Treść opublikowana przez JacekLZ
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Leasing jest dla ludzi, którzy chcą mieć auto, ale nie chcą angażować dużych środków albo nie mogą ich zaangażować. Jeździsz autem o jakiejś wartości nie finansując tej wartości. Kapitał pracuje, zachowujesz cash flow, możesz wolne środki inwestować w cokolwiek. To w takim modelowym ujęciu. W innym ujęciu jest masa - odważnie stwierdzam, że większość - ludzi, dla których leasing jest de facto zakupem na raty, bo nie mieliby na zakup samochodu za gotówkę albo wiązałoby się to z wyczyszczeniem konta. A za taki luksus że jeździsz czymś, co nie Twoje i na co Cię nie stać albo czego nie chcesz kupić, trzeba zapłacić komuś kto Ci to kupi i da, żebyś się mógł cieszyć 🙂
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
te trwające na dzień 1 stycznia 2026 roku. Kwintesencja stanowiska MF tu: W skrócie: od czterech lat było wiadomo, że będą nowe limity, więc się podatniku nie kompromituj. Brałeś = wiedziałeś = chciałeś. A jak nie wiedziałeś to pretensje tylko do siebie.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Tak, już było o tym pisane, było narzekane. Jestem prawnikiem i jedyne co mogę powiedzieć, to jest typowo płaszczowa sytuacja, a mnie to już nawet dawno przestało zaskakiwać. "za Twoje leasingi i koszty ustawodawca nie odpowiada" :))
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja nadal nie rozumiem dlaczego z ładnego wnętrza LCI zrobili kokpit tak czarny, smutny, nudny, pozbawiony dekorów, do tego jeszcze pozabierali oświetlenie ambientowe. Ogólnie jak się wsiada do LCI2, to trudno nie mieć wrażenia jakby była to jakaś niższa wersja wyposażeniowa. Podstawowe fotele są równie wygodne, ale wizualnie też wyglądają po prostu taniej, taki dresowy materiał. Mam wrażenie, że to są te same fotele, które były w F30.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
U mnie brak trzeszczenia, ale wydaje mi się, że te elementy wnętrza w LCI2 są bardziej liche. Mniej estetycznie, taniej (same czarne plastiki) i do tego chyba gorzej spasowane elementy.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Ja tu się zgadzam, że co do ubezpieczeń to również ze względów zawodowych mam jak najgorsze zdanie i doświadczenie. Ubezpieczyciel zawsze będzie miał w interesie to, żeby odmówić wypłaty, odmówić pokrycia kosztów, obniżyć wypłacaną kwotę. W Polsce też są te ubezpieczenia - jeżeli bierzecie używane BMW w programie Premium Selection - używane z gwarancją, to tą gwarancją jest w istocie ubezpieczenie zapewniane przez firmę Wagas. I tak, w warunkach znajduje się wiele wyłączeń. Ogólnie nie lubię dyskutować o tym co gdzie jakie jest, bo tak naprawdę wszyscy tu gdybamy, a o faktach musiałby opowiedzieć ktoś, kto finansował auto zamawiane w PL i w DE, realizował jakieś naprawy gwarancyjne i mógłby zdać z tego relację.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Nie spodziewałbym się rabatów. Uważam, że będą mieli tyle zamówień, że pewnie zakorkują linię produkcyjną do ostatniego dnia i nie zdziwiłbym się jeszcze wręcz podwyżek 😉
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Dzięki za wyjaśnienie. Teraz proponują nawet 20-21%. A z najmem Masterlease nawet 25%. Ale o żadnym boosterze nie słyszałem w PL. Niemniej, 1k eur fajna sprawa 🙂
-
Rabaty na nową serię 3 g20
A co to jest booster? ;> to ten 1000 eur?
-
G50 SOP 11/26...
Ten samochód ma mieć takie klamki, bo jest samochodem budżetowym, więc stawianie jakichkolwiek oczekiwań jest niezrozumieniem założeń jakie stały za tym projektem. Co do designu nowych wnętrz to mnie ani ten ekran pod szybą ani tablet po środku nie bolą, jestem przekonany, że ktoś to tak zaprojektował, że jest to wygodne i ergonomiczne i niewątpliwie większość kierowców przyzwyczai się i polubi po kilku chwilach. Jeżeli miałbym się przyczepić, to mnie bardziej po oczach bije brak czegokolwiek we wnętrzach. Żadnych guzików, nawet wloty powietrza tak ukryte jakby ich nie było. Jest tak po prostu pusto, tylko dwa ekrany i kierownica. Jeszcze jak wrzucą przełącznik do skrzyni na manetkę jak w mercedesach, to w ogóle już niczego we wnętrzu nie będzie. Jedni lubią minimalizm, inni wolą urozmaicenia.
-
G50 SOP 11/26...
Ale Wy serio rozmawiacie o czyimś wyobrażeniu tak jakby ta trójka naprawdę miała tak wyglądać. To jest render, coś wymyślonego. Ktoś się pobawił programem graficznym i tak sobie to wymyślił. Ja się zgadzam z kolegą @Ponta, że 7 wygląda spoko. Mi się podoba i decydowanie zjada konkurentów. Narzekanie jest po prostu zawsze. Na duży ekran w G20 też ludzie narzekają. A gdyby go nie wsadzili, to ten samochód wyglądałby jakby miał 12 lat.
-
G50 SOP 11/26...
Tych renderów to już lata po necie x-dziesiąt
-
G50 SOP 11/26...
ja czuję, że to będzie ładny samochód. 3) jestem optymistycznie nastawiony. Ciekawe czy tu w kamuflażu mamy wersję z pakietem czy bez.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Czekaj na początek października 🙂 Sam jestem ciekawy czy się sprawdzi, ale baza ma podrożeć. Może jednak zrobią to tak, że baza zdrożeje, ale pakiety potanieją i finalnie cena zostanie niezmieniona albo jedynie kosmetycznie skorygowana. Czekamy, zobaczymy 🙂 Podobno już za chwilkę.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
teraz w PL są podobne rabaty, a w finansowaniu Masterlease nawet 25%. A zaraz spodziewana jest podwyżka cen 😉
-
Funkcja FLA (asystent świateł)
Jesteś pewny, że tam są jakieś światła skrętne (w sensie ruchomych elementów)? Bo mi się nie wydaje, ale jeżeli jestem w błędzie to się chętnie dowiem. Jest dodatkowe doświetlanie zakrętów / pobocza za pomocą dodatkowych ledów, jeżeli to miałeś na myśli.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Dokładnie, poszukali gdzie można sprytnie podnieść cenę. Wiadomo, że każdemu zależy na takim pakiecie przy samochodzie za ponad 300k. U jednych dostajesz gwarancję na 7 lat, u innych kopa w pupę.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ta, każdy, który ma wystarczająco dużo siana, żeby wynająć albo postawić sobie zakład, wyposażyć go w podnośnik oraz masę, masę narzędzi i sprzętu. Na start kilkaset tysięcy. A jak mieszkasz w dużym mieście, to takich nieruchomości, w których mógłbyś zorganizować sobie warsztat jest jak kot napłakał. Jedyna szansa to szukanie po jakimś starym mechaniku, co już się napracował i miałby ochotę oddać swój zakład w dzierżawę. A tym co nie mieli szczęścia mieć tej grubej kasy zostaje robienie u kogoś, np. w ASO.
-
Funkcja FLA (asystent świateł)
ale T4 wyśmienite 🙂 propsuję! lubię to auto.
-
G50 SOP 11/26...
no jasne, ale te przykłady małych wysilonych silników jak B48, B58 czy te podane przez Ciebie z innych marek jak Mercedes tylko pokazują, że producenci starają się wyciskać z tych słupków bardzo dużo dużo. W dodatku one zaczynają targać strasznie ciężkie pojazdy. Oczywiście technologia też idzie do przodu, więc może większa precyzja wykonania zapewni długie działanie, nie wiem. Może i oby!
-
Funkcja FLA (asystent świateł)
Ja miałem przygodę nocą z sarną, co prawda nie na autostradzie, ale na ósemce pod Polanicą-Zdrój. Do dzisiaj trauma jest. I zobaczyłem tę sarnę chyba nawet później niż usłyszałem huk. Przez pierwsze 3 sekundy nie miałem pojęcia czy strzeliłem sarnę, człowieka czy drzewo. Auto dosłownie ROZ PIER DO .... wiecie co. Od wielu lat nocą jeżdżę wolniej niż za dnia, mimo, że z reguły jest więcej przestrzeni i można sobie pozwolić na więcej.
-
G50 SOP 11/26...
Dzisiaj kupno takiej wysilonej benzyny używki to też kupowanie kota w worku. Dzisiaj czajniki po 3 litry mają prawie 400 koni i dwie turbiny oraz system mild hybrid. Brzmi jak przepis na bezkosztową i bezawaryjną jazdę przez lata, co nie?
-
Funkcja FLA (asystent świateł)
Jak jadę pustą autostradą w środku nocy to zdecydowanie chcę używać świateł drogowych, chociażby po to, aby zobaczyć jakąkolwiek przeszkodę albo zwierza spacerującego po jezdni. W nocy jak na pasie będzie leżała opona albo koło, to zobaczysz je mniej więcej ćwierć sekundy przed zderzeniem. A takie sytuacje zdarzają się dosłownie codziennie. https://www.youtube.com/watch?v=tg9oKIDQAsE Tutaj mowa o częściowo zasłoniętym ruchu. Chodzi najpewniej o takie osłony przeciwolśnieniowe. Prawdopodobnie bariery energochłonne też ograniczają działanie systemów.
-
Funkcja FLA (asystent świateł)
potwierdzam - na autostradzie działa padaka, tiry świecą reflektorami. Na drogach spoko, dobrze doświetla boki, ale czasami się spóźnia pół sekundy i od czasu do czasu ktoś mruga na oślepanie.
-
G50 SOP 11/26...
Potwierdzam, G30 ładne, dobre proporcje, ale przy G60 wygląda już jak auto z poprzedniej epoki. Mi się G60 podoba, mógłbym tym jeździć :))))