że konieczność kładzenia telefonu każdorazowo na podkładkę jest irytujące 🙂
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No nie, mam nieźle wyposażoną 330i i przymierzałem się do 340i, to w takim samym configu wychodziło mi jakieś 60k więcej. Z tym promo leasingiem też dementuję - warunki finansowe były niemal takie same na oba samochody. Do tego odliczasz mniejszą proporcję w kosztach, bo już wtedy grubo przekraczasz limit 150k w leasingu.
-
G20/G21: olej do 330i (B48)
Na mojej FV z maja jest napisane 0w30. Też 330i.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
nie było napisane, że to do miasta 🙂 więc wziąłbym benzynę, ale mam mnóstwo znajomych, którzy eksploatują diesla w mieście z zadowoleniem i pomyślnością. Myślenie dzisiaj o dieslu, że to auto tylko na trasy jest trochę jak myślenie, ża spodnie są tylko dla facetów.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja to mam w G20 i miałem to w F30. IMO to wynika ze sztywności zawieszenia. Tyle, że ja tego nie czuję jako bujnięcie tylko coś bardziej jak delikatne szarpnięcie. Pewnie minimalne, jakieś kilkumilimetrowe dociśnięcie przodu i jego wyskok oraz kompensacja z tyłu.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
ja bym wziął dizelka 320d
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
IMO to musiałeś mieć je z jakiejś wadliwej partii. Moje są wręcz antyśliskie. I to zarówno suche jak i mokre.
-
G50 SOP 11/26...
Z pewnością tak nie będzie. Nie widzę sposobu jakim BMW z klasy średniej wyższej mogłaby awansować do premium. Po drugie musiałoby się to wiązać z podwyżką cen i tym samym z jednoczesnym ograniczeniem wolumenu sprzedaży. Marka masowa dla klasy średniej, taka jak BMW czy VW, nie stanie się nagle marką premium i dla zamożnych i nie wejdzie w taki model. raczej zaadaptuje się do warunków, za co należałoby oddać im propsy, bo umiejętność adaptacji to podstawowy warunek utrzymania się przy życiu. Nie tylko w biznesie 🙂
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Też mam oryginały i są git. Właśnie się zorientowałem, że jeżdżę z nimi do dziś 🙂
-
G50 3 Series Sedan / G51 Touring Neue Klasse
na pewno, czas pokaże, czas pokaże. xd myślełm, że ostatnia 3 skończyła się już dawno, z wejściem pierwszych odkurzaczy z turbo, potem podwójnym turbo, dźwiękiem silnika z głośników i masą 1850.
-
Przełęcz Stelvio
pięknych miejsc jest tak dużo, że teudno wskazać jedno, serio, tu nie pomogę. Ja wybieram Livigno, jako fajne miejsce i dobry punkt wypadowy. Ja po stelvio jeździłem rowerem. W wakacje ruch jest często ogromny, a momentami potężny, nigdy mały, sznury samochodów się nie kończą. Ruch blokowany jest często przez niezliczone liczby kamperów, które niektóre z zakrętów muszą brać na pięć razy. winkle są ciasne, motocykli tysiące i zapie*dalają jak źli. poza tym smród palonych sprzęgieł i klocków hamulcowych 🙂 Ale przełęcz przepiękna!
-
Wyświetlacz centralny restartuje w czasie jazdy
ahh ktoś tam kiedyś pisał, się ze mną spierał, że te dzisiejsze elektroniki to już są tak doskonałe i przetestowane na evereście oraz dnie rowu mariańskiego, na biegunie i na równiku, w suszy i w powodzi, w pożarach i huraganach, że to nie ma prawa się zepsuć i będzie hulało wiecznie, hejże ho, hop sa sa! :)))))))) ciekawe ile wymiana tego sterownika kosztuje po wygaśnięciu PRI.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Mam tę dryzone i jest git! nie śmierdzi gumą, jest dobrze dopasowana i spełnia swoje zadanie w 100%.
-
Aktualizacja nawigacji BMW G20
RTTI zawsze będzie kiepskie, bo zbiera dane tylko z samochodów BMW z tego co wiem, więc każda ogólnodostępna apka do nawigacji, czy wo Waze czy mapy Apple bądź Google będzie w tym lepsza, bo analizę wykonuje na większych danych. Ale jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie tej informacji.
-
Kto chętny na spotkanie z demonstracją i pogadanką o modach w G8x?
Piękna jest, gratuluję 🙂
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W G20 lampki nie są w drzwiach, lecz w progach. Na marginesie robią strasznie aliexpressowy efekt, otwieranie wieczorem samochodu w publicznym miejscu powoduje na maksa krindżowy efekt. No nie da się poważnie traktować kogoś, kto idzie w kierunku samochodu z tymi świecącymi falami po bokach xD Szkoda, że nie zrobili po prostu zwykłego łagodnego podświetlenia.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To ja w kontekście turbo też zapytam - czy u Was też tak głośno słychać turbo? Np. jazda gdzieś przy murze czy nawet drzewach z otwartymi szybami, dociśnięcie gazu (nie do podłogi, po prostu przyspieszenie) - i bardzo słyszę szum / świst turbo. W sumie nawet gdy wyciszam audio, to bez otwierania szyb słyszę turbo. To jest OK? Nagram Wam to na filmie przy najbliższej okazji.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja jestem średnio zadowolony. wczoraj jechałem trasę w pełnej lampie i mam wrażenie, że zmiana ustawień pomiędzy 18 a 21 stopni totalnie niczego nie zmieniała w rzeczywistej temperaturze we wnętrzu. W dodatku czasami w aucie nagle robi się gorąco, potem zimno, znowu gorąco. Tak jakby nie trzymała ustawień i nie regulowała temperatury na bieżąco tylko np. gdy masz ustawione 19 stopni, to czeka aż auto się zagrzeje do 21 i wtedy gwałtownie chłodzi i tak w kółko.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
to raczej kwestia tego, że masz bardzo duży ciężar z przodu i bardzo lekki tył. Oponami praw fizyki nie odwrócisz.
-
"Klatkujący" wyświetlacz zegarów cyfrowych i powolne odświeżanie wskaźnika chwilowego spalania
No ja to czasami czekam 2 godziny i nic 😉 Ale przez to przekonałem się, że nawigacja BMW w sumie też fajnie działa i w zasadzie powiedziałbym, że lepiej. Fajniejsze są grafiki i wskazówki na wyświetlaczu przed kierowcą
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
mam pakiet comfort. Sorry, że tego nie doprecyzowałem.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
mam ten przycisk i często korzystam
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
myślę, że dlatego, że ludzie lubią się w pewnym sensie oszukiwać. Przecież z tego samego powodu nagle dołożyli literki M do cywilnych mocniejszych wersji silnikowych. Niewykluczone, że zrobią M320i czy M318i i powiedzą, że teraz tak oznaczają wersje w pakiecie M - szczerze uważam, że to byłby marketingowy hit. No a druga sprawa jest taka, że takie 340i jak startuje ze świateł to jednak po prostu nie brzmi w ogóle. słychać tylko zwykły warkot silnika. w B48 jest tak samo. Przechodzień stojący na chodniku nie słyszy żadnego sportu, ale kierowca z głośników już tak.