Treść opublikowana przez JacekLZ
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Krzyśku, zauważ tylko, że ja nigdzie nie napisałem, że jestem przekonany, że coś się zepsuje. A jedynie napisałem, że jestem przekonany, że istnieje ryzyko, że coś się zepsuje albo zużyje przedwcześnie i jest ono tym większe im starszy samochód i im większy jego przebieg i to ryzyko jest niewątpliwie liczone oraz szacowane przez producenta oraz odzwierciedlone w cenie gwarancji - dłuższa gwarancja = większe ryzyko = większy koszt. Mam tu podać definicję słownikową pojęcia "ryzyko", żeby w końcu wyprowadzić dyskusję na prostą? Tymczasem pojawiają się tutaj tacy, którzy zupełnie nie rozumieją tego co piszę, albo nie chcą zrozumieć i oczekują ode mnie, że skoro jestem taki cwaniak to mam napisać co się zepsuje i kiedy. I wmawiają mi, że ja uważam, że szrot i że się będzie sypać, podczas gdy ja piszę jedynie, że jest ryzyko, że coś się zepsuje. Nikt nie twierdzi, że po piątym roku odpadną Ci koła i samochód przestanie odpalać, a skrzynia biegów zablokuje Ci się na wstecznym, a jedynie, że jest ryzyko, że zepsuje się COŚ - cokolwiek, co może kosztować kilka tysięcy. Zapłacisz sobie i pojeździsz kolejne x lat. Chyba nie twierdzisz, że jeszcze żaden mechanik na świecie nie naprawiał trzy- czy czteroletniego G20? Albo, że nie ma usterki, która pojawia się statystycznie częściej niż inne? I że w ogóle nie ma statystyk awaryjności danego komponentu? Podałem tu przykład nawet z tego forum, gdzie ludzie opisywali swoje doświadczenia z jakimiś wadami czy usterkami, chociażby te metaliczne stuki przy cofaniu, ale widzę, że przyjmujemy, że tego nie ma, wypieramy to.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Twój sposób myślenia z ubezpieczeniem do telewizora dowodzi, że nie mam racji i teraz to zrozumiałem.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
bo ja myślę na chłopski rozum, a Ty podałeś taką celną analogię, że chyba zaorałeś.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
@robiw, ja zauważyłem, że piąty rok gwarancji kosztuje tyle ile cztery wcześniejsze i wyciągam z tego wniosek, że najpewniej to z uwagi na to, że BMW nie chce fundować napraw lub wymian elementów albo woli, żebyś nie kupił pakietu i zapłacił fakturę za serwis. Ty jak rozumiem czujesz się bardzo mocno dotknięty, samą hipotezą, że w BMW może coś się zepsuć. Jednocześnie oczekujesz, że ja Ci powiem co się zepsuje za 5 lat. Odesłałem Cię do największego forum, gdzie znajdziesz przykłady usterek, jeżeli Cię one interesują, bo mnie nie interesują. Ale jeżeli jesteś dociekliwy, to również na tym forum masz ludzi, którym coś strzela i chrupie w XD przy cofaniu na skręconych kołach. jeden użytkownik opisywał, że problem rozwiązywał na kilku wizytach w ASO. Komuś chyba zmieniali nawet całą kolumnę kierowniczą. Jak sądzisz, ile taka kolumna kosztuje? Ktoś inny miał problem z brakiem działania funkcji asystentów. Sprawdź ile kosztuje amortyzator adaptacyjny. Poczytaj sobie o typowych usterkach silników B48/B58, bo to też nie jest tak, że te silniki nie mają słabych elementów, choć ogólnie uważane są za bardzo solidne i nie kwestionuję, że takie są. Ale żebyś nie poczuł się urażony, odsyłam Cię do Bimmerpost, które da już troszeczkę szerszą perspektywę. Tylko jaki sens ma rozmowa o konkretnej usterce? Nie poznamy statystyki występowania. Nie mamy podstawowych danych, a Ty przecież rozmawiasz tylko o konkretach. Weź też pod uwagę, że po świecie jeżdżą setki tysięcy takich BMW G20 i to że Tobie się nic nie zepsuje i Twojemu koledze też nie, a nawet czterem kolejnym użytkownikom tego forum to nic nie znaczy - znaczy jedynie, że miałeś farta. To jest myślenie takie jakby wydawało Ci się, że świat kończy się tam gdzie sięga Twój wzrok.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
jest adekwatnie do klasy samochodu, więc średnio. akustyczne szyby warto wziąć, bo bez tego trochę słabo mieć szum w samochodzie za tyle kasy. z akustycznymi do 140 km/h można jeszcze względnie komfortowo rozmawiać przez telefon bez podnoszenia głosu.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
gdyby byli tacy genialni to propnowaliby gwarancję nawet na 10 lat i każdy kolejny rok takie 100%-towe przebitki. druga sprawa, że wydaje się, że ten wysoki koszt ma raczej efekt odstraszający. i żeby zaraz znowu ktoś się nie nakręcił napiszę od razu, że nie twierdzę, że BMW jest bardziej awaryjne niż inne marki. jak będzie to przyszłość pokaże.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Przecież ja nie napisałem, że coś się konkretnie i zawsze sypie. Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że skoro piąty rok PRI kosztuje tyle co cztery wcześniejsze lata, to z czegoś to wynika i jestem przekonany, że właśnie z ryzyka wystąpienia kosztownej usterki. Wyceny takich usług są zawsze czymś uzasadnione. A czy i co się będzie czesto psuło, to się dowiesz w przyszłości. Pogadajmy za 5 lat. ale wejdź sobie na forum bimmerpost i poszukaj o usterkach, dlaczego mam Cię wyręczać?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja nie twierdzę, że nie mamy wpływu, tyle że samochód to troszkę więcej niż silnik i skrzynia. Jest jeszcze masa komponentów, szczególnie elektronicznych, na działanie których nie mamy wielkiego wpływu. Poza tym napisałeś, że "o ile usterka nie jest związana z problemami jakościowymi" - tymczasem właśnie przede wszystkim o takie usterki chodzi - z myślą o takich usterkach kupuje się PRI. Do tego czasami słaba jakość nie jest wadą, lecz po prostu cechą.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Kasyno zawsze wygrywa, a działy finansowe korporacji nie bawią się we wróżby. W piątym roku i po przekroczeniu tych 150k mają doskonale wyliczone co i z jakim prawdopodobieństwem klęknie, w jakiej szacunkowo liczbie samochodów oraz jakie mogą pojawić się koszty. Oni to produkują i oni Ci to sprzedają oraz opowiadają przed swoimi przełożonymi za to, żeby to było policzone z możliwie najwyższą dokładnością. No ale, może i w niektórych światach jasne dane cenowe przegrywają w starciu z anegdotą, że ktoś tam z sąsiedniej wsi miał auto i nic mu nie siadło przez 9 lat. Robiąc przelew u dealera za samochód to zdroworozsądkowo i patrząc na swój przykład masz taką szansę na uniknięcie usterki, jak na wycelowanie jaka będzie pogoda w Twoje urodziny za 5 lat.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Zauważ, że jeden rok tego spokoju kosztuje tyle, co cztery wcześniejsze lata. Zastanów się dlaczego tak jest 😉
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
@azazan współczuję tego uszkodzenia. @Radyshaw zapytaj w ASO. Jak dla mnie padnięty akumulator po zaledwie 3,5 roku to objaw jakiegoś problemu.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
a ja uważam, że 21,5% (kolega @intoxication się chyba pomilił pisząc 23,5%, bo w mailu było 21,5%), to jest dzisiaj niezły rabat.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
przepraszam, prostuję - 60 a nie 70k. Pomiędzy samochodami, które ja rozważałem, czyli oczywiście 330i rwd vs 340i, które owszem domyślnie jest drożej wyposażone. Pomiędzy zrabatowanymi cenami. oczywiście, gdybym doposażył 330i w kilka zbędnych elementów, żeby uczciwie zbliżyć konfiguracje, to różnica byłaby mniejsza, pewnie około 40k. ogólnie zgadzam się, że pewnie warto dołożyć. ja w tym momencie akutat nie chciałem, bo mi na horyzoncie wisiały kosztowne tematy, a też nie chciałem ruszać poduszki finansowej, bo bym po nocach nie spał. W innym wypadku bym oczywiście dołożył. chodziła po głowie jeszcze słabo wyposażona 340 vs dobrze wyposażona 330 no i wybrałem 330.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
w moim przypadku to było jakieś 70 tysięcy - to nie jest niewielka różnica 🤭 a skąd Ty to wiesz, że to ostatni silnik? Bo chyba według obecnych informacji - silnik ma zostać. No i gdzie w ogóle to M5. u mnie takiego problemu nie ma. ale przyznaję, że jeździłem 340i i 340d i 340d wydaje się autem odczuwalnie mocniejszym. nie chcę mącić, bo zaraz się zrobi znowu awantura. Po prostu to auto w takich użytkowych przedziałach robi wrażenie potwora, 340i wydaje się łagodniejsze właśnie jakby był ten lekki lag, ale wynika to oczywiście z tego, że benzyna musi się wkręcić. nie ma takiego wbicia w fotel jak w dieslu. choć 40i pewnie będzie szybsze po przekroczeniu 170 km/h czyli w praktyce nigdy. ja nawet myślałem, że kumpel ma tam jakiegoś boxa w tym dieslu. po tych próbach uznałem, że chyba wybrałbym diesla. w obu samochodach naprawdę czuć, że są ciężkie przy wchodzeniach w łuki. pewnie trzeba przywyknąć, ale ta bezwładność jest odczuwalna. takie 340d to jak 320i/330i załadowana kierowcą i czterema pasażerami. tak BTW to ja nie uważam, że diesel ma sens dopiero gdy ktoś robi więcej niż 15k rocznie. Mam wielu znajomych, którzy jeżdżą 90% po mieście dieslami, ja sam miałem kiedyś diesla i generalnie zero problemów. Ale znów nie chcę wywoływać awantury.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
ja wybrałem 330i w zasadzie ze względów finansowych - miałem inne cele inwestycyjne. Ale to jest pytanie jak gdybyś pytał dlaczego ktoś wybrał 340i, a nie M3 🙂 Plus ja się złapałem na chyba ostatnią dostarczoną na polskę 330i RWD, a bardzo nie chciałem napędu na 4 koła. Świetnie jeździ ten samochód, jest sporo lżejsza od 340i, więc mimo iż ponad 100 koni mniej, to jednak też fajnie się odpycha, pali mało, no i silnik B48 bardzo dobra jednostka, pod względem niezawodności równa B58. Jest naprawdę bardzo fajna, dynamiczna, choć wiadomo, że to jednak tylko trójka, przedsionek klasy premium. z perspektywy czasu nadal wybrałbym 330i, dla mnie to auto jest optymalne, spełnia wszystkie moje potrzeby. Gdybym z kolei uznał, że nie chcę inwestować pieniędzy to poszedłbym już w M3.
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
w praktyce nie wiesz jak by było gdybyś jechał na oponie całorocznej albo innym samochodem, na przykład lżejszym i zwrotnym albo cięższym i mało zwrotnym. To, że uratowały Cię opony i hamulce to oczywiste, zadziałały jak powinny działać pewnie w praktyce to uratował Cię przede wszystkim refleks, no i szczęście
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Maxox, Ty chyba zapomniałeś, że Jeremy Clarkson robi content przede wszystkim satyryczny. Jeździ po rowerzystach i elektrykach, a sam jeździ po pierwsze na rowerze i samochodem elektrykiem 😉 Dlatego właśnie, że robi program satyryczno-motoryzacyjny i pewnie ma bekę z tych, co biorą dosłownie to co on mówi.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
Ja mieszkam we Wrocławiu 😉 Dla mnie po prostu mpakietowe jest idealnie zestrojone. Ale wydaje mi się, że to jest indywidualna preferencja. Nigdy nie miałem wrażenia, że brakuje mi komfortu, nie odczuwam żadnego telepania. Wydaje mi się też, że to zależy od gabarytów kierowcy i wieku.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem o adaptacyjnym zawieszeniu - dla mnie na przykład totalnie zbędny gadżet, potrzebny "jak dziura w moście". Szyby klejone tak, bo trójka jest średnio wyciszona, adekwatnie do klasy samochodu no i głupio byłoby przy 140 km/h się drzeć podczas rozmowy telefonicznej.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
Grzegorz, naprawdę nie uważam, aby podłączenie wideorejestratora miało skutkować z automatu i w każdym przypadku utratą roszczeń gwarancyjnych czy z rękojmi, jeżeli to podłączenie rejestratora nie jest choćby pośrednią przyczyna usterki. musi zaistnieć związek przyczynowy no i trzeba to też oceniać racjonalnie. to nie jest tak, że jak włożysz nieoryginalne wycieraczki, a padnie Ci lampa, to BMW będzie miało podstawy by odmówić realizacji roszczeń z rękojmi czy gwarancji.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
tak. ten z 6 cyl może jest głośniejszy - co też trudno organoleptycznie oceniać, bo trzeba by było słuchać w tych samych warunkach i pomieszczeniach. brzmią zwyczajnie miernie, w istocie niewiele lepiej niż w jakimś oplu astrze, tylko może głośniej. piszę generalnie o benzynach BMW, dotyczy B58 i 48 chociaż B48 nie pracuje jak diesel, troszkę łagodniej brzmi od B58 pełna zgoda. Dopiero rurki robią dźwięk. sam silnik brzmi nijak pod maską. no ale tak się go nie słucha 🙂
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
Czarny jest piękny, gdy jest czysty - wówczas chyba najładniejszy kolor. Jeżeli zrobisz jakąś ceramikę i będziesz dbał, to będzie wyglądała pięknie. Ale to wymaga wysiłku. Brudna czarna wygląda paskudnie. Ja mam zawias M bez adaptacji i dla mnie ten zawias jest wprost perfekcyjny, nie zmieniłbym niczego. DLatego nie płaciłem za adaptację, bo dla mnie to opcja bez praktycznego zastosowania.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
340D brzmi jak duży silnik. Benzyna B58 brzmi w zasadzie niemal tak samo jak B48, zwykła średniowymiarowa benzynka, trajkocze, lekko dzwoni, gdyby nie podkręceniem wydechem, to by chyba brzmiała nijak. No ale w sporcie z otwartymi klapami to nawet wydech z mojej 330i brzmi agresywnie, nawet popcorny strzelają xD
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
ale że daje większe wyniki to wiadomo. wiele innych silników też da, prawdopodobnie 3-cylindrowe 118i też. jeden leje 98 do baku, a inny wlewa płyn do spryskiwaczy o zapachu jabłka do zbiorniczka. niczego to nie wnosi.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
? a po co i dlaczego 98? przecież to nie jest żaden sportowy silnik, zwykła cywilna jednostka